Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęt do C-330 i pochodnych

276 odpowiedzi na ten temat

#81 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:58

Sprzęt do C-330 i pochodnych ja Władymirem kiedyś kosiłem czeską 1,65m jak się rozbujała to się nie chciała zatrzymać a teraz mam mesko z133 szer. rob. 1.35 i idzie świetnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęt do C-330 i pochodnych Dzisiaj, 19:31
  •  

#82 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 09 listopad 2008 - 10:12

Sprzęt do C-330 i pochodnych Davidastra ale C-330 też ma zwolnice to MF 255 nie góruje w tym.A ile lat produkowano MF 255 a ile C-330? C-330 było dłużej produkowane niż C-360. Właśnie i Ferdek07 nie rób z Ciapka takiego słabeusza bo 1.65 to nie jest dla niego tragedia tylko rotacyjna w sam raz.

#83 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 13:09

Sprzęt do C-330 i pochodnych no właśnie Ferdek mówisz ze MF spokojnie chodzi z 1.65 ale jest o 17 km więcej. To aby było proporcjonalniej to zapnij kosiarkę 2.40 i czy w tedy będzie miała łatwo to ktoś powie ze MF słabe bo se nie radzi z 2.40 a ursus 5314 radzi sobie spokojnie.

#84 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 13:52

Sprzęt do C-330 i pochodnych 330Ursus ale ja właśnie pisałem że 330 ma zwolnice

Opus meum est

#85 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 14:27

Sprzęt do C-330 i pochodnych mam do was pytanie mam ratacyją ale nie mam załorzonych osłon do niej i się pytam ojca czemu bez osłon a on mówi że 30 nie podniesie to prawda?
AF - to Jest To:)

#86 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 14:46

Sprzęt do C-330 i pochodnych Osłon nie podniesie?????
Tyyyle lat robiłem c330 z kosiarką (ze słupska) i nigdy bez osłon.
Wiadomo, że kosiarka z osłonami wygląda dużo masywniej ale to nie znaczy że są one ciężkie.
Załóż sobie osłony dla bezpieczeństwa własnego i sąsiadów.

#87 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 09 listopad 2008 - 14:51

Sprzęt do C-330 i pochodnych Osłony dużo nie ważą.Może je zdjął bo wtedy lepiej widać pokos.

#88 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 14:53

Sprzęt do C-330 i pochodnych Nie, osłony nie ważą dużo. Kilka rurek i ,,cerata,, - żadnej różnicy dla ciągnika. No chyba że jest z wierchu metalowa osłona ale to też nie robi dużej różnicy.

#89 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 15:24

Sprzęt do C-330 i pochodnych Ja mam całą górę z blachy. Kosiarka już pełnoletnia a wszystko w oruginale. chociaż fartuchy od dołu już trochę poszarpane, ale solidne, ciężkie. Wiadomo, że nie ma takich osłon, które chronią w 100%, jednak ja się czuję pewniej i bezpieczniej (szczególnie kiedyś jak kosiłem ciapkiem cabrio).

Sąsiad kiedyś remontował kosiarkę i nie założył osłon, ale jak mu szyba poszła to od razu pojechał założyć.

#90 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 15:59

Sprzęt do C-330 i pochodnych on cała metalowa żadnej ceraty nie ma, już jedna szyba poleciał właśnie przez ratacyjną ale tak sie przyzwyczailiśmy że nawet już nie będziemy jej wstawiali<szyby>ojciec to jak usiadł do drugiej 30 to mało całej szyby nie pobił bo zapomniał
że szyba jest po prostu przyzwyczajenie, a to jeszcze zobaczy się te osłony jak 30 da rade to założymy.
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 19:23

Sprzęt do C-330 i pochodnych Tak pokrzcie dermowe jest potryebne
niektorzz przyzwzczaili sie bez
ale beypieczniej jest z

Opus meum est

#92 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 10:21

Sprzęt do C-330 i pochodnych Jakieś 5lat temu sialiśmy wapno takim rozsiewaczem ćiapkiem dawał sobie spokojnie rade.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#93 Share luki93

luki93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 08 luty 2009 - 16:59

Sprzęt do C-330 i pochodnych Ja myślę że ciapek spokojnie sobie da rade rosiewaczem do wapna.
Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

#94 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 08 luty 2009 - 18:02

Sprzęt do C-330 i pochodnych 30stka jest za słaba, w miękkim terenie będzie grzebać , a silnik będzie się dusić. Rób jak chcesz , ale szkoda katować biednego Ursusa. W tamtym roku sąsiad z synem pojechali 2 60tkami pojechali na zarobek rozsiewać wapno. 60tka nie czuła siewnika załadowanego po brzegi. Radze Ci pożycz od wuja 60tke.
Wieczny kawaler ;)

#95 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 08 luty 2009 - 18:11

Sprzęt do C-330 i pochodnych Pablo już dawno napisał że dała rady a ty mu dalej piszesz ze nie da rady nabijasz posty czy co?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#96 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 09 luty 2009 - 19:19

Sprzęt do C-330 i pochodnych może i da rade, są filmy jak 30stki pracują z prasą rolującą i inymi ciężkimi maszynami , ale nasuwa się pytanie, czy warto katować ten ciagnik???
Wieczny kawaler ;)

#97 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 09 luty 2009 - 21:50

Sprzęt do C-330 i pochodnych Zadnego katowania ciagnika NIE BYŁO C-330 miał leciutko dymku nie puszczał robiłem to wiem koła sie nie kreciły w miejscu bo niby od czego nowe oponki rozsiewacz dociąza, mój C-330 ciagał rozrzutnik 2 osiowy 4,5t i sobie radził a z tym rozsiewaczem miałem poprostu nieuzasadnione obawy.

Nie siej propagandy robiłem to wiem w moich warunkach spokojnie dawał rade bez rzadnego przemeczania ciągnika jak nie wierzysz to przywieź swoje wapno i zapraszam zrobimy próbe po żniwach na zatalerzowanym polu czy ciapek jest w tym rozsiewaczu katowany czy nie :lol:

#98 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 10 luty 2009 - 00:02

Sprzęt do C-330 i pochodnych "C-330 miał leciutko dymku nie puszczał"
Buahaha. Uważaj bo Ci uwierze. Z tego co piszerz to ciapek sobie radził, ale nie wkręcaj ,że miał leciutko.
Szperałem po necie i wyczytałem że najmniejsza wersja RCW ma zapotrzebowanie na moc ok. 60km, a ciapek ma moc znamionową: 22,4 kW (30,5 KM) więc nie pisz ,że miał leciutko.
A ,żeby nie rzucać słów na wiatr to masz link i se poczytaj : http://www.uniagroup..._i_nawozow.html.
Tabelka na samym dole.
Ja nie wątpie ,że sobie radził i żebyś kłamał, nic z tych żeczy ale te zdanie ,że "C-330 miał leciutko dymku nie puszczał" to chyba przekoloryzowane z deka.
Wieczny kawaler ;)

#99 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 10 luty 2009 - 00:29

Sprzęt do C-330 i pochodnych o co wy się kłócicie wszystko zależ od terenu i panujących warunków, u mnie ciągnik o mocy 90 koni miał problemy z RCW3 ale było mokro i się z deka zakopał :lol: różne rzeczy ludzie robią ja wyczytałem na tym forum że MTZem 82 ktoś ciągał atlasa 5 którego zapotrzebowanie mocy to 160 koni różne są zboczenia ale jeśli efekt jest dobry to czyli wszystko można. B) B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 10 luty 2009 - 12:21

Sprzęt do C-330 i pochodnych Tak wszystko od warunków zalezy jak ktos nie wierzy to zapraszam do mnie... :lol:

Siałem wapno po zatalerzowanym szczernisku które troche juz lerzało i było twardo i sucho Ciapek nie miał zadnych problemów i miał lekko lzej niz w pługu 2 skibowym na głeboko.

Siałem na 4 i nie było zadnego dymu ani katowania ciągnika ja nigdy nie katuje ciągników w przeciwienstwie do innych B) Nie mam górek ziemia tez dosc zwiezła wiec nie było problemów.

Rozsiewacz był jak pisałem hydrauliczny a naped tasmy byl od koła wiec moze w tym na wałek by miał ciezej.

Jak ktos nie wierzy to zapraszam po żniwach ze swoim wapnem tak jak mówiłem i nie pier**** ze Ciapek w tym rozsiewaczu jest katowany bo ja chyba lepiej wiem jesli tym pracowałem B)

Wierze ze w innych warunkach niz były u mnie ciagnik 80km mówłby miec problem ale ja mówie o tych warunkach które panowały u mnie i tyle.