AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

STANK    15

a jak w tym roku szacujecie plon soi , wytrzymała tą suszę , u mnie w okolicy ma ktoś z hektar może więcej na oko tak , kiedyś jadąc przystanąłem , ale to taka marna jest jakaś tak trochę za kolana sięga i ziarno to bidota jak skwarek wygląda , uprawiałem  z 2,3 lata temu o wiele ładniej to wyglądało

w przyszłym roku planuje coś zasiać , jakie odmiany uprawiacie

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ja przewiduje plon po suszy w granicach 600-800kg z 1ha a soja zapowiadała się, na co najmniej 2,5t z 1ha na czysto, czyli to, co bym zebrał

Niestety jak widać na zdjęciach, które wcześniej wstawiłem soja w dużej mierze się osypała trzeba było dużo wcześniej popryskać na dojrzewanie to może by tyle się nie osypało, bo była by już zebrana tylko nie wiem czy te zielone nasiona by doszły czy były by zielone po desykacji a taka zielona soje to raczej bym nie sprzedał

Ja w przyszłym roku na pewno posieje Amandinę planuje siać własne nasiona na pewno będzie tez Merlin i jakąś nowa odmianę albo i dwie mam na myśli Abelina, (czyli Merlin w nowym wydaniu)

Oczywiście siew w szerokie między rzędzie tak jak w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Powiem ze twoja wyglada na ok tone , az tak zle nie jest ja u siebie mam na gorce w dodatku glina to jesli zwroci sie koszt nasion kwalifkatu to bedzie dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

mf25

No niby źle nie wygląda, ale na zbliżeniu widać jak są osypane ziarnka soi i jest tego naprawdę dużo, więc jak będzie 1t z 1ha to będę zadowolony pokryje to koszt nasion i jeszcze coś zostanie na pozostałe koszty

W przyszłym roku nie sieje kwalifikatu wszystko obsieje swoja soją a tylko na rozmnożenie wezmę kwalifikat niech się wypchają z takimi cenami za nasiona kwalifikowane

 

Poprostuja999

Też bym chciał zebrać bynajmniej 1t z 1ha, choć to żadna opłacalność, ale koszt nasion już się zwraca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Dokladnie ja tez kwalifikatu nie chce wiecej nie oplaca sie lepiej zostawic ze zbioru zprawic taniej i to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Panowie takie pytanko, jak juz stronki nie sa zielone a liście w 90% spadły to kośić czy poczekać jeszcze, ziarko jak zajadałem to takie dość miękkie,


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

To jak ziarko miękkie to zajadaj dalej  - kilogram soi za kilogram schabu :D  i  wtedy nawet przy tej 1 tonie opłacalność uprawy będzie ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

farmervip

Najlepiej jak byś sprawdził wilgotność soi z kilku miejsc pobierz ziarnka soi i sprawdź wilgotność jak będzie miała ok 12% to kosić tak na ząbek to raczej się nie da określić soja zawiera olej tak jak i rzepak wiec zawsze jest bardziej miękka niż na przykład zboża

W trakcie koszenia wilgotność może być większa, więc lepiej jak przy próbie wilgotności soja ma 12% wtedy nawet jak by było nieco więcej to nie będzie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dzięki kolego za radę, ale niestety jeszcze sie nie dorobiłem wilgotnościomierza, tak myśle po niedzieli wykośic kawałek i zobaczę co to będzie


To jak ziarko miękkie to zajadaj dalej  - kilogram soi za kilogram schabu :D  i  wtedy nawet przy tej 1 tonie opłacalność uprawy będzie ogromna.

 

To wszystko zależy kto ile zjada, ja kilogram schabu mam na miesiąc :D więc koszt utrzymania niewielki :P


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Organika płaci w Jarosławiu 1230zł/t brutto, wilgotność do 12% , zanieczyszczenia do 2%. Ja zaczynam żniwa w czwartek, dziś badałem i ma od 15,3 do 14,7% wilgotności, puki co nic nie strzela.

 

 

post-136328-0-34524700-1442340113_thumb.jpg

Tak wygląda soja teraz, z lewej siana 150 kg/ha co 25 cm. Z prawej siana w sumie nie wiem ile ale bardzo rzadko, po prostu mam taki klin i rzuciłem tam garść nasion. Wyszło ok 20 roślin na m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Soja zebrana. Siana 140kg/ha, Annushka . Zebrane około 14 ton z 6 hektarów. Wilgotność 10,7%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

hehe to super plon mi mavka nie dała nawet 1t z ha


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

a jak to jest z nasionami na siew? czy mogą być własnie jakieś nasiona z reprodukcji, czy trzeba kupować materiał siewny?? są w tym temacie jakieś informacje dla początkującego? pytam tych co aktywnie tutaj uczestniczą, jeśli tak to sobie poczytam w wolnej chwili.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Odmiana anuszka, wykoszona wczoraj, dziś sprzedana. Plon 8070 kg z 6.15 ha.

Wilgotność 11,8 %, Zanieczyszczenia 1,9 %, Białko 27,6 %, Olej 22,4 %

Sprzedana bez potrąceń za 1230 brutto.

 

Najsłabiej sypała tam gdzie posiałem 160 kg i w rozstawie 12,5 cm, o wiele lepsza była tam gdzie szerokość międzyrzędzi wynosiła 25 cm. Nie zauważyłem też różnicy w plonowaniu kwalifikatu i własnych nasion. Nawet w te upały podczas koszenia nasiona się nie osypywały a i najnizsze strąki były ok 12 - 15 cm nad ziemia także wszystko dało się zebrać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Wczoraj wykoszony Merlin plon 1,8t/ha parametrów nie znam bo będzie do skarmiania tuczników, kilka błędów zostało popełnionych na przyszłość trzeba będzie wyciągnąć wnioski :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odmiana merlin wykoszona  17 09 2015 siew 29 04 2015 plon 2 t z ha wilgotność 10,5  myslę że niejest żle jak na ten rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Panowie widzę, że nie jest u was tak źle w tym roku z plonami plony powyżej 1t z 1ha należy uznać w tym roku za dobre a plony w granicach 2t z 1ha to naprawdę dobre plony ja wczoraj objechałem 1 kawałek Merlina 6,5ha do o koła i w zbiorniku niema więcej jak 200kg, więc nie mam, co liczyć na plony w okolicy 1t raczej 0,5t z 1ha będą dla mnie w tym roku zadawalające

 

Wilgotność była, około 9% ale w nocy popadało i dzisiaj nie kosiłem może jutro o ile nie będzie padało w nocy

 

Jak na ten rok macie plony zadawalające ja takich nie będę miał, ale nic dziwnego, ponieważ u mnie wyszacowano szkodę suszową, na 80% więc nie mam, co liczyć na wysokie plony jedynie mogę liczyć na to, że dostanę te 400zł do 1ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Ja z 1ha miałem pół przyczepy 3,5 tony, wagowo to nie wiem ale myślę ze przez 2-wie tony było.  

W przyszłym roku soi w głównym plonie nie zasieje, jedynie jako polon po jęczmieniu oz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Merlin skoszony 31/08.Wilgotność 9-10%,plon~1000kg/ha.Sporo się osypało,strąki bardzo nisko osadzone,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bardo dobry plon a jaka ochrona  na chwasty  i jaki rejon polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj