Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 31 maj 2015 - 20:15

Pajej

Butoxone w pełnej dawce na pewno odpada można robić próby z mniejszymi dawkami, ale wtedy trzeba by go dodawać, do jakiego środka, bo sam niewiele by zdziałał

KRISS75

Soja ci wypiękniała jest dużo ładniejsza niż na pierwszych zdjęciach, czyli jest OK

Co do objawów to, jeśli nie pada u ciebie to raczej choroba to nie jest ona potrzebuj wilgoci, ale pewności nie mam, dlatego obserwuj soję

A z tymi brodawkami to faktycznie cos nie tak w tym roku

EKO-ENERGIA

Masz rację soja siana gęściej zawiązuje wyżej strąki i szybciej zasłania powierzchnie pola, więc problem z chwastami przy takim siewie nie istnieje pisałem o tym w zeszłym roku

Co do mojej soi w tym roku to na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że jest problem z chwastami, ale w rzędach jest jej dość gęsto, bo na 32 lejków sieje tylko 12 lejków, więc z tych pozostałych 20 lejków nasiona poszły do tych 12 lejków wiec w rzędach jest jej dość gęsto

Co do reszty to się okaże jesienią teraz trudno powiedzieć czy soja utworzy pędy boczne i czy to zrekompensuje mniejsza obsadę na 1ha

mpopis

Witaj zaraz na początku musze pochwalić twoja soje jest czyściutka i ładnie wygląda ma dobry wigor i chyba, co drugi lejek siałeś, więc nie długo rzędy zaciągnie i problemu z chwastami nie będzie

Czyli ładnie się zapowiada

Jaka odmianę posiałeś i jak u ciebie z brodawkami

Edytowany przez pstaszek, 31 maj 2015 - 20:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 20:19
  •  

#1322 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 31 maj 2015 - 20:23

mpopis

Jaką odmianę masz??? Kwalifikat własne??? Jaka ilość na ha siałeś???

Ziemia jakiej klasy i po czym????

Napisz coś więcej, bo z fotek jest super

#1323 Share mpopis

mpopis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 31 maj 2015 - 21:37

większość merlin, po 1 ha amandine i lisabon, i po 40m2 tourmaline i obelix od farmsaat. część nasion kwalifikat a część od rolnika z zeszłorocznego zasiewu, siana co 17cm ( siewnik Spirit) stanowisko po jęczmieniu ozimym. Klasa 4-5 mozajka od gliny do piasków. Jesienią talerzówka i gruber na głęboko przed zimą, wiosną dwa razy ciężkie brony i siew. 100kg/ha. Co z brodawkami to jeszcze nie sprawdzałem, Kwalifikat z szczepionką fabryczną, swoje zaprawione chemią i na drugi dzień szczepione nitraginą z IUNG Puławy i siew, Niestety zimno nocami i mało wody, oraz problem z gołębiami.

Edytowany przez mpopis, 31 maj 2015 - 21:39.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1324 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 31 maj 2015 - 21:50

czym pojechać na ostrożeń, ktos robił próby?

basagran + harmony bedzie działało?

Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#1325 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 05:30

mpopis

czemu dawałeś randap 1litr

On przecież doglebowo nie działa a 1l nalistnie to też wiele nie zrobi

Grzenio

Przecież żaden z tych środków nie bieżę ostrożenia polnego wiec zmieszanie ich nic ci nie da

A skąd będziesz miał Harmony?

#1326 Share mpopis

mpopis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 05:55

randap był po to, aby zniszczyć to co wyrosło przez zimę i brony tego nie zniszczyły, oraz te chwasty które zdążyły wykiełkować po ostatnim bronowaniu. Litr razem z resztą chemii na młode chwasty wystarcza

Edytowany przez mpopis, 01 czerwiec 2015 - 05:57.

#1327 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 06:53

A jakiego randapu używałeś?

Zwykły 360 to nawet by nie połaskotał tych chwastów po zimie

#1328 Share mpopis

mpopis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 08:46

zwykły wystarczy pod warunkiem, że woda ma odpowiednie parametry, tzn musi być zbuforowana + adjuwant

#1329 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 09:43

Co masz namyśli mówiąc o z buforowaniu wody?

I czego używasz do z buforowania wody

W końcu używasz 4 krotnie mniej środka niż się zaleca i to w mieszance z siarczanem

Jest coś takiego jak TECNOPHYT pH + v2.0  8w1? on ma wszystko co jest potrzebne

Ale tu się mówi o 30%

Dlatego jestem ciekaw, czego ty używasz

#1330 Share mpopis

mpopis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 13:33

glifosat jest fizjologicznie kwaśny i trzeba sprowadzić ph wody do 4, czyli najprościej stężony H2SO4 w ilości 1litr na 1000litrów wody( 10zł litr) + superam 10AL lub superomix( to samo) 100ml/10litrów wody(cena za litr 7-8 zł.). Desykuję zboża dawką 1.5 l glifosatu 360, a na rzepak wystarcza 2 litry na dosuszenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share Miastek

Miastek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 14:16

czy ktoś w polsce uprawial już soję plon 3 do 3.3ton z ha nasiona na 1 ha kosztują 700zł

#1332 Share sebas401

sebas401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 14:39

Czyli problem z brodawkami nie tylko u mnie ciekawa sprawa, co się dzieje, że niema jeszcze brodawek, ale tylko na soi, która była siana pierwszy raz na danym polu na polach, na których już była soja a teraz jest drugi raz to brodawki są

Wygląda na to ze to wina zaprawiania szczepionką bakteryjną najwidoczniej nie działa

sebas401

Nie niczym nie pryskałem, bo jeśli jest to faktycznie choroba wirusowa to niema na nią podobno, bo tego nie wiem na 100% żadnego fungicydu, oprysku

Włosi mi w zeszłym roku napisali ze ta choroba lubi się rozwijać właśnie wtedy jak jest dużo wilgoci w zeszłym roku też dużo było opadów u mnie i też choroba występowała placami nie na całej powierzchni, ale jak się wypogodziło to tak jak pisali mi Włosi choroba nie rozprzestrzeniała się, ale jak znowu przyszły deszcze to znów zaczęła się rozprzestrzeniać

Wiec, jeśli to, co jest u ciebie jest tym samym, co było w zeszłym roku u mnie to przy każdych opadach deszczy, (co najmniej kilka dni) znów choroba da o sobie znać

Więc możesz tylko obserwować, co się dzieje i mieć nadzieję, że jak najszybciej przestanie padać

A tak poza tematem piszesz ze jesteś z południa to tka jak i ja

A więc zapytam, z jakiego rejonu południa, bo ja Śląsk powiat Tarnogórski

Pajej

Tak wygląda dzisiaj soja pryskana Butoxone

attachicon.gifsoja Merlin- po oprysku -Butoxone 3l na 1ha- 0.JPG

attachicon.gifsoja Merlin- po oprysku -Butoxone 3l na 1ha- 01.JPG

attachicon.gifsoja Merlin- po oprysku -Butoxone 3l na 1ha- 012.JPG

attachicon.gifsoja Merlin- po oprysku -Butoxone 3l na 1ha- 013.JPG

attachicon.gifsoja Merlin- po oprysku -Butoxone 3l na 1ha-...JPG

attachicon.gifsoja Merlin- po oprysku -Butoxone 3l na 1ha-..JPG

attachicon.gifsoja Merlin- po oprysku -Butoxone 3l na 1ha-.JPG

farmervip

Problem w tym, że tak jak i u mnie w zeszłym roku u sebas401 korzenie są nieuszkodzone, więc szkodniki odpadają wzeszłym roku to też przerabiałem, ale żadnych szkodników nie było a jak będzie się u niej powtarzać w ciągu wegetacji to, co u mnie w szczególności przy dużej wilgotności to by znaczyło ze będziemy mieć problemy z ta chorobą szczególnie w czasie ciągłych opadów

Ja jestem z powiatu krakowskiego

#1333 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 17:39

mpopis

Ciekawe to, co piszesz, co prawda rzepaku już dawno nie sieje ponad 8-9 lat

Ale kwas siarkowy to chyba kiepski pomysł skąd masz pewność, jaki odczyn uzyskujesz

Przy użyciu TECNOPHYT pH + v2.0  8w1 woda zabarwia się na kolor malinowy i stąd wiadomo, że odczyn wody jest taki jak powinien być, czyli około 4pH, czyli lejesz tyle TECNOPHYT pH + v2.0  8w1 aż woda osiągnie kolor malinowy a z tym kwasem to chyba tylko na oko jest też polski odpowiednik TECNOPHYT pH + v2.0  8w1 czyli AGRAMI MI6 https://www.youtube....h?v=FcXGjEtk-Bw i też leje się go tyle, aby woda osiągnęła kolor malinowy mówię malinowy tak dla orientacji należy przeczytać dokładnie ulotkę a cena tych preparatów na 1ha też w granicy 10zł a mają dodatkowe działanie miedzy innymi nie trzeba kupować dodatkowo adiuwantu mają po za tym dodatkowe właściwości, którego ten kwas, którego używasz niema wiec pytam czy to rozsądne z twojej strony czasami za dużo kombinujemy a mamy dużo lepsze produkty już gotowe

Chociaż ja używałem do desykacji rzepaku 2l glifosati i bez żadnych dodatków oczywiście jak był czysty bez chwastów pryskałem wcześniej niż się zaleca wtedy proces desykacji przebiegał dłużej, ale efekt był podobny jak przy 4l tylko podczas desykacji nie było sytuacji ze na ścieżkach rzepak był wymłócony podczas desykacji

A ile dajesz randapu na perz, bo to najbardziej wiarygodny przykład zboża czy rzepak są podatne na glifosat, więc z tym niema jakiegoś problemu u nas używa się do niszczenia samosiewów zbóż i chwastów dwuliściennych mieszanki glifosatu1,5l/1ha z aminopielikiem gold 1l/1ha + siarczan amonu oczywiście jak niema perzu i efekt jest idealny można używać innych aminopielików w zależności od występujących chwastów

sebas401

Nie musisz cytować całego postu żeby odpowiedzieć na niego

Wystarczy wstawić NICK-pseudonimu tej osoby, do której się zwracasz

Krakowskie to trochę daleko ode mnie, ale OK dzięki za odpowiedź

Miastek

O co chodzi?

#1334 Share mpopis

mpopis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 18:34

mam papierki lakmusowe i tak sprawdzam ph. nie bardzo chce mi się wierzyć,że te cuda malinowe są takie tanie, gdzieś znalazłem ten tecno... i za litr było 86 zł. Moja wiedza  i stechiometria nie bardzo zgadzają się z zapewnieniami producenta, że coś co nie jest bardzo żrące zmieni ph roztworu w tak małej dawce, dotyczy to też wynalazków wapiennych z cudami na kiju gdzie ponoć 200kg/ha już zmienia ph bo kosztuje parę tysi za tonę, hyba,że wiara czyni cuda

#1335 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 18:50

mpopis

Jak masz papierki lakmusowe to nie musisz wieżyc w cuda wystarczy kupić wlać do wody tak żeby się zabarwiła na malinowo i sprawdzić papierkiem lakmusowym to zbyt wiele nie kosztuje

Octy, kwaski cytrynowe zmieniają odczyn i wcale nie są H2SO4 – nieorganiczny związkami chemicznymi z grupy tlenowych kwasów siarki, jeden z najmocniejszych kwasów

Octy kwaski są naturalnymi kwasami a ty stosujesz najbardziej żrącą postać kwasu ja nie widzę tu sensu

A gdzie ty to cudo kupujesz?

#1336 Share mpopis

mpopis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 19:50

sklep z odczynnikami chemicznymi, stężony techniczny kwas siarkowy po dychu za litr (starcza na 7-8 ha), czyli taniej zakwasić wody już chyba się nie da.

#1337 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 20:08

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie ile stosujesz randapu na perz z tym kwasem?

I jak z legalnością stosowania tego kwasu w uprawach rolniczych piszesz, że stosujesz go do desykacji zbóż jak się tu ma sprawa z pozostałościami tego kwasu, czyli czy roślina jest w stanie go zneutralizować do momentu zbioru 

#1338 Share mpopis

mpopis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 05:56

2 litry wystarczają na perz i ostrożeń a co do pozostałości, to jest go tak mało i jest związany z solami wapnia. A tak dodatkowo to masz w wielu winach dodatek kwasu siarkowego i nikomu to jakoś nie szkodzi :)

#1339 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 07:18

A kto pije te tak zwane patykiem pisane Siarkopole!?

Nie wiem czy wiesz, ale jesteśmy zobowiązani, jako producenci żywności do przestrzegania pewnych zasad w linku coś niecoś na ten temat

http://www.gostynin....producentow.pdf

http://www.wsse-kiel...j-uprawy-roslin

Rozumiem wykorzystywanie tego kwasu na ściernisku itp., Ale do desykacji zbóż itp.!?

No, ale jak cię sanepid dorwie to zrozumiesz, o czym mówię

Ok temat rzeka a my nie piszemy na temat możesz sprawdzić jak u ciebie z brodawkami?

Jak zapewne wiesz u wielu z nas jest ich brak na soi, która była siana pierwszy raz na danym polu u mnie na polach gdzie soja jest siana drugi raz brodawek jest bardzo dużo a tam gdzie pierwszy raz nie znalazłem ani jednej dzisiaj pojadę sprawdzić czy się coś pojawiło

Ty stosowałeś chyba najdroższą nitraginą z IUNG Puławy, więc jestem ciekaw czy u ciebie są brodawki

Jeśli by były to znaczyłoby to ze to wina nitraginy a jeśli nie to, jaka by mogła być tego przyczyna skoro w zeszłym roku o tej porze już były a w tym roku tylko na polach gdzie soja była już siana wiec podejrzenie pada na nitraginę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share Pawel1990

Pawel1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 08:25

Witam kolegów. Odchwaszczałem soję EXPERT MET + SENCOR (zwiększyć ilość metrybuzyny) + command11258552_677259045751157_462167244_n.jpg butoxon odpada juz przy 2,5l. testowałem , zadowalający efekt po lunurexie z commandem