Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#2961 Share matttic

matttic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 09:10

Soja wykoszona w zeszły czwartek i piątek.

Odmiana tylko Merlin  jak pisałem wcześniej.. i tak:

Na dwóch kawałkach o łącznej powierzchni 2,2ha o PH 6.9- 7,3 wyszło prawie 5 pełnych zbiorników nie kopiatych więc liczę na maxa 4…. Bizon ma zbiornik 2,5 kubika razy 4 zbiorniki razy zważyłem litr ważył 0,775kg podzielić przez powierzchnie to wychodzi około 3,5 tony z hektara.

Absolutnie plon orientacyjny!!!!!

Na pozostałych 3,4ha było gorzej.
Gleba lżejsza i chyba mniej wilgoci utrzymała PH 4,5 do 5,2  rok temu wapnowane około 5 ton węglanowego wiec może PH  było ponad 5-5,5 przy lesie była malutka i rzadka ewidentnie z braku wilgoci plon koło 2,2-2,6 tony tu już mniej dokładnie bo sypałem do BB bo miejscami była zielona szczególnie na dolinkach i rzucało strąki.

Średnio pi razy oko plon +- 2,7t z hektara.

Wilgotność już w magazynie (pomiar na Grochu 14.4%-16.4% a na Fasoli 13-15%) młynkowana przez 2 noce i dmuchana dmuchawą wiec zamiast oddać wilgoć to chyba trochę naciągnęła z rosy i powietrza.

Dokładnie o wadze napisze jak zważę na razie leży na płycie i odpoczywa.

Aha ważne że tam gdzie miałem wysoki plon bardzo nisko wygolona była a na tych „gorszych” polach na górkach zostało dużo w polu ale ogólnie jestem bardzo zadowolony. Nie dosuszałem  nie pryskałem niczym tylko przed wschodowo kombinacją o której pisałem wcześniej. Pojedyncze komosy i w kilku miejscach inne chwasty a na części jednego trochę zielska ale i tak wszystko poszło do młynka to zrezygnowaliśmy z dosuszania. Zaprawiałem tylko chyba oszukaną nitraginą albo bakterie przepędził azot z RSM-u. Miejscami trochę się pochyliła.

Dziś jak pogoda pozwoli po południu pojadę gruberem mieszać wapno na części pól bo rozsiałem to powydzieram jeszcze w różnych częściach pól i poszukam  „Japończyków” na korzeniach.

Załączone miniaturki

• zbior3.jpg
  • zbior2.jpg
  • zbior1.jpg

Edytowany przez matttic, 21 wrzesień 2016 - 09:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 06:45
  •  

#2962 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 11:34

No i przy takim plonie można już sobie pozwolić na uprawę soi bez dopłat do strączkowych

#2963 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 21 wrzesień 2016 - 14:26

Pstaszek a to ma nie być dopłat do strączkowych grubonasiennych, że tak piszesz czy tylko tak w razie ,,w" jakby kiedyś ich nie było...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2964 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 14:29

Nie zawsze jest tak kolorowo, że masz dopłatę. 

#2965 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 16:04

Pstaszek a to ma nie być dopłat do strączkowych grubonasiennych, że tak piszesz czy tylko tak w razie ,,w" jakby kiedyś ich nie było...

Niestety jak areał soi się zwiększy na tyle, że będzie jej wystarczająco dużo to na pewno dopłaty zostaną zniesione

Na razie dopłaty są narzędziem, które ma zachęcić do siewu bobowatych w tym soi, ale jak pokazał zeszły rok, czym więcej rolnicy sieją bobowatych tym stawka na 1ha jest mniejsza

Więc trzeba dążyć do tego, aby uzyskać średni plon z 1ha powyżej 2,5t, co powinno zapewnić opłacalność produkcji soi bez dopłat

#2966 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 16:14

Soja wykoszona w zeszły czwartek i piątek.

Odmiana tylko Merlin  jak pisałem wcześniej.. i tak:

Na dwóch kawałkach o łącznej powierzchni 2,2ha o PH 6.9- 7,3 wyszło prawie 5 pełnych zbiorników nie kopiatych więc liczę na maxa 4…. Bizon ma zbiornik 2,5 kubika razy 4 zbiorniki razy zważyłem litr ważył 0,775kg podzielić przez powierzchnie to wychodzi około 3,5 tony z hektara.

Absolutnie plon orientacyjny!!!!!

Na pozostałych 3,4ha było gorzej.
Gleba lżejsza i chyba mniej wilgoci utrzymała PH 4,5 do 5,2  rok temu wapnowane około 5 ton węglanowego wiec może PH  było ponad 5-5,5 przy lesie była malutka i rzadka ewidentnie z braku wilgoci plon koło 2,2-2,6 tony tu już mniej dokładnie bo sypałem do BB bo miejscami była zielona szczególnie na dolinkach i rzucało strąki.

Średnio pi razy oko plon +- 2,7t z hektara.

Wilgotność już w magazynie (pomiar na Grochu 14.4%-16.4% a na Fasoli 13-15%) młynkowana przez 2 noce i dmuchana dmuchawą wiec zamiast oddać wilgoć to chyba trochę naciągnęła z rosy i powietrza.

Dokładnie o wadze napisze jak zważę na razie leży na płycie i odpoczywa.

Aha ważne że tam gdzie miałem wysoki plon bardzo nisko wygolona była a na tych „gorszych” polach na górkach zostało dużo w polu ale ogólnie jestem bardzo zadowolony. Nie dosuszałem  nie pryskałem niczym tylko przed wschodowo kombinacją o której pisałem wcześniej. Pojedyncze komosy i w kilku miejscach inne chwasty a na części jednego trochę zielska ale i tak wszystko poszło do młynka to zrezygnowaliśmy z dosuszania. Zaprawiałem tylko chyba oszukaną nitraginą albo bakterie przepędził azot z RSM-u. Miejscami trochę się pochyliła.

Dziś jak pogoda pozwoli po południu pojadę gruberem mieszać wapno na części pól bo rozsiałem to powydzieram jeszcze w różnych częściach pól i poszukam  „Japończyków” na korzeniach.

Rozumiem że to zdjęcie to jest z tego gorszego kawała. Bo tak patrząc to trochę dziadowsko tygląda - barzo zachwaszczone.

#2967 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 18:27

Soje zranadpowalem tydzien temu bo niby jest sucha ale miejscami miala zielone nasiona i byla zielona i widze dalej ma te zielone niedojrzale jest ich z 10% powierzchni trafiaja sie tam gdzie zabil deszcz soje i zeszla po ok 3 tygodniach od reszty .Dojrzeje to ziarno na dniach i wtedy kosic czy co z tym robic bo soja sie zaczyna sypac?

#2968 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 19:53

Jak jest sucha i się osypuje to niema, na co czekać tylko kosić, bo jak się osypie to straty będą duże te 10% nie całkiem dojrzałej nie powinno być problemem tym bardziej, że już tydzień jest po oprysku

#2969 Share dominik2308

dominik2308

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 wrzesień 2016 - 17:56

Czy orjetuje się ktoś gdzie w łódzkim można sprzedać ziarno soi czy ktoś skupuje? Jest tego około 10 ton odmiana Mavka i Anushka

#2970 Share farmtrac675dt

farmtrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:nowinki techniczne z dziedziny rolnictwo

Napisany 23 wrzesień 2016 - 18:03

czy ktoś w polsce uprawial już soję ja juz sprzedałem soję w Opatowie u malinowskiej po 1300 brutto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2971 Share sebas401

sebas401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 wrzesień 2016 - 18:44

Witajcie czy nie wiecie gdzie można sprzedac soje w okolicach Proszowice, Kocmyrzów małopolska

#2972 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 24 wrzesień 2016 - 21:20

Popytaj w większych skupach, gdzie biorą rzepak i zboże, na pewno coś znajdziesz. To już nie taki znowu ewenement skup soi, u mnie prawie każdy większy skup, który bierze rzepak, skupuje też soję.

#2973 Share Tomtu

Tomtu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Płyty winylowe ;)

Napisany 27 wrzesień 2016 - 19:17

Wiadomo , pierwszy rok to nauka. 

Ja mam już soję kilka lat i powiem ci kolego - nie słuchaj nikogo kto ci mówi że będzie plon bez azotu. 

No ja nie dałem żadnego azotu ani żadnego nawozu PK i żadnych odżywek a plon 2,6tony. Pole w sumie dobre choć mozaikowate połowa lekka a druga ciężkawa(z tędęcją do zabijania się ale nie glina) Najlepiej wyglądała na średniej.

Ciekawi mnie kiedy stosowałeś azot w jakiej fazie i czy tam gdzie stosowałeś były brodawki. U mnie w tym roku brodawek od zarąbania. Aż strach bo w tamtym roku miałem plon Anuszki 1tone i mało brodawek a nawożenie azotem zmniejszyłem o 50kg.  a plon taki jak wszędzie.

#2974 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 16:12

Wrzucałem tu na wiosne zdjęcia soi mojego sąsiada, tej posianej bardzo gęsto i wysokiej na prawie metr. Już skoszona. Plon (na razie na oko) 1 tona z 0,5 ha. Nawożenie NPK przed siewem około 50kg polifoski 4. Oprysk Linurexem po siewie. 

Soja dojrzała równo, bez desykacji. Zachwaszczenie - trochę komosy i rdest, ale z umiarem. Nasiona dojrzałe i wyrównane, odmiana Merlin.

#2975 Share HS_Agroyoumis_PL

HS_Agroyoumis_PL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 21:29

Witam wszystkich zainteresowanych uprawą soi i zapraszam do polubienia naszej strony na FACEBOOKU

https://www.facebook.com/agroyoumis/

W odpowiedzi na pytania informuję, że materiał siewny sprzedawany od 1 września 2016 r., (niezależnie od oferty i ceny) pochodzi ze zbiorów 2016 r., i jest materiałem kwalifikowanym, posiadającym etykietę Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Całość niesprzedanego do 1 czerwca 2016 r. materiału siewnego została przekwalifikowana na soję towarową i sprzedana firmom paszowym. 

Listę firm prowadzących skup soi można także zobaczyć na naszej stronie https://www.facebook.com/agroyoumis/

#2976 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 05:10

A u mnie nadal przestój wczoraj robiłem próbę koszenia, ale wilgotność o godzinie 16 była powyżej 14% takiej soi do silosu nie mogę dać poza tym nikt mi jej nie kupi chcą mieć 12% wilgotności

Jak widać po tym, co napisali koledzy powyżej soja nie jest rośliną wymagającą intensywnego nawożenia a już na pewno nie intensywnego nawożenia azotem jak to niektórzy próbują tu nam wmawiać że bez intensywnego nawożenia azotem mineralnym soja nie da plonu

#2977 Share konrado998

konrado998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 17:39

soja skoszona plon ok.2.5t z ha wilgotnosc 15% teraz suszenie

#2978 Share farmtrac675dt

farmtrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:nowinki techniczne z dziedziny rolnictwo

Napisany 30 wrzesień 2016 - 18:51

czy ktoś w polsce uprawial już soję Podaje link gdzie mozna sprzedać soję nowoczesna uprawa http://www.nowoczesn...iec&itemid=3975

#2979 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 październik 2016 - 17:09

Wreszcie soja wykoszona i wyczyszczona po wyczyszczeniu szacowany plon średni to, co najmniej 2,5t z 1ha dokładny plon po sprzedaniu soi

Jak widać bez azotu mineralnego soja świetnie sobie daje radę o ile ma brodawki a będzie je miała jak w pierwszym roku zadbamy oto, aby je rozmnożyć to w następnych latach na tym polu brodawki będą na 100% i zadbają oto, aby soi azotu nie zabrakło

Po niżej zdjęcia najlepszej soi bez azotu a jak widać soja jest pochylona i gdyby zastosować azot mineralny to na 100% by się wyłożyła i na pewno by takiego plonu nie dała

Plon mógłby być większy gdyby nie kiepskie wschody i co najmniej 1/3 soi była za rzadka a było sporo miejsc gdzie jej niebyło, bo nie powschodziła w tych miejscach

IMAG0917.JPG IMAG0918.JPG

IMAG0919.JPG IMAG0925.JPG

IMAG0931.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2980 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 02 październik 2016 - 18:12

czyli ogolnie w pierwszych latach uprawy soi nie mam co liczyc na brodawki tylko jak posieje nastepnym razem na tym stanowisku??