Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 problem z hamulcami

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 19:55

MF 255 problem z hamulcami Mam taki problem. Otóż hamulce m mym MF 255 coraz gorzej działają, nic już nie daje "podciaganie ich". Zamierzam w zimie je wyremontować. Ale mam pytanie, co to znaczy że hamulce są tarczowe mokre (bo takie o ile się nie myle sąw MF 255). I jeszcze jedno: ma ktos może isntukcje napraw do tego ciągnika? Mógłby ktoś zeskanować lub zrobić zdjecie fragmentowi tej instrukcji gdzie jest poświecona naprawa hamulców??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 problem z hamulcami Dzisiaj, 13:48
  •  

#2 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 20:11

MF 255 problem z hamulcami O naprawie hamulców jest niewiele w instrukcji, jest tylko informacja jak je podciągnąć. Zresztą bardzo dziwna sprawa z tymi hamulcami bo pierwszy raz się spotykam z niedziałającymi hamulcami w tym ciągniku, przecież one zawsze słynęły z b.dobrych hamulców :lol: Ale Ty na pewno podciągasz hamulce, czy może sprężynę tylko?? Pedał idzie do samej podłogi bez oporów??

#3 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 20:26

MF 255 problem z hamulcami Regulujesz hamulce wdg instrukcji? Jeszcze nigdy się nie spotkałem z tym żeby ktoś zjechał całe hamulce w 255 :lol:
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 21:03

MF 255 problem z hamulcami no i chamulce razcej nie są mokre w mf :lol: chyba ze u ciebie są mokre tzn symeryng gdzies puścił no ale może źle podciagasz? a tak wogóle to po co do małego ciagnika chamulce aby spowalniało ciągnik czy lekko blokowało przecież to nie samochód, no chyba ze w górach mieszkasz ale tak to raczej nawet jak są słabe to można przeboleć, nawet nie mam pojęcia co i jak tam rozbierać ale jeszcze raz sprawdz czy dobzre naciągasz a jak nei da sie naciągnąć to bym jakąś tulejkę wstawił i dalej próbował naciągać

#5 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 21:13

MF 255 problem z hamulcami @Ferdek07 hamulce są tarczowe, mokre, niezależne-wdg. instrukcji :lol:

#6 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 17:41

MF 255 problem z hamulcami Podciągam tymi śróbami co są pod siedzeniem, po jednej i drugiej stronie. Chodzi o to że jak podciagam to i tak to nie wiele daje, u mnie są same górki tak że hamulce są wkorzystywane w 100%. Pedały wciska się do samego dołu, a jeden to wogule nie odbija (dorobiłem spręzynę żeby go podnosiło). A na jakiej zasadzie działają te hamulce, bo rozumię że są tarczowe, tylko o co chodzi z tym że są mokre??

#7 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:24

MF 255 problem z hamulcami Mokre, znaczy w kompieli olejowej tzn. są zanurzone w oleju, a jeśli ci się nie podnosi to podciągnij sprężynę, która jest trochę niżej i bardziej z tyłu niż naciąg hamulców. Na pewno podciągasz odpowiednie śruby??

#8 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 23:47

MF 255 problem z hamulcami na AF jest instrukcja obsługi mf255-wystarczy poszukać, w niej jest szczegółowo opisana regulacja hamulcy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 08:44

MF 255 problem z hamulcami Ale mi chodzi o instrukcję napraw, i żeby to była pełna wersja nie suplement

#10 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 14:20

MF 255 problem z hamulcami my jak robiliśmy hamulce w 30 to tylko szczęki pozmienialiśmy i było ok takich hamulców to jeszcze nigdy ona nie miała:P
AF - to Jest To:)

#11 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 14:34

MF 255 problem z hamulcami tgr a nakrętki którymi podciągasz hamulce idą lekko czy może cieżko się je kreci

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2008 - 14:49

MF 255 problem z hamulcami @trq
Mam na kompie schemat hamulców, jak chcesz to podeślij na PW swojego maila to go wyśle.
Jeśli podciąganie nie pomaga to prawdopodobnie tarcze hamulcowe się skończyły :lol: , innego wyjścia raczej nie ma.

#13 Share Ogon988

Ogon988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 maj 2016 - 08:41

Panowie mam pytanie do posiadaczy mf 255, czy we wszystkich mf jest taki sam problem , że chcąc lekko przyhamować  gdy nacisnę hamulec to jest efekt "szarpnięcia , zerwania" tzn tak jakbym nacisnął szybko hamulec do końcai puścił . Dopiero jak tak nacisnę to później mogę już hamować łagodnie i nie szarpnie. Czy tak jest we wszystkich MF 255? :)

#14 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 01 maj 2016 - 09:14

Mam  MF 255  w gospodarstwie od  30 lat  przebieg ok 15 000 mtg  hamulce brzytwa i nigdy nie były naprawiane tylko  mała regulacja co 10 lat :D.

#15 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 01 maj 2016 - 09:26

Panowie mam pytanie do posiadaczy mf 255, czy we wszystkich mf jest taki sam problem , że chcąc lekko przyhamować  gdy nacisnę hamulec to jest efekt "szarpnięcia , zerwania" tzn tak jakbym nacisnął szybko hamulec do końcai puścił . Dopiero jak tak nacisnę to później mogę już hamować łagodnie i nie szarpnie. Czy tak jest we wszystkich MF 255? :)

u mnie to samo jest w 255, mozliwe  ze hamulce sie kończą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 01 maj 2016 - 09:53

Tak samo jak poprzednik jest małe siepnięcie ale to trzeba opanować .Hamulce wytrzymały w moim 3512 to samo co 255, 9 tyś mtg (jazda głównie z nie podpiętą pneumatyką ) i nie trzeba kupować tych pięciu tarcz i czterech czy trzech przekładek tylko wymierzyć ile czego brakuje(zużycie ) i dodać jedną przekładkę koszt 35zł na koło(taniej jak w c-360 )

Dodaj odpowiedź