Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakiszanie ziemniaków

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 19:26

Zakiszanie ziemniaków Mam dość sporo ziemniaków, nie mam ich komu sprzedać, ani nie mam przechowalni. Słyszałem, że można zakiszać ziemniaki i tu moje pytanie, wie ktoś jak to się robi? proszę o wskazówki!:D można pisać na mój nr gg !:lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakiszanie ziemniaków Dzisiaj, 13:25
  •  

#2 Share Pawel88

Pawel88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 20:07

Zakiszanie ziemniaków z tego co wiem trzeba je najpierw uparować, ale do tego potrzeba z kilka parników bo jednym to nie da rady, no i jakieś zbiorniki żeby je gdzieś zmagazynować, bo w pryzmie to raczej się nie da

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2008 - 20:25

Zakiszanie ziemniaków Do zakiszania ziemniaków używa się specjalnej maszyny- kolumny parnikowej. Płucze, gotuje i gniecie ziemniaki w systemie ciągłym, wydajność to kilka ton/h. Jeszcze parę lat temu parowanie ziemniaków było u nas popularne, obecnie już nikt tego nie praktykuje. Parowane ziemniaki miały tą zaletę, że mogły stanowić rezerwy paszy na nieurodzajny rok. Kopiec z ziemniakami mógł być zużyty po kilku-kilkunastu latach bez szkody dla ziemniaków. W tej postaci ziemniaki nadają się tylko na paszę dla trzody.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 listopad 2008 - 11:29

Zakiszanie ziemniaków co ty gadasz.mój dziadek kiedyś większość ziemniaków parował i bydło też jadło i bardzo dobre efekty dawało.a młode prosiaki nie mogą takiej kiszonki tak mi mówił że takie od 3 miesiąca to już było ok.i co marcint19 decydujesz się na tą kiszonkę?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2008 - 11:33

Zakiszanie ziemniaków Być może można dawać bydłu ziemniaki, ale u nas przeznaczane były na paszę dla świń. Dla bydła lepsze są chyba surowe.

#6 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 05 grudzień 2008 - 09:42

Zakiszanie ziemniaków nie wiem zastanawiam się ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 grudzień 2008 - 10:46

Zakiszanie ziemniaków

Do zakiszania ziemniaków używa się specjalnej maszyny- kolumny parnikowej. Płucze, gotuje i gniecie ziemniaki w systemie ciągłym, wydajność to kilka ton/h. Jeszcze parę lat temu parowanie ziemniaków było u nas popularne, obecnie już nikt tego nie praktykuje. Parowane ziemniaki miały tą zaletę, że mogły stanowić rezerwy paszy na nieurodzajny rok. Kopiec z ziemniakami mógł być zużyty po kilku-kilkunastu latach bez szkody dla ziemniaków. W tej postaci ziemniaki nadają się tylko na paszę dla trzody.

Mówisz, że można było przechowywać je kilka lat. U mnie nie wytrzymywały dłużej niż 1,5 roku (gniły później). Ciekawi mnie czym to mogło byc spowodowane. A zakiszaliśmy je w dole w ziemi wyłożonym czarną folią.

#8 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 06 grudzień 2008 - 18:28

Zakiszanie ziemniaków Myślę ze wytrzymają dłużej - u nas parowano prosto do betonowego dołu w kształcie prostopadłościanu.
all rights reserved

#9 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 18:58

Zakiszanie ziemniaków A kisił ktoś surowe ?

#10 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 03 styczeń 2009 - 19:20

Zakiszanie ziemniaków Ja daje na surowo trzodzie na 300kg paszy z wodą 30kg surowych z piwnicy później do miksera 500l i tak 2xdziennie świnie ładnie rosną...
A z tym kiszeniem ciekawy pomysł... ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 19:29

Zakiszanie ziemniaków U mnie każdy SKR ma taką maszyne i w sezonie jest non stop zajęta, tez paruje jak juz nie mam gdzie odpdów z sortowania dać ;)