Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile wejdzie na HL 6 tonowa?

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 21:29

Ile wejdzie na HL 6 tonowa? Chodzi mi o to ile mozna bez obaw ladunku na nia wsypac (konkretnie przenicy, przenżyta) bez obawy o wytrzymalosc konstrukcji. Zastanawiam sie jakiej wysokosci nadstawki moge robic. Pozdro

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile wejdzie na HL 6 tonowa? Dzisiaj, 09:04
  •  

#2 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 21:54

Ile wejdzie na HL 6 tonowa? O ładowności 6 ton to spokojnie możesz wozić 8 ton pszenicy. Ja Autosanką D-50 najwięcej 8200 kg pszenicy, ale 8 ton to spokojnie.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 03 listopad 2008 - 22:19

Ile wejdzie na HL 6 tonowa? ja na IFe HL6102 - sztywna z burtami 50 aluminium plus 40 drewniane wsypałem 9.2 netto i jeszcze spokojnie styknełoby miejsca na 800kg aby dobic do tony.
W zimie bede robił nowe nadstawki do HW 6011 to bede robił takie zeby łączna wysokość burty była 105cm, zawsze to łatwiej się odbiera spod kombajnu - a wcale nie trzeba przyczepy sypac z czubem

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 22:49

Ile wejdzie na HL 6 tonowa? A potem sąsiad powie ze wozisz po pół przyczepy. Musie być widać ze pełna.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 00:10

Ile wejdzie na HL 6 tonowa? szczerze? mam w d*pie co mysli sasiad, nie raz juz mowil ze ukosił wiecej ode mnie bo juz 3 przyczepy a ja dopiero jedna - nie wazne ze on ma 3tonówke z burtami na jakies 45-50cm a ja ciagne HLke z burta 95 :)
nie mam czasu na stanie i rozgarnianie jak kombajn sypie z góry - wystarczy tylko ze wpada mi kombajn pokroju CWS 1450 czy TC5070 i jak włączy ostro rure to idzie zasypac.
Nie dalej jak 3 lata temu o malo nie mielibysmy wypadku - koles z dominatora zawsze ostro sypal a brat sie schylił wyjąć plandeke wierzchnią która lezała na przyczepie i ledow sie wygramoli spod przysypujacego go zboza.

Tak jak masz burte 105, sypiesz na 90 i spokojnie sypiesz w trakcie jazdy i nic nie trzeba sie kurzyc - zero rozgarniania czy uwazania ze cos rozsypiesz a swoje i tak przewieziesz

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#6 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 04 listopad 2008 - 12:45

Ile wejdzie na HL 6 tonowa? A w praktyce jest tak: Zrobię wyższe burty i będzie spokój, a potem i tak się sypie ile wlezie. :)

#7 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 14:15

Ile wejdzie na HL 6 tonowa? Niekoniecznie.Moj tesciu ma czeska przyczepe z burtami 105cm i nie sypiemy jej do pełna bo ma tendencje do wysypywanie sie przez burty.Wchodzi 10t pszenicy i wiecej nie ma co ładowac bo osie w czeskich do najtrwalszych nie naleza. Maja bardzo cienkie czopy i potrafia sie wygiac.Tak wiec wszystko w granicach rozsadku.

#8 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 21:35

ja na IFe HL6102 - sztywna z burtami 50 aluminium plus 40 drewniane wsypałem 9.2 netto i jeszcze spokojnie styknełoby miejsca na 800kg aby dobic do tony.
W zimie bede robił nowe nadstawki do HW 6011 to bede robił takie zeby łączna wysokość burty była 105cm, zawsze to łatwiej się odbiera spod kombajnu - a wcale nie trzeba przyczepy sypac z czubem

Dzieki za odzew;) Myśle że metrowe beda akurat. Ciekawe co zetorek powie jak bedzie musial taka bude ciagnac;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 04 listopad 2008 - 22:00

Ile wejdzie na HL 6 tonowa? ee u nas na hl 6 weszlo 13 ton kompostu ale to

1.kompost jest pieronsko cięzki
2. przyczepa miala dosc spore nadstawki...
3. nie wiem czy to bylo nie szkodliwe dla konstrukcji bo bolce od kipra ocierały o opony
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#10 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 22:20

ee u nas na hl 6 weszlo 13 ton kompostu ale to

1.kompost jest pieronsko cięzki
2. przyczepa miala dosc spore nadstawki...
3. nie wiem czy to bylo nie szkodliwe dla konstrukcji bo bolce od kipra ocierały o opony

Z tymi obcieraniem opon to mysle ze to juz byly objawy lekkiego przeciążenia ...;P

sprzedam

#11 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 04 listopad 2008 - 22:36

Ile wejdzie na HL 6 tonowa? Tumek@ nieszkoda ci było przyczepy??? sorki ale jak dlamnie to głupota tak ładować do bólu;\
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 13:03

Ile wejdzie na HL 6 tonowa? to juz chyba wiem czemu w przedniej oponie mam wyrwany środek bieżnika :lol:

#13 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 13:14

Ile wejdzie na HL 6 tonowa? Ja najwięcej włożyłem 7.5tony ważone bo więcej mój ciągnik by nie pociągną znajomy kiedyś woził mokry torf naładował myślę ok 12t to oś pękła

#14 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 16:51

Ile wejdzie na HL 6 tonowa? Na HW 60 sypie sie u nas 7500 kg, nie ma co przesadzać z wysokością burt 95 cm to maksimum dla tych przyczep ^_^

#15 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 20:33

Ile wejdzie na HL 6 tonowa? Mysle ze zrobie tak zeby byl metr i nie bede sypal do pelna tak jak mowil yacenty.

sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 21:48

Ile wejdzie na HL 6 tonowa? ja w tym roku dołożyłem do starej piławki deske 15cm, do HL6102 tak samo 15cm i zapomniałem ze musze włazić na przyczepe zeby rozgarnac, zero kurzenia sie, pełna wygoda.

tylko raz kombajniscie sie zapomniało i sypnał mi do pełna obie przyczepki to na piławce 3.5t było 5100 jeczmienia a na Hlce 9200 - dobrze, że spiąłem łancuch zostawiając przyczepe na polu ;)