Polecane posty

Ferdek07    75

Ojciec kupił kiedyś używany grudziądzki kultuwator na 18 łap, ale jak odkręcił kilka łap na 12 łap ciapek szedł na 5-6tej klasie jak burza i to jeszcze 3 lekkie konne brony ciągnoł a na 3-4tej też sobie radził no ale oczywiście bez bron, he zależy jakie kto ma ziemie, na 4ce troszeczke za wolno żeby dobrze wyprawić, na 5tce sam się ledwie ciągnie na wiosnę po oranym, ja bym jednak zastanowił się nad 2-2,2m bo ciapek ciapkiem może kiedyś większy ciągnik się trafi to po pierwsze, a puki ciapek nei radzi to poodkręcać kilka zębów i rozsunąć przynajmniej nie będzie się zapychać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

he he 1.8 to max żeby dobrze zrobić 2,1 to 60 nie ma lekko kup używaną 1.8 za pare groszy i do tego wał;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

No to powodzenia. 330 ze ścierniskowym na takiej ziemi :lol: chyba z jakimś 2 łapowym na gęsiej stopie albo 4 bez podcinaczy bocznych.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja do agregatu ścierniskowego potrzeba mocy i szybkości. Do ciapka nic takiego agregatu nie znajdziesz.

 

 

Pozdrawiam Krystianrolnik :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Normalnie jak troll przecie ludzie podczepiają do 30 trolle i jakoś makaron ładują i nie narzekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bardzo dobrze się będzie sprawował, jeśli masz już trochę zajechany podnośnik to może mieć problemy z podniesieniem, ale są na to sposoby, i podczas jazdy bo nierównościach przód c330 lubi być w górze, ale z tym też można sobie poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorturbo    10

ja wlasnie pozyczylem Troll-a do znajomego i zaczepilem c-330 i praca przy ladowaniu obornika lepiej idzie i sprawniej niz turem ;)


SPRZEDAM Kombajn Bizon Z-056 tanio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

No jeden u mnie we wsi am trola do 330 i radzi sobie tylko jedynie jak przejazdy robisz to przodek trochę goni ;)

 

No jeden u mnie we wsi am trola do 330 i radzi sobie tylko jedynie jak przejazdy robisz to przodek trochę goni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Ja trollem ładuje od 13 lat tylko u mnie chodzi w T-25 i sprawuje się świetnie, jedynie co to trzeba mieć dobry podnośnik i niezbędne są dodatkowe obciążniki na przedzie bo trochę podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioCCH    0

my zaczepialiśmy do c 328 i tak jak mówili poprzednicy do przodu trzeba dać jakieś obciążenie bo podnosi do góry u nas to był zlewozmywak żeliwny i kamienie ;) a co do podnoszenia ładowacza to czasami można mu pomóc we dwójkę i do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yrek24    0

Mam do was pytanie czy c-330 uciągnie 2 przyczepy żyta (przyczepa o ładowności 4,5 tony i 3,5 tony). Odległość do przejechania to 20 km do młyna.Jest na trasie jedna górka o nachyleniu ok 20% resztę trasy jest równa.Do tego czasu zboże było workowane i wożone samochodem o ładowności 2 tony ale mi się już dalej nie chce workować i postanowiłem coś z tym zmienić. Jeszcze nigdy nie próbowałem jechać z dwoma przyczepami na raz dlatego nie wiem czy pociągnie. Do wywożenia co roku mam około 15 ton zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pytanie podobne do tego czy c330 uciągnie pług 4skibowy na głęboko :D , może i by ci poszła z tymi dwoma ale szybciej biegów braknie albo sprzęgło nie wytrzyma, nie lepiej dwa razy jechać niż raz i sie mordować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ale te 20% to z górki czy pod górkę bo jak z górki to możesz śmiało jechać będzie miała ciężko ale pójdzie chyba że te nachylenie jest że trzeba będzie pod górkę ciągnąć to możesz zapomnieć o 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepiej zrób jak kolega zenekc330 napisał jedż z jedną jak pojedziesz z dwoma to zanim się rozpendzisz o ile wogule się uda to będziesz musiał już chamować. szkoda ciągnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Będzie miała bardzo ciężko, nie wiem czy warto, 30 gdy ciągnie jedną przyczepę załadowaną to ma co robić, zwłaszcza że jest trochę trasy do przebycia, lepiej pojechać z jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

20% :D:) :) 8% to porządna góra a tu 20%, chyba o stopnie Ci chodziło.

Zastanów się sam będziesz miał 8 ton ładunku do tego prawie 4 tony przyczepy i 2 tony Ciapek czyli 14 ton na 30KM. Na tonę 2,14 KM. Szał ciekawe po jakim czasie z IV na V zmienisz. C-330 projektowany był do jednej przyczepy 3,5-4 tony czyli masa ciągniona 6 ton całkowita 8 ton więc sam sobie na to pytanie odpowiedz. Nie lepiej kogoś nająć żeby to przewiózł.

Po ile żyto u was?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Ciężko będzie miała oj ciężko . Ja swoją ciągnołem jedynie przyczepe pronara z ok. 4 zbiornikami bizona przez 2km to jak wrzuciłem 6 to dymiła jak lokomotywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

@Lukasz1987 masz racje, lepiej dogadać się z kimś zwrócić za ropę o dorzucić ewentualnie na 0,5 bo szkoda ciapka tak katować


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Mój z 7tonami ciężaru - ponad 300 pustaków i gąsiory na cały dach pod górę szedł ledwo. Musiałem sadzać 3 osoby na przodzie, żeby pod średnią górkę wyjechać. Po drodze czasami się udało 5 wbić. Na 6 jechałem gdzieś z masą całkowitą 5.5 tony, to jest najwięcej co można, ale mała górka i na 5 trzeba było. Redukcja zajmuje mi na podwójnym wysprzęgleniu z między gazem może 1.5 sek. i idzie dalej. :D


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casecs94    0

nie masz dobrego sąsiada który ma większy ciągnik bo ta górka może być zdradliwa może przejedziesz a może cię cofnie albo stanie w połowie lepiej nie ryzykuj dogadaj się kimś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj