Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 12:54

monix

Skoro płacisz tak wysoką dzierżawę to, po co na takim polu siałeś soję porażka a co ty tak naprawdę uprawiasz, że tyle za dzierżawę płacisz i jeszcze dopłaty oddajesz? Uprawa zbóż na takich polach w ogóle się nie opłaca

Niewiedziałem, że są tak naiwni ludzie, ale jak ktoś liczy koszty po łebkach, czyli nawozy i paliwo to później są takie skutki

andrzej1988

Każda soja jest oleista a niektóre odmiany są typowo konsumpcyjne ich walory smakowe je kutemu predysponują, ale to nie znaczy, że nie są oleiste z tego, co wiem to Amandine jest polecana, jako jadalna

Co do dopłat to tak jak i krowiarzom zabrali kwoty tak i tym, co tytoń uprawiają powinni dodatkowe dopłaty zabrać, bo i jedni i drudzy przepłacali za dzierżawy, bo mieli i mają, z czego dawać jest to, co najmniej chore

A ja na twoim miejscu jak by mi ktoś dał całą dopłatę i 1000zł to od razu daję mu cały mój areał i nie bawiłbym się w uprawę nie tylko soi, ale czegokolwiek, bo to czysty interes jest dostałbym ponad 100 tyś na czysto żyć i nigdy nie umrzeć przy takim interesie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 21:46
  •  

#1942 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 15 listopad 2015 - 13:19

dzierzawie ponad hektar od pewnej kobiety. Umowilismy sie tak ze dzielimy sie dopłatami na połowe. oczywiscie do wysokobiałkowych sa w całosci moje jedynie podstawowa dopłata na poł

#1943 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 15 listopad 2015 - 13:21

Odnośnie dzierżaw, to pochodze z takiego regionu, gdzie działki rolne mają od 0,1ha do 2ha i do tego dochodzą górki, kamienie itd. dużo na takich działkach trzeba się nagimnastykować więc jeśli Ja jak biorę dopłaty to płacę podatek za dzierżawę i święto, a jak mi jakieś pole wybitnie pasuje to oddaje dopłatę ale o płaceniu podatków nie ma żadnej mowy czy jakiejś innej formy zapłaty. Miałem koło siebie taki kawałek chciałem go wziąć w dzierżawę i powiększyć grunt przez siebie uprawiany, to zgodziłem się oddać dopłaty za chwilke symbolicznie metr pszenicy kurkom za chwile ja bym musiał za podatek płacić i nie wiadomo jeszcze co, a tym bardziej pole ciężkie, za perzone i za skrzypione, Powiedziałem niech sama sobie uprawia. Panowie nie dajcie się naciągać na koszty tym bardziej że oprócz dopłat płacicie jakieś czynsze to nie zostanie wam nic.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1944 Share monix

monix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 13:50

na moje miejsce jest  dużo rolników co by to wzieli głód ziemi i nietylko ja tak mam wszyscy co dzierzawią unas tak płaca  i jeszcze się biją o dzierżawy

a co do soji to psiałem na próbę lubie nowosci i donikogo niemam pretensi o plon   i cene a cenę miałem dobrą  a uprawiam pszenicę rzepak kukurydzę i ntym polu miała być kukurydza ale posiałę soje  i jeszcze jedno jak by dołata do wysokobiałkowych była tak  jak pisali w lutym to wszystkim by śię opłaciła ale PSL zrobił nas w balona

#1945 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 15:20

No nie okazuje się, że dopłaty biorą ci, co wydzierżawili pola a ci, co je uprawiają to tylko kurz powdychać sobie mogą z tego pola teraz rozumiem, czemu niektórzy liczą tylko koszt nawozu i paliwo inaczej zawsze wychodziliby na minus

Jak tak to niech zabiorą te dopłaty, bo i tak Rolnik nic z tego niema, czyli pieniądze Unijne idą nie tam gdzie powinny, ale tak naprawdę to wina tych, co płacą totalna beznadzieja

W tym kraju nigdy dobrze nie będzie, bo chytrość, co niektórych prowadzi do takich paranoi jak tutaj słychać

Powiem tylko tyle, że nie żal mi tych, co tak płacą robią krecią robotę sobie i innym, więc niech płacą

#1946 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 15:42

ptaszek popieram, dobrze powiedziane

Rolnik z powołania :-)

#1947 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 16:01

A u mnie dzierżawy wyglądają tak, biorę pole i ja pobieram wszelakie dopłaty, programy RS, zwroty akcyzy za materiał siewny i co jeszcze tylko wymyślę, ale płace właścicielowi czynsz dzierżawny w wysokości stawki JPD do hektara.

Uważam to za zdrowy układ, ja mam pozostałe dopłaty, zazielenienia, młody rolnik itp, mogę skorzystać z MGR a właściciel też ma z tego kasę i pole zadbane.

nie dodałem podatek opłaca właściciel, choć jest to mała kwota bo słabe ziemie sa u mnie

#1948 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 17:39

Ja płacę za dzierżawę 100zł od 1ha i podatek klasa gleby 3 i 4 dopłaty w całości wszystkie biorę Ja, ale już nie, którzy dają połowę dopłat najczęściej ci, co pobrali kredyty albo maja bydło mleczne krowiarze, bo maja kasę a ci, co kredyty pobrali to szukają dodatkowego źródła kasy, bo jak brali kredyt to zboże pszenica konsumpcyjna było po około 1000 zł a teraz niestety mają problem

Wydaje mi się, że w najbliższej przyszłości sporo gospodarstw upadnie albo będzie tylko wegetować i sami sobie bata na siebie kręcimy

Ja do renty mam jeszcze ok 12lat, więc jako tako się tym za bardzo nie przejmuję i dlatego soję sieję i się śmieję z tych zachłannych

#1949 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:30

Ja mam układ z właścicielem gruntu, że bierze dopłaty i sam opłaca podatek. Moje są koszty uprawy i zbiory. Dlatego na dzierżawie nie posieję soi.

#1950 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 15 listopad 2015 - 22:14

No nie okazuje się, że dopłaty biorą ci, co wydzierżawili pola a ci, co je uprawiają to tylko kurz powdychać sobie mogą z tego pola teraz rozumiem, czemu niektórzy liczą tylko koszt nawozu i paliwo inaczej zawsze wychodziliby na minus

Jak tak to niech zabiorą te dopłaty, bo i tak Rolnik nic z tego niema, czyli pieniądze Unijne idą nie tam gdzie powinny, ale tak naprawdę to wina tych, co płacą totalna beznadzieja

W tym kraju nigdy dobrze nie będzie, bo chytrość, co niektórych prowadzi do takich paranoi jak tutaj słychać

Powiem tylko tyle, że nie żal mi tych, co tak płacą robią krecią robotę sobie i innym, więc niech płacą

Tutaj Staszku przyznam Ci rację ale tylko częściowo, jak widzisz w moim opisie mam 50ha  pola z czego 5ha bez dopłat (10%) ale nie płacę podatku ani czynszu dodatkowo za to pole. Mieszkam na Podkarpaciu gdzie jest duże rozdrobnienie ten areał mam w ponad 50 działkach co nawet nie wychodzi 1ha na działke niekiedy jedno polę składa się kilku albo nawet kilkunastu działek ewidencyjnych i jeśli przykłdowo działka wyjdzie w środku i ktoś się uprze na dopłaty to co zrobisz? jak ją zostawisz to rozwalisz sobie ładny kawałek więc czasem lepiej wybrać ,,mniejsze zło i odpuścić sobie te dopłaty".

Edytowany przez jaco25, 15 listopad 2015 - 23:16.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 23:32

No cóż każdy robi jak uważa, ale moim zdaniem jak ktoś w środku się uprze to ma przerąbane, bo kto mu weźmie taka działkę w środku twojego raczej powinieneś obstawać przy tym, aby on odpuścił, ponieważ ciężko będzie mu znaleźć kogoś, kto będzie chciał uprawiać ten kawałek i jeszcze dawać mu dopłaty

No, ale to moje zdanie i ja bym mu nie dał dopłat, bo jak jemu dasz to inni też się upomną a zasada jest taka, kto uprawia ten bierze dopłaty, jeśli ktoś bierze dopłaty a nie uprawia ziemi to agencja może zażądać zwrotu pobranych przez niego dopłat, dlatego powinniście brać dopłaty jak uprawiacie pole takie jest wasze prawo i wygralibyście to przed każdym sądem

#1952 Share maksimini

maksimini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 05:21

Co do herbicydów to w Lublinie badali możliwości odchwaszczania soi kilkoma mieszankami i z tego co pamiętam to Afalon i Dual im najlepiej zadziałał.

#1953 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 11:02

Mieszanka afalonu i dualu czy oddzielnie?

#1954 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 12:48

jak chcecie afalon, to kupujcie teraz bo w przyszłym roku juz nie kupicie

Rolnik z powołania :-)

#1955 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 16:05

mają wycofać??

#1956 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 17 listopad 2015 - 16:10

czy ktoś w polsce uprawial już soję substancja ma być całkiem wycofana. Dobrodzieje z eurokołchozu...
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#1957 Share Poprostuja999

Poprostuja999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 22:56

Wkońcu pozytywna wiadomość odnośnie ceny soi:

http://www.farmer.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/rzepak-i-soja-najdrozsze-od-3-tyg,61151.html

#1958 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 11:15

Kupię kanadyjskie odmiany soi z plantacji niedesykowanych , o sprawdzonej sile kiełkowania. Ilość 5-7 ton. 

#1959 Share 01_Spider

01_Spider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 20:00

jak chcecie afalon, to kupujcie teraz bo w przyszłym roku juz nie kupicie

Skąd masz to info ? w sklepach w mojej okolicy nic na ten temat nie wiedzą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 20:05