Skocz do zawartości

Zdjęcie

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 05 listopad 2008 - 21:16

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny mam takie pytanie jak podłączam dwie pompy hydrauliczne przewodami hydraulicznymi jedną z drugą ale napędzam poprzez wom ciągnika tą pięrwszą to będzie się ta druga kręcić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny Dzisiaj, 03:34
  •  

#2 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 21:35

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny Zależy o jakie pompy ci chodzi, bo jest kilka rodzajów pomp, np. zębate, tłoczkowe itd. Zębata pewnie będzie się obracać, choć nigdy nie próbowałem... Jeśli koniecznie chcesz napędzać coś hydrauliką to kup silnik hydrauliczny prościej i bezpieczniej :)

#3 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 11:22

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny tu chodzi o cenę i o jak najtańszy koszt aby był

#4 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 14:13

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny Zębata będzie chodziła, kiedyś już to sprawdzałem.

#5 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 22:00

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny RobertN - napisz coś więcej na czym polegało to sprawdzanie. Mam prawie nową pompę U-914 i zamierzam zastosować ją do napędu ślimaka nagarniającego w dmuchawie do śniegu. To, że będzie się kręciła - wiem, ale jaka będzie tego trwałość, obroty i moc? Nie chce mi się wywalać 500 zł na silnik hydrauliczny, ale jakbym miał napracować się przy dopasowywaniu pompy i ta zaraz by padła, to lepiej od razu kupić silnik. Może ktoś na forum ma doświadczenie przy takich eksperymentach ?
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#6 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 17:55

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny Zębata pompa hydrauliczna może pracować jako szybkoobrotowy jednokierunkowy silnik hydrauliczny. Odwrotnie się kreci jako silnik niż jak pompuje. Po stronie ssącej jest płukanie i wysokie ciśnienie spowoduje wycieki, wysadzi uszczelniacz. Można płukanie wyprowadzić na zewnątrz dodatkowym otworem i przewodem do zbiornika oleju i będzie silnik dwukierunkowy. Trzeba tylko policzyć, obroty (chłonność = w przybliżeniu wydajność)

#7 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 20:32

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny mnie to akurat obojętne czy sie kręci w dwie strony czy jedną ja byłbym szczęscliwy zeby się przynajmniej w jedną kręciła bo właśnie taka mi potrzebna dzięki za odpowiedz

#8 Share antonio8

antonio8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 20:48

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny chcialem skorzystac z tego pomyslu. podlaczylem stara pompe od c-330 no i ladnie sie krecilo w jedna i druga strone dopoki nie dalem obroty w ciagniku na 1500. wywalilo uszczelnienie no po pomysle

#9 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 18 listopad 2008 - 19:49

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny Ja eksperymentowałem tak z nową pompą od cyklopa będąc przekonanym że to musi działać ponieważ widziałem takie rozwiązanie przy dmuchawach w samojezdnym kombajnie do zbioru owoców miękkich firmy Weremczuk. Rozczarowałem się jednak ponieważ wyrywało uszczelniacz. Po kilku próbach z bezradnością zaprzestałem experymentów.

#10 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1395 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 21:21

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny ja tak napęd robiłem do kosy bocznej do rzepaku,tylko trzeba podłaczyć węże na odwrót zasilanie do wyjścia,a w nie których pompach trzeba odwrócic dekielek o 180stopni. bo inaczej bedzie tak jak koledzy piszą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 09:49

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny no a jaką masz tą pompę w tej kosie zamątowaną od czego albo jaka firma

#12 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 17:30

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny iak potrzebujesz silnika hydraulicznego do napedu to nie eksperymentuj zbyt długom bo ja kupiłem nowy silnik hydraliczny za okolo 200 zł z gwarancja który potrzbuje 15l olej na minute. jak potrzebujesz wiekszego to sa 35l\min i 50l\min. po przerubce pompy tracisz na sile uciagu gdyż sprawność silnika jest znacznie wysza niż pompy.

#13 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 18:57

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny korzystając z tematu chciałbym się dowiedzieć jakiej mocy są silniki olejowe i jakie mają obroty, bo ja bym potrzebował tak około 40 km i około 1000 obr na min . czy takiej mocy są dostępne i jaka orientacyjna cena jest takiego silnika

#14 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 22:33

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny do czego tobie taki silnik? w zależności od przepływu oleju jest podawana ich moc ale dokłanie nikt nie mierzy ich mocy bo wystraczy zastosować mniejszy silnik i dać jemu przelożenie w tedy zwiekszysz jego moc i można dobrac obroty zmieniajac przelozenia

#15 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 17:22

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny panowie poco kupować solniki pompa za silnik robi wyśmiecicie chodzi 2 tydzień i nic sie niedzieje

#16 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 22:14

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny I jakie zadanie spełnia pompa( co napędza)?

#17 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 19:40

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny idzieświetnie bez problemowo tylko trzeb uważać bo obroty są naprawde na wysokim poziomie

#18 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 20:59

przerobienie pompy hydraulicznej w silnik hydrauliczny A jakieś zdjęcia z zastosowania pompy - silnika?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#19 Share pawelzx

pawelzx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 23:11

iak potrzebujesz silnika hydraulicznego do napedu to nie eksperymentuj zbyt długom bo ja kupiłem nowy silnik hydraliczny za okolo 200 zł z gwarancja który potrzbuje 15l olej na minute. jak potrzebujesz wiekszego to sa 35l\min i 50l\min. po przerubce pompy tracisz na sile uciagu gdyż sprawność silnika jest znacznie wysza niż pompy.

Proszę o informację gdzie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawelzx

pawelzx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 23:14

ja tak napęd robiłem do kosy bocznej do rzepaku,tylko trzeba podłaczyć węże na odwrót zasilanie do wyjścia,a w nie których pompach trzeba odwrócic dekielek o 180stopni. bo inaczej bedzie tak jak koledzy piszą

np. od c330 Pz18A będzie działać ?