Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 07 październik 2015 - 06:53

Jest jeszcze trzecia opcja, napchali swoje sakiewki i nabrali wodę w usta.... Normalne.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 22:21
  •  

#1862 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 07 październik 2015 - 07:46

Zgadza się to prawdziwy przekręt z tym 326 EURO do strączkowych jak jasno wynika z tego, co tu piszą zakładany areał wcale nie jest o wiele większy od tego, jaki zakładano w momencie ustalania kwoty dopłaty do wysokobiałkowych, czyli 326 EURO

Albo zabrali na suszowe albo celowo zrobili taka podpuchę żeby Rolnicy posiali wysokobiałkowe

Zgadza się możliwe, że na suszę zabrali i koniec, bo niby dlaczego mieliby ze swoich oddać, modulacja jak była to też tłumaczyli, że to co zabiorą to będzie w razie jakiejś klęski baju baj... Jedyna pozytywna rzecz to, to że Ci co tylko pod dopłaty byle jak, byle co, żeby tylko coś rosło się skończy.

Także po co mówić że będzie przed zasiewem tyle a potem jest 3x mniej to jawne wprowadzenie kogoś w błąd i nie wiem czy to nie ma na to paragrafu za zbiorowe jawne oszustwo. Niestety nie pierwszy ale już może ostatni raz takie coś od rządu Pani premier kłamczuchy wyszło...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#1863 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 07 październik 2015 - 08:13

Zgadza się to prawdziwy przekręt z tym 326 EURO do strączkowych jak jasno wynika z tego, co tu piszą zakładany areał wcale nie jest o wiele większy od tego, jaki zakładano w momencie ustalania kwoty dopłaty do wysokobiałkowych, czyli 326 EURO

Albo zabrali na suszowe albo celowo zrobili taka podpuchę żeby Rolnicy posiali wysokobiałkowe

jedynie kto zarobił dobrze w tym roku na białku to firmy nasienne, bo dużo osób kupowało materiał kwalifikowany,

a ten do tanich nie należał.

Firmy nasienne pewnie w wiadomo czyich rękach!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1864 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 07 październik 2015 - 08:57

Dokładnie Ci tylko z tego wszystkiego zbili kokosy bo my naiwniacy wierzyliśmy że za dopłaty do wysokobiałkowych kasa się zwróci, a tu zonk, i teraz nie tyle prośba a apel do wszystkich, siejmy swoją soje jeśli tylko mamy taką możliwość dajmy nauczkę firmom rozprowadzającym nasiona. Dla mnie przy tej cenie soi i przy tych plonach absurdem jest dać 200zł za 25kg materiału siewnego...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#1865 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 październik 2015 - 16:20

Popieram propozycję jaco25 każdy, kto może niech posieje swoje nasiona ukróćmy zuchwałość firm sprzedających materiał kwalifikowany ta cena, którą proponują nie wynika z kosztów a jedynie z zachłanności tych firm, więc kichać na ich kwalifikat siejmy własne nasiona 

#1866 Share mic01

mic01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 07 październik 2015 - 19:38

Również podpisuję się pod tym apelem, w przyszłym roku sieję swoim materiałem. Więcej nie dam się zrobić w balona.

#1867 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 07 październik 2015 - 21:25

Jestem za.Też będę siał swoją soję.

Oferta AY:

Annushka 660zł/ha

Mavka 620 zł/ha

#1868 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 08 październik 2015 - 13:14

Popieram propozycję jaco25 każdy, kto może niech posieje swoje nasiona ukróćmy zuchwałość firm sprzedających materiał kwalifikowany ta cena, którą proponują nie wynika z kosztów a jedynie z zachłanności tych firm, więc kichać na ich kwalifikat siejmy własne nasiona 

I ja popieram. W tym roku obsiałem 12 ha soi swoim materiałem. Nie było widać różnicy we wschodach. Fakt soja u mnie dała ok 800-1000kg z ha ale to wina suszy a nie nasion. 

#1869 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 08 październik 2015 - 13:25

Wrzucałem na wiosne zdjęcia soi znajomego. Po skoszeniu tego konkretnego kawałka, który fotografowałem, plon około 2t/ha. Ale to tylko około 1ha zostało skoszone, 3ha poszły pod talerzówkę, bo nie opłacałoby się kosić ze względu na zachwaszczenie. Tak na oko byłoby tam z 400-500kg/ha, ale zbiór kombajnem to masakra. Znajomy ocenił, że zbiór się nie opłaca. Dokładną wagę będę znał po oczyszczeniu ziarna.

Pole po pszenicy ozimej, bez nawożenia NPK.  Siane swoim materiałem. Odmiana Merlin.

#1870 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 09 październik 2015 - 06:45

Też w tym roku tak będę siał. Mam swoją Annushkę , niby suchy rok na 2 kawałkach miałem problem z sarnami ale sypnęła jak dla mnie rewelacyjnie. Był tylko oprysk przedwschodowy , (oczywiście nawóz przed siewem też) , odżywki i 100kg-140kg /ha saletrosanu. Jak w tym roku zejdę jeszcze z kosztów nasion to może się soja okazać jedną z bardziej dochodowych upraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 09 październik 2015 - 08:30

Jeśli dobrze wyczyści się swoje nasiona to nie widzę powodu aby miałyby być one gorsze. Z pewnością nie można ich wysiewać w nieskończoność ale 2-3 nie powinno być widać różnicy w plonowaniu

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#1872 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 09 październik 2015 - 08:36

Podobnie jak chociażby z pszenicą robimy. Co roku siejemy po 1ha 2 -3 odmian kwalifikatem żeby mieć na następny rok na zasiew swoim materiałem .Koszt nieduży i cały czas "świerzy" materiał. Z soją też tak trzeba bedzie zrobić. A oczyszczać oczywiście będziemy, a jak zima się zacznie to babci się zawiezie z 1T i niech powoli selekcjonuje ziarenka w długie zimowe wieczory  :P

#1873 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 09 październik 2015 - 08:40

Dopiero wczoraj z różnych względów orałem po soi pod pszenice i z tego co zauważyłem to orka idzie bardzo lekko i ziemia się super rozsypuje. Może miało też wpływ na strukturę obfite wapnowanie przed soją, ale to jak narazie jedyna pozytywna rzecz którą mogę napisać o tej uprawie. Co do siewu, o ile się na niego zdecyduję to też swoimi nasionami i tylko Amadine. Jest późniejsza, ale łatwiej zebrać wszystkie strąki bo ma je wyżej i nie dostała tak suszą po tyłku jak Merlin.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#1874 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 09 październik 2015 - 08:59

Rośliny palowym palowym systemem zawsze lepiej wpływają na strukturę gleby, więc nic dziwnego ze orka poszła gładko

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#1875 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 09 październik 2015 - 09:42

Wiadomo, ale rzepak też ma palowy korzeń i po nim powiedziałbym, że orka idzie ciężej. Nie odbiegajmy już od tematu.

#1876 Share sebas401

sebas401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 październik 2015 - 13:35

Ja pierwszy rok zasiałam soje Mavke i u mnie plon to prawie 900kg z ha i tez mam zamiar zasiac swoim materiałem ale tez bym odkupiła od kogos odmiane Merlin ok 100kg  w okolicach małopolski jak ktoś ma prosze pisac

#1877 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 11 październik 2015 - 16:34

Wiadomo, ale rzepak też ma palowy korzeń i po nim powiedziałbym, że orka idzie ciężej. Nie odbiegajmy już od tematu.

Idzie ciężej bo samosiewy wyciągają wodę. Jeśli zrobi się z nimi porządek to po problemie.

#1878 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 12 październik 2015 - 12:57

Moja soja przesiewana 9 czerwca Merlin (po spalonej Mavce) w piątek wykoszona wilgotność 17% po dosuszeniu plon wyszedł 1950 z ha.

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#1879 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 17 październik 2015 - 21:49

Może coś będzie z tych wniosków suszowych, jeśli oczywiście złożyliście taki wniosek

ARiMR zakończyła weryfikację wniosków o pomoc suszową, zapowiada wypłaty

http://www.ppr.pl/artykul-arimr-zakonczyla-weryfikacje-wnioskow-191954.php

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share Poprostuja999

Poprostuja999

Nowicjusz

• Members
  • Pip