Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 26 maj 2015 - 19:00

mf25

Ja w zeszłym roku stosowałem Agil 0,6 l na 1ha, ale nie miałem perzu tylko na jednoliścienne i nie zauważyłem żeby soję przyhamowało

Ale nie jestem wstanie powiedzieć ci jak będzie jak zastosujesz większą dawkę już tu kilka razy było na ten temat pisane wiec tylko wspomnę, że środki na jednoliścienne i perz stosujemy na własną odpowiedzialność niema gwarancji ze nie przyhamuje soi, chociaż teoretycznie nic się groźnego nie powinno wydarzyć

Co do Basagranu to ta sama sytuacja niby jest polecany, ale z zastrzeżeniem ze mocno przyhamowuje wzrost soi wiec też stosujesz go na własną odpowiedzialność i nic na to nie poradzę, bo na dzień dzisiejszy niema rejestracji w soi

Dzisiaj sprawdzałem soję na okoliczność BRODAWEK

Amandine i część Merlina była siana na polach, na których nigdy nie było soi a reszta Merlina była posiana na polach, na których 2 lata temu była już soja efekt opisany i udokumentowany zdjęciami poniżej niewiarygodny, ale jednak prawdziwy

Po pobraniu roślin z pól, na których była już soja i z pól, na których soja była po raz pierwszy

okazuje się ze na polach, na których soja już była BRODAWKI występują, na co najmniej 80% roślinach soi a na polach, na których soja jest po raz pierwszy 100% soi jest bez BRODAWEK

AMANDINE – po raz pierwszy soja na tym polu - 100% soi bez BRODAWEK

Najpierw Amandine posiana na polu, na którym nigdy nie było soi i co się okazało ano ze nie znalazłem żadnej rośliny soi z BRODAWKAMI, czyli na dzień dzisiejszy niema na Amandine żadnej BRODAWKI 

MERLIN – po raz pierwszy soja na tym polu - 100% soi bez BRODAWEK

Następne zdjęcia to Merlin siany na polach, na których nigdy nie było soi i efekt taki sam jak na Amandine, czyli nie znalazłem roślin z BRODAWKAMI 

MERLIN – siany na polach gdzie 2 lata temu była już soja - 80% soi miało BRODAWKI

A tutaj Merlin posiany na polach, na których 2 lata temu była już soja trudno w to uwierzyć, ale różnica pomiędzy tą soją a soją sianą na polach gdzie nigdy nie było soi jest niesamowity oczywiście chodzi mi o BRODAWKI

A w zeszłym roku 28-05-2014 soja Merlin + Mavka miała takie brodawki siana na polach gdzie nigdy nie było soi ciekawe, czemu w tym roku na tych polach gdzie nie było nigdy soi jeszcze niema BRODAWEK

A jak jest u was czy wasza soja ma już BRODAWKI?

Wstawiajcie zdjęcia soi z brodawkami

Edytowany przez pstaszek, 31 maj 2015 - 12:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 13:20
  •  

#1242 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 26 maj 2015 - 19:07

sorki że się nie odzywałem, ale Zielone Swiątki sie przedłużyły, czyli rolnik śpi - pije a tu samo rośnie

Merlin zasuwa, choć troszkę zielenizny się pokazało, a anuszka, wolniejsza ale daje radę.

DSC_0235.JPG DSC_0236.JPG DSC_0237.JPG DSC_0239.JPG DSC_0240.JPG DSC_0241.JPG DSC_0242.JPG

jutro sprawdzę brodawki, bo zaprawiałem Vitavax + nitragina, na tych polach dawno dawno, by nie powiedzieć nigdy nie było soii, łubinu  itp

#1243 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 26 maj 2015 - 20:14

czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj nie udało mi się przeprowadzić eksperymentu bo po południu konkretnie dolało i końca nie widać. Jak tylko się trochę rozpogodzi to wtedy to opryskam i opiszę swoje obserwacje łącznie ze zdjęciami.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1244 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 26 maj 2015 - 20:46

A u mnie panowie ślimaki dopadły soje ;[ jest tego tyle że zaczyna mnie to złościć, macie jakieś pomysły jak z nimi walczyć?

:) :)

#1245 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 26 maj 2015 - 20:51

czy ktoś w polsce uprawial już soję zamówić wycieczkę z Francji, wiedza i pi problemie
wyjedzą

#1246 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 26 maj 2015 - 20:55

Oni tych bez muszlowych to raczej nie jedzą

:) :)

#1247 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 26 maj 2015 - 21:07

czy ktoś w polsce uprawial już soję master20002 czekam kolego z niecierpliwoscia bo musze perz zwalczyc :[

#1248 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 26 maj 2015 - 21:23

czy ktoś w polsce uprawial już soję Opiszę efekty. Farmer, ślimaks daje im radę. W tamtym roku na jesieni w rzepaku zalatwiłem je tym środkiem. sialem to ręcznie jak rzepę. 2 kg wystarczyło mi na 3 ha i jeszcze zostało. To jest dobre bo te gnidy to kanibale, zjadają te otrute i tak się koło zamyka.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#1249 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 26 maj 2015 - 23:23

ptasznik

u mnie soja bez zmian jaka był na zdjeciu taka jest lekko poskręcana chociaż są krzaczki co wogle nic nie odczuli pryskania.

Tylko że u mnie od czwartku codzienie leje a przez ostatnie 2 dni to prawie oberwanie chmury było to soja sobie pod wodą stała.

Teraz mam zamiar sprubować Chwastoxsem bowiem ma MCPA  i ludziska w moich rejonach dodają do Basagramu i stosują w Fasoli

a Butoxone  ma MCPB 

#1250 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 maj 2015 - 05:15

Ja osobiście nie polecam Butoxone, czyli MCPB czy Chwastox czyli MCPA można jeszcze jak się komuś chce ryzykować dodawać do Basagranu zalecają Butoxone w grochu, o Chwastox nie słyszałem, ale dla mnie te środki odpadają, bo samych raczej nie można stosować u mnie soja poskręcana, więc dostała mocno w d..e, więc nawet jak by się jeszcze pozbierała to przyhamowanie wzrostu jest bardzo duże a z powodu samego ostrożenia niema sensu ryzykować wole popryskać jakimkolwiek środkiem w miejscach gdzie on występuje i sprawa załatwiona gorzej jak ktoś ma na całym polu wtedy jest problem

Mam zamiar przeprowadzić test z TITUSEM stosuje się go w ziemniakach a to już jakaś wskazówka, bo praktycznie wszystko, co stosuje się w soi to jest też stosowane w ziemniakach wiec w tym kierunku pójdę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 27 maj 2015 - 08:09

ptasznik

u mnie soja bez zmian jaka był na zdjeciu taka jest lekko poskręcana chociaż są krzaczki co wogle nic nie odczuli pryskania.

Tylko że u mnie od czwartku codzienie leje a przez ostatnie 2 dni to prawie oberwanie chmury było to soja sobie pod wodą stała.

Teraz mam zamiar sprubować Chwastoxsem bowiem ma MCPA  i ludziska w moich rejonach dodają do Basagramu i stosują w Fasoli

a Butoxone  ma MCPB 

do basagramu nie wiecen niz 0,18l/ha chwastoxu wiem bo w groszkach tak sie robi

Rolnik z powołania :-)

#1252 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 maj 2015 - 11:31

JacoVR6

Wstaw zdjęcia z pryskania Butoxone

Na prywatną wiadomość pisał mi jeden z forumowiczów czy nie wiem jak u ciebie wyszedł ten oprysk z Butoxone ty stosowałeś mniejszą dawkę wiec może soja da radę, ale dla mnie to jest za mało, bo Basagrany bym nie chciał stosować zbyt drogi wiec dodawanie go do Basagranu mnie nie interesuje

Ale może inni z tego skorzystają, więc dobrze by było wstawić zdjęcia

Pajej

Jeszcze trzeba to sprawdzić w soi czy też będzie tak jak w groszku, bo jak widać soja to też bobowate (strączkowe), ale zupełnie inaczej reaguje na środki, które są używane w grochach czy fasoli, więc trzeba być ostrożnym podobnie jest z łubinami też bobowate a mało, który środek można stosować z tych, co w grochu czy fasoli, więc bez przetestowania niema, co wjeżdżać do soi, bo możecie tego gorzko pożałować

#1253 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 27 maj 2015 - 16:21

Rozmawiałem dziś z sąsiadem, w ubiegłym roku pryskał ziemniaki (2ha) titusem i efekt był mizerny. A dał maksymalną dawkę.

#1254 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 maj 2015 - 16:33

Ja dzisiaj popryskałem Titusem zobaczymy, co z tego będzie popryskałem w różnych miejscach działanie widać dopiero po 7 dniach

A wie ktoś gdzie można dostać REFINE 75 WG albo Harmony 75 WG?

One mają lepsze spektrum zwalczania chwastów

Jak u was z brodawkami?

#1255 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 27 maj 2015 - 18:18

u mnie leje jak z cebra 40l/ na dobę

#1256 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 27 maj 2015 - 18:32

a u mnie 50l...

Rolnik z powołania :-)

#1257 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 maj 2015 - 19:11

Współczuje wam koledzy

A u mnie dzisiaj w ogóle nie padało

Wiec oprysk powinien zadziałać 4 godziny już minęły

Jeszcze raz zapytam czy wie ktoś gdzie można dostać REFINE 75 WG albo Harmony 75 WG?

#1258 Share 01_Spider

01_Spider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 27 maj 2015 - 19:17

Niestety u mnie też dzis rano pompowało ostro, do tego zimno i soja niechce rosnąć. W zeszłym roku miałem masę problemów z ostrożniem i mleczem polnym, do tego stopnia że ok 0,5 ha trzeba było skosić rozdrabniaczem. W tym roku jak do tej pory czysto, ale dlatego że na jesieni opryskałem ściernisko dawką 5l/ha glifosatu jak ostrożen troche powschodził po żniwach.

#1259 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 27 maj 2015 - 21:08

u mnie leje jak z cebra 40l/ na dobę

Chętnie przyjmę połowę :P u mnie sucho jak pieprz.

Ja dzisiaj popryskałem Titusem zobaczymy, co z tego będzie popryskałem w różnych miejscach działanie widać dopiero po 7 dniach

A wie ktoś gdzie można dostać REFINE 75 WG albo Harmony 75 WG?

One mają lepsze spektrum zwalczania chwastów

Jak u was z brodawkami?

Przedwczoraj znalazłem na wyrwanej przez dziki maleńkie brodawki.Jutro popytam u siebie o ten oprysk i wykopię soję żeby sprawdzić dokładnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 27 maj 2015 - 22:43

Harmony 75 WG  tifensulfuron metylowy (związek z grupy pochodnych triazynylosulfonylomocznika) – 75% 

ester metylowy kwasu 3-(4-metoksy-6-metylo-1,3,5-triazyn-2-ylo-karbamoilosulfoamoilo) tiofeno-2-karboksylowego

Safari wg 50 triflusulfuron metylowy (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 50% ester metylowy kwasu 2-[4-dimetyloamino—6-(2,2,2-trifluoroetoksy)-1,3,5-triazyn-2-ylokarbamoilosulfoamoilo]-3-metylobenzoesowego.

kto modrzejszy niech powie jaka różnica ?