AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Daros    11

Też emaila dostałem od nich o takiej treści . Ja w zeszłym roku za jednostkę merlina dałem 180 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Nic dziwnego, że pojawiają się oszuści przy tak wysokiej cenie materiału siewnego nie jeden rolnik się skusi kupić od oszusta i wcale mu się nie dziwie, jeśli cena soi legalnie kupionej na 1ha wynosi około 800zł a u oszusta 360zł to jak widać na starcie taki rolnik będzie 440zł do przodu, ale to firmy sprzedające materiał siewny napędzają ten proceder windując tak wysoko swój materiał siewny żeby czasami na tym źle nie wyszły może nie warto być tak pazernym? To pytanie kieruje do firm nasiennych założę się, że wielu rolników posieje swoje nasiona ja sam bym tak zrobił gdyby nie ten fakt, że Mavka i Merlin nie dojrzewają w tym samym czasie nie chce ryzykować w zeszłym roku kosiłem w październiku a w tym może się nie udać i będzie trzeba dosuszać a to znów koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Też dostałem tego e maila.

@pstaszek co do ceny to dzwoniłem tak jak Ty do centrali w Środzie i taką mi podano cenę.Jutro zadzwonię jeszcze raz i się upewnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Muszę sprostować widomość z poprzednich postów faktycznie Daros miałeś rację Merlin w zeszłym roku kosztował nie jak napisałem około 135zł za jednostkę, ale 177,261zł za jednostkę znalazłem fakturę z zeszłego roku i mam dokładną cenę, czyli nieco w tym roku zdrożała sorki, że podałem z pamięci cenę, ale Doros przywołał mnie do porządku jeszcze raz sorki za nierzetelność

 

KRISS75

Jeśli dzwoniłeś do tej samej firmy, co ja to może powiedzieli ci, że około 190zł a nie 90zł za jednostkę, ale tak jak mówisz lepiej się przekonaj i zadzwoń

 

 

Zapomniałem jeszcze dodać dla tych, którzy mają zamiar kupić oryginalny materiał siewny i starać się o dopłatę do materiału siewnego to minimalna ilość soi na 1ha wynosi 120kg tyle minimalnie musi być na 1ha wysiane, aby dostać dopłatę do materiału siewnego, czyli 160zł do 1ha

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Przepraszam wszystkich za wprowadzenie w błąd odnośnie ceny.

 

Zadzwoniłem dziś jeszcze raz i rzeczywiście cena aktualna to 189zł/jednostkę.

Podczas pierwszej rozmowy nie dosłyszałem jednak dokładnej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Dzwoniłem dzisiaj do Hodowla Roślin Strzelce Sp. z O.o. Grupa IHAR dowiedzieć się o ich odmianę ALDANA okazało się, że nie mają soi tylko na reprodukcję całkowita porażka ciekawe, na co oni czekają jutro zadzwonię do Katedra Genetyki i Hodowli Roślin  Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zapytam o ich odmianę AUGUSTA ciekawe, co tam mi odpowiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Witam ponownie mam następne informacje odnośnie soi AUGUSTA jak się dowiedziałem Augusta jest najwcześniejszą odmianą w Polsce według doświadczeń przeprowadzonych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w ich „Stacja KGiHR w Dłoni’’ ta odmiana jest wcześniejsza nawet od Anushki według tej stacji potwierdza się też to, co ja pisałem, że Merlin jest wcześniejszy od Mavki potwierdza to też „Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Pawłowicach”

 

http://www.pawlowice.coboru.pl/

 

Stacja działa w moich okolicach około 25 km od mojej miejscowości  

 

Wracając do AUGUSTY to dowiedziałem się, że plonuje porównywalnie do innych odmian i jest dostępna, czyli można ją zamawiać cena za 1kg to 5zł netto niestety nie dysponują transportem, więc trzeba jechać po nasiona w własnym zakresie

Jeśli ktoś byłby zainteresowany Augustą to należy dzwonić do Stacja KGiHR w Dłoni i rozmawiać z Panem Paweł Poślednik nr.tel. 693 384 203

 

Na temat firmy AgroYoumis wiemy wszystko firma doskonale się reklamuje, więc niema problemu z kontaktem i informacjami bezpośrednio w tej firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

@pstaszek masz zamiar posiać Augustę?Ja jeszcze nie dzwoniłem do nich.

Zakładając siew około 150kg/ha cenowo wychodzi podobnie do Anushki czy Merlina.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Chciałem posiać Augusty na 2ha, ale nie pojadę specjalnie po taką ilość, co do ilości wysiewu to nie spytałem, więc nie wiem a co do tego czy to materiał kwalifikowany to raczej tak, bo inaczej, jako nasienny nie mogliby sprzedawać, ale lepiej sobie zadzwońcie pod numer, który podałem tam wam wszystko wyjaśnią dokładnie

 

Ja znalazłem jeszcze dwóch potencjalnych dostawców nasion soi a mianowicie firma EURALIS z odmianami Aligator i ES Senator Aligatora widziałem w Pawłowicach wyglądał bardzo dobrze i miał dużo pędów bocznych, na których też były nasiona i firma Caussade z odmiana Klaxson ponoć bardzo dobrze wypadła w doświadczeniach mają ją też na swojej stronie Euralis niema swoich odmian na swojej stronie, więc w najbliższym czasie postaram się do nich zadzwonić i popytać, kiedy te odmiany będą dostępne poniżej adresy do tych firm:

 

http://www.euralis.pl/

 

http://www.caussade-nasiona.pl/index.php/soja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

pstaszek to ile w waży jedna jednostka merlina???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Jak mi powiedziano przyjmuje się teoretycznie około 27kg, ale dla przykładu w zeszłym roku jedna jednostka na mojej fakturze ważyła 31.80kg jak mnie poinformowano, co roku waga jednej jednostki może być różna ze względu na różna masę 1000 nasion w każdym roku może być inna, więc niema stałej wagi dopiero jak kupisz materiał to na fakturze będzie pisać ile ta partia( jednostki), które ty kupiłeś ważą

 

A dzieje się tak, dlatego że 1 jednostka zawiera 150000tyś. Nasion i to jest podstawą do sprzedaży ilość sztuk nasion a nie waga waga jest podawana dodatkowo

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Jak wielu z was też dostałem maila od Agroyoumis. Moja opinia o tej firmie jest mizerna ale to co wypisują, woła o pomstę do nieba.


Państwo Ukraińcy! Może wasi rolnicy i wasze prawo jest takie durne, ale pisanie że "Wysiew nasion innych niż nasiona kwalifikowane powoduje słabe wschody, rozwój chorób na roślinach oraz znacznie niższe plony lub ich brak"  obraża nawet średnio wydolnych intelektualnie Polaków.


Co do ciągu dalszego  -"Prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na osobę, która podszywa się pod pracownika naszej firmy- Mirosława Jarząb.


 W przypadku próby kontaktowania się z Państwem Pana Jarząb lub innej osoby  oferującej niekwalifikowany materiał siewny pod naszą nazwą, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym fakcie pod numerami telefonu:+48 5.............."  można to spokojnie podciągnąć pod zniesławienie. i chłopak jak będzie łebski to wystąpi do sądu o naruszenie dóbr osobistych.  



Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

jakby wysiew wszystkich niekwalifikowanych nasion miał takie objawy/konsekwencje jak piszą to by nie było nadprodukcji  :wacko:

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ulman

Ja w zeszłym roku dostałem nasiona soi bez urzędowej etykiety (pisałem o tym na tym forum) od firmy AgroYoumis etykieta przyszła za jakiś czas w kopercie, więc jak to się ma do tego, co piszą w tym e-mailu AgroYoumis, ale szkoda pisać na ten temat każdy ma już swoje zdanie na temat AY

Cytat:

„Przy odbiorze zakupionego materiału siewnego prosimy zwracać uwagę na opakowania, który powinny zawierać urzędową etykietę, potwierdzającą wysoką, jakość materiału siewnego i jego dopuszczenie do obrotu.’’

Ja już nasiona zamówiłem i wiem, że przyjdą w oryginalnych opakowaniach z odpowiednimi oznaczeniami i etykietami . Może jeszcze zamówię jakąś odmianę, ale muszę zadzwonić najpierw do tych mniej znanych firm zobaczę czy w ogóle sprzedają swoje odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

@pstaszek co zamówiłeś jeśli można wiedzieć.

Ja na razie zamówiłem Merlina,teraz szukam Augusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Zamówiłem Merlina na 30ha 120jednostek, czyli po 4 jednostki na 1ha teraz popytam o Klaxona na 1ha i Aligatora na 1ha chce sprawdzić czy też będą wyglądać umie tak jak wyglądały na poletkach doświadczalnych szczególnie Aligator z tego, co pamiętam to na jednej roślinie miał 140 – 160 strąków miał sporo pędów bocznych, na których były strąki Klakxon też wytwarza pędy boczne, na których zawiązują się strąki, dlatego te odmiany mnie interesują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Pstaszek na 30ha no nieźle :) powiedz ile jednostka merlina kosztuje w tym roku.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

UWAGA!!! Jak mnie poinformowano ze względu na zmianę kursu franka cena Merlina wzrosła do 195,30zł za 1 jednostkę ma to związek z zaprawą, która jest sprowadzana

 

Nasiona firmy Caussade soja Klaxson całkowicie wysprzedana i jest już niedostępna

 

Do firmy Euralis niema w tym roku w sprzedaży swoich odmian dopiero w przyszłym roku dystrybutorem ich nasion będzie firma 

Dalgety Agra Polska Sp. z O.o.

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Pstaszek ta cena netto czy brutto???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Witam.

 

Z racji tego, że również i ja w tym roku planuję posiać soję na 4 ha, to przeczytałem prawie cały temat (wprawdzie zajeło mi to sporo czasu ale warto było) i nasówają mi się pewne pytania...

 

Czy nikt z Was nie myślał o grochu zamiast soji?

 

W naszym gospodarstie siejemy groch już z 10 rok około 20ha i zawsze plon wynosił ponad 3t/ha (w tym roku dobrze ponad 4t/ha), cena najniższa jaką otrzymaliśmy w sprzedaży to nicałe 900zł/t, a najwyższa to ponad 1200zł/t, (chodzi o sprzedaż na paszę, bo zdarzało się, że sprzedawaliśmy jako jadalny za 1500). Do tego na "+" grochu jest jego bardzo wczesny termin zbioru, spokojnie mozna posiać po nim rzepak czy zboża.

 

Do czego zmierzam, a no do tego, że moim zdanie aby soja była opłacana (tudzież bardziej opłacalna od grochu) to jej plon musiałby wynosić ok 2,5t/ha przy dzisiejszych cenach, (1t soji- 1400-1500zł/t; grochu- 1100-1150zł/t) i powiem szczerze, że trochę mi przeszadł zapał na soję. Oczywiście groch posiada wszystkie zalety ekologiczne soji, oraz dopłaty są takie same dla oby roślin.

 

Chciałbym mimo wszystko spróbować (i pewnie to zrobię), myślę o odmianie Merlin, oraz Anushka. Za Anushką przemawia krótszy okres wegetacji, jest natomiast droższa (ok 850zł/ha z transportem i szczepionką) od Merlina za którym przemawia niższa cena (765zł/ha z transportem), oraz to, że nasiona Merlina są już zaprawione w systemie FIX FERTIG. Z racji tego, że mieszkam na pomorzu (okolice Malborka) to jednak ten krótki okres wegetacji jest dość istotny...

 

Jakieś sugestje, uwagi? A może coś źle napisałem (w takim razie proszę o sprostowanie)?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Jeśli to, co piszesz jest prawdą to na twoim miejscu nie zmieniałbym uprawy grochu na soję to, co piszesz to istne eldorado grochowe i trudno tutaj coś dodawać i zmieniać, ale sam fakt, że masz takie plony i sprzedajesz groch po takiej cenie jak soję a mimo to chcesz posiać soje to już o czymś świadczy i niema, co tutaj zbytnio się wdawać w dyskusję tylko posiej i sam sprawdź, co się w twoim gospodarstwie będzie lepiej opłacać, co do uprawy jak przeczytałeś wszystko na tym forum w tym temacie to nie mam nic do dodania wiesz tyle, co my na temat uprawy soi, czyli niewiele, dlatego jak posiejesz soje to podziel się z nami swoimi doświadczeniami na pewno się nam przydadzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

Witam.

 

To co piszę jest prawdą, bo po pierwsze nie mam powodu kłamać, a po drugie i co ważniejsze nie mam tego zwyczaju.

 

Co do cen, to w przypadku grochu jak i soji wszystko zależy od okresu w którym się sprzedaję. W tym roku za raz po żniwach sprzedawałem groch po 1000zł/t + vat. Później cena poszła na 1050, teraz bez najmniejszego problemu sprzedałbym po 1100 + vat. Do tego sprzedałbym praktycznie każdą ilość i zaznaczę tu, że większość, a w tym roku całość sprzedaję bez pośredników, (kupują to najczęściej gospodarstwa/właściciele różnego rodzaju ferm). Klientów znajduję w sieci, przez znajomych a i przez te kilka lat wiem też z kim można i warto handlować.

 

Do tego pstaszek tak jak napisałem, były czasy, że groch kosztował ok 850-860 zł/t i plonował troszkę ponad 3t/ha i jak łatwo wyliczyć w tym przypadku opłacalność jest już mniejsza. Trochę poniosła mnie fantazja we wcześniejszym poście i po przekalkulowaniu plonów z ostatnich lat, był jeden słabszy rok gdzie groch dał ok 2,7- 2,8t/ha. Co do eldorada, jest tak jak z każdą rośliną która się uda ;) ale od tego roku może być już gorzej, bo ludzie dosłownie rzucają się na strączkowe (pewnie to i dobrze), głownie łubiny, ale i groch też jest w modzie (sam już kilka ton materiału do siewu sprzedałem), więc ów eldorado może się skończyć. No i tu pojawia się soja. Moim zdaniem jest to przyszłościowa roślina, jeszcze trochę i eksperci podadzą nam odmiany w pełni przygotowane na nasze warunki klimatyczne i gdzie soja nawet przy plonie 2t/ha i cenach jakie bywały 1500-1700zł/t jest kusząca, stąd moje pytanie. Do tego jest to coś nowego, innego, sam pamiętam jak zaczynaliśmy z grochem, to ludzie się w głowę pukali, a teraz przychodzą po materiał do siewu.

 

Powiem szczerze, najbardziej w soji przeraża mnie termin zbiorów... Porozmawiałem z ludźmi z pomorskiego, którzy sieją soję i w naszym klimacie zbiór przypada na koniec września początek października, jest to zdecydowanie za późno. I to jest największym problemem  dla mnie, bo kwestia plonowania i uprawy soji jest do zrobienia i nawet jakby nie wydała dostatecznych plonów to i tak byłbym bogatszy o nowe doświadczenie, ale termin zbioru jest chyba nie do przejścia. W połowie/pod koniec września to ja mam już wszystko posiane.

 

Mentlik mam w głowie niebywały.

 

Widzę dwie opcję dla siebie:

1. kupić soję i spróbować (do tego trochę namieszać sobie w ułożonym i dostosowanym do gospodarstwo płodozmianie);

2. podpisać umowę z firmą nasienną i kupić materiał elitarny grochu.

 

A czasu na przemyślenia coraz mniej.

 

pstaszek mimo wszystko dzięki za odpowiedź w temacie ;)

 

 

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj