Zaloguj się, aby obserwować  
mlodybauer

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70

Polecane posty

mlodybauer    0

chce kupic ciagnik i mam do wyboru farmtrack 80 4wd lub case jx70! i nie wiem na ktory sie zdecydowac prosze o pomoci opinie o tych maszynach! z gory dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Jeśli chcesz mieć tańszy serwis, części i tańszy ciągnik który ma mniej elektryki to oczywiście farmtrac kosztuje ok 100 000 zł z szerokimi kapciami po upuście. Jak chcesz kupić Case to licz się z tym ze serwis będzie droższy części droższe i nie wiadomo czy zawsze dostaniesz te części.

Ale najpierw napisz ile kasy masz do wydania, ile masz ha. I jakie prace ma wykonywać

 

P.S Ja bym wybrał Farmtraka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zaraz zaraz a w czym niby jest tańszy serwis farmtracka od case, filtry do perkinsa tańsze od tych do case pewnie nei są a jak juz wdać sie w szczegóły to do case mniej oleju do silnika wchodzi więc masz tańszy serwis o 2-3oleju :lol:

jaka elektronika oba ciągniki maja elektrykę na tym samym poziomie z tym że w case moze być lepieuj rozwiązana

co do czesci to ja przede wszystkim bał bym się o cześci do farmtracka, silnik silnikiem ale niektóre rozwiązania które powprowadzali polacy nietypowe części lub krótkie serie których nigdy potem nie kupisz i będzie albo wymiana całego podzespołu albo brak częsci, takze ja bym sie poważniej zastanowił, pozatym takie części jak szyby filtry przeguby itp to do case napewno są na podobnym poziomie jak w farmtrac z tym ze ja stawiał bym tutaj tylko i wyłącznie na markę bo oglądałem kilak razy oba ciągniki i case sprawia wrażenie lepiej wykonanego i solidniejszego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam a czy tylko te dwa marki wchodza w gre ja bym polecił zetorka ciagnik sprawdzony i bedacy na rynku juz od wielu lat .

Ferdek07 a tobie co sie tak odmieniło jeszcze do niedawna sam sie podniecałes farmtrackiem


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

co do farmtraca do wchodzi 6 litrów do silnika Turdusa(sory ale nie wiem jak się pisze) i dwa filtry od silnika i hydrauliki i nie ma więcej w nim co do przęgladu jak serwis przyjeżdżał do mnie to kasował 600 zł najwięcej ostatnio sąsiad moj jeździ na przeglądy do farmtracków to wziął 400 zł co do części to są dostępne tylko trzeba częsci brac na zamówienie z fabryki nie wiem czemu tak przeżywacie o części do farmtraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

a nie myślałeś nad NH?? jest to praktycznie to samo a TD80D idzie kupić za 95tys, może troche mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

no a za tą różnice możesz wziąść lepsze wyposażenie

Edytowano przez robertbara
Ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Witam a czy tylko te dwa marki wchodza w gre ja bym polecił zetorka ciagnik sprawdzony i bedacy na rynku juz od wielu lat .

Ferdek07 a tobie co sie tak odmieniło jeszcze do niedawna sam sie podniecałes farmtrackiem

obejrzałem go sobie z bliska :lol:

(bez urazy farmtrakowcy ciągnik ok ale powinien być z 15% tańszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Widzisz Ferdek07 i mi kiedys podobały sie te psełdo tanie ciagniki dopóki nie pojechałem do dilera i mi powiedzał jakie wyposażenie ma w standardze a za jakie musze dopłacic i wchodzi tak ze miedzy traktorami tanimi a traktorami lepszej klasy jest róznica 20-30 tysiecy wiec jesli biore kredyt na 15 lat to wiekszej róznicy mi te 30 tysiecy nie sprawi w spłacaniu a komfort nie porownywalny. Pamietajcie traktora nie kupuje sie na rok

Edytowano przez robertbara
Ort

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

no więc jak ci zależy na lepszym komforcie to kup coś zachodniego w twoim przypadku case, popieram przedmówce że traktora nie kupuje się na rok, więc lepiej szybko nie spieszyc się z zakupem i zlukać kilka marek żeby puźniej nie pluć sobie w oczy czemu nie kupiłem innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodybauer    0

no tak ale tez zalezy mi na mocy ! z tego co wiem to moc case jest zawyzona okolo 5 KM takze 64KM case a 74 KM farmtrack to jest ruznica!a to sa te same pieniadze a nawet farmtrack u dilera kosztuje 103000 a case 109000

 

Jeśli chcesz mieć tańszy serwis, części i tańszy ciągnik który ma mniej elektryki to oczywiście farmtrac kosztuje ok 100 000 zł z szerokimi kapciami po upuście. Jak chcesz kupić Case to licz się z tym ze serwis będzie droższy części droższe i nie wiadomo czy zawsze dostaniesz te części.

Ale najpierw napisz ile kasy masz do wydania, ile masz ha. I jakie prace ma wykonywać

 

P.S Ja bym wybrał Farmtraka

no do wydania na ciagnik mam 115000 a pracowal bedzie na okolo 20ha! no i czy da rade z 4 plugami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Zależy z jakimi pługami 4?? Konkretniej.... Podorywkowymi - na pewno pociągnie, obrotowymi - zapomnij, zagonowe: 4x30 - raczej powinien dać radę w niezbyt trudnych warunkach, 4x40 - wątpię, 4x50 - na pewno nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1204    2

ale jakąś lekka 3 obracana to raczej pociągnie przecież niektórzy maja fotki jak ciągają 3obrotowe ciągnikami bez napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
no tak ale tez zalezy mi na mocy ! z tego co wiem to moc case jest zawyzona okolo 5 KM takze 64KM case a 74 KM farmtrack to jest ruznica!a to sa te same pieniadze a nawet farmtrack u dilera kosztuje 103000 a case 109000

perkins w farmtracku tez chyba ma podana moc w iso tak samo jak case. pojezdzij troche jednym i drugim a decyzja sama Ci sie nasunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

jak bys dokupił tura do Farmtraka to napewno pociagnie pług 4x40 albo 3 obracalną.

A jak nie to dokupic obciązniki koła pozalewac wodą i wtedy nie ma ze nie pociagnie :D

My tez mamy 20 ha (dokładnie 23) i ci mowie ze Farmtrak spokojnie wystarczy po co masz przepłaca na case jak na te ha. ci wystarczy Farmtrac . A za 115 000 to bedziesz miał farmtraka na szerokich kapciach, zestaw obciąznikow, koła pozalewane wodą z płynem (zeby nie zamarzały w zime) i ci jeszcze troche zostanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

za 115 tys to bedziesz mial NH TD 80 albo jx 80 ktore sa moim zdaniem bardziej atrakcyjne niz farmtrac chocby ze wzgledu na szybka skrzynie czy wieksza mase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
jak bys dokupił tura do Farmtraka to napewno pociagnie pług 4x40 albo 3 obracalną.

A jak nie to dokupic obciązniki koła pozalewac wodą i wtedy nie ma ze nie pociagnie ;)

Trafi na porządną glinę i trochę pogrzebie i będzie koniec orki. Na glinie MF który waży ok 6 ton potrafi się konkretnie ślizgać z 4x40(na równych polach z kolei nie czuje tego pługa), a taki o połowę mniejszy Farmtrac nie da rady z takim pługiem. Co innego na równym polu, wtedy można spróbować z pługiem 4 skibowym.

 

A co do wyboru to zdecydowanie Case, różnica w cenie nie duża a jakość zupełnie inna. Case ma mocniejszy podnośnik i wydajniejszą pompę, 2400 kg w Farmtracu to trochę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Na takim równym polu jak pisze Mariusz x może trafić niekoniecznie na glinę tylko na piaseczek(taki jak u mnie-my to nazywamy "pytlak" i to będzie koniec orki-bo zacznie się ślizgać i "topić"-dla informacji -mój kolega (ten od tego felernego Farmtracka) orze Unią 3*35 na resorze-a czwórki raczej nie zamierza podczepiać bo to jego zdaniem cit za dużo na farmtracka (choćby z powodu wagi).

Hmm-gdzieś tu był post kolegi Klucha-usunięty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Tylko w case masz pełno elektroniki jeden kabelek ci sie zapali to mozesz sie pozegnac z ciagnikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

w jx jest tyle elektroniki "co kot naplakal". chyba tylko licznik motogodzin jest elektroniczny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

kolega nie pomyśli że ten ursus nie zawiera ceny brutto a z ceną brutto kosztuje około 120 tys. (a za 120 tys to ja bym wolał bym NH TD80D podobno są udane mało awaryjne mało elektryki miałem sie okazje nim przejechać i wrażenia pozostawiłem pozytywne) co do tego czy pociągnie farmtrac pług to zalezy jaką ma ziemie ciężką czy lekką dopiero mozna planować jaki pług był by najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam z ta cena ursuska przesadzili pomimo setymetu niedał bym za niego 120tys a wracajac do Farmtracka to namie duzego wrazenia nie zrobił miałem przyjemnosc siac nim kuku co moge powiedzec ze 150kg nawozu i pełnymi 4sekcjami kuku dzada zaczeło bujac dotego te wajchy od biegów stanowczo za kródkie rewers troche zgrzytał ale to moze ze niebył jeszcze dobrze dotarty moje zdanie jest taki niema co sie zabardzo zachwycac dopuki na własne oczy sie nie zobaczy jak to chodzi w polu


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

A na NH td80d jest niezła promocja wyprzedajo je poniżej 90 tys zł brotto bo wchodzi nowa seria więc sie zastanów .

I pomyśl bo ciągniczka nie kupujesz na rok może lepiej troche dołożyć i śmigać lepszym sprzętem !!!


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj