Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#701 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:39

Wychodzę z założenia że jeśli łubiny wąskolistne udawały mi się z dobrym skutkiem to może i soja dobrze wypadnie. :)

A propos cen:mam ofertę na Merlina-90zł/jednostka.

Zobaczę jeszcze Anushkę.

Jak u Was?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 16:34
  •  

#702 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 23:32

To ciekawe, co piszesz o cenie soi, (kto ci zaoferował taką cenę gdzie za tyle można kupić merlina) w zeszłym roku jednostka merlina kosztowała w granicach 135zł czyżby aż tak staniała ja jeszcze nigdzie nie dzwoniłem, ale jutro z ciekawości zadzwonię, jeśli by to była prawda to w końcu ktoś przełamałby tą zmowę cenową, ale to za piękne żeby było prawdziwe jutro się dowiem u źródła, czyli w CENTRALA NASIENNA Sp. z o.o. w Środzie Śląskiej  przedstawiciela firmy SAATBAU POLSKA 

#703 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 20 styczeń 2015 - 09:02

nie sadzę, żeby obniżyli cenę - wszystko mają już sprzedane(zarezerwowane) -chociaż jeszcze nie ma wyników kwalifikacji. Ale co fakt to fakt z cenami jadą po bandzie - nam płacą śmieszne pieniądze w porównaniu z cenami za jakie później sprzedają. Ale to po prostu unia moda i brak konkurencji. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 10:21

Podzwoniłem i fakty są jednoznaczne, jeśli ktoś sprzedaje wam jednostkę za 90zł ( jednostka Powinna ważyć około 27kg to tak w przybliżeniu, ponieważ zależy to w dużej mierze od masy 1000 nasion) to znaczy, że jest to oszust jedna jednostka Merlina czy też innej odmiany tej firmy kosztuje nie mniej jak 189zł brutto prawdą jest też to, że jeżeli chcecie kupić nasiona w tej firmie to został im tylko Merlin pozostałe, czyli te nowsze odmiany są praktycznie nie do dostania (a jeszcze nie mają wyników kwalifikacji będą dopiero w lutym) chyba, że u któregoś z przedstawicieli regionalnych o ile jeszcze ich ktoś Nie zamówił, czyli został tylko Merlin W tej firmie

A co do oszustów to dostałem emaila z firmy AgroYoumis o takiej treści:

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wykryte zostały przypadki sprzedaży nasion odmian firmy Hodowla Soi Agroyoumis Polska (Mavka oraz Annushka) z niewiadomego pochodzenia. Jest to materiał niezakwalifikowany do wysiewu.

Przy odbiorze zakupionego materiału siewnego prosimy zwracać uwagę na opakowania, który powinny zawierać urzędową etykietę, potwierdzającą wysoką jakość materiału siewnego i jego dopuszczenie do obrotu.

Wysiew nasion innych niż nasiona kwalifikowane powoduje słabe wschody, rozwój chorób na roślinach oraz znacznie niższe plony lub ich brak.

Prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na osobę, która podszywa się pod pracownika naszej firmy- Mirosława Jarząb.

W przypadku próby kontaktowania się z Państwem Pana Jarząb lub innej osoby  oferującej niekwalifikowany materiał siewny pod naszą nazwą, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym fakcie pod numerami telefonu:+48 514 292 226; +48 507 302 855.

Kwalifikowany materiał siewny soi oraz niezbędną konsultację dotyczącą uprawy mogą Państwo nabyć u przedstawicieli firmy Hodowla Soi Agroyoumis Polska Sp. z o.o. oraz firm dystrybutorów.

Kontakt z naszą firmą

Centrala:      +48 500 44 10 44

Poznań:         +48 533 292 22      +48 780 080 901       + 48 514 292 226

Rudnik nad Sanem:      +48 602 629 669         +48 507 302 855

Opole:           +48 533 464 404         +48 537 616 676

Kraków:       +48 518 684 914

English:         +48 795 626 656

www.agroyoumis.pl                                 info@agroyoumis.pl

Zespół Hodowli Soi Agroyoumis Polska

[S1]

#705 Share Daros

Daros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 10:28

czy ktoś w polsce uprawial już soję Też emaila dostałem od nich o takiej treści . Ja w zeszłym roku za jednostkę merlina dałem 180 zł .

#706 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 18:19

Nic dziwnego, że pojawiają się oszuści przy tak wysokiej cenie materiału siewnego nie jeden rolnik się skusi kupić od oszusta i wcale mu się nie dziwie, jeśli cena soi legalnie kupionej na 1ha wynosi około 800zł a u oszusta 360zł to jak widać na starcie taki rolnik będzie 440zł do przodu, ale to firmy sprzedające materiał siewny napędzają ten proceder windując tak wysoko swój materiał siewny żeby czasami na tym źle nie wyszły może nie warto być tak pazernym? To pytanie kieruje do firm nasiennych założę się, że wielu rolników posieje swoje nasiona ja sam bym tak zrobił gdyby nie ten fakt, że Mavka i Merlin nie dojrzewają w tym samym czasie nie chce ryzykować w zeszłym roku kosiłem w październiku a w tym może się nie udać i będzie trzeba dosuszać a to znów koszty

#707 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 20:12

Też dostałem tego e maila.

@pstaszek co do ceny to dzwoniłem tak jak Ty do centrali w Środzie i taką mi podano cenę.Jutro zadzwonię jeszcze raz i się upewnię.

#708 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 20:56

Muszę sprostować widomość z poprzednich postów faktycznie Daros miałeś rację Merlin w zeszłym roku kosztował nie jak napisałem około 135zł za jednostkę, ale 177,261zł za jednostkę znalazłem fakturę z zeszłego roku i mam dokładną cenę, czyli nieco w tym roku zdrożała sorki, że podałem z pamięci cenę, ale Doros przywołał mnie do porządku jeszcze raz sorki za nierzetelność

KRISS75

Jeśli dzwoniłeś do tej samej firmy, co ja to może powiedzieli ci, że około 190zł a nie 90zł za jednostkę, ale tak jak mówisz lepiej się przekonaj i zadzwoń

Zapomniałem jeszcze dodać dla tych, którzy mają zamiar kupić oryginalny materiał siewny i starać się o dopłatę do materiału siewnego to minimalna ilość soi na 1ha wynosi 120kg tyle minimalnie musi być na 1ha wysiane, aby dostać dopłatę do materiału siewnego, czyli 160zł do 1ha

Edytowany przez pstaszek, 20 styczeń 2015 - 22:35.

#709 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 11:08

Przepraszam wszystkich za wprowadzenie w błąd odnośnie ceny.

Zadzwoniłem dziś jeszcze raz i rzeczywiście cena aktualna to 189zł/jednostkę.

Podczas pierwszej rozmowy nie dosłyszałem jednak dokładnej ceny.

#710 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 23:18

Dzwoniłem dzisiaj do Hodowla Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR dowiedzieć się o ich odmianę ALDANA okazało się, że nie mają soi tylko na reprodukcję całkowita porażka ciekawe, na co oni czekają jutro zadzwonię do Katedra Genetyki i Hodowli Roślin  Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zapytam o ich odmianę AUGUSTA ciekawe, co tam mi odpowiedzą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 11:08

Witam ponownie mam następne informacje odnośnie soi AUGUSTA jak się dowiedziałem Augusta jest najwcześniejszą odmianą w Polsce według doświadczeń przeprowadzonych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w ich „Stacja KGiHR w Dłoni’’ ta odmiana jest wcześniejsza nawet od Anushki według tej stacji potwierdza się też to, co ja pisałem, że Merlin jest wcześniejszy od Mavki potwierdza to też „Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Pawłowicach”

http://www.pawlowice.coboru.pl/

Stacja działa w moich okolicach około 25 km od mojej miejscowości  

Wracając do AUGUSTY to dowiedziałem się, że plonuje porównywalnie do innych odmian i jest dostępna, czyli można ją zamawiać cena za 1kg to 5zł netto niestety nie dysponują transportem, więc trzeba jechać po nasiona w własnym zakresie

Jeśli ktoś byłby zainteresowany Augustą to należy dzwonić do Stacja KGiHR w Dłoni i rozmawiać z Panem Paweł Poślednik nr.tel. 693 384 203

Na temat firmy AgroYoumis wiemy wszystko firma doskonale się reklamuje, więc niema problemu z kontaktem i informacjami bezpośrednio w tej firmie

#712 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 20:19

@pstaszek masz zamiar posiać Augustę?Ja jeszcze nie dzwoniłem do nich.

Zakładając siew około 150kg/ha cenowo wychodzi podobnie do Anushki czy Merlina.

Edytowany przez KRISS75, 22 styczeń 2015 - 20:20.

#713 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 20:47

to jest kwalifikowany materiał?

#714 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 21:13

Chciałem posiać Augusty na 2ha, ale nie pojadę specjalnie po taką ilość, co do ilości wysiewu to nie spytałem, więc nie wiem a co do tego czy to materiał kwalifikowany to raczej tak, bo inaczej, jako nasienny nie mogliby sprzedawać, ale lepiej sobie zadzwońcie pod numer, który podałem tam wam wszystko wyjaśnią dokładnie

Ja znalazłem jeszcze dwóch potencjalnych dostawców nasion soi a mianowicie firma EURALIS z odmianami Aligator i ES Senator Aligatora widziałem w Pawłowicach wyglądał bardzo dobrze i miał dużo pędów bocznych, na których też były nasiona i firma Caussade z odmiana Klaxson ponoć bardzo dobrze wypadła w doświadczeniach mają ją też na swojej stronie Euralis niema swoich odmian na swojej stronie, więc w najbliższym czasie postaram się do nich zadzwonić i popytać, kiedy te odmiany będą dostępne poniżej adresy do tych firm:

http://www.euralis.pl/

http://www.caussade-.../index.php/soja

#715 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 23 styczeń 2015 - 21:30

pstaszek to ile w waży jedna jednostka merlina???

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#716 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 22:52

Jak mi powiedziano przyjmuje się teoretycznie około 27kg, ale dla przykładu w zeszłym roku jedna jednostka na mojej fakturze ważyła 31.80kg jak mnie poinformowano, co roku waga jednej jednostki może być różna ze względu na różna masę 1000 nasion w każdym roku może być inna, więc niema stałej wagi dopiero jak kupisz materiał to na fakturze będzie pisać ile ta partia( jednostki), które ty kupiłeś ważą

A dzieje się tak, dlatego że 1 jednostka zawiera 150000tyś. Nasion i to jest podstawą do sprzedaży ilość sztuk nasion a nie waga waga jest podawana dodatkowo

Edytowany przez pstaszek, 24 styczeń 2015 - 08:44.

#717 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:55

Jak wielu z was też dostałem maila od Agroyoumis. Moja opinia o tej firmie jest mizerna ale to co wypisują, woła o pomstę do nieba.

Państwo Ukraińcy! Może wasi rolnicy i wasze prawo jest takie durne, ale pisanie że "Wysiew nasion innych niż nasiona kwalifikowane powoduje słabe wschody, rozwój chorób na roślinach oraz znacznie niższe plony lub ich brak"  obraża nawet średnio wydolnych intelektualnie Polaków.

Co do ciągu dalszego  -"Prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na osobę, która podszywa się pod pracownika naszej firmy- Mirosława Jarząb.

W przypadku próby kontaktowania się z Państwem Pana Jarząb lub innej osoby  oferującej niekwalifikowany materiał siewny pod naszą nazwą, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym fakcie pod numerami telefonu:+48 5.............."  można to spokojnie podciągnąć pod zniesławienie. i chłopak jak będzie łebski to wystąpi do sądu o naruszenie dóbr osobistych.  

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#718 Share RolnikMati

RolnikMati

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 14:29

jakby wysiew wszystkich niekwalifikowanych nasion miał takie objawy/konsekwencje jak piszą to by nie było nadprodukcji  :wacko:

Edytowany przez RolnikMati, 25 styczeń 2015 - 14:29.

#719 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 19:03

Ulman

Ja w zeszłym roku dostałem nasiona soi bez urzędowej etykiety (pisałem o tym na tym forum) od firmy AgroYoumis etykieta przyszła za jakiś czas w kopercie, więc jak to się ma do tego, co piszą w tym e-mailu AgroYoumis, ale szkoda pisać na ten temat każdy ma już swoje zdanie na temat AY

Cytat:

„Przy odbiorze zakupionego materiału siewnego prosimy zwracać uwagę na opakowania, który powinny zawierać urzędową etykietę, potwierdzającą wysoką, jakość materiału siewnego i jego dopuszczenie do obrotu.’’

Ja już nasiona zamówiłem i wiem, że przyjdą w oryginalnych opakowaniach z odpowiednimi oznaczeniami i etykietami . Może jeszcze zamówię jakąś odmianę, ale muszę zadzwonić najpierw do tych mniej znanych firm zobaczę czy w ogóle sprzedają swoje odmiany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 22:39

@pstaszek co zamówiłeś jeśli można wiedzieć.

Ja na razie zamówiłem Merlina,teraz szukam Augusty.