Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęt do C-330 i pochodnych

276 odpowiedzi na ten temat

#61 Share UrsusC3603p

UrsusC3603p

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 14:10

Sprzęt do C-330 i pochodnych Do ciapka najlepiej 1,65 z Samaszu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęt do C-330 i pochodnych Dzisiaj, 19:41
  •  

#62 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 21:04

Sprzęt do C-330 i pochodnych Oj ferdek jak sobie wybijasz nadgarstek.
Jeszcze 3 lata temu mój brat wstawał o 4:30 i do 12 kosił na usługach paliwo dowozimy w pole tak samo z koparką elewatorową.
Mam kosiarkę 1.65 i chodzi na 3 lub 4. I nie mów że ma słabo wiadomo że nie ma lekko i nie ma porywania z mf255 w końcu to jest o 17km więcej i silnik Perkinsa

#63 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 22:00

Sprzęt do C-330 i pochodnych Wlasnie spodziewalem sie ze bedzie odradzane mi kupno nowej kosiarki
a wlasciwie to sie przyzwyczailem do tej

Opus meum est

#64 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 22:04

Sprzęt do C-330 i pochodnych A tak poza tym to 330Ursus ma ponoć trzy nogi to wlącza WOM noga lewa sprzegło środkowa a gazu dodaje prawą
Kazdy wie ze wom jest najporeczniej wlaczyc lewa reką w c 330

Opus meum est

#65 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 07 listopad 2008 - 09:21

Sprzęt do C-330 i pochodnych Akurat tu się mylisz kolego.Po pierwsze mam 2 nogi,po drugie WOM włączam lewą nogą sprzęgło prawą a po trzecie jak naciskam sprzęgło to gazu nie daje.I co rozjaśniłem trochę Twoją wersję?

#66 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 09:30

Sprzęt do C-330 i pochodnych no to doprawdy podziwiam Twoją c 330 jak puszczasz rotacyjną na wolnych obr i nie musisz dodać gazu przy starcie :lol:
a tak wogóle toz tym włączaniem womu w ciapku czy mf radził bym bardzo uważać z jakimiś masarzerami w kabinie lub nawet zwierzętami bo miałem już w ciapku i mf przypadek że pies wskoczył do kabiny i przypadkiem włączył wom, a jakby ktoś coś robił przy maszynei napędzanej wom? :D nie bez powodu jest w instrukcj żeby gasićciągnik jak sie coś majstruje przy maszynach a jakies tam przeróbki dzwigni od wom żeby było poręczniej uważam za bardzo niebespieczne :D

Jeśli chodzi o ciapka, to ktoś tutaj polecałkosiarki samaszu, gdzieś czytałem że kosiarki z samaszu nei wymagają do pracy aż 540 obr tzn są tak skonstruowane że tak jakby ciągnik miał oborty 540eco i na takich powinien pracować więc moim zdaniem jeśli te kosiarki mają właśnie mniejsze obroty potrzebne do pracy to do ciapka były by odpowiedniejsze bo nie trzeba by trzymac ciapera ciagle ponad 2 tyś obr

#67 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 13:09

Sprzęt do C-330 i pochodnych Baa czary :lol: .Ja ciągnik zawsze gaszę jak coś robię.

#68 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 13:28

skoro dźwignie włączasz nogą to sprzęgło wciskasz ręką?

Jak bylem młodszy też włączałem nogą-pomimo tego ze nie mozecie tego zrozumiec to nie jest wcale takie trudne :lol:
Prawą nogą sprzęgło a lewą WOM.

#69 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 17:41

Sprzęt do C-330 i pochodnych No w końcu jakiś mądry napisał i zrozumiał.

#70 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 17:42

Sprzęt do C-330 i pochodnych 330Ursus to powiedz mi czy z ta cała technika Twoja niema wiecej pie.....nia niż z normalnym właczeniem WOM - u ręką
a poza tym WOM w c 330 nie włacza się tak ciężko

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 19:30

Sprzęt do C-330 i pochodnych nei ciężko ale nieporęcznei trzeba mocno sie schylić a przy włączaniu można obić lub otzreć sobie rękę o podstawkę od akumulatra

ps. czy wasze ciapki maja wom zależny? bo w moim nie ma włączam do przodu i nic, a w instrukcji jest ze ma być więc o co chodzi?

#72 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 20:39

Sprzęt do C-330 i pochodnych Ferdek07 co do samaszu mam co prawda 2,1 (oczywiście nie do ciapka) to musi mieć 540 na wale ,a weź spróbuj spuścić

A 330 ma zależny WOM ale na zamuwienie jak kto rozbieral to zajarzy zamiast tulejki (zaraz za skrzynią na dole wał WOMu ) stosuje się tulejkę z zębaka by mieć zalerzny WOM ,a to kosztowało pewnie z 20 zł więcej :lol: ale nie dawali w standardzie

#73 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 20:47

Sprzęt do C-330 i pochodnych Mi się nigdy nie zdarzyło obić ręki o akumulator. Z resztą zdecydowanie wygodniej mi sie schylić niż przekładać nogę na drugą stronę. No może jak ktoś ma taką nadwagę to ma problemy ze schylaniem...

WOM zależny był montowany tylko w starszych cipakach, w nowszych przednie mołożenie dźwigni możesz uznać jako atrapę. No chyba że dorzucisz do skrzyni kilka elementów i będziesz miał jeśli ci potrzebny.

#74 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 21:09

Sprzęt do C-330 i pochodnych lackywasek z wagą czy ze wzrostem raczej problem :lol: nei z rotacyjna ale z kopaczką elewatorową czy rozrzutnikiem jak popracuje sobie ciapkiem a potem mf (obsługa wom tuz i dzwignia biegów przód tył) to dalej będę podtrzymywał moją opinię niebo a ziemia!!!!
obijanie to jedno ale samo działanie tych dzwigni i wogóle ciapek jest tylko stworzony do ciągania lekkich przenimotów jak wóz konny 16stak czy zgrabiarka d siana i nic więcej każda praca związana z wom czy tuz jest ciężką pracą dla operatora

#75 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 09:47

Sprzęt do C-330 i pochodnych Ciapek to stary ciągnik to co ty od niego wymagasz

#76 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 09:55

Sprzęt do C-330 i pochodnych Hehe mój zależny i nie zależny.Skrzynię mam z 1967 roku.Davidastra mi właśnie lepiej.Tyle razy se palce poobcierałem że wolę już nogą.

#77 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 18:29

Sprzęt do C-330 i pochodnych 330Ursus no i gites ty włączasz nogą a ja ręką i luma Git majonez
Ferdek07 skoro ciapek jest tak nieudanym ciągnikiem to dlaczego był produkowany
do tak póżnych lat ???????
coż takiego ma ten mf 255
zwolnice?
ile kosztuja części do mf 255
np. pompa podnośnika??

Opus meum est

#78 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 19:57

Sprzęt do C-330 i pochodnych Ależ ja nie napisałem że ciapek był nieudanym ciagnikem, poprostu czas ciapka przeminoł jakieś 20lat temu gdy ciągnik w gospodartwie nie służył juz tylko do ciągania 2x30 i większosci maszyn przerabianych z maszyn ciąganych przez konia w prl-u w małych gospodartwach ciapek to był złoty ciagnik, ojciec sam czekał w 79r 4 miesiące dłużej bo chciał ciapka a dawali mi od ręki c 360, poprostu dlatego najerzdzam tak na ciapka bo ciapek jest z innej epoki i nie nadaje sie do współczesnych maszyn jakimi są kosiarki rotacyjne czy dyskowe prasy zwijające i wogóle wieksze maszyny fakt ciapkiem też można pomału coś zrobić ale nei każdy ma czas, z przykładów z okolicy znam ludzi którzy obrabiali ferdkami swego czasu po 40-70ha (jednym ferdkiem wujek kumpla do dzisiaj obrabia 85ha tylko ferdkiem) (oczywiście pełne uproszczenie uprawy :lol: ) a przykłady 20kilku ha gospodarstw w których mf radzi sobie sam i nikt nawet nie myśli o zmianie ciągnika mogę przytaczać dziesiątki, czego o ciapeku nie mogę powiedzieć ciapek jest i będzie zawsze tym 2gim albo na max na 10-12 ha znajomy swego czasu obrabiał ciapkiem 25 ha ale do orki i większości upraw najmował, bo juz nie chodzi o to że ciapek nie dawał rady ale znajomy nie dawał rady :D
Chodzi mi tylko o to że mf 255 był ( bo obecnie to min 80km i 4x4) namiastką ciągnika sprawdzającym się w polskich realiach, a ciapek był tą namiastką gdy wchodziły od koneic lat 80tych mf-y, mtz i zetory.
a teraz kazdy kupuje czy to nowe czy używane min. 100km i 4x4 i się śmieje ile czasu i paliwa marnował na tych małych trajtorkach he he
he ciapek zmechanizował polską wieś tak jak fiat 126p zmotoryzował polskę, a czy maluch był taki świetny?

#79 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:09

poprostu czas ciapka przeminoł jakieś 20lat temu

Tak samo jak i mf 255, starych mtz, zetorów serii 5011-7745 i wielu wielu innych...
Pomimo tego te ciągniki będa widywane bardzo często na polskich polach ponieważ wielu ludzi uważa ich za nie zawodne (poniekąt maja rację). Reguła jest prosta-w gospodarce występuje brak inwestycji-co nie jest dobre, ale i takze przeinwestwowanie-co jest jeszcze gorsze :lol:

Ten kto się bedzie rozwijał powoli ale rozwój będzie-nie rzuci sie na nowe ciągniki a każdy wie jaka jest teraz sytuacja.

Wracając do tematu to ciapek w rotacyjnej 1,65 da rade i jak ktos pracował ciapkiem to będzie robił i nic mu nie bedzie przeszkadzać-żaden ciągnik nie jest wspaniały nawet te doskonałe JD (tu moje zdanie jest inne niż połowy userów na tym forum-znaczy zdanie o JD :D )

Swoją drogą nie mam pojęcia czemu @ferdek wypisujesz o tym mf255 takie superlatywy-rozumiem ze przez wiele lat byl żywicielem rodziny ale wierz mi-pracowałem takim mf i komfort pracy jest jaki jest-chociaż dzwięk silnika przyjemniejszy od 330 czy 360 po za tym ze są to inne ciągniki wygoda jest podobna :D
Praca mf255 na 85 ha mija sie z celem tak jak i ta cała uprawa uproszczona...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:27

Sprzęt do C-330 i pochodnych fiaty 126p wygina
a c 330 jeszcze długie lata beda jezdzić po polskich polach
powiedzmy sobie wprost jezeli ktos ma 12 - 15 ha
nie kupi ciagnika z przodkiem
bo dobry ciagnik z przodkiem kosztuje powyzej 50 tys
a te stare internationale itd. do tego ciezko o czesci
wiec na takich gospodarstwach nadal c 330 beda pracowac
jako ciagniki pomocnicze ale nadal beda pracowac
A poza tym KUPUJU TĄ ROTACYJNA NIE PORZAŁUJESZ !!!!

Opus meum est