Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#1521 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 19:29

czy ktoś w polsce uprawial już soję Lontrel podal mi znajomy co mial 70ha soji w tamtym roku i nic podobno po dawce o,3 sie nie dzialo.
Pstaszek moze Twoje proby sa lipne... moze slabo wymyles opryskiwacz, moze zle stezenie itd...
Ja osobiscie popryskalem 1l basagranu i 8g nuance75wg(czyli granstar) i soja troche zmienila kolor ale poza tym ok, juz 3 tyg minelo. Wszysko dotyczy soji merlin.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 09:53
  •  

#1522 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 20:25

Grzenio

Widać, że kręcisz pisałeś, że ty masz sprawdzone stosowanie lontrela, więc nie kręć teraz, że ci znajomy mówił, co 70 ha miał (słaba ta bajeczka)

Następna sprawa ja pryskałem ręcznym opryskiwaczem, więc umycie go porządnie nie stanowi problemu, czyli po prostu to ty kręcisz tylko nie wiem, po co (same bajki piszesz)

Następna sprawa to mic01 też pryskał i też potwierdził, że lontrel się nie nadaje, czyli niestety, ale kręcisz (czy on też słabo wymył opryskiwacz?)

I raczej nie mam zamiaru brać na poważnie tego, co ty piszesz, bo za chwile napiszesz, że to znajomy ci tak polecił

Jesteś po prostu mało wiarygodny

#1523 Share Poprostuja999

Poprostuja999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 20:34

3 dni temu tj w poniedziałek opryskałem soje Basagranem 2l/ha oraz Labradorem 1.5l/ha. Dzisiaj zauważyłem na listkach soi plamy oraz trochę podwiędły - czy powinienem się tym objawem martwić? 

Załączone miniaturki

• WP_20150618_001.jpg
  • WP_20150618_002.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1524 Share Janinka

Janinka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 20:36

:) Dzieki pstaszek za odpowiedzi !!!  czekam na deszcz jak wszyscy zeby lepiej rosla . Co myslisz o terminach siewu,czy 8 maj to nie za pozno? czekalam na nitragine ,a moze itak nic nie dala jak nie ma brodawek.

#1525 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 20:56

czy ktoś w polsce uprawial już soję Skoro znajomy sprawdzil na 70ha to chyba sprawdzony.
Jesli ktos nie wierzy prosze znalesc numer do solidex rosochata i zadzwonic, zarzadzajacy nazywa sie marek sliwinski, spolka z niemieckim kapitalem.
Gosp. Ma okolo 1000ha i juz kilka lat maja soje, od niego kupilem nawet nasiona do siewu.
A Twoje badania sa lipne pstaszek, bez przyczyny nie ma podane na herbicydach zeby stosowac w 200-400l wody. Reczny opryskiwacz to lipa, co innego jakbys robil w opryskiwaczu jak nalezy, nie mozesz np. dac na 200l/ha 8g harmony i na 150l/ha 8g, bo jedno i drugie bedzie inaczej dzialalo.
Poza tym nalezy pryskac wieczorem jak slonce nie "operuje" a ty pstaszek kiedy te doswiadczenia robiles?
Twoje doswiadczenia nic nie daja tak naprawde.

#1526 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 21:15

czy ktoś w polsce uprawial już soję Fakt ręczny opryskiwacz co innego niż polowy za długo przytrzymasz lub krople będą inne i juz efekt niemiarodajny

#1527 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 21:24

czy ktoś w polsce uprawial już soję Jak juz pisalem 8g granstaru i 1l baagranu nie zrobilo za duzego wrazenia na soji a oset padl, a w twoim doswiadczeniu pewnie spalilo by wszystko. Jak robisz doswiadczenia to rob opryskiwaczem polowym a nie recznym to bedzie wtedy doswiadczenie.

Mam harmony 50sx na sprzedaz, 90g opakowania, produkcja austria.

Rozmawialem z gosciem z duponta i nie moze przywiesc harmony ani rafine bo u nas nie sa zarejestrowane, trzeba na wlasna reke albo przez znajomych.

Edytowany przez Grzenio, 18 czerwiec 2015 - 21:45.

#1528 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 22:22

dalszy sąsiad ma 5ha soi, pierwszy raz, głowne chwasty jakie miał to komosa i oset, nie wiem czym pryskał doglebowo, ale ze względu na suszę skuteczność była ograniczona, więc powschodowo, jakoś tydzień temu opryskał 1l basagranu + 1l oleju i po 10 dniach ma powtórzyć tym samym, chwalił się , że chwasty już umierają a soi nic nie jest,

tyle mogłem doradzić, sam soi nie mam

#1529 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 05:18

Janinka

Trudno powiedzieć, ponieważ wszystko zależy od przebiegu pogody, jeśli pogoda będzie sprzyjająca to soja powinna dojrzeć, ale jak pogoda będzie niesprzyjająca to będziesz musiała zbierać ja tak jak ja w zeszłym roku w październiku

U mnie soja już kwitnie, ale i tak wydaje mi się, że później niż w zeszłym roku musiałbym to sprawdzić

Poprostuja999

Pisałem już o tym przy Leopardzie, że zawiera szkodliwe substancje miedzy innymi ropopochodne może to właśnie one powodują te uszkodzenia, dlatego lepiej stosować Fusilade on u mnie nie spowodował żadnych uszkodzeń na soi tanie nie zawsze oznacza lepsze

L A B R A D O R 05 EC

Zawartość substancji aktywnej:

• chizalofop-P-etylu - kwas (RS)-2-[4-(6-chlorochinoksalin-2-yloksy)fenoksy]propanowy 
    w formie estru etylowego
    (związek z grupy pochodnych kwasu arylofenoksypropionowego) - 50 g w 1 litrze środka.
    Substancje niebezpieczne nie będące substancją aktywną: solwent nafta (ropa naftowa) węglowodory ciężkie aromatyczne; frakcja naftowa niespecyfikowana.

Grzenio

Poczytaj sobie młody człowieku o konsekwencjach stosowania lontrelu w soi nawet przed sianiem soi uszkadza soję ten link wstawił jahooo już jakiś czas temu gdybyś to przeczytał to nie pisałbyś takich bzdur

Niektórzy się starają coś mądrego znaleźć i napisać o tym a inni tylko piszą, choć nie mając o tym zielonego pojęcia tak jak i TY

Więc wstawię ten link żebyś mógł nadrobić zaległości w wiedzy i powoływanie się na innych tego nie zmieni, że nic nie wiesz na temat stosowania herbicydów o

To specjalnie dla ciebie

http://fieldcropnews...mart-expo-2012/

Te doświadczenia robili fachowcy wiec nie możesz ich podważyć i nie zwalaj winy na innych bądź dorosły

Polecam tez innym, aby nie dać się nabrać na to, co pisze nasz kolega po fachu

Jak już napisałem twoje wypowiedzi mnie nie interesują, bo piszesz bzdury

Możesz sam sobie testować na opryskiwaczu polowym ja na pewno taki głupi nie będę żeby dać się nabrać na twoje powoływanie się na znajomego (najpierw piszesz, że sam to testowałeś a teraz kręcisz) ja mam 3 znajomych, którzy maja od 1500ha do 3000ha, ale to wcale nie zmienia faktu ze soja jest wrażliwa na lontrel

Co do ręcznego opryskiwacza są one używane powszechnie wiec trzeba tylko umiejętnie to robić

A co do ilości wody młody i niedoświadczony człowieku to ilość wody stosuje się do lepszego pokrycia roślina a zatem i do skuteczniejszego zwalczania chwastów czy innych patogenów wiec twoja teoria jest następną bajką

Używając Adiuwanta można zmniejszyć ilość wody i osiągnąć dużo lepszy efekt niż przy 300-400l wody

Człowieku wieś się w garść i nie pisz coraz większych bzdetów a wieczorny oprysk ma znaczenie, ale nie spowoduje, że jeśli jakaś roślina nie toleruje jakiejś substancji czynnej to jak zastosujemy w godzinach wieczornych to będzie tolerować tą substancje to następna bzdura

Widać, że nie jesteś rolnikiem tylko młodym człowiekiem, który z nudów pisze sobie na tym forum i chce sobie nabić postów więcej nie będę podejmował dyskusji z tobą

Mam tylko nadzieję, że nikt nie weźmie do serca sobie tego, co ty piszesz i nie zacznie robić testów polowym opryskiwaczem to można zacząć robić, ale dopiero po przetestowaniu na małych powierzchniach i to ręcznym opryskiwaczem tak jak to się nawet zaleca 

maly00

Akurat krople w oprysku na chwasty nie maja znaczenia można używać dysz od drobno kroplistych do grubo kroplistych, co innego w stosowaniu fungicydów tam się nie zaleca stosować grubo kroplistych a dlaczego to już sobie poczytajcie to może nie będziecie pisać bzdetów wujek google wam wiele wyjaśni

Co do użycia wody to przy użyciu Adiuvanta niema to takiego znaczenia, ale to też wujek Google wam wyjaśni

#1530 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 07:58

czy ktoś w polsce uprawial już soję Sam piszesz bzdury. Jakbys troche pomyslal to wiedzialbys ze miedzy 150l/ha a 200l/ha jest kolosalna roznica szczegolnie w stosowaniu herbicydow a testowanie oprysku recznymi opryskiwaczami to nieporozumienie, kazdy doswiadczony rolnik ci to powie. I co ci po twoich 3 kolegach jak i tak nic sie od nich nie nauczyles, swoja droga to nie wiem czy chwalisz sie czy zalisz z tymi kolegami.
Sam dorosnij i przestan sie w koncu bawic tymi zabawkowymi opryskiwaczami. Chcesz zrobic doswiadczenie nalej do opryskiwacza wody jak nalezy i opryskaj jak nalezy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1531 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 19 czerwiec 2015 - 08:42

Pstaszek czyli jednym słowem nadzieja jakaś jest że firma du pont opłaci rejestracje herbicydu i będzie możliwość zwalczania chwastów dwuliściennych po wschodowo, pytanie tylko kiedy?

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#1532 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 10:18

Uprawiam soje pierwszy rok. Odmiana merlin siana w obsadzie 70 roślin na m2 siewnikiem zbożowym pneumatycznym w obsadzie 12,5cm. Odchwaszczana po siewie AVAtarem w dawce 1,0l na ha(większa zbyt mocno hamuje rozwój roślin. Obsiane mam 3,5 ha na połowie soja została posiana i opryskana avatarem i nie będzie wykonywane więcej żadnych zabiegów natomiast druga połowa  testuje stosowanie nawożenia mikroelementowego  (wykonałem już dwa zabiegi 1l/ha molibdenit+1lha yara Cynk+2l/ha Plonvit motylkowe: 2 zabieg 2l/ha plonvit motylkowe+10kg/ha mocznik+ 1l/ha bortrac zamierzam wykonać jeszcze jeden zabieg plonvitem w dawce 2l/ha+ 1la fandango. Pomimo szkodliwego działania manganu na brodawki jak można wyczytać w prasie fachowej na polu na którym pierwszy raz sieje soje nie zauważyłem żeby zahamowało to ich rozwój. Obecnie soja zaczęła kwitnąć. Ciekaw jestem czy stosowanie mikroelementów wraz z fungicydem spowoduje znaczny przyrost plonu. Ziemia na której mam posianą to gleba klasy IIIa ph,6,5 zasobności na poziome średnim, magnez wysoka. Przedplon pszenica ozima. Z moich obecnych obserwacji zauważyłem że po deszczach zaczęła sie wkradać jakaś choroba i postanowiłem zastosować 0,5l na ha tebu i znacznie zahamowało to jej rozwój. Co do herbicydu pole na dzień dziejszy czyste poza kilkoma sztukami roślin rzepaku i w paru miejscach pojawił się powój polny ale są to ilości które usunąłem rekami.Jeżeli chodzi o obserwacje rozwoju brodawek nie zauważyłem różnicy na części z nawożeniem mikroelementowym i bez nawożenia zobaczę jak będzie z plonem. Co ciekawe na kilku roślinach zauważyłem wygryzione dziurki w liściach przez jakiegoś szkodnika ale to dosłownie 2-3 rośliny. Zaobserwowałem również jedną niepokojącą rzecz na roślinach u podstawy łodygi i częściowo w strefie korzeniowej zauważyłem pęknięcia po kontakcie z przedstawicielem saatbau nie otrzymałem jeszcze informacji zwrotnie o przyczynie tego.Jeśli jeszcze zaobserwuje coś ciekawego napewno się tutaj udziele i oczywiście dam znac o plonie i wykinu doświadczenia

#1533 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 19 czerwiec 2015 - 12:54

Zrobiłem sobie wczoraj wykłuwacz i dzisiaj idę z nim w soje, przynajmniej rzepak postaram się trochę przerzedzić, bo na jednej działce 40 arów przykrył soje...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#1534 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 20:42

jaco25

Jak najbardziej jest nadzieja na zarejestrowanie przez DuPonta, więc niema się, czym przejmować na przyszłość oczywiście z tego, co poinformował mnie przedstawiciel do 2lat powinien być

master20002

A ja dzisiaj kupiłem mechaniczny wykłuwacz, czyli pielik dzisiaj go przystosowałem do moich międzyrzędzi a jutro próba generalna zobaczę czy coś chwasciorów wytnie

tomaszek767

Te pęknięcia wzdłuż łodygi miałem, co roku i na każdej odmianie, ale nie wiem, co to może być

Mógłbyś wstawić zdjęcia z objawów tej choroby, co żeś na nią pryskał? 

Edytowany przez pstaszek, 19 czerwiec 2015 - 22:05.

#1535 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 20:42

czy ktoś w polsce uprawial już soję U mnie tez popekane lodygi ale nie myslalem ze to jakis problem, w rzepaku tez sie zdazaja moze to brak boru. Co prawda 2 razy pryskalem borem ale pekniecia byly wczesniej.

#1536 Share mic01

mic01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 20:56

Objawy na soi które parę dni wcześniej wstawiłem to uszkodzenia po herbicydach, niedługo wstawię efekt Titus-a w dawce 30 g/ha po ponad tygodniu.

Edytowany przez mic01, 19 czerwiec 2015 - 21:18.

#1537 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 21:19

czy ktoś w polsce uprawial już soję U mnie po leopardzie tez soja tak wygladala.

#1538 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 21:24

mic01

Jestem ciekaw doświadczenia z Titusem ja jutro wstawie zdjęcia z stosowania Titusa 10g na 1ha i Titus 10g na 1ha + Butoxone 0,4l na 1ha

No i efekt mechanicznego niszczenia chwastów zakupionym pielikiem

#1539 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 07:10

Wstawiam zdjęcia mojej soi:) Zdjęcie z korzeniem z dnia 1 czerwca natomiast zdjęcie całego łanu jest aktualne z przedwczoraj.

Załączone miniaturki

• DSC_0277.JPG
  • DSC_0285.JPG
  • DSC_0290.JPG
  • DSC_0280.JPG
  • DSC_0293.JPG
  • DSC_0281.JPG
  • DSC_0289.JPG

Edytowany przez tomaszek767, 20 czerwiec 2015 - 07:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1540 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 16:17

U mnie soja jakas zolta sie zrobila ostatnio , blady kolor , nie zakryla jeszcze miedzyrzedzi zaczyna kwitnac i zaczyna wychodzic chwastnica jednostronna , dac sobie spokoj z  ta chwastnica ?