Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#2901 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 08 wrzesień 2016 - 20:26

powschodowo basarganem. Gdzie niegdzie komosa jest a tak ogolnie to czysto. Ile ten CURUM kosztuje??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 19:00
  •  

#2902 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 08 wrzesień 2016 - 20:47

Nie wiem ja Corumem nie pryskałem, to jest basagran wzbogacony imazamoksem. Interesuje mnie też Proman ale ten po siewie zaraz się stosuję gdyż  czyści chwasty te które, mnie wnerwiają, pryskał ktoś solo 3l/ha z tego co pamiętam kolega Pstaszek z czymś go mieszał...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#2903 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 08:39

Mieszałem Proman z commandem osobiście nie uważam, aby to było warte tych pieniędzy, które sobie za niego żądają

Sencor + Command u mnie zrobił to samo i dużo taniej

Po wschodach pryskałem Refine 50 i na jedno liścienne Targa

Oczywiście każdy musi stosować takie środki, które będą zwalczać chwasty, które ma na swoim polu, dlatego możliwe, że Proman u kogoś innego się sprawdzi, ale u mnie raczej nie będzie stosowany przy tej cenie, jaka była na pewno nie będzie stosowany

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2904 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 08:44

U mnie najgorszy jest rdest zwyczajny,komosa noi samosiewy rzepaku :(na to muszę znaleźć receptę na przyszły sezon....

#2905 Share sebas401

sebas401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 18:44

Witajcie ja kropiłam po siewie Afalon 0,9l +Command 0,1l i była czysta póżniej zastosowałam Targa i soja jest czysta jak wcześniej wrzucałam zdjęcia i myślę że jutro pojdzie pod kose Merlin i Mavka a aktualnych zdjęć nie mam ale postaram się jeszcze jutro zrobić przed wjazdem kombajnu

#2906 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 19:13

Ja dałem 1l linuronu i 0,2l chlomazomu i komosy nie wzięło a powinno i nie mam pojęcia czemu tak się stało, druga mieszanka to prosulfokarb w dawce 3,5l i też zawiódł...

#2907 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 19:26

Jak sami widzicie te same mieszanki herbicydowe nie u każdego dają taki sam efekt może być wiele przyczyn miedzy innymi inny rodzaj chwastów gleba przebieg pogody itp.

Trzeba samemu sprawdzić, jaka mieszanka herbicydowa będzie u was skuteczna na tyle żebyście byli z niej zadowoleni

Ale powschodowe zwalczanie chwastów i tak jest konieczne, ponieważ jeden zabieg nie gwarantuje że soja będzie czysta aż do zbioru

#2908 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 19:55

dzisiaj opryskałem soje glifosatem ze sklejaczem bo mi troche zostało. Ten sklejacz mało co da ale zastosowałem go dlatego zeby glifosat lepiej trzymał sie rosliny i podejrzewam ze za tydzien pojdzie pod kose bo te spiekoty moment zadziałają na glifosat. Jak wjechałem w sciezke to gorne straki zacczeły strzelac i musiałem sie wycofac na drogę i połowa lancy opryskac a druga połowa scierniskiem sasiada i sie udało. Zobacze ile nakosze ale jakoś duzego plonu nie widze. Na drugi rok to musze lepszy nawoz zastosowac typu polifoska albo polidap i cos dobrego i tanszego na chwasty aby wytepic rdest i komose bo te chwasty lubia u mnie sie pojawiac

#2909 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 05:45

powschodowo basarganem. Gdzie niegdzie komosa jest a tak ogolnie to czysto. Ile ten CURUM kosztuje??

160 pln , bardzo skuteczny .

#2910 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 07:44

robzombie

Corum 160zł??To nawet nie ma tragedii i mówisz, że skuteczny, a jakie diaspory chwastów miałeś w soi? komosa, rdesty, samosiewy rzepaku zniszczy???? Tylko robiłeś zabieg po wschodowo czy kropiłeś czymś również po siewie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2911 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 08:37

można zrobić taki myk że zamiast pryskac przedwschodowo to opryskac tylko powschodowo tym CORUM chociaz nie wiem. jestem jeszcze troche zielony w uprawie soi heh.

#2912 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 10:35

Raczej ten numer ci nie przejdzie, bo zanim soja powschodzi to chwasty ja zarosną a zanim będzie mógł pryskać powschodowo to soja może się nadawać tylko do zaorania

Ciekawa oferta urodzinowa firmy AY jak widać jak się chce to można dać normalne ceny dobrze by było żeby to była oferta normalna a nie promocyjna, ale pochwała za dobry kierunek

Edytowany przez pstaszek, 11 wrzesień 2016 - 14:13.

#2913 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 12:27

Propozycja AY niby korzystna ale oferta ważna tylko do 30.09 a siew soi koniec kwietnia czyli 7 miesięcy i tyle by trzeba na przód zakupić nasiona. Teraz na jesieni przynajmniej jak dla mnie jest o wiele ważniejszych priorytetowych rzeczy do zapłaty jak za nasiona soi. Moim zdaniem firmie AY sporo nasion zostało z wiosny i liczą że po promocyjnej cenie sprzedadzą nadwyżki, zobaczymy jaką cenę zaproponują w kwietniu...

#2914 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 13:46

To prawda, co piszesz, dlatego napisałem, że to dobry kierunek, ale szkoda, że to tylko w promocji zobaczymy, co zrobi AY na wiosnę, bo teraz raczej dużo nie sprzedają tym bardziej że inne firmy już w zeszłym roku sprzedawały taniej niż w poprzednich latach miejmy nadzieję, że tendencja spadkowa się utrzyma

#2915 Share konrado998

konrado998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 20:44

podziele wam sie doświadczeniami. 2litry Afalonu na 3-4dzien po siewie rozwiąze problem z chwastami albo dobrym srodkiem jest Harrier w dawce 2-2.5l na ha. od jednolisciennych poleciłbym supero w dawce 2l. chyba najtańszy ze środków na jednoliscienne a naprawde dobrze zadziałał

#2916 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 09:47

czy ktoś w polsce uprawial już soję Panowie ale co tu sie oszukiwac. AY daje nasiona rolnikowi na plantacje nasienna, rolnik zbierze i im sprzeda i oni dalej to sprzedaja jako kwalifikat. Czym on sie rozni od tego co ja wykosze u siebie? 3 lata temu tata kupil kwalifikat, zaplacil jak za mokre zboze i od tego czasu siejemy swoim. Rok temu plon byl maly ale byla susza. W tym roku widzieliscie moja soje, zla nie jest. I dalej swoim bedziemy siac. A cena zapowiada sie ok 1300zl/t wiec jak dla mnie kwalifikat jest nadal zbyt drogi. Jedynie mozna wziac worek na rozmnozenie ;).
Ciekaw jestem plonu w tym roku. Tata kawalek wykosil zeby nasiona byly na poplon ale wydaje mi sie ze jest zbyt miekka.

#2917 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 09:59

Afalon to chyba większość z nas stosowała i ocena, co do jego działania jest nie do końca pozytywna wszystko zależy od chwastów, jakie występują na naszych polach jak mi wilgotności gleby w czasie oprysku myślę, że podobna sprawa będzie z Harrierem jak i z innymi środkami to, co zadziała u mnie czy u ciebie to nie znaczy, że będzie tak samo skuteczne u innych każdy ma inną paletę chwastów na swoich polach a niestety na razie niema środka, który by je wszystkie zwalczał (poza totalnymi) nawet mieszanki herbicydowe nie zawsze sobie z wszystkimi chwastami są wstanie poradzić

Tu coś o Harrier bardzo go chwalą, ale wiadomo jak ktoś cos sprzedaje to zawsze chwali

http://nufarm.pl/soj...kopienica-2011/

Skoro doświadczenie było robione w 2011 roku to jak by był taki skuteczny to byłby bardziej popularny

To ze była duża presja chwastów akurat tych, które Harrier zwalczał to nic dziwnego ze je zwalczył gdyby były tam chwasty, których on nie zwalcza to by je przepuścił i to tyle logika

Proponuje czytać ulotki herbicydów i wybierać te, które zwalczają jak najwięcej chwastów, które u was występują tylko w taki sposób możecie sobie z nimi poradzić

Najczęściej dwa zabiegi na chwasty dwuliścienne skutecznie zabezpieczają plantacje soi przed chwastami, czyli jakaś mieszanka przed wschodami i coś po wschodach do tego coś na jednoliścienne i mamy soję idealnie czystą

#2918 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 10:30

U mnie basagran dobrze poradził sobie z rdestem kolankowym i plamistym. Komosa gdzie niegdzie została czyli na nastepny sezon chyba zastosuje ponownie basagran ale przed wschodami cos tanszego i skuteczniejszego bo Boxer troszke za słaby. Troche za ciepło dla niego juz było za krótko działał bo to srodek jesienny W łubinie dość długo trzymał bo siałem z poczatku kwietnia, temperatury były jeszcze zroznicowane.

#2919 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 16:42

Dzisiaj zauważyłem pierwsze pęknięte łuszczyny w soi o ile pogoda będzie nadal upalna może być problem i soja, która już jest dojrzała będzie się osypywać a słońce u mnie piecze bezlitośnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2920 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 18:01

I niestety tak ma smażyć do października :unsure: ja jak na razie nie planuje desykacji, bo firma do której sprzedaje piewsze pytanie jakie zadaje to czy była desykowana, ale mam spory problem z samosiewem rzepaku i chyba bez oprysku sie nie obejdzie :( 

:) :)