Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęt do C-330 i pochodnych

276 odpowiedzi na ten temat

#141 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 25 kwiecień 2010 - 18:57

Sprzęt do C-330 i pochodnych a nie lepiej będzie do przyczepy 4,5 tony zrobić drewniane nadstawki i pojechać z jedną???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęt do C-330 i pochodnych Dzisiaj, 17:15
  •  

#142 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 kwiecień 2010 - 18:58

Sprzęt do C-330 i pochodnych pytanie podobne do tego czy c330 uciągnie pług 4skibowy na głęboko :D , może i by ci poszła z tymi dwoma ale szybciej biegów braknie albo sprzęgło nie wytrzyma, nie lepiej dwa razy jechać niż raz i sie mordować?

#143 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 18:58

Sprzęt do C-330 i pochodnych Ale te 20% to z górki czy pod górkę bo jak z górki to możesz śmiało jechać będzie miała ciężko ale pójdzie chyba że te nachylenie jest że trzeba będzie pod górkę ciągnąć to możesz zapomnieć o 30

#144 Share mateusy78539

mateusy78539

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 19:03

Sprzęt do C-330 i pochodnych lepiej zrób jak kolega zenekc330 napisał jedż z jedną jak pojedziesz z dwoma to zanim się rozpendzisz o ile wogule się uda to będziesz musiał już chamować. szkoda ciągnika...

#145 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 19:26

Sprzęt do C-330 i pochodnych Będzie miała bardzo ciężko, nie wiem czy warto, 30 gdy ciągnie jedną przyczepę załadowaną to ma co robić, zwłaszcza że jest trochę trasy do przebycia, lepiej pojechać z jedna.

#146 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 25 kwiecień 2010 - 19:29

Sprzęt do C-330 i pochodnych 20% :D :) :) 8% to porządna góra a tu 20%, chyba o stopnie Ci chodziło.
Zastanów się sam będziesz miał 8 ton ładunku do tego prawie 4 tony przyczepy i 2 tony Ciapek czyli 14 ton na 30KM. Na tonę 2,14 KM. Szał ciekawe po jakim czasie z IV na V zmienisz. C-330 projektowany był do jednej przyczepy 3,5-4 tony czyli masa ciągniona 6 ton całkowita 8 ton więc sam sobie na to pytanie odpowiedz. Nie lepiej kogoś nająć żeby to przewiózł.
Po ile żyto u was?
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#147 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 19:32

Sprzęt do C-330 i pochodnych Ciężko będzie miała oj ciężko . Ja swoją ciągnołem jedynie przyczepe pronara z ok. 4 zbiornikami bizona przez 2km to jak wrzuciłem 6 to dymiła jak lokomotywa :D

#148 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 25 kwiecień 2010 - 19:51

Sprzęt do C-330 i pochodnych @Lukasz1987 masz racje, lepiej dogadać się z kimś zwrócić za ropę o dorzucić ewentualnie na 0,5 bo szkoda ciapka tak katować
"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

#149 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 25 kwiecień 2010 - 20:24

Sprzęt do C-330 i pochodnych Mój z 7tonami ciężaru - ponad 300 pustaków i gąsiory na cały dach pod górę szedł ledwo. Musiałem sadzać 3 osoby na przodzie, żeby pod średnią górkę wyjechać. Po drodze czasami się udało 5 wbić. Na 6 jechałem gdzieś z masą całkowitą 5.5 tony, to jest najwięcej co można, ale mała górka i na 5 trzeba było. Redukcja zajmuje mi na podwójnym wysprzęgleniu z między gazem może 1.5 sek. i idzie dalej. :D
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#150 Share casecs94

casecs94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 20:31

Sprzęt do C-330 i pochodnych nie masz dobrego sąsiada który ma większy ciągnik bo ta górka może być zdradliwa może przejedziesz a może cię cofnie albo stanie w połowie lepiej nie ryzykuj dogadaj się kimś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 20:31

Sprzęt do C-330 i pochodnych Pociągnąć to może i by pociągneła, tylko nie wiem jaki jest w dowodzie rej. maksymalny cieżar ciężar całkowity ciągnionego zestawu w c-330. Ale na pewno jest przekroczony, więc w razie kontroli mogłoby być nieciekawie. :D

#152 Share yrek24

yrek24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 21:07

Sprzęt do C-330 i pochodnych dzięki panowie za tak duży odzew z waszej strony. Teraz sobie uświadomiłem że jednak lepiej będzie jak pojadę z jedną przyczepą do tego zrobię nastawki. Jeszcze jedno pytanie bo mam przyczepę autosan 47a o ile mógłbym ją przeładować żeby nic się przyczepie nie stało. To tej drugiej przyczepy bym nie ciągnął. Z tą górką to chodziło mi o 20 stopni pod górkę

#153 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 25 kwiecień 2010 - 21:33

Sprzęt do C-330 i pochodnych u mnie na dwa autosany d47 wchodzi trochę ponad 6 ton pszenicy, tylko że są one troszkę wzmocnione, myślę ze te 5-5,5 tony powinna wytrzymać.

#154 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 kwiecień 2010 - 05:27

Sprzęt do C-330 i pochodnych Autosan d47b na oponach 825/20 z zakładkami 6100-6200kg to był max jaki udało się nałożyć ale i pszenica musi być dorodna aby taki tonaż wszedł. Kilka lat z rzędu tak chodziły i nic sie im nie stało.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#155 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 26 kwiecień 2010 - 05:36

Sprzęt do C-330 i pochodnych moje zdanie - poprosic kogoś kto ma mocniejszy ciagnik -i po sprawie ,taki ciężar to nie bajka... odradzam z takim zestawem jazde

#156 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 07:14

Sprzęt do C-330 i pochodnych Może i jakimś cudem da radę ale to będzie męka dla traktora(szkoda ursusa) :D . Tak jak koledzy wyżej piszą najlepiej poprosić kogoś o pomoc albo 2 razy jechać. Bo jak będziesz chciał jechać z tymi 2 przyczepami to może ci to wyjść dłużej niż 2 razy jechać albo nawet możesz nie dojechać jak ci coś po drodze się rozsypie :) .

#157 Share Piotrax12

Piotrax12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport,rolnictwo

Napisany 26 kwiecień 2010 - 19:41

Sprzęt do C-330 i pochodnych Jeden bity bełkot. Z 8 tonami 330 musi iść i nie ma bata. Może bedzie miała ciężko , ale nie aż tak, żeby nie ujechał.
U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

#158 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 kwiecień 2010 - 20:16

Sprzęt do C-330 i pochodnych uciąg c330 to maksymalnie 1600kg, wiec z 8 tonami to nie jest jazda tylko mordowanie sprzętu, i do tego jeszcze jakaś większa górka i pozostaje tylko modlitwa albo wyjedzie albo pociagnie ciągnik do tyłu.
@Piotrax12 jechałeś kiedyś z ładunkiem 8ton i do tego masy przyczep czyli ponad 13t???

#159 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 26 kwiecień 2010 - 21:34

Sprzęt do C-330 i pochodnych Piotrax12 to zapewne słyszałeś od jakichś bajkopisarzy, albo nigdy nie jeździłeś tym ciągnikiem z takim ciężarem. Ja raz sąsiada po asfalcie pod górę ciągnąłem na biegu nr. 1, całość ważyła może 14 ton, wspomagałem go tylko, bo jego C-360 miała b. ciężko. Mój cap ledwo szedł, ale trzeba go było tylko kawałek wyciągnąć.

Moim od zawsze jeździmy bez hamulców w przyczepie, i wiem co się potrafi dziać, jeżeli zacznie się kopać albo uciekać do tyłu przy takiej wadze. To samo przy redukowaniu. Wystarczy chwila nieuwagi i można być przygniecionym. :D
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share damian4fabregas

damian4fabregas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 21:42

Sprzęt do C-330 i pochodnych Ursusy są dobre, ale nie przesadzajmy :)
Ja jadąc z ojcem do młyna c-360 w tamtym roku z dwoma przyczepami o podobnej ładowności nie miałem przyjemności z jazdy. Nie dość, że ciężko jest się rozpędzić, to jak pod górę trzeba na maxa cisnąc, a z górki pcha ;/
Nie radziłbym 30stką jechać :D Lepiej jak inni wyżej piszą nająć kogoś kto ma większy ciągnik i spokojnie sprzedać zboże :)
Pozdrawiam
http://www.youtube.com/user/damian4fabregas <- Zapraszam ;)