AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

maly00    26

Soję pryskalem leopardem w ilości 1l na ha w fazie 2-4liscia objawów żadnych negatywnych nie widziałem minęło 2 tygodnie
Nikt nie wpadł na pomysł żeby linurexem popryskac ? Pisze ze do stosowania doglebowo i nalistnie ciekawe czy spali soję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Jutro może uda mi się zrobić zdjęcie. Pryskałem 0,2 Comand, 0,5 Sencor, 1 L Afalon, 1 L Pendigan.Jak myślisz ptaszek warto prysnąć Asahi żeby pobudziła się do życia?Bo jest taka dobita wydaje mi się.


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

mic01

Witam i cieszę się ze się ujawniłeś i dołączyłeś do dyskusji

Twoja soja jest czyściutka wiec niema się, czym przejmować

Corun 502,4 SL tobentazon + imazamoks pisałem o nim w poście #1207

Na pewno warto sprawdzić jego działanie

Co do Basagranu i fiołek polny mało prawdopodobne żeby wszystko zniszczył, ale przy sprzyjającej pogodzie może w dużej mierze go ograniczyć

A co doświadczeń to wszystkie są mile widziane

 

maly00

Jeśli ty dałeś 1 l na 1ha i tam gdzie się założyło to spaliło to u Pajej będzie tragedia on dał 3l na 1ha

Wstaw zdjęcia z tej soi gdzie się założyło

Ty wpadłeś na ten pomysł, aby zastosować linurex wiec może byś zrobił doświadczenie na małym kawałku pola na przykład na 1m2

Jak każdy jakieś doświadczenie zrobi to szybciej będzie niż jak by to miał robić tylko jeden z nas

 

kozik251

Niezła mieszanina nic dziwnego ze cos z soja nie tak

Nie mam pojęcia, co ten preparat miałby dać soi tu, co nieco na jego temat http://www.asahi.pl/

Ale osobiście nigdy go nie stosowałem, więc nie wiem, co ci odpowiedzieć może zastosuj go na części pola i przekonaj się sam czy coś pomoże soi

No i zrób zdjęcia soi zobaczymy czy aż tak źle z twoja soja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mic01    0
pstaszek

Akurat na zdjęciach nie widać zachwaszczenia ale na całym polu mam dużo miejsc gdzie wychodzą chwasty różnej maści począwszy od chwastnicy a kończąc na tobołkach i i gniazdach ostrożnia polnego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Napisano (edytowany)

Tak wyglądała moja soja Amadine wczoraj:

 

post-42761-0-69508700-1432934066_thumb.jpg

post-42761-0-17118800-1432933963_thumb.jpg

post-42761-0-21623500-1432934189_thumb.jpg

 

Tak wygląda kępka którą opryskałem dawką ok 3l na ha, a tej drugiej zdjęcie mi nie wyszło. Ale o tym przekonałem się dopiero jak wróciłem do domu...

 

post-42761-0-98394700-1432934278_thumb.jpg

 

A tak wyglądał wczoraj mój Merlin:

 

post-42761-0-87678400-1432934364_thumb.jpg

 

Czym wytępić te cholerne chwasty? Czy może się nie przejmować bo soja je zadusi? Na tym polu jeszcze nie jest źle, ale mam inny kawałek to jeden drugi wypycha...

 

post-42761-0-04190700-1432934611_thumb.jpg

post-42761-0-04806100-1432934548_thumb.jpg

 

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

mic01

No tak te same problemy mamy wszyscy, dlatego szukamy jakiegoś w miarę skutecznego środka po w schodowego

Dobrymi środkami są Refine 75 WG albo Harmony 75 WG ta sama substancja czynna

Tylko nie wiem gdzie je kupić

 

master20002

Soja wygląda dobrze

A co do chwastów to masz taki sam problem jak większość z nas, czym to cholerstwo opryskać żeby soi nie zniszczyć a chwasty znikły

Soja jak już będzie zaciągać rzędy to wtedy da sobie radę, ale na razie ma słaby wzrost początkowy wiec warto by to było czymś opryskać tylko, czym?

A czy zauważyłeś, aby Leopard miał jakieś fitotoksyczne objawy na soi czy na razie nic nie widać

Bo  maly00 twierdzi ze zastosował 1 l na 1ha i tam gdzie mu się założyło to spaliło soję a to by było tylko 2l na 1ha a nie 3l na 1ha

Bardzo ciekawa sprawa z tym przypadkiem u maly00 dobrze by było poprzeć to, co mówi zdjęciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

A środki doglebowe z kukurydzy??? LUMAX, ADENGO

 

Stosował ktoś???? Drogie ale dobre

 

Mam jeszcze późno dosianą QQ i będę dziś pryskał lumaxem, może zrobić jakieś doświadczenie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

EKO-ENERGIA

Ja niestety nie pryskałem tymi środkami, ale jak będziesz pryskał QQ to jak najbardziej przy okazji zastosuj na niewielkim kawałku 1m2 to będziemy wiedzieć czy można w soi

 

SOJA na dzień Maj 30-05-2015 porównanie do soi Maj 30-05-2014

Jak widać na zdjęciach soja w zeszłym roku miała już liście trójpalczaste a w tym roku, chociaż była posiana kilka dni wcześniej dopiero wypuściła liść trójpalczasty

Oceniam opóźnienie w wegetacji z powodu najpierw suszy a teraz chłodów, o co najmniej 1 tydzień w stosunku do tego samego okresu w zeszłym roku

Zobaczymy czy soja to nadgoni, ale jak widać sianie odmian soi powyżej 120 dni wegetacji jest dość ryzykowne

 

Najpierw zdjęcie soi z zeszłego roku z Maja 30-05-2014

 

 

 

A teraz soja z Maja tego roku 30-05-2015

 

 

 

 

Na tych zdjęciach widać, że gdyby soja była siana, co każdy lejek to problemu z zachwaszczeniem by nie było soja do tygodnia zaciągnęłaby międzyrzędzie, czyli moja sugestia w zeszłym roku ze w naszych warunkach najlepszym rozwiązaniem jest siew, co każdy lejek właśnie, dlatego że soja w takim siewie najszybciej zaciąga międzyrzędzie będzie tak dopóki nie będzie wyboru środków do stosowania po wschodach soi

Będzie to ograniczać możliwości siewu w szerszych rzędach 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

spróbuje Lumaxem, ale popadało, jednak marne szanse, bo w ulotce są ostrzeżenia nt uprawy rzepaku czy strączkowych w kolejnym roku.

Ale spróbuję.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Pstaszek jak masz w szerokich rzędach i widzisz, że będzie problem z zachwaszczeniem to może wielorakiem spróbuj wiem, że nakłady będą duże ale u Ciebie nie prędko soja zasłoni rządki a narazie oprócz basagranu nie widać alternatywy na po wschodowe zwalczanie chwastów dwuliściennych.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9112

Ja pryskałem przedsiewnie linurexem. To przecież to samo co Afalon , ta sama substancja czynna (linuron). W przypadku suszy działa słabo, ale jeśli w glebie w czasie siewu była wystarczająca ilość wilgoci, to na około 3-4 tygodnie jest spokój z większością chwastów. Te zdjęcia soi, które wrzucałem, był posiewnie oprysk afalonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

EKO-ENERGIA

Jeśli w ulotce nadmieniają o strączkach to faktycznie niema sensu sprawdzać

Ale na 1m2 można popryskać

jaco25

No niby masz racje, ale na dzień dzisiejszy nie posiadam żadnego wieloraka a pożyczyć niema, od kogo bo ziemniaków to już prawie nikt nie uprawia

A ci, co maja to 3 rzędowe a taki mi nie pasuje potrzebowałbym na 7 żędów musiałbym kupić na 5 żędów i przerobić albo całkowicie od nowa samemu zrobić

W tym roku to już chyba nie da rady

jahooo

Ja pryskałem sencor i command uważam ze dużo lepszy od Afalonu,  linurexem i pochodnych

Trzyma już ponad 4 tygodnie a wiadomo, że żaden środek wszystkiego nie niszczy no chyba, że glifosat

Zresztą widać na zdjęciach, jaka różnica jest tam gdzie niepopryskane

Ale do szerokich międzyrzędzi niestety albo mechaniczna uprawa albo środek po w schodowy innej opcji niema

 

Wydaje mi się ze Titus w mniejszej dawce w Merlinie mógłby być stosowany, ale to za parę dni będę wiedział na pewno wstawię zdjęcia za parę dni jak efekt będzie bardziej widoczny a w Amandine prawdopodobnie nie będzie można go stosować, bo już na dzień dzisiejszy Amandine dostała w D..Ę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ptaszek a jak soja wyglada po butaxone? poskeccało ja ale odzyła czy umarła?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

a u mnie wygląda top tak Merli lepszy nada od Annuszki, siane co każdy lejek ale do zakrycia to jeszcze sporo....

 

BRODAWEK na korzonkach brak pomimo zaprawienia nitraginą, a łubin zaprawiany też  nitraginą ma już brodaweczkipost-57898-0-53352600-1433011155_thumb.jpgpost-57898-0-92067800-1433011220_thumb.jpg

 

Annuszka, zaraz po deszczu

 

post-57898-0-29801000-1433011261_thumb.jpgpost-57898-0-11243400-1433011297_thumb.jpg

 

a teraz korzonki 4 soje i 1 łubin

post-57898-0-38658900-1433011338_thumb.jpg

 

a teraz zbliżenie na łubin. Nitragina kupiona z firmy BIOFOOD, odrębna dla soii i łubinu

post-57898-0-59901200-1433011382_thumb.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3
Napisano (edytowany)

Witam jestem amatorką w uprawie soi ale dzisiaj zauważyłam bardzo niepokojącą rzecz bo soja jakby sie uszuszała a mimo to korzonek jest zdrowy doradźcie co to może być?

post-80245-0-93244200-1433015777_thumb.jpg

post-80245-0-82909600-1433015899_thumb.jpg

post-80245-0-10938100-1433016035_thumb.jpg

post-80245-0-91385900-1433016121_thumb.jpg

post-80245-0-91820400-1433016246_thumb.jpg

Edytowano przez sebas401

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9112
Napisano (edytowany)

A próbował ktoś Rubin SX?? W zachodnich publikacjach wyczytałem, że zawarte w nim substancje można stosować w soi. Staszek pytał i Refine i Harmony - nie do dostania w kraju, ale można kupić na Słowacji.

według tej tabeli w soi mozna by zastosować np. Expert-met, Plateen, Granstar. Hmm, ciekawe (nie wszystkie środki w każdej odmianie, część wyraźnie do desykacji)
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

Pajej

Jeszcze czekam, aby zrobić ostateczne zdjęcia, ponieważ soja nie usycha, ale jest poskręcana

Wiec nie wiem czy zacznie się regenerować czy całkowicie uschnie

EKO-ENERGIA

Ciekawe, co jest przyczyna nie zawiązywania brodawek na soi

U mnie tam gdzie soja została posiana drugi raz na tym samym polu to brodawki są a tam gdzie pierwszy raz to brodawek niema jestem tym zaniepokojony

A jak jest u pozostałych z brodawkami?

sebas401

Z twojej wypowiedzi wynika, że jesteś Kobietą czy to fakt czy tylko przejęzyczenie?

U mnie w zeszłym roku były podobne objawy oto zdjecia soi z zeszłego roku dodam tylko ze narazie w tym roku niemam takich objawów

 

 

W późniejszych fazach soja tak wyglądała

 

 

 

 

 

Są dwie możliwości albo to działanie jakiejś substancji czynnej pozostałej w glebie po środkach stosowanych w poprzednich uprawach czy też doglebowo w soi lub nalistnie w soi albo choroba wirusowa, ale na sto procent nie jestem pewien trzeba by było do laboratorium próbki oddać

jahooo

Zgadza się w Polsce te środki Refine i Harmony nie do dostania

Dzięki jahooo za stronkę muszę ją dokładnie przestudiować może coś ciekawego znajdę, co można by było kupić u nas w Polsce

Na pewno trzeba uważać stosując środki w soi jak jakiś środek nie uszkadza na przykład Merlina to nie znaczy ze w innej odmianie będzie tak samo i to jest podobny problem jak w ziemniakach

Rubin SX nigdy nie stosowałem nawet w zbożach wiec nie wiem jak jest z jego skutecznością

 

Na tej stronie w tabeli jest podana substancja czynna z TITUSA, czyli Rimsulfuron + thifensulfuron

Można stosować w kukurydzy i w soi http://extension.psu.edu/agronomy-guide/pm/tables/table-2-2-1b

Na dole pod tabela można sprawdzić, w czym dana substancje można stosować to ułatwi wam szukanie odpowiedników dostępnych na Polskim rynku powodzenia w poszukiwaniach

 

 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3

Witam to nie przejęzyczenie jestem kobietą co do pierwszej sugestii to raczej zadne pozostalości po środkach bo była pszenica i była kropiona granstarem a po żniwach nie kropiłam niczym teraz zaraz po siewie tylko sencorem i jest czyściutkie bez chwastów natomiast placami takie się dzieje zasuszanie zaznacze że u nas na południu od 2 tygodni deszcze i zimno ale raczej  to nie od tego bo 3/4 zasiewu jest ładna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mic01    0

Ja również nie znalazłem żadnych brodawek na swojej soi i pewnie mój eksperyment z molibdenem nic nie wykaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3

Pajej

Jeszcze czekam, aby zrobić ostateczne zdjęcia, ponieważ soja nie usycha, ale jest poskręcana

Wiec nie wiem czy zacznie się regenerować czy całkowicie uschnie

EKO-ENERGIA

Ciekawe, co jest przyczyna nie zawiązywania brodawek na soi

U mnie tam gdzie soja została posiana drugi raz na tym samym polu to brodawki są a tam gdzie pierwszy raz to brodawek niema jestem tym zaniepokojony

A jak jest u pozostałych z brodawkami?

sebas401

Z twojej wypowiedzi wynika, że jesteś Kobietą czy to fakt czy tylko przejęzyczenie?

U mnie w zeszłym roku były podobne objawy oto zdjecia soi z zeszłego roku dodam tylko ze narazie w tym roku niemam takich objawów

attachicon.gifuszkodzenia albo po srodkach chemicznych albo podejżenie PHYTOPHTHORA - choroba grzybowa faworyzowana przez wilgoć I wysoką temperaturę..JPG

attachicon.gifuszkodzenia albo po srodkach chemicznych albo podejżenie PHYTOPHTHORA - choroba grzybowa faworyzowana przez wilgoć I wysoką temperaturę...JPG

attachicon.gifuszkodzenia albo po srodkach chemicznych albo podejżenie PHYTOPHTHORA - choroba grzybowa faworyzowana przez wilgoć I wysoką temperaturę.JPG

 

W późniejszych fazach soja tak wyglądała

 

attachicon.gifW późniejszych fazach soja tak wyglądała uszkodzenia albo po srodkach chemicznych albo podejżenie PHYTOPHTHORA - choroba grzybowa faworyzowana przez wilgoć I wysoką temperaturę....JPG

 

 

 

Są dwie możliwości albo to działanie jakiejś substancji czynnej pozostałej w glebie po środkach stosowanych w poprzednich uprawach czy też doglebowo w soi lub nalistnie w soi albo choroba wirusowa, ale na sto procent nie jestem pewien trzeba by było do laboratorium próbki oddać

jahooo

Zgadza się w Polsce te środki Refine i Harmony nie do dostania

Dzięki jahooo za stronkę muszę ją dokładnie przestudiować może coś ciekawego znajdę, co można by było kupić u nas w Polsce

Na pewno trzeba uważać stosując środki w soi jak jakiś środek nie uszkadza na przykład Merlina to nie znaczy ze w innej odmianie będzie tak samo i to jest podobny problem jak w ziemniakach

Rubin SX nigdy nie stosowałem nawet w zbożach wiec nie wiem jak jest z jego skutecznością

 

Na tej stronie w tabeli jest podana substancja czynna z TITUSA, czyli Rimsulfuron + thifensulfuron

Można stosować w kukurydzy i w soi http://extension.psu.edu/agronomy-guide/pm/tables/table-2-2-1b

Na dole pod tabela można sprawdzić, w czym dana substancje można stosować to ułatwi wam szukanie odpowiedników dostępnych na Polskim rynku powodzenia w poszukiwaniach

A skoro w zeszłym roku miałes ten sam problem to co robiłeś kropiłes czym prosze o info 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

Witam 
u mnie też na jednym kawałku mam problem z samosiewami rzepaku 
ponoć refine 50SX  można dostać w czechach  jutro spróbuję  to sprawdzić
do granicy mam 60 km wiec zrobie sobie wycieczkę przy okazji jakieś piwko kupię :)
dzisiaj poszukam na necie jakis sklep blisko głuchołaz chyba ze ktos tutaj może pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Witam jestem amatorką w uprawie soi ale dzisiaj zauważyłam bardzo niepokojącą rzecz bo soja jakby sie uszuszała a mimo to korzonek jest zdrowy doradźcie co to może być?

 

Powiem ci że u mnie wyglada miejscami tak jak u ciebię a przyczyną akurat u mnie były ślimaki podgryzały korzenie i zjadały liście


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

eksperyment z lumaxem zrobiony, prysnąłem w doniczce, 10 nasion soii i łubinu, a w drugiej nie, zboczymy czy coś skiełkuje, bo lumax w QQ działa super. Stosowałem również Adengo w QQ i do dziś, czyli już ponad miesiąc pole czyściutkie, ani chwaścika, a na ulotce pisze że po roku żadnych przeciwwskazań, natomiast na lumaxie pisze że mogą po roku występować porażenia. Zobaczymy. Niestety nie mam już Adengo na taki experyment.

Szukam doglebowki od QQ bo są bardzo skuteczne, na Afalonie który stosowałem w łubinach i soii pisze że można stosować również w QQ, więc może coś od QQ się dobierze.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

Czyli problem z brodawkami nie tylko u mnie ciekawa sprawa, co się dzieje, że niema jeszcze brodawek, ale tylko na soi, która była siana pierwszy raz na danym polu na polach, na których już była soja a teraz jest drugi raz to brodawki są

Wygląda na to ze to wina zaprawiania szczepionką bakteryjną najwidoczniej nie działa

 

sebas401

Nie niczym nie pryskałem, bo jeśli jest to faktycznie choroba wirusowa to niema na nią podobno, bo tego nie wiem na 100% żadnego fungicydu, oprysku

Włosi mi w zeszłym roku napisali ze ta choroba lubi się rozwijać właśnie wtedy jak jest dużo wilgoci w zeszłym roku też dużo było opadów u mnie i też choroba występowała placami nie na całej powierzchni, ale jak się wypogodziło to tak jak pisali mi Włosi choroba nie rozprzestrzeniała się, ale jak znowu przyszły deszcze to znów zaczęła się rozprzestrzeniać

Wiec, jeśli to, co jest u ciebie jest tym samym, co było w zeszłym roku u mnie to przy każdych opadach deszczy, (co najmniej kilka dni) znów choroba da o sobie znać

Więc możesz tylko obserwować, co się dzieje i mieć nadzieję, że jak najszybciej przestanie padać

A tak poza tematem piszesz ze jesteś z południa to tka jak i ja

A więc zapytam, z jakiego rejonu południa, bo ja Śląsk powiat Tarnogórski

 

Pajej

Tak wygląda dzisiaj soja pryskana Butoxone

 

 

 

farmervip

Problem w tym, że tak jak i u mnie w zeszłym roku u sebas401 korzenie są nieuszkodzone, więc szkodniki odpadają wzeszłym roku to też przerabiałem, ale żadnych szkodników nie było a jak będzie się u niej powtarzać w ciągu wegetacji to, co u mnie w szczególności przy dużej wilgotności to by znaczyło ze będziemy mieć problemy z ta chorobą szczególnie w czasie ciągłych opadów

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki16    0

Witam wszystkich,

 

czy ktoś może pomóc jak zwalczyć powój polny w soi?

 

przeszukałem Internet i nic nie znalazłem.

 

z góry dziękuję za pomoc

 

Marek

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj