AGRObombula

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny

Polecane posty

AGRObombula    3

mam takie pytanie jak podłączam dwie pompy hydrauliczne przewodami hydraulicznymi jedną z drugą ale napędzam poprzez wom ciągnika tą pięrwszą to będzie się ta druga kręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Zależy o jakie pompy ci chodzi, bo jest kilka rodzajów pomp, np. zębate, tłoczkowe itd. Zębata pewnie będzie się obracać, choć nigdy nie próbowałem... Jeśli koniecznie chcesz napędzać coś hydrauliką to kup silnik hydrauliczny prościej i bezpieczniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

RobertN - napisz coś więcej na czym polegało to sprawdzanie. Mam prawie nową pompę U-914 i zamierzam zastosować ją do napędu ślimaka nagarniającego w dmuchawie do śniegu. To, że będzie się kręciła - wiem, ale jaka będzie tego trwałość, obroty i moc? Nie chce mi się wywalać 500 zł na silnik hydrauliczny, ale jakbym miał napracować się przy dopasowywaniu pompy i ta zaraz by padła, to lepiej od razu kupić silnik. Może ktoś na forum ma doświadczenie przy takich eksperymentach ?


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zębata pompa hydrauliczna może pracować jako szybkoobrotowy jednokierunkowy silnik hydrauliczny. Odwrotnie się kreci jako silnik niż jak pompuje. Po stronie ssącej jest płukanie i wysokie ciśnienie spowoduje wycieki, wysadzi uszczelniacz. Można płukanie wyprowadzić na zewnątrz dodatkowym otworem i przewodem do zbiornika oleju i będzie silnik dwukierunkowy. Trzeba tylko policzyć, obroty (chłonność = w przybliżeniu wydajność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

mnie to akurat obojętne czy sie kręci w dwie strony czy jedną ja byłbym szczęscliwy zeby się przynajmniej w jedną kręciła bo właśnie taka mi potrzebna dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio8    0

chcialem skorzystac z tego pomyslu. podlaczylem stara pompe od c-330 no i ladnie sie krecilo w jedna i druga strone dopoki nie dalem obroty w ciagniku na 1500. wywalilo uszczelnienie no po pomysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

Ja eksperymentowałem tak z nową pompą od cyklopa będąc przekonanym że to musi działać ponieważ widziałem takie rozwiązanie przy dmuchawach w samojezdnym kombajnie do zbioru owoców miękkich firmy Weremczuk. Rozczarowałem się jednak ponieważ wyrywało uszczelniacz. Po kilku próbach z bezradnością zaprzestałem experymentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja tak napęd robiłem do kosy bocznej do rzepaku,tylko trzeba podłaczyć węże na odwrót zasilanie do wyjścia,a w nie których pompach trzeba odwrócic dekielek o 180stopni. bo inaczej bedzie tak jak koledzy piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

iak potrzebujesz silnika hydraulicznego do napedu to nie eksperymentuj zbyt długom bo ja kupiłem nowy silnik hydraliczny za okolo 200 zł z gwarancja który potrzbuje 15l olej na minute. jak potrzebujesz wiekszego to sa 35l\min i 50l\min. po przerubce pompy tracisz na sile uciagu gdyż sprawność silnika jest znacznie wysza niż pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

korzystając z tematu chciałbym się dowiedzieć jakiej mocy są silniki olejowe i jakie mają obroty, bo ja bym potrzebował tak około 40 km i około 1000 obr na min . czy takiej mocy są dostępne i jaka orientacyjna cena jest takiego silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

do czego tobie taki silnik? w zależności od przepływu oleju jest podawana ich moc ale dokłanie nikt nie mierzy ich mocy bo wystraczy zastosować mniejszy silnik i dać jemu przelożenie w tedy zwiekszysz jego moc i można dobrac obroty zmieniajac przelozenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A jakieś zdjęcia z zastosowania pompy - silnika?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzx    0
iak potrzebujesz silnika hydraulicznego do napedu to nie eksperymentuj zbyt długom bo ja kupiłem nowy silnik hydraliczny za okolo 200 zł z gwarancja który potrzbuje 15l olej na minute. jak potrzebujesz wiekszego to sa 35l\min i 50l\min. po przerubce pompy tracisz na sile uciagu gdyż sprawność silnika jest znacznie wysza niż pompy.

 

Proszę o informację gdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzx    0
ja tak napęd robiłem do kosy bocznej do rzepaku,tylko trzeba podłaczyć węże na odwrót zasilanie do wyjścia,a w nie których pompach trzeba odwrócic dekielek o 180stopni. bo inaczej bedzie tak jak koledzy piszą

 

np. od c330 Pz18A będzie działać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A co nią napędzasz ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

To ja mam pytanie panowie, wyczytałem ze jednak da sie przerobić pompę hydrauliczną na silnik:) a wiec jakie obroty uzyskam jesli przerobił bym pompę od cyklopa na taka silnik, przy podłączeniu do hydrauliki w ursusach 30 i 60?


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

napędzana jest tą pompą piła a dokładnie sama prowadnica złańcuchem w procesorze do trzebieży to taka maszynka gdzie silnik doniej kosztuje ok 3 tyś a pompa z ciapka zrobi to samo. co do obrotów to wszystko zależy jaka jest moc przepływowa bo teoretycznie to jest jakby niebyło pompa tylko o odwróconym systemie działania. jest tylko jeden hak w całej sprawie im więcej da się w ciągniku gazu tym sie szybciej kręci i tu uwaga pompa to nie silnik niema takiej wytrzymałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Hmm, a co bedzie, gdy pompa hydrauliczna (np z ursusa 912) raz będzie dostawała obroty w lewa stronę, a raz w prawą. Napęd by miala z silnika hydraulicznego o róznych kierunkach przepływu. Bedzie po prostu pompowała w różne strony?? I gdzie mozna kupić zawór ciśnieniowy? Taki zawór zabezpieczjący wywrot przyczepy 10t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj