AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Setik    555

pH w okolicach 6, to nie ma tragedii, właśnie zastanawiam się nad corumem i fusilade, bez wcześniejszej doglebówki. Miało by to jakiś sens?

Jakiś tańszy wariant jest, który coś przepuści ale żeby całe pole zielone od chwastów nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

wariant from ukraine ale on komose przepuści. Ja w tym roku nie ryzykuje i daję pendimentaline metrybuzynę i chlomazon przedwschodowo i poprawka corum jeśli będzie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Soja powoli wschodzi i zanim zakryje miedzyrzedzia to minie czasu a chwasty będą zasuwa. Lepiej czymś opryskac aby je chociaż na chwilę zahamowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Można poprawiać 2 razy powschodowo chyba 6-8g hormony , który jest mega tani 180zl-100g ale trzeba to ściągać z zagranicy i trochę przepuści. Ja stawiam na corum ale hormony też mam jakby trzeba było poprawić. Kiedy planujecie siewy? Woda ucieka ale trochę za zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Mistral cała dawka. Nie pamiętam w tym momencie ile. chlomazon 480 Max 0,15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Jak tam przed zasiewami ? U mnie sucho strasznie w polu tylko nawoz posiany czekałem deszczu żeby agregatem przelecieć i tak czekam... Nie wiem czy przed samym siewem polecieć czy teraz a w pogodach do 6 maja nie nadają deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9104

Andrzej ja mam zamiar wysiać po świętach koło 25-26 kwietnia merlina. Powschodowo pójdzie sencor ewentualnie poprawka na jednoliścienne targą/fusilade.  A potem zobaczymy, co wyskoczy w międzyczasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483
Dnia 11.04.2019 o 08:18, andrzej1988 napisał:

Soja powoli wschodzi i zanim zakryje miedzyrzedzia to minie czasu a chwasty będą zasuwa. Lepiej czymś opryskac aby je chociaż na chwilę zahamowac

Jak wam ta soja się udaje , ja osobiście nie uprawiam jej ale sąsiedzi mieli zeszłym roku to porażka zupełna koniec Maja zarosła chwastem , i sucho było nie miała strączków .

Tak zapytam ile ton z 1 ha można zebrać ?

Czy nasiona trzeba brać z centrali co roku ?

Czy można siać swoimi nasionami czyli kupić od sąsiada i posiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9104

Jeśli wiesz , co chcesz osiągnąć i ze zrozumieniem ogarniesz temat, w tym to, co tu na forum ludzie piszą, to nie zarośnie chwastem i można wyciągnąć około 2t z hektara na naszych glebach. Przy cenie z ubiegłego roku około 1300/tona pokrywa to spokojnie koszty uprawy. Zysk raczej będzie niewielki, ale jako łamacz monokultury jest to uprawa bardzo dobra.

Większość sieje własnym materiałem, bo ten kwalifikowany niestety jest bardzo drogi. Pole trzeba starannie uprawić, aby potem zebrac kombajnem tuz przy ziemi i niczego nie uszkodzić

Edytowano przez jahooo
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Pivot napisał:

Mistral cała dawka. Nie pamiętam w tym momencie ile. chlomazon 480 Max 0,15

Sencor daje się 0.55l a Mistral to chyba ciut mniej około 400 gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

sencor ma 600g metrybuzyny a mistral 700g. Z proporcji 471g mistrala wychodzi. Ja jadę 400g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9104

Stosował ktoś

Avatar 293 ZC

 

na 1ha koszt około 100zł, chlomazon plus metrybuzyna w dawkach w miarę bezpiecznych dla soi

albo

ARCADE 880 EC

  ??

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

arcade 880 Substancje aktywne 800 g prosulfokarbu (związek z grupy karbaminianów) w 1 litrze środka (76,8%) 80 g metrybuzyny (związek z grupy triazynonów) w 1 litrze środka (7.68%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9104

To wiem, tylko czy ktoś stosował lub stosował te substancje czynne w podobnych dawkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

prosulfokarb nie stosowalem ie wypowiem się. Cenowo to wychodzi konkurencyjne do mieszaniny mistral + pendimentalina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

ale rozwiązanie nie sprawdzone i pewności nie ma czy nie przepuści za dużo. Zamówiłem dziś corum bo u mnie od 5lat bez poprawek się nie udaje. Mam jeszcze hormony w razie czego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Pivot napisał:

sencor ma 600g metrybuzyny a mistral 700g. Z proporcji 471g mistrala wychodzi. Ja jadę 400g

Czyli jak dam 0.4kg Mistral i 0.2l Chlomazonu 360 to powinno być ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Jeśli będzie tak sucho to doglebowka nie będzie działać tak jak powinna. Nie ma przepisu idealnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
10 godzin temu, jahooo napisał:

Stosował ktoś

Avatar 293 ZC

 

na 1ha koszt około 100zł, chlomazon plus metrybuzyna w dawkach w miarę bezpiecznych dla soi

albo

ARCADE 880 EC

  ??

 

Panowie Arcade 880 EC to nic innego jak Boxer 800 EC (prosulfokarb800g) + na przykład Sencor Liquid 600 SC (metrybuzyna600g) osobiście nie stosowałem jeszcze, ale mam zamiar sprawdzić w dawce 4l Boxer + 0,5l Sencor Liquid koszt takiego zabiegu to około 235zł na 1ha zalecana dawka Boxera w soi jest od 3-4l na 1ha a maksymalna dawka w soi Sencor Liquid to 0,55l, więc można sobie pokombinować na przykład 3l Boxer + 0,5 Sencor Liquid albo 4l Boxer + 0,4l Sencor Liquid cena będzie wtedy niższa lub Boxer 3l + Sencor Liquid 0,4l + Command 0,15l duże możliwości i szerokie spektrum zwalczania chwastów

Arcade 880 EC ma duże spektrum zwalczania chwastów i zwalcza psiankę czarna, o której już tu wcześniej wspominałem praktycznie żaden inny środek jej niema w wrażliwych, więc na psiankę bardzo dobre rozwiązanie miedzy innymi z tego powodu chce tą mieszaninę przetestować, bo w zeszłym roku miałem sporo psianki czarnej, więc w przyszłości będzie na moich polach problemem a jak nie będę mógł jej zwalczać to uprawa soi w moim przypadku będzie sprawiała wielki problem właśnie z powodu psianki czarnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9104

Ja zamówiłem  Avatar , zobaczymy jak sobie poradzi, zrobię po prostu własne doświadczenie chlomazom plus metrybuzyna, może jeszcze do tego dołożę Boxer-a, zastanowię się

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj