AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

jahooo    9192

Jeśli pogoda się nie poprawi po niedzieli, to pewnie po 1 maja. Na razie nie rozpieszcza, na niedziele nadają u mnie +2-3 stopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja tak samo z poczatkiem maja. Nie ma co sie spieszyc bo zimno i ziemia zimna. Soja długo bedzie siedziała w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik2308    49

Ja też czekam na pogodę bo jak będzie zimno i się zasieje to będzie długo ziarno leżało w ziemi a te dzikie gołębie wybiorą wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W tamtym roku siałem chyba 5 maja. Na zimnych ogrodników były przymrozki. Soja dopiero wybijała sie z ziemi. Nic jej nie było wiec moim zdaniem to jest dobry termin na sianie soi a zbior był w polowie wrzesnia. Nie ma co sie spieszyc. To nie groch czy łubin który znosi przymrozki do -5, -6 stopni. Soja jest bardziej wrazliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Siejecie swoje nasiona czy kwalifikat?  i pytanie do tych co sieja właśnie swoje, do zaprawienia używacie tylko nitraginy czy jeszcze jakiś innych zapraw?

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpopis    2

i swoje i kwalifikat, nitragina tak,oraz koniecznie normalna zaprawa grzybobójcza + jakiś nawóz donasienny. najpierw zaprawą ( pewnie w tym tygodniu) i bezpośrednio przed siewem nitraginą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Siejecie swoje nasiona czy kwalifikat?  i pytanie do tych co sieja właśnie swoje, do zaprawienia używacie tylko nitraginy czy jeszcze jakiś innych zapraw?

 ja sieje swoje nasiona oczyszczone po petkusie. Ogolnie nie ma zaden srodek rejestracji do zaprawiania soi ale ludzie uzywaja vitavaxu. Firmy nasienne raczej nie zaprawiaja nasion zaprawa grzybobojcza jedynie bakteriami. Nie wiem jak to sie ma zaprawa grzybobojcza do nitraginy. W tamtym roku zaprawiałem grzybówką a przed siewem nitargina i niestety brodawek nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dzięki panowie, kolego @andrzej czym zaprawiałeś? brodawek nie było na całej plantacji ?

@popis jaką zaprawe będziesz stosował?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dzięki panowie, kolego @andrzej czym zaprawiałeś? brodawek nie było na całej plantacji ?

@popis jaką zaprawe będziesz stosował?

vitavaxem a dzien przed siewem nitragina i brodawek niezaobserwowałęm nawet na ciemnych roslinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ile  wcześniej stosowałeś zaprawę przed nitraginą? ja mam zamiar w tym roku spróbować z zaprawą i bez, może zobaczę różnicę


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrado998    10

soja wysiana. zaprawiona nitragina posiana poznaniakiem co drugi lejek

 


vitavax jest zaprawą czyli jest biobójcza czyli nie warto mieszac z nitragina bo zabija bakterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dowiadywałem sie w kilku źródłach że można zaprawić ale kilka dni przed nitraginą by zaprawa dobrze się wchłonęła..


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U siebie nie będę zaprawiał grzybówką. Pójdzie tylko nitragina i test na jednej działce, na której w zeszłym roku była soja. Zobaczymy czy wyrosną kólki na korzeniach. W pierwszym roku było słabo, ale obwiniam w znacznej mierze suszę.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

zalezy od MTN i kiełkowania. Mi wyszło 135 MTN i 80% kiełkowanie to jakieś 120 kg na ha ale posieje troche wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Sieje conajmniej 150-160 bo dużo połówek się trafia, ale kiełkowanie wyszło 90%.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja mam po petkusie wiec połowka trafi sie sporadycznie ale czasami trafi sie uszkodzone ziarno. Też planuje posiać tak ze 150-160kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ja dzisiaj posiałem Merlina i Amadine wyszło 110kg/ha 60szt na m2 powinno być, opryskane linuronem 1l/ha i 0,2l chlomazonem


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Czy ktoś w tamtym sezonie stosował w soi tuż po sie wie Stomp Aqua i jakiej dawce? Niby max to 2,6l a zalecana to 1,5l jak to ma sie w rzeczywistości? Niby fitotoksyczność? Nie wiem co zastosować w niej. Niby 1l Afalon + 0.15 command ale w moich stronach ludzie są strasznie cięci na chlomazon jak tak samo bo sporo szkód robią. W okolicy dużo tytoniu i własnie na tyton stosują command.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrado998    10

ja stosowałem afalon w dawce 2l na ha a potem chyba supero w tej samej dawce

na jednoliscienne i pomogło. pole było całkowicie wolne od chwastów a soja pięknie rosła 


stosował ktoś plonvit soja z intermagu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Mi wysiało się za mało. Poszło 80 kg/ha.
Odchwaszczanie:
0,8l afalonu + 2l pendiganu + 0,5l sencoru + 0,1l adiuwanta doglebowego

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj