Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#841 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1067 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 18:24

Nie chcę się czepiać, ale to raczej wzór umowy a nie twoja umowa widziałem ja i nie tylko ty ja wstawiłeś bodajże o ile mnie pamięć nie myli to KRISS75 też ja tu wstawił, ale mniejsza z tym tutaj w tej umowie w punkcie

(1. Przedmiotem umowy jest wytworzenie przez Producenta ziaren soi (dalej: Towar) na własnych lub dzierżawionych plantacjacho powierzchni minimum 10 ha.Tym samym nie ma prawa dalszej odsprzedaży materiału siewnego pozyskanego od Zamawiającego;)

Pozostałe punkty też wskazują ze chodzi o soję nasienną

(2. Producent oświadcza, że plantacja zostanie obsiana wyłącznie nasionami kwalifikowanymi, zakupionymi u Kontraktującego izobowiązuje się zachować dowód zakupu nasion do momentu sprzedaży uzyskanego Towaru.

3. W przypadku wystąpienia na plantacjach domieszek roślin soi, pochodzących z innej hodowli, Kontraktujący może rozwiązać niniejszą umowę w trybie natychmiastowym, poprzez złożenie stosownego oświadczenia.)

Bo czemu w soi towarowej nie może być nasion soi innego producenta przecież mogę w swoim gospodarstwie uprawiać soje od kilku producentów a wiec jest możliwość ze w czasie siewu czy zbioru dojdzie do pomieszania kilku odmian choćby z tego powodu ze nikt nie będzie czyścił kombajnu wyjeżdżając z jednej odmiany od jednego producenta a wjeżdżając do drugiej, bo w soi towarowej nie mato znaczenia, co innego gdyby chodziło o nasiona genetycznie modyfikowane 

Podobno to miała być umowa na soje towarową a nic tu na ten temat nie napisano a raczej w powyższych punktach sugeruje się ze to materiał siewny może źle interpretuję tą umowę, ale dla mnie jest niejasna a jeśli to umowa na materiał siewny to te 350E to żadna rewelacja w każdym bądź razie ja tej umowy nie podpisywałem wiec nie moja sprawa a jak ty ją podpisałeś to dobrze by było się zorientować, co jest przedmiotem tej umowy, bo na pewno nie soja towarowa

tomaszek83

Jeśli masz zamiar orać to jak najszybciej i nie za głęboko ziemia jeszcze będzie miała czas się odleżeć nawozy możesz dać pod skibę a jeśli pole masz czyste do agregat talerzowy wystarczy na pewno mniej przesuszy glebę niż pług

Cały czas było mówione ze to jest umowa na towarowa, bo na nasienna to materiał siewny duzo drozszy itd. a dlaczego ma to bys soja tylko i wyłacznie od AY sprawa jasna oni kontraktuja zeby mieć zbyt na swoje nasiona a jak ty im bedziesz chciał wcisnąć inna odmiane to z tego kozysci nie beda mieli

Rolnik z powołania :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 12:47
  •  

#842 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 19:13

Pajej

Ok nie mam zamiaru cię przekonywać, bo przecież nikt niema zamiaru wciskać nikomu innych nasion przeczytaj te 3 punkty ze zrozumieniem a zrozumiesz, że ta umowa jest niekorzystna zanieczyszczenia jak na soje towarowa też nieciekawe wysoki próg, ( pokaz mi punkt w tej umowie, który by świadczył o tym, że to soja towarowa ja takiego nie znalazłem a ze o tym jest mowa to ja wiem tylko w umowie zapomnieli o tym wspomnieć a co do tego, że nasiona by były droższe to wcale nie prawda jak AY proponował mi siew nasiennej to oferował nasiona w cenie zwykłych, ale to tak na Marginesie), ale tak jak pisałem nie ja ją podpisywałem a co do ceny to tak jak pisałem będzie taka, jaka będzie obowiązywać w okresie skupu wiec dyskusja na ten temat jest na dzisiaj raczej wirtualna pożyjemy zobaczymy czy dostaniesz tyle ile się spodziewasz w każdym bądź razie przy tej cenie AY nic by nie zarobiła gdyby to na paszę miało iść, dlatego wymogi są, co Do Czystości odmianowej, bo tylko jak sprzedają to, jako nasienną to mogą na tym zarobić, ale to tylko moje rozważania, bo kto AY zabroni dokładać do interesu nieprawdaż

Edytowany przez pstaszek, 02 marzec 2015 - 19:18.

#843 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1067 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 19:41

tak jak pisałes pożyjemy zobaczymy, kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi

Rolnik z powołania :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 19:58

Powodzenia.

Najważniejsze teraz jest przygotowanie pola pod siew wiec tym się teraz będę przejmował 

#845 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 02 marzec 2015 - 20:23

Pstaszek, pytałem Cię ostatnio o danie kredy pod soję. Plany się zmieniły bo cena kredy w bigbagu czy workach jest powalająca, a całej wanny nie zużyję teraz. Nie chcę żeby to co mi zostanie gdzies mi odpłynęło. I teraz pytanie, czy zamiast tej kredy mogłbym rozrzucić załóżmy węglan w dawce ok 3-4 tony? Frakcja tego nawozu to 0-0,2 mm. Czy może to bardziej zaszkodzi niż pomoże?

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#846 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 02 marzec 2015 - 20:30

Według mnie zaszkodzić nie powinno a najszybciej działającym jest Nordcalk standard.Jakie masz ph?

#847 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 22:11

3-4tony!? A jak masz zamiar to wymieszać z glebą niema już na to czasu wydaje mi się, że 500kg kredy na 1ha było by lepszym rozwiązaniem, ale to tylko moje zdanie

#848 Share jasiu12347

jasiu12347

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 07:36

Witam,

Czy ktoś z Was miał styczność z Odmianą soi ; PROTINA? hodowla RAGT?\

Top Farms Agro ma taką w ofercie wyprodukowaną w Polsce niby mega dostosowana do Polskich warunków, cena cos z 165 netto za jednostke.

Nie moge wkleic zdjecia ulotki, ale jest tak: Plon 113%, Bialko 41%, tłuszcz 23,20 % s.m., wzcesnosc 000, srednia wysokosc, wysoka odp. na wyleganie i bardzo dobre równomierne dojrzewanie.

Co Wy o tym sądzicie?

#849 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 09:54

Cena na pewno interesująca, ale ja osobiście pierwszy raz słyszę o tej odmianie, co nie znaczy, że nie warto ją wypróbować podobna sytuacja jest z wszystkimi odmianami musimy je sami sprawdzić żeby wiedzieć, co u nas na naszych polach będzie się sprawdzało ja bym zaryzykował

Poniżej kontakt z firmą i charakterystyka odmiany

Dodałem nowy link poprzedni nie działał

http://www.ragtsemen...php?Language=pl

Edytowany przez pstaszek, 01 maj 2015 - 12:21.

#850 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 03 marzec 2015 - 10:12

3-4tony!? A jak masz zamiar to wymieszać z glebą niema już na to czasu wydaje mi się, że 500kg kredy na 1ha było by lepszym rozwiązaniem, ale to tylko moje zdanie.

Kultywatorem albo agregatem zaraz po siewie. Akurat by sobie podziałało te kilka tygodni. Badania robiłem 2 lata temu to wtedy wyszło Ph coś ponad 5 i posiałem 600 kg kredy granulowanej. Od tamtej pory nie wapnowałem, a na działce był rzepak a później pszenica. Więcej kredy granulowanej nie będę kupował bo ona poprawia tylko "ph" w kieszeni.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 10:20

Jasna sprawa wiadomo, że najtaniej to na jesień się odkwasza, ale ja bym nie dał więcej niż 1,5tony oczywiście nic nie wiem na temat tego wapna, które masz zamiar stosować, ale gdybyś dał 3-4t to raczej z całą warstwą orną tego nie wymieszasz, czyli zbyt duża koncentracja wapna w warstwie około 10-12cm daj mniej a jesienią pod następną soję przygotuj pole jak należy, czyli zwapnuj pod przyszłą soję jesienią

#852 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 10:37

Dzięki kolego. Myślę o węglanie 54%. Rzuciłbym max 2 tony, później po zbiorze znów 2 tony. Wiesz, nie interesowałem się wcześniej soją. Miałem inne plany zasiewów, ale jak pojawił się temat złamania płodozmianu i spełnienia efa (czy jakoś tak) to soja się nadaje do tego znakomicie.

#853 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 16:15

Jeszcze coś o wapnowaniu warto przeczytać

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/odkwaszanie-gleby-efektywnie-i-bezpiecznie,55031.html

#854 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 15:31

Informacja, co do stosowania Mustangu forte w roku poprzedzającym siew soi to firma Dow AgroSciences potwierdza, że substancja czynna zawarta w Mustangu forte Aminopyralid - związek z grupy pirydyn – 10 g/l

Może mieć wpływ fitotoksyczny na soję, dlatego firma nie zaleca siewu soi w następnym roku po stosowaniu mustangu forte, lecz dopiero 2 lata po stosowaniu mustangu forte, więc jak ktoś ma z was zamiar siać po mustangu soję to musi się liczyć z fitotoksycznym działaniem Aminopyralid - związek z grupy pirydyn – 10 g/l mustangu, tosamo dotyczy lanceta Plus 125 WG

#855 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 22:03

mustang ma wpływ na soję a na groch jadalny ?

#856 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 07:35

Niestety nie pytałem o wpływ mustangu na wszystkie strączkowe a tylko na soję wiec nie wiem jak jest z pozostałymi strączkami najlepiej zadzwonić do regionalnego przedstawiciela Dow AgroSciences i zapytać, jaki wpływ ma mustang na groch

#857 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 12:05

aha, dzięki za info jak mozesz to podaj numer na priv

#858 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 14:38

Zadzwoń do któregoś z przedstawicieli handlowych albo dystrybutora i zadaj im pytanie na temat, które cię interesuje poniżej dwa adresy jeden do przedstawicieli handlowych drugi do dystrybutorów

http://www.dowagro.c...ka/contact/tsrs

http://www.dowagro.c...ct/distributors

Ja kontaktowałem się z dystrybutorem w moim regionie firmą Chempest oni zasięgnęli informacji u źródła i przekazali mi odpowiedź

#859 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 16:59

Warto przeczytać o ekstrudowanej śrucie sojowej zaczyna być coraz bardziej popularna, czyli soja górą

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/ekstrudowana-soja-zyskuje-na-popularnosci,56067.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share lipton

lipton

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 18:10

Czy siał już ktoś soję własnymi nasionami? Ma ktoś doświadczenie co do zaprawiania nitraginą i ewentualnie preparatem Vitavax 200FS?

IUNG Puławy zbiera zamówienia na nitraginę i wydają się być dobrym źródłem...

http://www.iung.pula...szczepionki.pdf

Edytowany przez lipton, 09 marzec 2015 - 18:14.