Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1?

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jkl

jkl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 22:51

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? Witam!

Który z tych dwóch nowych pługów byście mi doradzili do Zetora Forterry 11441.
Zestaw będzie pracował na 45 hektarach, ziemia 3 klasa.
Pług ma mieć ramię do wału wyczepianego hydraulicznie.

Z góry dzięki za fachowe opinie
Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? Dzisiaj, 15:54
  •  

#2 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 06 listopad 2008 - 00:09

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? Jezeli cena jest podobna, lub stac Cie na kvernelanda, to moim zdaniem nie ma sie nad czym zastanawiac. Z zamknietymi oczami mozesz brac Kvernelanda, mamy juz drugi taki pług i teraz jest to model EM100 18"4k i pług chodzi wyjatkowo lekko, ładnie odwraca glebe i przykrywa dokładnie pozostałosci, a poza tym jest lekki no i ma nieporownywalną jakosc do unii...Oralismy raz Ibisem XXL znajomego to ciągnik w ibisie spalał ponad 18litrow na ha zaoranego pola a w kvernelandzie nie wezmie nam wiecej jak 15litrow na ha. Zastanawialismy sie tez na kuhnem ale jest sporo drozszy... i gdybysmy mieli kolejny raz kupowac pług to napewno był by to taki sam wybor.

#3 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 09:57

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? też posiadam em 100 i jest dobrym pługiem. Ładnie przykrywa, lekko idzie . I cżeści nie wiele droższe niż do UG a moze i niektóre tańsze. ( mówie o orginałach )

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#4 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 14:56

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? Jeśli dobrze wiedząc doradzę ci pług Kvernelanda Em 85, bo pługi takich firm jak:Kverneland,Lemken, Kuhn, Overum, GB to najlepsze firmy produkujące maszyny rolnicze i jeśli masz wybierać pomiędzy Kvernelandem a UG to prędzej Kverneland, bo posłuży ci na wiele lat :lol:
Green power ;]

#5 Share cyfral

cyfral

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 15:08

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? Panowie interesuje mnie ile waży pług kverneland EM85? powiedzcie, czy nie będzie zbyt ciężki do New hollanda TL 100A? mam zamiar kupić jedno i drugie i nie mam pojęcia czy warto razem czy nie bardzo. Nadmieniam iz ziemię mam 5,6 klasa

#6 Share jkl

jkl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 21:31

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? Kverneland EM 85 waży 1290kg, a Ibis XLS 3+1 1670kg także różnica w ciężarze jest moim zdaniem ogromna
Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

#7 Share no1NEWHOLLANDno1

no1NEWHOLLANDno1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 22:30

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? Sam posiadam taki plug UNI z walem i jestem ogromnie rozczarowany. Po zaoraniu 100ha jest luz na sworzniu ok 0.8-1cm oraz sruby od walu powyciagaly sie i przez co popekaly. Mam gwarancjie od Agrosu ze naprawia i na przyszlosc bedzie wszystko dobrze,ale nie chce mi sie wierzyc. Na targach POLAGRA ogladalem identyczny model i rozwiazania byly calkiem inne. Zglosilem conajmniej 1.5miesiac przed targami do serwisu,a w UNI nikt nic nie wiedzial o tym :/ nastepna firma jakiej kupie plug bedzie tylko gregorie -besson. Mimo duzego kosztu zakupy rakompensuje swoja praca i jakoscia materialow!

!!!!!! NIE KUPUJ UNI !!!!!

#8 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 23:30

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? U tego znajomego ktory ma ibisa XXL od samego początku trzeci korpus mu nie dosypywał, ma go juz dwa lata, od samgo początku to reklamował do serwisu, a potem do fabryki, i nikt nic z tym nie dał rady zrobic, a ludzie z fabyrki nawet sie nie pokazali u niego, wiec jedna ogromna lipa. A jak przywiezli nam Kvernelanda, to wystarczyło zapiąc go do ciągnika wyregulowac głebokosc orki i szerokosc pierwszej skiby i to były wszystkie ustawienia, prze cały sezon pług chodził tak jak był ustawiony na początku i wszystko było zaorane idelanie rowno, wiec jezeli stac Cie na kvernelanda...to nie ma sie nawet nad czym zastanawiac czy brac unie czy kvernelanda :/

#9 Share milek

milek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 08:27

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? na 100% kverneland tylko poszukaj gdzieś najtaniej

#10 Share no1NEWHOLLANDno1

no1NEWHOLLANDno1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 11:23

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? Dobry wybor kolego, napewno bardziej ci sie oplaci niz ciagle reklamowac i latac z tym plugiem. Nawet jesli bedzie drozszy(oczywiste) to szybko cis ie splaci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 17:01

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1?

U tego znajomego ktory ma ibisa XXL od samego początku trzeci korpus mu nie dosypywał, ma go juz dwa lata, od samgo początku to reklamował do serwisu, a potem do fabryki, i nikt nic z tym nie dał rady zrobic, a ludzie z fabyrki nawet sie nie pokazali u niego, wiec jedna ogromna lipa. A jak przywiezli nam Kvernelanda, to wystarczyło zapiąc go do ciągnika wyregulowac głebokosc orki i szerokosc pierwszej skiby i to były wszystkie ustawienia, prze cały sezon pług chodził tak jak był ustawiony na początku i wszystko było zaorane idelanie rowno, wiec jezeli stac Cie na kvernelanda...to nie ma sie nawet nad czym zastanawiac czy brac unie czy kvernelanda :/

Z tego co wiem to ibis ma dużo regulacji może to by pomogło.
Ursus & JD Rulezzzz

#12 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 17:23

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? Mysle ze ibis nie ma wiecej mozliwosci regulacyjnych niz np. Kverneland. Przeciez w ustawieniu kazdego pługa obracalnego, chodzi o to samo zebyła, ładnie i rwono orał obiema stronami. Wiec sposoby regulacji w roznych markach napewno są do siebie zblizone, moze jedynie w inny sposob to przebiega, ale ibis napewno nie ma ich wiecej :/ A tak wogole to uwazam ze problem ibisa zaczyna sie w fabryce, poprostu te pługi są niedokładnie spasowane, elementy są nie dokładnie zmontowane, a w szczegolnosci co jest karygodne korpusy nie pokrywają sie ze sobą w zaden sposob, a jezeli tak jest to nawet nie ma co mazyc o ładnej i rownej orce. W kvernelandzie jak go rozładowalismy to wszystkie elementy fabrycznie były precyzyjnie spasowane i skrecone, a korpusy idealnie sie ze sobą pokrywały...i nie ma zadnego problemu z nim, jest super.

#13 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 17:40

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? Właśnie ibis ma troche regulacji.Można korygować ustawienia korpusów.To kverneland ma mniej od wszystkich innych marek a po to by było dokładniej :lol:
Ursus & JD Rulezzzz

#14 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 17:49

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? im mniej regulacji tym lepiej. Mniej motania i szybciej robota idzie pozdro dla wszystkivh kvernelandowców

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#15 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 18:01

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? No właśnie pisze - ja sam posiadam AB 100 :lol:
Ursus & JD Rulezzzz

#16 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 07:25

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? Nie ma co porównywać.

Tylko Kverneland.

Mam to wiem :D :lol:.

#17 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:28

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? Hehe, własnie kverneland gora :D Kto ma to poznał tę jakosc i precyzje :lol: pozdro...dla Kvernelandowcow :D

#18 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 19:43

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? Kupisz Kverka to nie pożałujesz. Ja jestem bardzo zadowolny ze swojego. Lekko idzie, pieknie kryje ale troche kosztuje :lol:

#19 Share czajus

czajus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 20:20

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? znajomy ma ibisa i kvernelanda i nie widzi zaddnej ruznicu a ciaga je zetorem 10540

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 21:53

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1? To znajomy pewnie spalania sobie nie porownywał :lol: (a co za tym idzie oporow pługa podczas orki) W Kvernelandzie Pronar bierze nam nie wiecej jak 15litrow ON na ha, a w ibisie (oralismy nim nie wiele, ale pomiar był moim zdaniem miarodajny) wziął 18 litrow z chaczykim na ha zaoranego pola.