Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#521 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 15:04

czy ktoś w polsce uprawial już soję To racja firma AgroYoumis niema zaplecza na skup od rolników materiału kwalifikowanego tez coś na ten temat słyszałem i słyszałem też, że nie płacą po zbiorach, dlatego firma ogłasza się, że jak kupi się nasiona jeszcze w starym roku to będziecie mieć taniej a tak naprawdę wcale niema różnicy czy kupicie na wiosnę czy w starym roku to następna propaganda z strony firmy wiadomo, że jak ktoś zapłaci za nasiona w starym roku to jakiś rolnik, który produkował dla nich nasiona dostanie kasę po prostu jak znajdują nabywcę to dopiero wtedy wam zapłacą za nasiona i dlatego nie sprzedam tej Firmie ani kilograma soi, bo nie mam zamiaru czekać na pieniądze do świętego nigdy. Widać tez ze firma nie jest przygotowana do skupu soi towarowej, więc należy być ostrożnym powierzając jej swoje nasiona pamiętajcie, że w umowie powinien być określony termin odbioru i zapłaty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 05:35
  •  

#522 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 17:55

czy ktoś w polsce uprawial już soję Sprawdzają się słowa mojego dziadka który mówił że "interes to można robić z kimś kto ma pieniądze"
Nie będę się dziś więcej pastwił nad Agroyoumis.
Wracając do sedna ......
Jak wygląda wasza soja? Kiedy przewidujecie zbiory? Desykowaliście?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#523 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 19:05

czy ktoś w polsce uprawial już soję Umie ciągle pada, więc przeciągam oprysk, ponieważ sporo strąków jest zielonych a nie chce żeby po desykacji okazało się, że w zbiorniku nasiona będą miały zielony kolor, bo będzie ciężko sprzedać taki towar myślę, że jak by przestało padać to bym popryskał a koszenie to raczej po 15 września a nawet koniec września początek października wszystko będzie zależeć od przebiegu pogody

Kilka aktualnych zdjęć poniżej

Edytowany przez pstaszek, 04 wrzesień 2014 - 20:22.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 06:01

czy ktoś w polsce uprawial już soję wygląda nieźle chyba jakiego plonu sie spodziwasz??

#525 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 06:51

czy ktoś w polsce uprawial już soję Faktycznie wygląda nieźle, ale myślę, że to dzięki temu, że posiałem, co każdy lejek soja szybko zakryła ziemie i niema zbyt dużo chwastów, ale na pewno odbije się to na plonie, ponieważ soja zawiązuje więcej strąków w szerszej rozstawie międzyrzędzi, ale nie uprzedzajmy faktów plon, na jaki liczę to 1,5-2 ton z 1 ha gdybym tyle namłócił to jak na drugi rok uprawy to byłbym zadowolony oczywiście mam na myśli już wyczyszczoną soję nie licząc strat związanych z nisko osadzonymi strąkami

#526 Share sojaXXI

sojaXXI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 10:25

Czyli wszyscy, którzy kupili na wiosnę nasiona w firmie AgroYoumis między innymi Ja a nie podpisali umowy tak jak i ja, bo w tym czasie jak kupowałem u was nasiona to żadnych umów nie mieliście to nie maja, co liczyć na to, że AgroYoumis kupi od nich nasiona soi czy dobrze zrozumiałem? Prosiłbym o dokładne wyjaśnienie tej kwestii, od kogo będzie AgroYoumis kupować soje czy tylko od tych, którzy maja umowy?
No i przyłączam się do pytania mojego przedmówcy, jaką cenę proponuje AgroYoumis za 1 t soi

Szanowny Panie, przy zamówieniu nasion, Panu był proponowany szereg umów, podpisywać które Pan nie wyraził zgody (a chciał Pan to wykorzystać na własne potrzeby), więc proszę nie rozsiewać wśród rolników nieprawdziwych informacji.

#527 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 17:15

czy ktoś w polsce uprawial już soję sojaXXI
Droga Pani nikt w firmie AgroYoumis nie proponował mi zawarcie umowy ani w trakcie ani po zakupie, bo jak już pisałem na wiosnę takowej umowy nie było jedyna umowa, jaka posiadaliście to umowa na produkcje nasion (Jako Materiał siewny) a Pani mówi tutaj o wielu różnych umowach i znów sprytnie próbujecie się wykręcić, ponieważ ja nie sieje soi na własne potrzeby i nigdy nie miałem zamiaru siać soi na własne potrzeby wiec nie wiem skąd pani wzięła ten śmieszny pomysł, że ja na własne potrzeby chciałem siać soje, ale rozumiem, że przeszkadza to waszej firmie, że pisze prawdę i że miałem rację pisząc O tym już na wiosnę ostrzegając Rolników czysta hipokryzja płynie z tej firmy

Zainteresowanych uprawa soi polecam kolejne seminarium poświęcone uprawie soi

Ziemia głubczycka zaprasza
Na IV Krajowy Dzień Soi
10 września 2014 r. o godz. 10.00 w SDOO Głubczyce, przy ul. Kolejowej 5.
Wstęp wolny. Zainteresowanych udziałem w seminarium ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie do SDOO Głubczyce:
Telefon: 77 485 26 94
Szczegóły pod tym adresem:

http://www.nowoczesn...switch=patronat

Nowe zdjęcia soi zrobione dzisiaj soja zaczyna zrzucać liście i zaczyna być widać strąki
Umieściłem tez zdjęcie soi Merlin, aby pokazać, jakie możliwości posiada ta odmiana, jeśli jest posiana w rzadkim siewie na roślinie naliczyłem 100sztuk strąków, które miały, co najmniej 2 nasiona i ponad 30 strąków, które miały tylko 1 nasionko

Edytowany przez pstaszek, 11 wrzesień 2014 - 06:27.

#528 Share lipton

lipton

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 09:12

czy ktoś w polsce uprawial już soję Ładnie dojrzewa Twoja soja. Czy faktycznie dosuszanie jest potrzebne czy da radę dojrzeć sama bez desykacji?

#529 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 10:28

czy ktoś w polsce uprawial już soję Na pewno dojrzała by bez dosuszania, ale na zdjęciach nie widać chwastów jedynie te, które wystają powyżej soi, czyli rzepak, ale jest też włośnica zielona i chwastnica jednostronna nie jest tego dużo, ale zanim soja dojrzeje to jeszcze sporo chwastów dwuliściennych wyjdzie wiec wolę przeprowadzić desykacje żeby w razie niekorzystnej pogody (opady deszczu) niedoszło do przerośnięcia soi chwastami, bo wtedy będzie problem jest też soja, która jest całkowicie zielona w miejscach, których soja była najbardziej porażona chorobami soja długo nie potrafiła się pozbierać, ale jednak się pozbierała i teraz jest całkowicie zielona i na pewno nie dojrzeje, dlatego wolę ją Opryskać Jest tego za dużo żeby ryzykować

#530 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 19:03

czy ktoś w polsce uprawial już soję Soja już po oprysku i dojrzewa w expressowym tępię, jeżeli pogoda dopisze to po 15 września może być gotowa do koszenia

Edytowany przez pstaszek, 11 wrzesień 2014 - 06:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share lipton

lipton

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 17:54

czy ktoś w polsce uprawial już soję Kiedy dokładnie pryskałeś i jaka dawka glifosatu?

#532 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 15:00

czy ktoś w polsce uprawial już soję Pryskałem 2 i 3 września dałem 4L glifosatu + 1.5L Efectan 650 SL, czyli dawka potężna 7mego września było już widać na liściach chwastów jednoliściennych przeżółknięcia nawet na zdjęciach to widać jak się przyjrzeć jednoliściennym chwastom

#533 Share lipton

lipton

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 20:29

czy ktoś w polsce uprawial już soję Dawka konkretna i widać, że działa. U nas na lubelszczyźnie pryskaliśmy dopiero dzisiaj, więc trochę późno i dawką ok. 3l/ha. Ale też powinna szybko dojrzeć. W naszych okolicach nieoficjalnie mówi się o cenach rzędu 1240 zł netto czyli na poziomie rzepaku, ale ogólnie nikt nie wychyla się z cenami i czeka. Cena z AgroYoumis naprawdę świetna, tylko chciałbym żeby ktoś się tu pochwalił, że za tyle sprzedał. Najpoważniejsza firma z naszych okolic - Solarcorn będzie badać zawartość białka i na tej podstawie określać cenę. A jak z cenami u Ciebie?

#534 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 23:24

Umie w okolicy niema skupu soi wiec dopiero jak wykoszę zrobię analizę na zawartość białka i roześle do kilku firm miedzy innymi do tej, która w zeszłym roku ode mnie kupiła wtedy będę wiedział coś na temat ceny na razie to wróżenie z fusów wiadomo, że jak ceny rzepaku i zbóż są niskie to i soja nie będzie zbytnio od ceny rzepaku odstawać, ale tak jak mówię dopiero jak próbki roześle to dowiem się ile są mi w stanie zapłacić za soję teraz najważniejsze żeby zebrać soje bez konieczności dosuszania to już byłby sukces, więc najważniejsza jest teraz pogoda

Dzisiaj 10-09-2014
Seminarium w Głubczycach na zdjęciach widać poletka doświadczalne różnych odmian, ale wygląda to tak jakby to było jednolita masa soja wyległa i nie można było do końca być pewnym, która odmiana się kończy a która zaczyna jedynie dwie Polskie odmiany się wyróżniały, bo były już prawie suche reszta była zielonkawo żółta lub nawet zielona ciekawostką jest fakt, że jest już zarejestrowany w Polsce środek chwastobójczy SENCOR LIQUID 600SC można go już legalnie używać do odchwaszczania soi jest na zdjęciu doświadczenie Nr.9 i 2 na zdjęciach jest też kontrola gdzie nie stosowano odchwaszczania doświadczenie Nr.12 jak widać na zdjęciu chwastów, co niemiara Nie Życzę nikomu tak zachwaszczonej soi ogólnie było 25 różnych kombinacji i powtórzeń z użyciem środków chwastobójczych efekt odchwaszczania był różny ogólnie zadawalający a z użyciem SENCOR LIQUID 600SC nawet bardzo dobry

Edytowany przez pstaszek, 14 wrzesień 2014 - 17:52.

#535 Share 01_Spider

01_Spider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 20:54

Moja soja odmiana Annushka, siana 1 maja ma na dzień dzisiejszy 15,3% wilgotoności. Nie pryskana glifosatem. Myśle że w czwartek lub piątek będzie gotowa do zbioru.

#536 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 22:27

czy ktoś w polsce uprawial już soję Soja skoszona. Wilgotność od 12,2 do 13,4, plon 2,5 t+ , białko ok27%, zaolejenie 21%. Chyba będę kontynuował w kolejnym roku.

#537 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 19 wrzesień 2014 - 08:29

Rozumiem że soję o takiej wilgotności można przechowywać tak jak zboże.

@Ulman dałeś nasiona gdzieś do badania,jaka odmiana?

#538 Share 01_Spider

01_Spider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 10:46

U mnie także skoszona w czwartek, wilgotność ok14%,  plon ok 2t/ha. W przyszłym roku napewno geściej posieję bo troche za rzadka była.

#539 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 18:29

Rozumiem że soję o takiej wilgotności można przechowywać tak jak zboże.
@Ulman dałeś nasiona gdzieś do badania,jaka odmiana?

Badania robili nabywcy, Maksymalna wilgotność bez potrąceń to 12,5% ale przy 13,4% wcale nie sypali na suszarnię więc zapewne się bez problemu przchowa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 09:34

Widzę, że koledzy już po żniwach sojowych mam nadzieje, że jesteście zadowoleni z plonów, jakie uzyskaliście?

Ciekawe jest to, co piszesz Ulman, że soja ma tylko 27% białka ciekawe, dlaczego skoro AgroYoumis przy swoich odmianach (Annushka i Mavka) podaje, że mają od 36-40% białka i od 17,5-22% tłuszczu a SAATBAU POLSKA w Merlinie podaje, że ma 40% białka i 21% tłuszczu to spora różnica według tego, co podają Ulman, jaką odmianę posiałeś? I jaką cenę udało ci się uzyskać za soję.

Ja też zacząłem kosić nakosiłem 1 przyczepę około 12t z 6,5ha, ale teraz pada deszcz i nie mogę dalej kosić

Poniżej kilka zdjęć soi przed zbiorem i też zdjęcia bezpośrednio po zbiorze jeszcze na przyczepie

Edytowany przez pstaszek, 23 wrzesień 2014 - 18:45.