Skocz do zawartości

Zdjęcie

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jendrula

jendrula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 07:18

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 Witam mam problem mam zamiar kupić prasę zwijkę ale nie wiem która wybrać WELGERA czy CLAASA ? Proszę o jakieś uwagi dotyczące tych pras . Dzięki..... :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 Dzisiaj, 09:05
  •  

#2 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 17:09

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 clasy cięzko ida potrzebuja dużej mocy a tak w ogóle pisze się CLAAS Rollant 250 ja nie polecam łańcuchowych bo chodzą bardzo głośno za to bym łańcuchyy radził zamienić na pasy i kupić jakąs pasówkę np vicona
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#3 Share jendrula

jendrula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 23:40

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 Dzięki za zauważenie błędu ortograficznego ! CLAAS ROLLANT 250 jest prasą walcową :lol:

#4 Share toreg

toreg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 23:54

clasy cięzko ida potrzebuja dużej mocy a tak w ogóle pisze się CLAAS Rollant 250 ja nie polecam łańcuchowych bo chodzą bardzo głośno za to bym łańcuchyy radził zamienić na pasy i kupić jakąs pasówkę np vicona

Zgadzam się z kolegą ja najlepiej poleciłbym ci prasę pasową, ja osobiście nie mam takiej ale sąsiad ma Galigani (nie wiem czy dobrze napisałem ta nazwę) robi nią usługi w sezonie trzasnął nią 9 tysięcy belek i praktycznie nic do niej nie dołożył cos tam z komputerem było ale przyjechał serwis i okazało sie że pracownik coś w niej namieszał.

#5 Share jendrula

jendrula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 00:05

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 Ok mogłaby być pasówka ale czy zwinę sianokiszonkę jeśli nie będzie miała siatki ?

#6 Share toreg

toreg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 00:07

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 tego to ja nie wiem widziałem ja tylko z siatka

słyszałem że niedługo sipma będzie robiła pasówki poczekaj może będą tańsze.

#7 Share jendrula

jendrula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 00:16

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 sipma raczej odpada oglądałem dość ładnego vikona180 ale jeszcze ciągle myślę

#8 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 07:28

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 Napiszcie coś na temat Welger rp, jest w końcu w temacie wymieniona a nikt o niej nie pisze. Jakie jest wasze zdanie na temat tych pras ? Chciałbym żeby wypowiadali się użytkownicy, a nie Ci co u sąsiada widzieli :lol:

#9 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 18:01

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 http://www.agrofoto....-...l&hl=welger

Tutaj jest temacik o RP200 - czyli starszej i uboższej siostrze RP320.

Praska dobra, mało elektroniki, prawie wcale, bierze wszystko od słomy przez siano do sianokiszonki bez problemów z zapychaniem, zamki dobrze trzymają komorę przed uchylaniem, jedynym mankamentem u nas są łamiące się palce w podbieraku (jakieś 10-15 sztuk już wymieniliśmy) :lol:

Jakieś pytania??

#10 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 19:20

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 w życie nie birz sipmy a ten vconek to pocecam mam podobną bardzo tylko firmy massey ferguson

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 20:02

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 Mam pytanie: czy ten model ma rotor i możliwość owijania siatką jeżeli tak to jak się to sprawuje , lepiej jest owijać siatką czy sznurkiem i jescze jakie jest zapotrzebowanie mocy na tę welgerke

#12 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 20:19

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 Nasza ma rotor, ale bez noży (rotor z tego co wiem nie był montowany we wszystkich). Siatki niestety nie ma choć bardzo bym chciał ( jeden ruch nożem i bela rozpakowana) koszt siatki jest niewiele wyższy w przeliczeniu na belkę, ale za to jaka wygoda (belka owinięta siatką lepiej ocieka z deszczu na stercie niż owinięta sznurkiem). Welgerka u nas chodzi z 85 konnym byczkiem i prawdę mówiąc jeszcze jakieś 5-10-15 kucyków by się przydało do ideału...

#13 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 10:09

http://www.agrofoto....-...l&hl=welger

Tutaj jest temacik o RP200 - czyli starszej i uboższej siostrze RP320.

Praska dobra, mało elektroniki, prawie wcale, bierze wszystko od słomy przez siano do sianokiszonki bez problemów z zapychaniem, zamki dobrze trzymają komorę przed uchylaniem, jedynym mankamentem u nas są łamiące się palce w podbieraku (jakieś 10-15 sztuk już wymieniliśmy) :lol:

Jakieś pytania??

jak łamiesz palce to masz za nisko podbieracz opuszczony tez tak miałem i mam teraz w słomie pełno kamieni w rozwiarze kurzych jajek lub troche wiekszych

#14 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 10:52

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 Ale palce łamią się tylko po bokach podbieracza, w środku są całe. Prawdopodobnie łamią się przez zawracanie z opuszczonym podbieraczem...

Ale to nie na temat :lol:

#15 Share jendrula

jendrula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 22:33

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 piszecie dużo ale nie na temat , no to co z tymi prasami która lepsza ;) :D :D

#16 Share lesiuskc

lesiuskc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:12

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 cześć myślę że 1014 spokojni da rade tej prasie claas 250 ze zwykłym rotorem bez wysównych noży :)

#17 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:22

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 wujaszek ma claasa prasował mi ładnych kilka lat nią i powiem że dobra prasa jedyne co w niej robił to łozyska raz na sezon jak walnie na walcu. Tylko on ja ma 180 wysokie belki robi i 105 koni lambo za słabe żeby dobić ją znaczy się dobić dobija tylko za słaby żeby pracować na wiekszych obrotach wałka środek zbyt miekki

#18 Share lesiuskc

lesiuskc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 19:36

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 Mówię wam wszystkim może do claasa sa drogie części ale nie ma problemu z ich znalezieniem tak jak z welgerem claas jest niezawodny i prosty w obsłudze {ktoś sie pytał o ten przełącznik na górze on jest ot wyboru wiązania}po za tym ilośc sprzedanych pras 250-tek o czymś świadczy... Ja jestem ze Skierniewic i studiuje ogrodnictwo... mój wujek kupił claas 250 z samym rotorem beż wysuwnych noży do ciągnika ursus 1014 a wcześniej chodziła w 100 konnym john deere bez zażutów i nie brakowało mocy wejdzcie na niemieckie strony claasa i zobaczycie jak 6 koni żywych ze stajni ciągnie tą prasę... tam tesz jest napisane zapotrzebowanie mocy roto feed chce 60 koni a roto cut chce 80 koni moim zdaniem dla potrzeb polskiego rolnictwa roto feed w zupełności wystarczy... pozdrawiam wszystkich z agrofoto!!!

Fully fledged. Robust. ROLLANT gives you all the power you need........ wpiszcie sobie tak na goglach i zabaczycie ciekawy pliczek myślę że też macie racje dobrze by było żeby 250tka współpracowała z 120 konnom maszyną to by wtedy chodziła na pełnych obrotach ale myśle że 80-100koni w polsce to wystarczy na tą prase po za tym tu w Polsce są mniejsze pokosy...chłopak który wcześniej prasował tą claas 250 powiedział że robił rownolegle obok na sąsiedzkim polu zetor haban 12145 z krone odpowiadającą tej claas 250 a on robił równo 100 konnym john deere i sporo wyprzedzął tamten sprzęt wiele brakowało kronie do claasa!!!

#19 Share polnh

polnh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 maj 2012 - 14:44

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 zapotrzebowanie na moc welgierki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pancer527

pancer527

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rożne :)

Napisany 12 lipiec 2012 - 13:04

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250 Witam ja mam welgera rp 200 z rotorem bez noży i ciągam ja 90 km mf 698 i powiem ze troszeczkę mu brakuje koników. ogólnie to do walcówki i 120 km nie będzie za dużo, bo przy dobijaniu trzeba mocy.