Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#581 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 12 październik 2014 - 20:46

damianzbr

nie chodzi o powierzchnię całego gospodarstwa tylko o powierzchnię roślin wysokobiałkowych, jeśli przekroczy 50 ha to dostaniesz tylko 50% itd.

Płatności do roślin wysokobiałkowych na zdjęciu oryginalny tekst w tej sprawie

Edytowany przez pstaszek, 01 maj 2015 - 12:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 19:15
  •  

#582 Share RolnikMati

RolnikMati

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 13 październik 2014 - 15:22

powierzchnia roślin bobowatych na pewno wzrośnie. Mojej dziewczyny rodzice gospodarują na kilku ha bardzo słabych gleb- sam piasek. I wszystko będzie obsiane łubinem, nawet nie myślą żeby to zbierać bez względu na to czy dostaną 300 czy 100 euro. I tak na tym lepiej wyjdą niż na jakimś życie czy owsie. I na pewno nie jest to odosobniony przypadek,

#583 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 14 październik 2014 - 10:10

To czy bzdury napisałem czy też nie to się okaże pożyjemy zobaczymy jak będzie a co do stałych dopłat do strączkowych to nikt nie twierdził, że będą cały czas takie same pisałem o kwocie, jaka była w zeszłym roku i była 719 zł do 1ha a ta, która jest proponowana na ten rok jest pomniejszona, bo tak jak piszecie wzrósł areał strączkowych a pula jest taka sama wiec trzeba było ją podzielić i tak samo będzie z tymi 326 euro ci pierwsi dostana pełną pulę a w następnych latach ona się będzie najprawdopodobniej zmniejszać wraz z powiększaniem się areału strączkowych poczytajcie sobie W Internecie to się dowiecie, że te dopłaty maja na celu zwiększyć udział strączkowych, roślin wysokobiałkowych w ogólnym areale zasiewów i od początku wiadomo, że jak będzie zwiększał się areał to i dopłaty się będą zmniejszać a po 2020 może ich w ogóle już nie być wszystko zależy od tego czy strączkowe się przyjmą i osiągną około 600-700 tyś ha, bo tyle planuje ministerstwo za pomocą tych dopłat osiągnąć, ale pożyjemy zobaczymy jak będzie w każdym bądź razie ja mam zamiar nadal siać soję nie będę tracił czasu na nasze strączkowe, ponieważ o nich wiem wszystko wiec w każdej chwili mogę je zacząć Siać a soja to wielka niewiadoma i dlatego testuje ja na moich polach za państwowe pieniądze jak bym miał ją testować bez tych dopłat to raczej bym sobie odpuścił chociażby z powodu wysokiej ceny nasion do siewu, ale tak jak mówię każdy posieje to, co będzie uważał dla siebie za bardziej opłacalne 

A czy mozna zasiać soję ze swojego zbioru?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 14 październik 2014 - 17:36

slonju77

Na pewno można, ale trzeba mieć na uwadze przede wszystkim ochronę prawną odmian i wszystko, co się z tym wiąże, czyli należałoby uiścić stosowną opłaty licencyjne za materiał siewny następna sprawa to siła kiełkowania i ewentualne choroby, jakie możesz sobie zadedykować siejąc własny materiał siewny no i zniżkę plonu z tym związaną poza tym dopłaty dostaniesz czy posiejesz własny materiał siewny czy też kwalifikowany na razie nikt nie wymaga faktury zakupu a tak w nawiasie moim zdaniem powinni wymagać takiej faktury lub dowodu uiszczenia opłaty licencyjne za materiał siewny, jeśli ktoś posiałby własny materiał siewny wtedy było by bardziej uczciwie i nie Było by spekulantów

#585 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 październik 2014 - 22:26

Witam dzisiaj króciutko jestem już po zbiorach soi plon ponad 2t z 1ha dokładnie będę wiedział jak ja sprzedam teraz sieję pszenicę po soi a w załącznikach przesyłam ofertę, jaka przesłała mi firma AgroYoumis (ceny zabójcze) i adresy firm, które skupują soję może się komuś przydadzą 

Edytowany przez pstaszek, 30 listopad 2014 - 11:51.

#586 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 22 październik 2014 - 12:58

haha za mavke chcą 800zł,ciekawe kto im to kupi? toż to prawie 7300zł za tonę! U mnie rok temu była kupiona Mavka to w zwykłych workach po zbożu dostaliśmy, czyli jakiś rolnik zasiał soję, wykosił, poworkował i sprzedał za 1600zł a AgroYoumis sprzedaje po 7300zł za tone. Biznes jak cholera :D

#587 Share 01_Spider

01_Spider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 24 październik 2014 - 11:44

W przyszłym roku kupie od nich na 1 ha nasion, reszte będe siał swoją. Zrobiłem próbę kiełkowania, na 20 ziaren  zeszło 19, ale dwie z nich w fazie kiełka jakiś grzyb zeżarł. Zrobie jeszcze próbe na zaprawionej soi. Dziś dzwoniłem do solarcornu, kupują soje za 1190 netto.

#588 Share Daros

Daros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 październik 2014 - 08:22

Byłem wczoraj na Agro Park w Lublinie no i ładne  panie z agroyoumis ładnie gadają promocje mają 20% zniżki na nasiona hehe ajj posłuchać ich można ale interesów chyba z nimi lepiej nie robić :)

#589 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 17:37

Załączam umowe kontraktacji jaka zaproponowała mi firma argoyumis

Rolnik z powołania :-)

#590 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 17:47

Pajej gdzie ta umowa? gościu dzwonił do mnie właśnie z propozycją kontraktacji z tej firmy i ciekaw jestem warunków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share lipton

lipton

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 17:24

A czy ktoś sprzedawał soję do Agroyoumis? A jeśli tak to ile płacili?

#592 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 17:48

Pajej gdzie ta umowa? gościu dzwonił do mnie właśnie z propozycją kontraktacji z tej firmy i ciekaw jestem warunków

nie moge wstawic pliku z worda, a nie skopiuje i nie wkleje, bo mam starsza wersje, a przysłali mailem w nowszej wersji

#593 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 18:52

a nie mozesz poprostu wkleić tutaj tekstu?

#594 Share dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 20:58

Witam, w tym roku plon soi anushka C2 wyszedł mi 1,6 t z ha przy wilgotności 9% bez żadnego nawożenia azotowego, tylko amofoska 300 kg na ha przed siewem. Maj był zimny i cały czas padało, soja długo stała i na dodatek trochę na początku przypaliłem ją commandem :wacko: . Tak z ciekawości próbował ktoś z Was zasiać soje pasowo strip till? może tędy droga do wyższych plonów? W przyszłym roku azot podam w fazie kwitnienia w postaci RSM - ciekawe co się stanie :D

#595 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 08:29

przy takim plonie to zostanie cos kasy czy trzeba dołozyc

#596 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 18:25

Umowa kontraktacji

nr …/…/……..-…-……

zawarta w dniu………………201….r.  w Poznaniu

między:

firmą Hodowla Soi Agroyoumis Polska Sp. z o.o.,

z siedzibą w   Rudniku nad Sanem,  przy ul. Kordeckiego 20  , 37-420  Rudnik nad Sanem, wpisaną do rejestru przedsiębiorstw KRS pod numerem 0000396445 w Sądzie Rejonowym w Poznaniu, nr NIP: 777-32-19-968, reprezentowaną przez Annę Stakheevą, działającą na podstawie pełnomocnictwa,zwaną dalej Kontraktującym,

a

…………………………………………………………………………

(nazwa firmy, przedsiębiorstwa, gospodarstwa)

………………………………………………………………..

(kod pocztowy, miejscowość, ulica)

………………………………………………

(telefon, e-mail)

…………………………………………………………………………………………………………………….

NIP lub PESEL (w przypadku rolników ryczałtowych dodatkowo nr dowodu osobistego)

Reprezentowaną przez …………………………………………….

(imię i nazwisko, stanowisko)

działającego/ą na podstawie................................................................

(statut, pełnomocnictwo, upoważnienie itp.)

zwanego/ą dalej Producentem,

o następującej treści

§ 1

PRZEDMIOT UMOWY

1. Przedmiotem umowy jest wytworzenie przez Producenta ziaren soi (dalej: Towar) na własnych lub dzierżawionych plantacjacho powierzchni minimum 10 ha.Tym samym nie ma prawa dalszej odsprzedaży materiału siewnego pozyskanego od Zamawiającego;

2. Producent oświadcza, że plantacja zostanie obsiana wyłącznie nasionami kwalifikowanymi, zakupionymi u Kontraktującego izobowiązuje się zachować dowód zakupu nasion do momentu sprzedaży uzyskanego Towaru.

3. W przypadku wystąpienia na plantacjach domieszek roślin soi, pochodzących z innej hodowli, Kontraktujący może rozwiązać niniejszą umowę w trybie natychmiastowym, poprzez złożenie stosownego oświadczenia.

§ 2

MATERIAŁ SIEWNY- płatności i inne warunki

1. Kontraktujący zapewni Producentowi kwalifikowany materiał siewny, któryProducent zakupi od Kontraktującego. Płatność za kwalifikowany materiał siewnyregulowana jest na podstawie faktury VAT wystawionej przez Kontraktującego nie później niż w ciągu 7 dni od wystawienia faktury. Nabyte nasiona Producent transportuje na własny koszt dowłasnego magazynu.

2. Cena za tonę materiału siewnego poszczególnych odmian soi jest zawarta w ofercie aktualnej na dzień podpisania umowy.

3. Zasiew plantacjinasionami innymi niż zakupione u Kontraktującego upoważniaKontraktującego do odstąpienia od umowy.

§ 3

TOWAR- płatności

1. Odbiór towaru przez Kontraktującego nastąpi po wstępnym czyszczeniu zebranych nasion oraz zapakowaniu w worki typu big bagnie później niż do 28.02.2016 roku. Producent przekazuje akt zbioru i akt czyszczenia na adres: Kordeckiego 20 37-420 Rudnik nad Sanem lub drogą mailową: info@agroyoumis.pl.w ciągu14 dni od zbioru i po wyczyszczeniu.

2. Płatność regulowana jestw ciągu 30 dni  od załadunku Towaru na podstawie faktury VAT wystawionej przez Producenta w dniu załadunku Towaru. W przypadku rolników ryczałtowych fakturę VAT wystawia Kontraktujący.

3. Cena odbioru jest stała i wynosi 350 Euro/t.Przy rozliczeniu jest stosowany średni kurs Euro ogłaszany przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury.

§ 4

WARUNKI ODBIORU

1. W przypadku odbioru Towaru przez Kontraktującego z magazynu Producenta za masę towaru przyjmuje się masę stwierdzoną po załadunku na środek transportu w obecności przedstawiciela Kontraktującego na wadze dopuszczonej do rozliczeń handlowych (o ile strony nie ustalą inaczej w obecności Spedytora), potwierdzoną na dowodzie wydania Towaru. Masa w miejscu załadunku jest wiążąca i taka tylko może zostać zafakturowana.

2. W przypadku dostawy Towaru przez Producenta do magazynu Kontraktującego, za masę Towaru przyjmuję się masę stwierdzoną u Kontraktującego, na wadze dopuszczonej do rozliczeń handlowych, w obecności przedstawicielaProducenta (o ile strony nie ustalą inaczej w obecności Spedytora)potwierdzoną na dowodzie przyjęcia i tylko taka może być zafakturowana.

§ 5

OPAKOWANIE

1. Możliwe jest następujące opakowanie:

- w big-bagach od 500 kg do 1000 kg netto.

2. Towar powinien być owinięty folią, ułożony na europaletach.

§ 6

TOWAR- wymagania

1.       Towar podlegający kontraktacji i dostarczany do punktu skupu Kontraktującego powinien odpowiadać następującym parametrom:

a)      wilgotność –max. 15%

B)      zawartość zanieczyszczeń ogółem–0,5-1 %.

2. W przypadku dostaw soi o parametrach odbiegających od podanych w § 3 pkt a) kontraktujący zastosuje potrącenia:

- za każdy rozpoczęty 1% wilgotności powyżej 15% potrąca się 13 zł z każdej tony.

- jeżeli zanieczyszczenia ogółem będą wyższe niż 1%, cena na Umowie zostanie obniżona o 0,1% za każde rozpoczęte 0,1% zanieczyszczeń powyżej wartości bazowej.

3. Ocena dostarczonych nasion zostanie ustalona laboratoryjnie przez punkt skupu Kontraktującego, na podstawie prób pobranych w trakcie odbioru towaru od Producenta.

4. W razie sporu co do jakości nasion, wtórnik próby powinien być przesłany przez Producenta do właściwego terytorialnie laboratorium rozjemczego WIJHARS do analizy, której wynik jest ostateczny i obowiązuje obie strony. Koszt wykonania analizy ponosi strona przegrywająca spór.

§ 7

DOSTAWA

1. TransportTowaru do magazynów Kontraktującego odbywa się na koszt Kontraktującego.

§ 8

NALICZANIE KAR

1. Za niewykonanie lub nienależyte wywiązanie się zumowy strony ustalają odpowiedzialność według następujących zasad:

- za każdy dzień zwłoki w dostarczeniu Towaru Producent zapłaciKontraktującemu karę umowną w wysokości 0,01% wartości danego Towaru określonej na podstawie § 3 pkt 3, za każde 1000 kg Towaru;

- za brak dostawy Towaru Producent zapłaci Kontraktującemu karę umownąw wysokości 500 euro netto za każde 1000 kg Towaru;

- za nieuzasadnioną odmowę przyjęcia Towaru Kontraktujący zapłaciProducentowi karę umowną w wysokości 0,1 % wartości danego Towaru  określonej na podstawie § 3 pkt 3, za każde 1000 kg Towaru;

2. Producent nie ma obowiązku zapłaty kary umownej, jeżeli niewykonanie lubnienależyte wywiązanie się zumowy jest następstwem okoliczności, za które nie ponosi onodpowiedzialności.

3. O niemożliwości dostarczenia Towaru w terminie umownym, z przyczyn niezależnych od niego, Producent jest zobowiązany zawiadomić na piśmie Kontraktującego w terminie 7 dni od daty zaistnienia tych okoliczności, pod rygorem utraty prawa powoływania się na te okoliczności.

§ 9

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.Ubezpieczenie upraw zakontraktowanego Towaru należy do obowiązkówProducenta.

2.Zmiany i uzupełnienia do niniejszej Umowy mogą być dokonywane wyłącznie przy obopólnej zgodzie Stron, w formie pisemnych aneksów lub dodatkowych porozumień, pod rygorem ich nieważności.

3. Umowa wchodzi w życie z dniem podpisania przez obie Strony i obowiązuje do dnia ostatecznego jej rozliczenia.

4. Jednostronne rozwiązanie umowy jest niedopuszczalne.

5. Niniejsza Umowa przesłana drogą elektroniczną (e-mail) otrzymuje status obowiązującej i ważnej do momentu otrzymania oryginału Umowy. Przesłanie Umowy drogą elektroniczną nie zwalnia Stron od obowiązku niezwłocznego dostarczenia umowy w oryginale.

6. Umowę sporządzono w dwóch jednakowych egzemplarzach w języku polskim, po jednym dla każdej ze stron. Wszystkie egzemplarze Umowy mają taką samą moc prawną.

7. W sprawach nieuregulowanych niniejszą Umową znajdują zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego oraz inne przepisy mające wpływ na uregulowanie wzajemnych stron Umowy.

8. Wszelkie spory, jakie wynikną z niniejszej umowy, Strony zobowiązują się, o ile to możliwe,  rozstrzygać na drodze polubownej. W przeciwnym wypadku, Sądem właściwym dla rozpatrywania niniejszych sporów będzie Sąd Okręgowy w Poznaniu. Przedmiotem sporu mogą być także w uzasadnionych okolicznościach zdarzenia zaistniałe lub stwierdzone po wygaśnięciu umowy.

9. W przypadku wystąpienia siły wyższej,Strony zwolnione są z wykonania niniejszej umowy w całości lub części, przy czym zobowiązują się do natychmiastowego powiadomienia drugiej Strony o zaistniałej sile wyższej i stopniu oraz zakresie szkody, jak również przedłożenia stosownych dokumentów urzędowych poświadczających zaistnienie siły wyższej.

10. W razie sprzedaży, wydzierżawienia lub przekazania całości lub części gospodarstwa rolnego, prawa i obowiązki wynikające z niniejszej umowy przechodzą na następcę prawnego po uprzednim podpisaniu przez zainteresowane strony stosownych dokumentów.

. . . . . . . . . . . . . . . . .                                                                       . . . . . . . . . . . . . . . . . . KontraktującyProducent 

Mam nadzieje ze nie łamie prawa wstawiajac to na forum

#597 Share dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 19:39

Soje sieję na własne potrzeby od 5 lat i prowadzę doświadczenia na niej i obserwacje:-P i wcale nie będę żałował jak przypale ją RSM :lol:  Kto nie ryzykuje nie żyje

#598 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 22:02

ile teraz kosztują nasiona soi do siewu u Agroyoumis?

#599 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 19:19

600zł/ha chyba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 06 listopad 2014 - 21:06

Dla zainteresowanych soją http://www.centrala-..._Soja_2014.pdf 

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]