Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 29 maj 2016 - 20:43

Ja dzisiaj byłem oglądać soje to niestety gołębie i moją plantacje nawiedziły, byłem dzisiaj z ramką to średnio tam gdzie gołębie żerowały jest ok. 30szt/m2, czy taka obsada w szerokich rzędach da radę jako taki plon zrobić, czy soja która już doszła do fazy liści właściwych jest bezpieczna przed gołębiami?

Tutaj fotki:

100_8055.JPG

100_8057.JPG

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 07:03
  •  

#2442 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 29 maj 2016 - 21:16

farmtrac675dt

Owszem siewnik jest pneumatyczny, ale tylko nawóz leci wężami a nasiona są powietrzem przysysane do tarcz i z tarczy spadają do rowka nie są przemieszczane wężami, więc się nie obijają

xsc

Takie anomalia w tym roku u mnie wystąpiły, z czego jestem bardzo niezadowolony

Też niemiałbym u siebie tym siewnikiem, co robić myślę jeździć na zarobek można nim siać wiele różnych nasion a przestawianie nie jest skomplikowane

sebas401

Soja marzenie czysta i równiutka graminicydy w tej fazie raczej nie powinny zaszkodzić, więc powinno być ok soja bardzo ładna wygląda mi na Mavkę?

jaco25

30 roślin to bardzo mało, ale dobre i to niestety to nie zapewni wysokiego plonu bynajmniej musiałoby być ich 50 roślin na 1m kwadratowym to przy sprzyjających warunkach soja mogłaby dać dobry plon u mnie nawet tych 30 roślin niema więc plonu się nie spodziewam po prostu te odmiany, które mamy do dyspozycji aż tak się nie krzewią

Co do gołębi to u mnie od dwóch dni niema ich na mojej soi nie wiem czy to moje strzelanie je odstraszyło czy soja jest już zadurza wyjadają tylko tą, która wschodzi więc jak ma już liście to raczej jej nie będą ruszać, ale jak nierówno wschodzi to będą jeszcze żerować na tej, co wschodzi i wydziobią każdą wschodząca soję

#2443 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 29 maj 2016 - 21:43

Pstaszek to kiepska wiadomość, tutaj gdzie mam lekką glebę to soja powychodziła szybko i obsada jest ok. lecz tu gdzie ciężka gleba i soja później powychodziła na raty, to tutaj gołębie pozbierały soje i tak jak piszesz skubane są  liścienie, w tamtym roku sialem tydzień wcześniej i takiego problemu nie było, niestety ze względu na deszcze szybciej się nie dało, na przyszły rok trzeba spróbować ten OPTIPLUS tylko ciekawe ile będzie sobie kosztował?

Najgorzej mnie to denerwuje, że tam gdzie mi gołębie wyżarły miał być rzepak to go szlak trafił a teraz soja jednak to prawda że ten kto dwa razy sieje nie ma co zbierać... przykre ale prawdziwe niestety.

Edytowany przez jaco25, 29 maj 2016 - 21:47.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2444 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 29 maj 2016 - 21:54

Tak z nim jest, ze zjadaja tylko mlode liscienie. Pozniej jest juz spokoj

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#2445 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 30 maj 2016 - 05:50

Niestety na ziemiach, które nie powinny być przeznaczane pod soje będą nam występować takie niespodzianki jak po wałujesz a zaleje to soja nie wyjdzie jak nie po wałujesz a ziemia przyschnie to znów nie powschodzi, dlatego widzę, że precyzja siewu w moim przypadku jest bardzo ważna, dlatego skłaniam się ku zakupowi siewnika albo jakiś używany do buraków chodzi o rozstaw miedzyrzędzi przy jednym rzędzie nie powinno być więcej jak 45cm rozstaw miedzy rzędami stare tylko do kukurydzy maja od 70cm a to za dużo nasze odmiany się tak nie krzewią, więc nie dają rady zakryć rzędów lub kupić nowy są takie, które maja regulowany rozstaw od 30 do ponad 75cm i można nimi siać prawie wszystko, co zwiększa jego zakres wykorzystania w ciągu roku coraz więcej ludzi sieje punktowo rzepak do tego kukurydza no i soja jak by jeździć na usługi to by się spłacił, bo tylko dla siebie to nowy się nie opłaci

Siewnik Kverneland Accord Optima V ma regulowany rozstaw międzyrzędzi od 30 do 80cm

http://pl.kverneland...Accord-Optima-V

Tu na filmiku widać jak się ustawia szerokość miedzyrzędzi

https://www.youtube....h?v=q8BUiWv6Y00

#2446 Share sebas401

sebas401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 maj 2016 - 06:16

Pstaszek na piewszym zdjęciu Mavka a na drugim Merlin

#2447 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 30 maj 2016 - 07:08

Obydwie ładnie powschodziły zapowiada się na dobry plon oby się nic nie przydarzyło

Wczesny siew jednak ma znaczenie późny gwarantuje lepsze i szybsze wschody, ale nie nadgoni tego czasu poza tym czytałem i też mówiono to na seminariach, że wcześniejszy siew sprzyja wyższemu zawiązywaniu strąków a późny wręcz odwrotnie, dlatego ja raczej jestem za wcześniejszym siewem

#2448 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 30 maj 2016 - 07:28

Ja u siebie sieje siewnikiem pneumatycznym i nie zauważyłem jakiegoś pogorszenia wschodów więc nie wiem czy to do końca jest prawda.

#2449 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 30 maj 2016 - 08:02

U was gołębie, a u mnie bażanty biesiadują na całego w soi, ale napewno tak nie niszczą jak gołębie. Da się tu wrzucić zdjęcia przez aplikacje z telefonu? Bo do galerii dodałem bez problemu, a tu nie mogę...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2450 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 30 maj 2016 - 08:54

Pstaszek z tymi ziemiami nie przeznaczonymi na soje, fakt niespodzianki na pewno będą. Ja tam gdzie miałem rzepak gdybym go wykasował w jesieni to ziemia by przez zimę postała w skibie, to na wiosnę by bez problemu uprawił. Rzepak przez suszę kiepski bo kiepski ale był i myślę sobie, że lepiej te 2t/ha zebrać i nie zawracać sobie głowy soją, jednak przyszedł mróz i wtedy wyjścia nie było uprawa wiosną, dlatego wybrałem grubera a nie pług, co nie zmienia faktu, że wywaliło ziemie do góry nogami i dalej był problem z uprawą i potem ze wschodami, bo glińsko a tam gdzie miałem przygotowane na soje w jesieni jest ok 50szt. co nie zmienia faktu, że ok 50% areału będzie rzadko ok. 30-40 roślin.

A bażanty to też i u mnie się stołują, tylko bażantów jest kilka a gołębi ze setka wczoraj była...

Edytowany przez jaco25, 30 maj 2016 - 09:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 30 maj 2016 - 10:13

tomaszek767

Osobiście też nie wiem czy to prawda z tymi siewnikami pneumatycznymi myślę, że chodzi o takie gdzie nasiona soi musza pokonać w wężach jakiś większy odcinek wtedy nabierają sporej prędkości, co może spowodować uszkodzenia nasion soi

master20002

U mnie bażanty nie żerują, choć jest ich sporo to na soi ich nie widziałem może, dlatego ze jest u mnie sporo ugorów, więc tam sobie zerują

jaco25

No niestety ten rok trzeba sobie odpuścić kokosów na soi w tym roku nie będę miał, ale i tak czasami bywa oby gorzej nie było

#2452 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 30 maj 2016 - 10:47

Jakieś dwa lata temu tylko ja uprawiałem pole w tamtej okolicy, teraz ci duzi władowali się w programy i orzą wszystko jak leci.

U siebie na soi spotkałem zające w tamtym tygodniu, ale chyba poszły sobie na buraki sąsiada bo plac gdzie wyjadły się nie powiększa, a było to może 2x2 metry, albo im nie posmakowała. Wieczorem może uda mi się znaleźć chwile to wejdę na komputer żeby wrzucić jakieś foto do tematu, po co ma ktoś buszować po galeriach. Na razie u mnie susza postępuje... Jeszcze 2 tygodnie temu było idealnie z wilgocią tylko chłodno, a teraz ziemia popękała, że można dłoń włożyć w szczelinę...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2453 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 30 maj 2016 - 11:15

To są dwa różne kawałki czy tylko mi się tak wydaje, bo na tym drugim soja bardzo ładnie powschodziła a na tym pierwszym nieco gorzej, ale za to na razie czysta, więc nie jest źle

#2454 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 30 maj 2016 - 11:24

Ten sam kawałek tylko z dwóch stron zdjęcie robione. Na piasku pięknie wzeszła, ale na glinie już gorzej, ale też baryły są i trochę zmienia to obraz.

#2455 Share mpopis

mpopis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 30 maj 2016 - 12:32

14bq4n4.jpg

hth2k9.jpg

aligator siany 6.05, pryskany sencor 0,3+ comand o,15 + proman 2 litry

trochę za gęsty bo się machnołem przy przeliczaniu szt/m2

na drugim polu gradobicie pocieło mi trochę liście i miejscami pozalewało w dołkach

#2456 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 30 maj 2016 - 12:48

Nooo soja feest :D  Tylko pogratulować jak narazie. Chyba opadów u Ciebie nie brakuje? Miejmy nadzieję, że w jesieni na przyczepie też będzie tak cieszyć oko jak teraz :)  tfu tfu na psa urok

#2457 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 30 maj 2016 - 13:34

Moja Anuszka wygląda tak. Z dnia na dzien coraz wieksza

Załączone miniaturki

• 20160530_123013.jpg

#2458 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 30 maj 2016 - 14:04

Bardzo ładne soje.

Andrzej1988 widzę że mimo obaw o kiełkowanie ładnie powschodziła i jest czysta.

#2459 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 30 maj 2016 - 14:20

Ja mam Kvernelanda accorda DAS i tam nasiona nie dość że lecą kawałek wężami do z aparatu wysiewającego lecą go góry obijając sie o rozdzielacz w głowicy więc na pewno się obijają a wschody są w porządku więc ja uważam to za złe stwierdzenie że pneumatyczne siewniki się nie nadają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 30 maj 2016 - 15:43

Dzisiaj u mnie popadało i zrobiłem kilka zdjęć:

Tutaj macie w tym samym miejscu co wczoraj

100_8061.JPG

Ta z kolei z bliska

100_8060.JPG

A na ostatnim zdjęciu to co się ostało po gołębiach z bliska nie zrobiłem bo błoto za duże jak trochę podrośnie na przyszłą niedziele zrobię zdjęcie z bliska

100_8065.JPG