Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęt do C-330 i pochodnych

276 odpowiedzi na ten temat

#161 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 26 kwiecień 2010 - 22:18

Sprzęt do C-330 i pochodnych nie ma żartów, mnie kiedyś w byłej pracy wysłano 330 na wąskich oponach bez obciążników przyczepą 5 t z 4.5 tony mat. siewnego ,żeby do siewu im wywieźć oczywiście 330 z walniętą pneumatyką i jak zjeżdżałem z takiej fajnej górki w połowie była wywleczona ziemia z pola i zjeżdżałem na 4 do tego momentu, i wpadł w poślizg, zaczął bokiem jechać to szybka przerzutka na 6 i gaz do dechy i zatrzymałem się dopiero w połowie następnej górki szczęście, że droga wewnętrzna i nic nie jechało, ale człowiek był młody i głupi, teraz to już bym się tak testować nie dał
wyjechać do górki to pikuś, jak jeździsz więcej to widzisz na jakim biegu wyskoczysz, zjechać zawsze większy problem, jest taka zasada, żeby zjeżdżać na tym biegu co by się normalnie pod tą górę wjeżdżało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęt do C-330 i pochodnych Dzisiaj, 09:46
  •  

#162 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 27 kwiecień 2010 - 05:34

Sprzęt do C-330 i pochodnych Autor zrobi tak jak pomyśli , i jesli trochę wie jaki to ciężar to postąpi słusznie

#163 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 27 kwiecień 2010 - 10:06

Sprzęt do C-330 i pochodnych pociągnąć pociągnie - sąsiad dwiema d47 na kołach 825 jeździł po kamień na drogę i dawał radę - fakt - po kilkunastu wypadach silnik do remontu. Podkręcał dawkę na pompie i jazda.
Moja rada - pożycz od kogoś większy traktor, albo jedź na spokojnie 2 razy swoim

#164 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 18:02

Sprzęt do C-330 i pochodnych Ojoj szkoda ciapka męczyć, i chyba nie podołał by :rolleyes:

#165 Share energe

energe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:modelarstwo

Napisany 28 kwiecień 2010 - 22:05

Sprzęt do C-330 i pochodnych Pociągnie bez problemu:), ja ciągnołem pod górke 2 przyczepy wyładowane kapustą po brzegi, plus tona na kołówce :rolleyes: Ciężko miał ale dał rade:)

#166 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 22:56

Sprzęt do C-330 i pochodnych ja na przyczepy d47 laduje pobnad 6500 kg ale w jednej rama n ie daje rady musze spawac b w kilku miejscach peknieta jest
a raz mialem 7400 kg na drugiej ale zas opony 11,5/15 nie wytrzymuja i jak w dziure wpadniesz to pekaja
2 razy tak mkialem
wiec proponuje ladowac ok 6 ton nie wiecej

#167 Share Farmer21

Farmer21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 kwiecień 2010 - 19:37

Sprzęt do C-330 i pochodnych Zgadzam się z większością.Lepiej jedź dwa razy albo najmij większy ciągnik.Po prostu lepiej nie kusić losu.

#168 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 22:33

Sprzęt do C-330 i pochodnych jedna przyczepa plus ładunek około 6 ton , c 330 to nie mocarz w trasie pamietaj o tym

Opus meum est

#169 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 02 maj 2010 - 18:14

Sprzęt do C-330 i pochodnych

uciąg c330 to maksymalnie 1600kg, wiec z 8 tonami to nie jest jazda tylko mordowanie sprzętu, i do tego jeszcze jakaś większa górka i pozostaje tylko modlitwa albo wyjedzie albo pociagnie ciągnik do tyłu.
@Piotrax12 jechałeś kiedyś z ładunkiem 8ton i do tego masy przyczep czyli ponad 13t???

1620kg to maksymalna siła uciągu na suchym betonie(przy ciężaże ciągnika 2170kg,przy 15% poślizgu przy prędkości 3km/h)

a maksymalny ciężar ciągnionych przyczep to 5500kg :rolleyes:

moim zdaniem tak jak reszta się wypowiedziała lepiej pojechac dwa razy i być spokojnym niż raz i ryzykować :) po za tym z uciągiem jak z uciągiem ale z chamowaniem byłby problem :)

swoim ciapkiem jezdziłem z 2 przyczepami jedna 4t pełna zboża a druga ruska 4,5t z około 2-tonami ładunku na drugie gospodarstwo i powiem szczerze ciągnik cały czas miał tłumik pełny dymu a 6 bieg udało mi się wzucic tylko na płaskim lub lekko z górki :)
dużo zależy tez od ogumienia,cisnienia w oponach i przyczepy bo np. te rosyjskie chodza cięzej niż polska d47 .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#170 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 03 maj 2010 - 05:49

Sprzęt do C-330 i pochodnych temat ..jak woda ... , nie na wszystkim się da zaoszczędzić jak i też chyba co najważniejsze bezpieczeństwo -jeszcze raz bezpieczeństwo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 03 maj 2010 - 07:52

Sprzęt do C-330 i pochodnych Dokładnie a zwłaszcza że w C-330 hamulce jakie są takie są a wątpie by autor tematu miał hamulce w przyczepie.

#172 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 03 maj 2010 - 08:52

Sprzęt do C-330 i pochodnych no bo jak by byly chamulce to ze zjeżdzaniem z górki by problemu nie było choć raz też miałem niezłe jaja swoim c-360 przewód od pneumatyki sie mi odpioł i była nie miła niespodzianka.

#173 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 11 styczeń 2011 - 12:12

Sprzęt do C-330 i pochodnych Witam.
Noszę się z zamiarem kupnem używanej przyczepy do mojego ciapka. W dowodzie mam wpisane maksymalna ładowność 5500kg. Czyli jak rozumie masa całkowita przyczepy musi być max 5,5t. Jaką przyczepę polecacie? Na dużych kołach, czy na małych? O wywrotce w tej cenie nie mam raczej co myśleć. Kwota jaką dysponuję to 4-5 tyś zł. Zależy mi na sprawnych hamulcach bo trochę górek w okolicy jest.
A, może ktoś niedaleko Lubelskie (Biłgoraj, Janów L.) ma do sprzedania przyczepę to chętnie obejrzę.

Edytowany przez michal009, 11 styczeń 2011 - 12:40.

#174 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 12:55

Sprzęt do C-330 i pochodnych kolego do 5tys kupisz d47, troch slabe ramy sa w nich ale jesli wywrot ci nie bedzie bardzo potrzebny to wytrzyma, kola 20" lzej idzie

Polska B

#175 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 12:55

Sprzęt do C-330 i pochodnych Jak o wywrotce nie masz co myslec. Kup sobie D-47 autosan. Extra przyczepa bo wywraca na 3 strony :) ładowność ma do 4.5tony. za te 5 tysiecy powinienes cos znalezc :]

#176 Share TheMaly95

TheMaly95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:-Rolnictwo
    -Motoryzacja
    -Polskie i Bloku Wschodniego maszyny rolnicze z lat 1970-1990+
    -Gry
    -Siatkówka
    -Ładne Dziewczyny.,., xD

Napisany 11 styczeń 2011 - 13:02

Sprzęt do C-330 i pochodnych Powiedz coś więcej ,gdzie będziesz tym zestawem jeździł ? Drogi utwardzone [Asfalt itp.] czy nieutwardzone [Polne Dróżki]. Jak na teren to opony tzw. balonówki [Małe] a na utwardzone to te wysokie. A tak w ogóle to bym ci odradził przyczepę , pomyśl o jakiejś 2-kułce po:
1. Lepiej się nią jeździ [szczególnie cofa]
2. Jest tańsza
2. Z ciapkami mam dużo do czynienia i wiem ze z przyczepami to mają co robić.

Jestem z lubelskiego ale nie wiem czy ktoś ma coś na sprzedasz , jak się dowiem to dam ci znać na PW POzdro... B)
Ursus jest bogiem, orka nałogiem,sienie zabawą,a ropa podstawą !!! :D
Melioranta zawód wielki!! Suszy pola i butelki.
BIZON - KOSI , MŁÓCI , I CHŁOPA PRZEWRÓCI xD

#177 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 13:11

Sprzęt do C-330 i pochodnych Głownie to zwózka zboża z pola, porzeczki, przejazd do młyna, czasami do lasu. Raczej będę jej używać okazjonalnie, ale bardzo jej brakuje. Wolał bym przyczepę, bo słyszałem że dwukółka rozbija tylne zawieszenie w traktorze (że ciapki na to podatne). Poza tym ciężko znaleźć dwukółkę z hamulcami. Zobaczymy co się trafi - nie wykluczam takiego rozwiązania.

Edytowany przez andrzej2110, 11 styczeń 2011 - 13:19.
Cytowanie poprzedniego posta

#178 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 13:18

Sprzęt do C-330 i pochodnych szukaj jakiś ofert w anonsach
a co do opon to naprawde odradzam 15, strzelają po asfalcie, sa malo wytrzymale i drogie
u nas na 20 smiga a opony ze 30 lat maja i nie pamietam żeby kiedyś siadla

Polska B

#179 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 13:24

Sprzęt do C-330 i pochodnych Dwukółkami nie zawracaj sobie głowy. Kup porządną przyczepę 4,5t. koła 20 to dobre tylko na asfalt. U niego przyczepa będzie jeździć głownie w ternie wiec balonówki.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 13:28

Sprzęt do C-330 i pochodnych Teren 20%, droga asfaltowa 80%. I raczej bym wolał przyczepę. Czy 4,5t to nie za ciężko dla ciapka?