Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#1961 Share monix

monix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 19:52

jest juz zarejestrowany w soji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 04:57
  •  

#1962 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 17:48

Ja słyszałem że wszystkie preparaty zawierajace linuron mogą być w sprzedaży do 30.06.2016 a potem będzie można zużywać zapasy przez 6 miesięcy lub do daty przydatności. Jeden przedstawiciel mówił że na szczęście jest już zarejestrowany podobny  środek z zupełnie nową substancją i ma być też w soi.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#1963 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 18:06

Jeżeli środek zostanie wycofany to jeszcze przez 6 miesięcy do daty wycofania można będzie go zakupić w sklepie i po upływie tego terminu można go jeszcze przez ros stosować. Coś tam zostało w głowie ze szkoleń :P 

Ustawa z dnia 8 marca 2014

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1964 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 21:13

Czyli trzeba będzie w nadchodzącym roku robić zapasy na parę lat  

#1965 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 21:27

Spokojnie myślę, że zagraniczne środki zza Buga dalej będą dostępne ;) 

#1966 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 21:56

Jakoś nie mam do nich zaufania. Chyba wolę już przterminowane z naszego rynku. Spytam handlowca o tym nowym specyfiku co ma zastąpić linuron . Może to będzie rozwiązanie na przyszłość. Dobrze byłoby przetestować i poznać ten preparat

#1967 Share matttic

matttic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 11:52

Stomp Aqua zarejestrowany również w soi.

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/stomp-aqua-rowniez-w-uprawach-soi-lubinie-i-koniczynie,61579.html

Stosował już ktoś ciekawe jak wypadnie w walce z chwastami w porównaniu z mieszaniną Afalonu z Commandem

U mnie Harrier (Afalon i Command) przepuścił rzodkiew świerzepę komosę i rdest i planowałem w tym roku Secorem ale zaciekawił mnie ten Stomp.

#1968 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 17:40

w groszku robie pendinanem, to samo co stomp i czasami czysto, czasmi trzeba powturzyc basagramem, ale ten stomp na muj gust lepszy niz afalon z commandem, a na pewno nie gorszy

Rolnik z powołania :-)

#1969 Share suffeks

suffeks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 17:43

te zolte srodki trzeba wymieszac z gleba, tzn, oprysk pozniej uprawa pozniej siew

#1970 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 17:50

Ja u siebie w grochu do tej pory stosowałem harier i sprawdzał mi sie super a w minionym sezonie użyłem avatara i w grochu podział zadowalająco aczkolwiek miałem trochę komosy i podobna sytuacja była w soi tyle że w niej miałem znacznie więcej komosy. No i teraz czekam na rejestracje do soi jakiegoś nalistnego herbicydu do poprawek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1971 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 17:55

te zolte srodki trzeba wymieszac z gleba, tzn, oprysk pozniej uprawa pozniej siew

normalnie po siewie pryskasz.

Tomaszek. mi harier odradzali ze hamuje wzrost mowa o grochu jadalnym konserwowym na zielone nasiona

Rolnik z powołania :-)

#1972 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 18:21

Harrier sprawdzał się u mnie w dawce 1,5l + 0,3l Sencor. Stomp czyli pendimetalina będzie działać przy wysokiej wilgotności gleby ale jej głównym minusem jest to że jest nieco fitotoksyczna dla soi i spowalnia wzrost po wschodach. Kilka flaszek wypryskałem na swoją soję w mieszance z Commandem z braku Harriera i było gorzej niż po Harierze i jeszcze nie mogła "ruszyć" przez jakiś czas 

#1973 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 18:34

Z Avatarem też dostałem informacje żeby nie przesadzić z dawką bo przyhamuje zarówno groch(na suche nasiona) jak i soje. Aczkolwiek szukam teraz do soi jak najlepszego rozwiązania bo z grochu rezygnuje na rzecz soi no i właśnie myślałem o stomp- generalnie o doglebówce ale moim zdaniem jeśli nie bedzie nalistnych herbicydów bedzie cieżko dobrze ochronic soje jednym zabiegiem ze wzgledu na jej delikatna naturę i brak możliwości zwiększenia dawki doglebowej. 

#1974 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 21 grudzień 2015 - 19:21

pendimetalina była zarejestrowana jedynie dla łubinu żółtego a teraz wychodzi że równiez i dla waskolistnego i białego.

#1975 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 04 styczeń 2016 - 14:30

a ja mam  ochotę Boxerem spróbować soje też ma rejestrację co prawda mało obszarową ale ma jest ktoś jeszcze chętny???

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#1976 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 11:08

Wydaje mi się, że powinniśmy stosować środki, które odpowiadają naszym warunkom.

Chodzi mi o chwasty, których macie najwięcej na waszych polach tych, które najbardziej będą zagrażać w pierwszej fazie rozwojowej soi

Dobranie odpowiedniego środka przy tak skromnym asortymencie, jaki jest zarejestrowany w soi jest nie lada wyczynem

Pamiętajcie, że to, co się sprawdza umie czy też u kogoś innego nie koniecznie sprawdzi się u was

Niestety nie jest tak, że u każdego występują te same chwasty nawet w jednym gospodarstwie na rożnych polach są różne chwasty i nie koniecznie ten sam środek zadziała na wszystkich polach zadawalająco powodów jest wiele na przykład różnica w klasie gleb na różnych klasach rosną inne chwasty, ponieważ preferują taką a nie inną glebę do swojego wzrostu tak samo ph gleby ma wpływ na występowanie takich a nie innych chwastów, ponieważ tak jak i rośliny uprawne tak i chwasty preferują różny odczyn gleby

Więc raczej skupcie się na chwastach, które u was występują w największym nasileniu i spróbujcie dobrać taki środek, który będzie je zwalczał lub ograniczy ich występowanie

Ponieważ jak na razie mamy do dyspozycji środki przed w schodowe i basagram do powschodowej walki z chwastami to dobranie dobrego środka (mieszanki środków) przed w schodowej jest bardzo ważne i na pewno będzie decydować o powodzeniu uprawy soi

Jak widać warunki pogodowe nie napawają optymizmem chodzi mi o opady śniegu czy też deszczu brak wody nie wróży dobrze ani dla soi ani dla innych upraw, dlatego życzę wam w tym roku, aby nie powtórzył się scenariusz z roku ubiegłego chodzi mmi nie tylko o suszę, ale także propagandę, którą odnośnie dopłat do strączkowych wciskał nam Rząd i propagandę sukcesu uprawy soi, którą wciskały nam firmy sprzedające materiał siewny soi jak i przyzwoitych cen za materiał siewny jak i za soję, którą uda wam się wyprodukować

A tu oferta Agroyoumis

#1977 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 11:20

Nieźle sobie to wymyślili. Annushke  to ja też mogę sprzedać w dużo lepszej cenie ;). Ciekawe jak będzie w tym roku z kontraktacją u nich.

#1978 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 10 styczeń 2016 - 15:03

czy ktoś w polsce uprawial już soję Koledzy, czy praktykował ktoś siew soi po kukurydzy na ziarno? W publikacjach tak średnio się o tym wypowiadają, ale chciałbym poznać Wasze zdanie, a może ktoś już siał tak?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#1979 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 10 styczeń 2016 - 15:13

Ja siałem.Co chcesz wiedzieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1980 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 10 styczeń 2016 - 20:06

czy ktoś w polsce uprawial już soję Jak najwięcej, tzn czy masz porównania z plikami z innych przedplonów, jak reaguje na opryski na chwasty w kukurydzy bo planuje już rok do przodu mniej więcej gdzie co będzie po tym sezonie.
z plonami miało pisać, a nie plikami...
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.