Skocz do zawartości

Zdjęcie

przeróbka skrzyni w zetorze 7245

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share GrzesiekZetor7245

GrzesiekZetor7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 20:20

przeróbka skrzyni w zetorze 7245 Wiatam
Jestem posiadaczem zetora 7245 i myślałem nad przeróbką skrzyni biegów na szybką, nie wiem jak się do tego zabrać, trzeba zmieniać tryby na nowe, czy tylko zamienić miejscami. Sam już nie wiem słyszałem różne wypowiedzi. Jeśli ktokolwiek przerabiał tę skrzynie u siebie, bądź wie jak się do tego zabrać prosze o wypowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przeróbka skrzyni w zetorze 7245 Dzisiaj, 14:23
  •  

#2 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 00:52

przeróbka skrzyni w zetorze 7245 zamiast przerabiać skrzynię to bym po prostu nie tylko zwiększył średnicę kół ale i je poszerzył dla lepszego uciągu, lub poszukać wysokoprofilowych radialnych, ale wolałbym duże i szerokie koła z oponami niskoprofilowymi radialnymi, takie co najczęściej można spotkać przy odpicowanych 7745, lub też przy lamborgini r3 evo 100w opcji

ale szybka skrzynia też jest przydatna, jeśli ciągnik pracuje w transporcie to tym bardziej przydatna ale jak już to trzeba przemyśleć, bo można od razu skrzynię zsynchronizować, najlepiej całą jeśli się da, wodziki jeśli trzeba wymienić co czasem się skrzynia blokuje to ich wina

ja tam jeśli bym miał możliwość to bym nawet poszukał pasującego autoreversu jeśli jest w ogóle taki

#3 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 10:34

Wiatam
Jestem posiadaczem zetora 7245 i myślałem nad przeróbką skrzyni biegów na szybką, nie wiem jak się do tego zabrać, trzeba zmieniać tryby na nowe, czy tylko zamienić miejscami. Sam już nie wiem słyszałem różne wypowiedzi. Jeśli ktokolwiek przerabiał tę skrzynie u siebie, bądź wie jak się do tego zabrać prosze o wypowiedź.

Domyślam sie że tylne koła masz r30 :lol: Więc polecam zmienic je na r34 i nic nie kombinować przy skrzyni, częsci nie należą do tanich-a żeby zrobic z niej szybką skrzynie chyba trzeba by było prawie wszystko wymienic.

Skrzynia w tym ciągniku musi być perfekcyjnie dopasowana i złożona, inaczej bedzie wyła, zgrzytała czyli ogolnie zużyje sie w bardzo szybkim czasie.
Rozumiem przeróbki w silniku (turbo itp) ale przerabiania skrzyni nie polecam.

#4 Share GrzesiekZetor7245

GrzesiekZetor7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 14:22

przeróbka skrzyni w zetorze 7245 no dzięki panowie ale ktoś kiedyś napisał że nie trzeba wymieniać żadnych trybów tylko coś pozamieniać miejscami i będzie większy skok tylko między biegiem 4 a 5 ale wydawało mi się to nie możliwe i tak pewnie jest, a c do opon to są troche łysawe więc za rok i tak będe musiał komplet kupić więc może 34 wrzuce i szybszy będzie

#5 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 17:35

przeróbka skrzyni w zetorze 7245 W Zetorach tego typu w ciągnikach z tzw. szybką skrzynią (30km/h) były montowane inne tryby w zwolnicach i przystawce od przedniego napędu.

#6 Share GrzesiekZetor7245

GrzesiekZetor7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 19:08

W Zetorach tego typu w ciągnikach z tzw. szybką skrzynią (30km/h) były montowane inne tryby w zwolnicach i przystawce od przedniego napędu.

to mój z prasą krone kr130 szeroki itp, która też swoje waży i zetorek ma co ciągnąc leci 35 km\h mierzone motorkiem

#7 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:05

to mój z prasą krone kr130 szeroki itp, która też swoje waży i zetorek ma co ciągnąc leci 35 km\h mierzone motorkiem

Jaki masz w nim rozmiar opon? W tym motorku może też być błędny pomiar prędkości :lol:

#8 Share mszkup

mszkup

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:36

przeróbka skrzyni w zetorze 7245 ja w swoim zetorze 7745 mam oponki 16.9 r34 i leći mi 35 km/h na pełnych obrotach,ale mało kiedy daję gaz do podłogi bo spalanie wzrasta gwałtownie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 09 listopad 2008 - 00:58

przeróbka skrzyni w zetorze 7245 Witam, mój sąsiad kupił Zetora 7340 z niemiec ze szybką skrzynią- ma właśnie duży przeskok prędkości z między 4 a 5 biegiem . . . wcale tej skrzyni nie polecam. Po pierwsze kupił i po miesiącu się skrzynia rozleciała - wymienił 2 wałki, parę łożysk i zsynchronizator i 2,5tys Po drógie ta skrzynia nie nadaje się do transportu! po przyczenieniu większego ciężaru musi go 4 do końca ciągnąc i i tak często 5 nie chce iść ( za małe obrot na 5) i szuka górek żeby bujnąć zetora. W 7245 są twarde skrzynie, załóż mu duże koła i będzie ok

It's My Life...

JD...

#10 Share GrzesiekZetor7245

GrzesiekZetor7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 09:19

Jaki masz w nim rozmiar opon? W tym motorku może też być błędny pomiar prędkości :lol:

r30

#11 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 18:06

Witam, mój sąsiad kupił Zetora 7340 z niemiec ze szybką skrzynią- ma właśnie duży przeskok prędkości z między 4 a 5 biegiem . . . wcale tej skrzyni nie polecam. Po pierwsze kupił i po miesiącu się skrzynia rozleciała - wymienił 2 wałki, parę łożysk i zsynchronizator i 2,5tys Po drógie ta skrzynia nie nadaje się do transportu! po przyczenieniu większego ciężaru musi go 4 do końca ciągnąc i i tak często 5 nie chce iść ( za małe obrot na 5) i szuka górek żeby bujnąć zetora. W 7245 są twarde skrzynie, załóż mu duże koła i będzie ok

Że jemu się rozleciała to nie znaczy że wszystkie są do bani. :lol:
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#12 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 18:27

przeróbka skrzyni w zetorze 7245 że sąsiadowi z niemiec 7340 się rozleciała skrzynia to znaczy że u Niemca się nie opiepszał (a raczej się Niemiec nie ...) no ale i w Polsce siadają skrzynie Zetora ale ale przy 80 KM a silnik dalej chodzi już za słaba skrzynia przy tej mocy

Wadą szybkiej skrzyni jest duża różnica między 4 a 5 czyli jak wyżęj nie ma gdzie/jak włączyć 5

jedynie zamienić koła na większe 30 bez problemu + większe z przodu opony ,a najlepiej 34 ja ktoś tu ma ale jakie z przodu felgi też 24 tylko większy balon ,a może jakaś zmiana koł od przedniego napędu

Ja 7211 na 16,9-28 osiągam 30 km/h ale na końcu licznika (czerwone pole) 2500 obr i spalanie dużo ponad normę ,normalnie to 25 km/h ,chodzi a wy ??

#13 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 12:25

przeróbka skrzyni w zetorze 7245 Ja swoim też jeżdżę tak 25km/h szybciej to tylko jak naprawdę się spieszę albo długi korek za mną jest.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#14 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 10 listopad 2008 - 20:31

przeróbka skrzyni w zetorze 7245 Mój przy obrotach 2450 <tyle ma od nowości> łapie nie całe 30, ale najlepiej jeździć na obr 2000-2200 ( economy )
i wtedy się te 25 jedzie :lol: troche wolno ale za to można duże ciężary ciągać

It's My Life...

JD...

#15 Share GrzesiekZetor7245

GrzesiekZetor7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 07:39

przeróbka skrzyni w zetorze 7245 a trzeba zmieniać felgi aly założyć wyższe i szersze ogumienie???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 08:37

przeróbka skrzyni w zetorze 7245 no tak bo jak masz np 16,9-28 a chcesz 16,9-34 to jak to zrobisz ?? 28 i 34 to średnica felgi i opony (niewiem dobrze jak to się nazywa)przy rancie w calach .Na allegro jest pare kół tylko czy pasują za 1,5-3 tyś .Ale co z przodem w instrukcji przy mniejszych kołach z tylu z przodu są 11,2-24 a przy większych 12,4-24 teraz tylko pytanie czy w przy przystawce można zmieniać zębatki by uzyskać różne prędkości czy tylko rozmiarami opon się różnią-prędkości.Trochę zawile ale przód powienien się zgrywac ,najlepiej zajrzeć do katalogu
Ps .szerokość nie ma znaczenia aby tylko felgi starczyło