Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 16:04

Więc dobrze zrobiłeś a jak będzie tak sucho jak dotychczas to command będzie i tak słabiej działać niż jak była ziemia dostatecznie wilgotna i to dotyczy wszystkich doglebowych środków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 10:01
  •  

#1022 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 30 kwiecień 2015 - 19:46

Pstaszek a ile dawałeś linuronu??? 1l  i 0,21 chlomazomu???

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#1023 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 maj 2015 - 06:34

Dałem Sencor Liquid 600 S.C. Czyli (Metrybuzyna 600g/L) +

COMMAND 480 EC czyli (chlomazon 480g/L)

Wyszło mi 0,468L na 1ha sencoru (Metrybuzyna 280,8g) + 0,21 na 1ha commandu (chlomazon108g)

Na pewno będzie niewielki spadek plonu, ale bynajmniej przytuli nie będzie a to dla mnie jest ważniejsze, bo i przytulia na pewno przyczyniłaby się do większego spadku plonu niż sam command

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 01 maj 2015 - 14:19

Panowie , czy ten siew nie bdzie za szybki dla soi , noce zimne teraz i ogolnie chlodna pogoda boje sie przymrozkow nocnych , moglem jeszcze poczekac do poniedzialku z siewem nasiona bralem kwalifikat zaszczepione fix fertig czy jakos tak to prawie 800zl/ha

#1025 Share dekol

dekol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 maj 2015 - 17:20

1

Edytowany przez dekol, 15 maj 2015 - 17:32.

#1026 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 maj 2015 - 19:37

mf25

To, kiedy posiać to trudna decyzja, ale mrozy, czyli tak zwana zimna zośka jeszcze przed nami wiec, kiedy byś chciał posiać żeby być pewnym ze nie zmarznie

U nas kukurydza już na wierzchu, ale że zimno to żółta jest

Soja jeszcze pod ziemią jak będzie chłodno to może pod koniec przyszłego tygodni będzie na wierzchu, więc, na co było czekać zawsze jest tak ze jak się posieje za wcześnie to zastanawiamy się czy nie lepiej było posiać później a jak później to myślimy, czemu nie posialiśmy wcześniej tak jak to zrobili inni

dekol

Niestety osobiście nie pryskałem, więc nie będę się wypowiadał

#1027 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 01 maj 2015 - 20:21

@pstaszek  testowałeś kiedyś gęściejszy siew niż zalecają? pytam bo troche gęsto mi sie posiało na 3ha wysiałem 14,5  jednostki gdzie jedna waży 21,7kg tragedii nie ma ale powinno być chyba mniej?

:) :)

#1028 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 01 maj 2015 - 21:26

czy ktoś w polsce uprawial już soję Dopiero dzisiaj opryskałem na chwasty. Są już centymetrowe kiełki na ziarenkach.
Już w czwartym dniu po siewie
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#1029 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 maj 2015 - 21:38

farmervip

Wiadomo jedna jednostka zawiera 150 tyś nasion waga jest podawana orientacyjnie

Tobie wychodzi około 4,8 jednostki na 1ha, czyli 720 tyś nasion na 1 ha

Z tego, co wiem soja gęściej posiana zawiązuje wyżej strąki u mnie też tak było, chociaż tak gęsto nie siałem, ale jak w zeszłym roku posiałem różne gęstości to ta najgęściej posiana miała najwyżej strąki około 12cm te rzadziej siane 10-8 cm, więc powinieneś mieć wyżej strąki, ale na pewno będzie mało pędów bocznych albo wcale

Czyli tak jak napisałeś tragedii nie będzie a będziesz wiedział, jaki plon da ci soja gęściej zasiana niż zalecają

master20002

Raczej nic się nie powinno wydarzyć, więc dobrze ze już popryskałeś

#1030 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 01 maj 2015 - 21:41

Kolego @master20002 ja mam tak samo już kiełki do 1 cm-siane w poniedziałek.Obawiam czy nie zaszkodzę opryskiem jak zacznie padać i środek pójdzie głębiej. Czym pryskałeś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 01 maj 2015 - 21:55

czy ktoś w polsce uprawial już soję linurex 1 litr i comand 0,1 na ha. U mnie jest strasznie sucho. Opryskiwacz cały w kurzu. Dopiero po południu zaczęło coś kropić.
Koledzy jak to jest z jutrem? Coś trąbią o święcie...
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#1032 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 maj 2015 - 22:02

KRISS75

Ja bym na twoim miejscu się nie zastanawiał, czym dłużej czekasz tym gorzej jak przyjdzie deszcz to na pewno ci nie spali soi ewentualnie może odbić się to nieco na plonowaniu, ale jak będziesz odwlekać to tylko po wschodowy oprysk ci zostanie

master20002

Raczej 2giego maja niema żadnego święta dopiero 3 maja, ale i tak niedziela wiec w jednym dniu

#1033 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów

Napisany 01 maj 2015 - 22:28

czy ktoś w polsce uprawial już soję Ale nadają że święto z 3 jest przeniesione na sobotę, a niedziela zostaje niedzielą... Może się już pomieszać z tego wszystkiego...

#1034 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 01 maj 2015 - 22:43

JA siałem w sobote a dosiewałem  w poniedziałek bo zbrakło i czekałem z opryskiem na deszcz.Popadało  we wtorek i środe a w czwartek zaryzykowałem i popryskałem stompem auqa 3l/ha z comandem nie ryzykowałe  a 1 maja znowu polało

#1035 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 maj 2015 - 05:45

master20002

Święta święta i po świętach jak to mówią ja wychodzę z takiej zasady ze, jeśli trzeba to i w święta trzeba pracować soja nie będzie czekać a z tym przeniesieniem to tak jak mówisz ktoś nadaje żeby

zamętu narobić. Może chodzi o dzień Flagi nowe święto

JacoVR6

U mnie wczoraj popadało i zapowiadają, że ma codziennie padać, więc na pewno środki będą działać skuteczniej i mogą częściowo przyhamować soję szczególnie te, o których stosowaniu w soi niewiele wiemy, ale tak jak już pisałem, kto nie ryzykuje to w kozie nie siedzi ciągle musimy ryzykować to jest w pisane w zawód, jaki wykonujemy

Zobaczymy, co będzie po wschodach teraz niema się, co martwić na zapas

Edytowany przez pstaszek, 02 maj 2015 - 05:59.

#1036 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 02 maj 2015 - 08:34

farmervip

Wiadomo jedna jednostka zawiera 150 tyś nasion waga jest podawana orientacyjnie

Tobie wychodzi około 4,8 jednostki na 1ha, czyli 720 tyś nasion na 1 ha

Z tego, co wiem soja gęściej posiana zawiązuje wyżej strąki u mnie też tak było, chociaż tak gęsto nie siałem, ale jak w zeszłym roku posiałem różne gęstości to ta najgęściej posiana miała najwyżej strąki około 12cm te rzadziej siane 10-8 cm, więc powinieneś mieć wyżej strąki, ale na pewno będzie mało pędów bocznych albo wcale

Czyli tak jak napisałeś tragedii nie będzie a będziesz wiedział, jaki plon da ci soja gęściej zasiana niż zalecają

Dzieki,  zobaczymy jak mi ta uprawa wyjdzie, na cuda nie licze byle bym nie musiał dołożyć do tego interesu,

:) :)

#1037 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 02 maj 2015 - 08:43

Pstaszek to ile byś proponował linuronu z chlomazomem? odmiana merlin ziemia dość ciężka 3b klasa, bo siałem w czwartek po południu, do dzisiaj leżała jak w magazynie bo sucho dopiero dzisiaj zaczęło padać myślę w poniedziałek pryskać jakie proponujesz stężenie???

#1038 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 maj 2015 - 09:19

Niestety nic ci nie zaproponuję z tego względu, że niema jednoznacznych dawek każdy z nas stosuje według własnego uznania ja pisałem ile dawałem i w poprzednich latach też podawałem wiec sam wyciągnij wnioski i zastosuj tyle ile uznasz, że u ciebie będzie ok

Jedynie mogę ci powiedzieć, że Sencor Liquid 600 S.C. Czyli (Metrybuzyna 600g/L) jest zarejestrowana i maksymalna dawka Sencor Liquid 600 SC to 0,55L na 1ha (ja dawałem mniej tak jak powyżej pisałem) resztę środków stosujesz na własną odpowiedzialność i własne ryzyko i nie oczekuj, że ktoś podejmie się ustalenia dawki na twoich polach to by była beznadziejna propozycja

#1039 Share dyga25

dyga25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 maj 2015 - 09:55

Pstaszek to ile byś proponował linuronu z chlomazomem? odmiana merlin ziemia dość ciężka 3b klasa, bo siałem w czwartek po południu, do dzisiaj leżała jak w magazynie bo sucho dopiero dzisiaj zaczęło padać myślę w poniedziałek pryskać jakie proponujesz stężenie???

Możesz śmiało zastosować 1 L afalonu + 0.2 comandu w tamtym roku tak stosowałem ,i w tym też .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 02 maj 2015 - 16:32

Dzięki Dyga. PStaszek myślałem, że stosowałeś w porzednich latach taką mieszaninę i temu pytam, w bobiku stosuję zawsze 1l afalonu i 0,2 commandu i nie było problemu i chyba też tak zrobie z soją.