Skocz do zawartości

Zdjęcie

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlodybauer

mlodybauer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 21:47

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 chce kupic ciagnik i mam do wyboru farmtrack 80 4wd lub case jx70! i nie wiem na ktory sie zdecydowac prosze o pomoci opinie o tych maszynach! z gory dziekuje!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 Dzisiaj, 15:35
  •  

#2 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:28

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 Jeśli chcesz mieć tańszy serwis, części i tańszy ciągnik który ma mniej elektryki to oczywiście farmtrac kosztuje ok 100 000 zł z szerokimi kapciami po upuście. Jak chcesz kupić Case to licz się z tym ze serwis będzie droższy części droższe i nie wiadomo czy zawsze dostaniesz te części.
Ale najpierw napisz ile kasy masz do wydania, ile masz ha. I jakie prace ma wykonywać

P.S Ja bym wybrał Farmtraka

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 21:19

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 Zaraz zaraz a w czym niby jest tańszy serwis farmtracka od case, filtry do perkinsa tańsze od tych do case pewnie nei są a jak juz wdać sie w szczegóły to do case mniej oleju do silnika wchodzi więc masz tańszy serwis o 2-3oleju :lol:
jaka elektronika oba ciągniki maja elektrykę na tym samym poziomie z tym że w case moze być lepieuj rozwiązana
co do czesci to ja przede wszystkim bał bym się o cześci do farmtracka, silnik silnikiem ale niektóre rozwiązania które powprowadzali polacy nietypowe części lub krótkie serie których nigdy potem nie kupisz i będzie albo wymiana całego podzespołu albo brak częsci, takze ja bym sie poważniej zastanowił, pozatym takie części jak szyby filtry przeguby itp to do case napewno są na podobnym poziomie jak w farmtrac z tym ze ja stawiał bym tutaj tylko i wyłącznie na markę bo oglądałem kilak razy oba ciągniki i case sprawia wrażenie lepiej wykonanego i solidniejszego,

#4 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 22:07

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 Co do ceny to jeśli farmtrak kosztuje 100 tys to nie ma wielkiej różnicy http://www.otomoto.p...=show&id=B39224 A jeśli chodzi o części do farmtraka to nie byłbym taki pewien bo ten traktor nie jest aż taki popularny w Polsce.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#5 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 21:43

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 Witam a czy tylko te dwa marki wchodza w gre ja bym polecił zetorka ciagnik sprawdzony i bedacy na rynku juz od wielu lat .
Ferdek07 a tobie co sie tak odmieniło jeszcze do niedawna sam sie podniecałes farmtrackiem
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#6 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 listopad 2008 - 09:35

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 co do farmtraca do wchodzi 6 litrów do silnika Turdusa(sory ale nie wiem jak się pisze) i dwa filtry od silnika i hydrauliki i nie ma więcej w nim co do przęgladu jak serwis przyjeżdżał do mnie to kasował 600 zł najwięcej ostatnio sąsiad moj jeździ na przeglądy do farmtracków to wziął 400 zł co do części to są dostępne tylko trzeba częsci brac na zamówienie z fabryki nie wiem czemu tak przeżywacie o części do farmtraca

#7 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 09:40

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 a nie myślałeś nad NH?? jest to praktycznie to samo a TD80D idzie kupić za 95tys, może troche mniej

#8 Share explorer

explorer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 11:58

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 no a za tą różnice możesz wziąść lepsze wyposażenie

Edytowany przez robertbara, 11 listopad 2008 - 12:03.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 12:27

Witam a czy tylko te dwa marki wchodza w gre ja bym polecił zetorka ciagnik sprawdzony i bedacy na rynku juz od wielu lat .
Ferdek07 a tobie co sie tak odmieniło jeszcze do niedawna sam sie podniecałes farmtrackiem

obejrzałem go sobie z bliska :lol:
(bez urazy farmtrakowcy ciągnik ok ale powinien być z 15% tańszy)

#10 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 20:19

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 Widzisz Ferdek07 i mi kiedys podobały sie te psełdo tanie ciagniki dopóki nie pojechałem do dilera i mi powiedzał jakie wyposażenie ma w standardze a za jakie musze dopłacic i wchodzi tak ze miedzy traktorami tanimi a traktorami lepszej klasy jest róznica 20-30 tysiecy wiec jesli biore kredyt na 15 lat to wiekszej róznicy mi te 30 tysiecy nie sprawi w spłacaniu a komfort nie porownywalny. Pamietajcie traktora nie kupuje sie na rok

Edytowany przez robertbara, 13 listopad 2008 - 19:24.
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 listopad 2008 - 22:20

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 no więc jak ci zależy na lepszym komforcie to kup coś zachodniego w twoim przypadku case, popieram przedmówce że traktora nie kupuje się na rok, więc lepiej szybko nie spieszyc się z zakupem i zlukać kilka marek żeby puźniej nie pluć sobie w oczy czemu nie kupiłem innego

#12 Share mlodybauer

mlodybauer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 20:55

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 no tak ale tez zalezy mi na mocy ! z tego co wiem to moc case jest zawyzona okolo 5 KM takze 64KM case a 74 KM farmtrack to jest ruznica!a to sa te same pieniadze a nawet farmtrack u dilera kosztuje 103000 a case 109000

Jeśli chcesz mieć tańszy serwis, części i tańszy ciągnik który ma mniej elektryki to oczywiście farmtrac kosztuje ok 100 000 zł z szerokimi kapciami po upuście. Jak chcesz kupić Case to licz się z tym ze serwis będzie droższy części droższe i nie wiadomo czy zawsze dostaniesz te części.
Ale najpierw napisz ile kasy masz do wydania, ile masz ha. I jakie prace ma wykonywać

P.S Ja bym wybrał Farmtraka

no do wydania na ciagnik mam 115000 a pracowal bedzie na okolo 20ha! no i czy da rade z 4 plugami???

#13 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 21:06

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 Zależy z jakimi pługami 4?? Konkretniej.... Podorywkowymi - na pewno pociągnie, obrotowymi - zapomnij, zagonowe: 4x30 - raczej powinien dać radę w niezbyt trudnych warunkach, 4x40 - wątpię, 4x50 - na pewno nie da rady.

#14 Share michal1204

michal1204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 21:14

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 ale jakąś lekka 3 obracana to raczej pociągnie przecież niektórzy maja fotki jak ciągają 3obrotowe ciągnikami bez napędu

#15 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 21:17

no tak ale tez zalezy mi na mocy ! z tego co wiem to moc case jest zawyzona okolo 5 KM takze 64KM case a 74 KM farmtrack to jest ruznica!a to sa te same pieniadze a nawet farmtrack u dilera kosztuje 103000 a case 109000

perkins w farmtracku tez chyba ma podana moc w iso tak samo jak case. pojezdzij troche jednym i drugim a decyzja sama Ci sie nasunie.

#16 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 14:04

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 jak bys dokupił tura do Farmtraka to napewno pociagnie pług 4x40 albo 3 obracalną.
A jak nie to dokupic obciązniki koła pozalewac wodą i wtedy nie ma ze nie pociagnie :D
My tez mamy 20 ha (dokładnie 23) i ci mowie ze Farmtrak spokojnie wystarczy po co masz przepłaca na case jak na te ha. ci wystarczy Farmtrac . A za 115 000 to bedziesz miał farmtraka na szerokich kapciach, zestaw obciąznikow, koła pozalewane wodą z płynem (zeby nie zamarzały w zime) i ci jeszcze troche zostanie ;)

#17 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 14:14

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 za 115 tys to bedziesz mial NH TD 80 albo jx 80 ktore sa moim zdaniem bardziej atrakcyjne niz farmtrac chocby ze wzgledu na szybka skrzynie czy wieksza mase

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2008 - 15:03

jak bys dokupił tura do Farmtraka to napewno pociagnie pług 4x40 albo 3 obracalną.
A jak nie to dokupic obciązniki koła pozalewac wodą i wtedy nie ma ze nie pociagnie ;)

Trafi na porządną glinę i trochę pogrzebie i będzie koniec orki. Na glinie MF który waży ok 6 ton potrafi się konkretnie ślizgać z 4x40(na równych polach z kolei nie czuje tego pługa), a taki o połowę mniejszy Farmtrac nie da rady z takim pługiem. Co innego na równym polu, wtedy można spróbować z pługiem 4 skibowym.

A co do wyboru to zdecydowanie Case, różnica w cenie nie duża a jakość zupełnie inna. Case ma mocniejszy podnośnik i wydajniejszą pompę, 2400 kg w Farmtracu to trochę mało.

#19 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 15:15

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 Na takim równym polu jak pisze Mariusz x może trafić niekoniecznie na glinę tylko na piaseczek(taki jak u mnie-my to nazywamy "pytlak" i to będzie koniec orki-bo zacznie się ślizgać i "topić"-dla informacji -mój kolega (ten od tego felernego Farmtracka) orze Unią 3*35 na resorze-a czwórki raczej nie zamierza podczepiać bo to jego zdaniem cit za dużo na farmtracka (choćby z powodu wagi).
Hmm-gdzieś tu był post kolegi Klucha-usunięty ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 15:17

ktora maszyna lepsza farmtrack 80 4wd czy case jx70 Tylko w case masz pełno elektroniki jeden kabelek ci sie zapali to mozesz sie pozegnac z ciagnikiem ;)

Dodaj odpowiedź