Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 20:28

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 ja 3 lata temu z ojcem zasialismy pszenice po 16 listopada (po burakach) zaraz przyszly sniegi potem mrozy a ona pod sniegiem wyszla i przezimowala lepiej jak nie jedena zasiana wczeniej plon tez nie byl taki zly :rolleyes:

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 Dzisiaj, 16:31
  •  

#22 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 21:23

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007

A co to takiego dziwnego? Pierwszy raz widziałem w firmie soufflet jęczmień jary siany 15 grudnia. Miesiąc po siewie były mrozy sięgające do -20 stopni z tym że była duża warstwa śniegu. Było to ze trzy lata temu. Teraz w okolicy coraz więcej gospodarstw sieje zboża styczeń czy nawet grudzień zależy od pogody. Mateo 12 będzie młócił to pszenżyto tylko około dwa dni wcześniej od sianego normalnie. Wydłużył okres wegetacji więc i zwyżka plonu będzie. Mój sąsiad się chwalił że w pazdzierniku siał jęczmień jary ale ja go nie widziałem.

jakto co w tym dziwnego? a no to że zboże jare nie wytrzymuje ujemnych temp. jeśli jare nie wykiełkowałoby przed odejściem mrozów to ma szanse ale jeśli wyrośnie i zmarźnie to już po nim. A ten jęczmień jary to jak leżał ziarniak pod śniegiem to może i przeleżał zimę. Nie zawsze wydłużenie wegetacji powoduje zwyżkę plonów czasami jest odwrotnie zwłaszcza z oziminami! warto dotrzymywać terminów agrotechnicznych po to są i to sie opłaci.

#23 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 05 marzec 2007 - 21:07

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 Miałem pewne obawy po ostatnich mrozach czy nie wymarźnie, ale okazało sie że wszystko jest na dobrej drodze że bedzie rosło.Wczoraj sprawdzałem ma dobrze rozwiniety system korzeniowy ( rozetka korzeni ma długośc 4 cm) a kiełek ma około 1cm.
Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 10:08

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 andrzej2110

Pokasz fotki bo coś nie chce mi się wierzyć.

Tu jest zdjęcie

#25 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 13:14

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 Ja siałem pszenicę ozimą w połowie grudnia i jest ok, ale z tym pszenżytem może być różnie bo czasami nawet spore mrozy później były....

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#26 Share SameIron

SameIron

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motorytzacja

Napisany 30 maj 2007 - 10:58

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 Jak na próbe to trzeba było sobie posiać ze 2 ary bo 4 ha to moim zdaniem troche za dużo zresztą myśle że i tak ci nic nie wyrośnie ponieważ musiałbyś zbierać je pod koniec pażdziernika a wtedy najczęsciej jest mokro hehe ale rozbawiłeś mnie gratuluje

Pozdrawioam

SameIron

BRAWOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZA POMYSŁ DLA Mateo12 hehehe:)

#27 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 30 maj 2007 - 18:56

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 To jest pżenrzyto jare a nie ozime. Na dzien dzisiejszy jest w fazie kłoszenia. Myśłe że powinno być ok.
Dodany obrazek

#28 Share SameIron

SameIron

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motorytzacja

Napisany 30 maj 2007 - 19:42

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 Nie rozumiem czemu zasiałeś zboże jare w zime jak do siewu jescze miałeś ze 3 miechy że by ozime to jeszcze ujdzie ale jare to nie wiem,
Pozdrawiam SameIron

#29 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 maj 2007 - 20:31

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 to chyba jest ozime przenzyto, zeby to bylo zasiane w grudniu to przy pogodzie jaka wtedy panowala pewnie to bylo by w miare dobre , ale nie po 20 stycznia, zdecydowanie za pozno :lol: , i za duzo wysiales na probe przynajmniej wg 4 ha to duzo no chyba ze masz jakies 400ha gospodarstwo

#30 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 07:49

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 Mam 150 ha oj 400 bym chciał :) :)
Przenżyto dało plon 4 tony z ha było ono zasiane na 6-5 klasie ziemni gdyby nie ta susza mogło by dać okolo 6 ton.
W tym roku jak bedzie taka pogoda w styczniu eksperyment sie powtórzy ale na lepszej kalasie ziemni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 09:25

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 a ile dało inne pszenżyto?? (jare) masz porównanie z normalnym terminem siewu?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#32 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 13:02

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 ciekawi mnie kiedy kosiles?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#33 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 02 październik 2013 - 19:46

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 czy ktoś z was jeszcze sieje przenżyto przewódkowe ?

#34 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 13:34

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 właśnie, odświeżę temat, bo teraz niedługo by trzeba zaiać. Problem w tym, że ciężko dostać teraz pszenżyto jare.

#35 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 18:32

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 Siej wlasnym. Ja ruszam chyba jutro. Poletko doswiadczalne 0.5 ha juz przygotowane wczesniej. Pod orke obornik i 100kgha superfosfatu. Ziarno zaprawione Baytanem. Jestem ciekaw czy owies tez da rade posiad przywodkowo.

#36 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 20:13

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 no właśnie swojego nie posiadam, a nie każde też pewnie się nadaje na przewódkę.

#37 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 20:45

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 Jest kilka odmian. Poszukaj na stronach hodowcow tam opisane sa ktore maja cechy przywodkowe.

#38 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 19:31

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 wiem, wiem, że podajże są 3-4 odmiany tylko ich nie ma w sprzedaży.

#39 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 29 listopad 2013 - 20:36

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 u mnie wszyscy obiecują na wiosne :D,może ktoś ma do sprzedania przenżyto przewódkowe okolice siedlec,łosic?

Edytowany przez mirek37, 30 listopad 2013 - 21:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 17:28

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007 Dublet-Pszenżyto jare. w tamtym roku zrobiłem doświadczenie polowe dla swojego przekonania. Działka 2ha połowe zasiane póżną jesienią w listopadzie . 2 tyg po zasianiu poszedł mróz i sniegi, zdążyło wykiełkować i pozostało w fazie spilkowania do wiosny. Druga połowa działki zasiana na wiosne jak tylko dało sie wjechać na pole. Nawożenie takie samo przedplon ten sam. Oprysk na chwasty na wiosne razem całe pole.Bez ochrony. WYNIK- pszenżyto zasiane jesienią miało o 40% większe kłosy i było 10cm wyższe od wiosenego. dojrzało 10 dni wcześniej. Plon ok 35% leprzy niż z zasiewu wiosenego.