Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5720

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 08 listopad 2008 - 10:52

John Deere 5720 Witam.

Dziś przedstawię tutaj kolekcjonerski model ciągnika John Deere 5720 w skali 1:32. Został on kupiony przeze mnie w Nimeczech za 10euro czyli ok. 38zł (cena modelu w Polsce to ok. 100zł). Pakowany jest w srebrne pudełko, na odwrocie widnieją detale pokazane w modelu. Model ten posiada ok.150 elementów więcej niż model 5820 z serii Fermer. Jest więc bardzo dokładnie jak na Siku wykonany. Do miniatury dołączana jest podstawka z nazwą ciągnika i witryna z pleksy, umieszczony jest na podstawkach, z których można go zdjąć jeśli chcemy.

Wymiary modelu:

Długość: 16cm. (licząc od początku przedniego TUZu do końca cięgieł tylnego - podnośniki opuszczone)
Szerokość: 6,8cm (od-do zewnętrznych krawędzi opon)
Wysokość: 7,5cm (nie licząc światła ostrzegawczego)
Rozstaw ramion podnośnika: 2cm (po wewnętrznej)
Wysokość ramion nad ziemią: 1,5cm (pozycja górna)
Wysokość ramion nad ziemią: 1cm (pozycja dolna, końcówki ramion)
Średnica felgi koła tylnego: 2,5cm
Średnica felgi koła przedniego: 2cm.
Średnica koła tylnego z oponą: 4,5cm (wliczając bieżnik)
Średnica koła przedniego z oponą: 3,4cm (z bieżnikiem, bez błotnika)
Szerokość przedniego błotnika: 1,5cm
Długość maski: 4,8cm
Szerokość maski: 1,7cm (w najszerszym punkcie)
Wymiary dachu: 5x4,5x4,5cm

Model posiada skrętne koła, światło ostrzegawcze, reflektory robocze, przedni podnośnik, szyberdach, składane lusterka, otwieraną maskę. Po podniesieniu maski widzimy doskonale odwzorowany silnik, nawet z naklejkami ostrzegawczymi. Kabina jest zdejmowana. Prowadzą do niej po 2 schodki z 2 stron. Odwzorowanie kabiny zasługuje na uwagę. Na konsoli można wyróżnić prawie wszystkie elementy sterownicze, pomalowane na odpowiednie kolory. Są też pokazane wszystkie schowki. Na kierownicy widnieje skaczący jeleń, a za nią widoczne są zegary. Pod kierownicą również są elementy sterownicze i stacyjka. Kabina nie jest całkowicie przeszklona ze względu na brak przedłużenia kierownicy w dachu. Z tyłu na szybie jest naklejka prędkości (40), na szybach widać także zarysy wycieraczek, z tyłu kabiny jest również niemiecka tablica rejestracyjna SI-KU 134. Obok tylnych świateł znajdują się przyciski zewnętrznego sterowania hydrauliką i WOMem. Są też, podobnie jak na silniku, widoczne naklejki bezpieczeństwa. Za podnośnikiem widać złącza hydrauliczne. Z przodu modelu bardzo dobrze zrobione są światła oraz jest namalowane logo JD. Po prawej stronie (patrząc jako kierowca) jest malutka skrzynka narzędziowa i wydech, po lewo znajduje się zbiornik paliwa. Po prawo, trochę za błotnikiem, można zauważyć tabliczkę znamionową.

Model ten zakupiłam, bo potrzebowałam małego ciągnika do lekkich prac. Polecam ten model zarówno jako element makiety jak i jako model do postawienia na półce.

Wszelkie pytania zgłaszać tutaj, postaram się odpowiedzieć.
Zdjęcia modelu z różnymi maszynami do obejrzenia w mojej galerii: http://www.agrofoto....ry-user886.html

Pozdrawiam: @pati.
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5720 Dzisiaj, 17:27
  •  

#2 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 12:36

John Deere 5720 Jak widzę takie ceny to aż zazdrość bierze-ja za swój zapłaciłem o wiele więcej i do tego gorzej wyposażony-no tyle że trochę się różnią-mój jest 32 razy większy :lol:

#3 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 08 listopad 2008 - 19:56

John Deere 5720 32 razy większy to i tylko 32 razy droższy powinien być, ale niestety tak nie jest. :lol:

A swoją drogą to pewnie taki modeli spodobałby się twojemu synkowi. :D Może tatuś pomyśli o takim na Mikołaja lub na dzieciątko. :D Albo o tańszym 5820.
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D

#4 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:11

John Deere 5720 Radkowi pewnie się spodobałby-każdy w końcu jeździłby swoim i nie byłoby problemów typu-kto dziś kieruje- :)mojemu portfelowi pewnie mniej :lol:

#5 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 21:13

John Deere 5720 a może są w opcjach jakieś tytanowe kierownice , bo moi już parę sztuk standardowych załatwili (he- jaro mój młodszy też ma na imię Radek)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 21:22

John Deere 5720 Eee tam tytanowe-mojemu to i włókno węglowe za słabe-on wychodzi z założenia że nie ma zabawki której się nie da rozłożyć na czynniki pierwsze-choćby ta zabawka była monolitem :lol:

#7 Share saleta09

saleta09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 13:11

John Deere 5720 a mam do Cb pytanie

Jak ty kupujesz z niemiec to płacisz w euro czy w zł, no i ile wychodzi wtedy za przesyłke??

#8 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 15:24

John Deere 5720 Mój chrzestny pracuje i mieszka w Niemczech. Ma konto w niemieckim banku więc z przelewami w euro nie ma problemu, do niego także przychodzą przesyłki i potem przywozi je do kraju. Wysyłka do Niemiec to jakieś 20zł (3-5 euro) zależnie jakim kurierem i jaka waga modelu. Przesyłka do Polski to nie wiem ile by wyniosła ale minimum 50zł. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share saleta09

saleta09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 18:23