Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 20 luty 2016 - 16:56

http://www.wrp.pl/do...in-strączkowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 03:58
  •  

#2022 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 luty 2016 - 22:45

Raczej mało prawdopodobne, aby Rząd zagwarantował 1000 zł do każdego hektara roślin strączkowych

Rząd powinien podjąć decyzję, co do dotowania roślin wysokobiałkowych i w końcu zdecydować, do których roślin będzie dopłacać a do których nie, czyli musi wybrać przykładowo groch, bobik i soja i tylko do tych dopłacać wtedy można by zagwarantować większą kwotę do 1 ha roślin wysokobiałkowych

A najlepiej jak by wybrał jedną z tych roślin, czyli tą, której najbardziej przemysł paszowy będzie potrzebował, czyli niech się skonsultuje z producentami pasz i Rolnikami i niech ustalą, do których będą dopłacać a do których nie

Soję trzeba by było na razie traktować nieco ulgowo, ponieważ nie wiadomo czy się u nas przyjmie jej uprawa na masowa skalę, więc do soi dotacja powinna być

#2023 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 21 luty 2016 - 10:34

Byłem na szkoleniu w ODR i mimochodem wyszedł temat strączkowych. Okazuje się, że od tego roku dopłaty do strączków mają być tylko dla tych, co skarmiają je w swoich gospodarstwach, czyli mają hodowlę adekwatną do obszaru uprawy. Zna ktoś ten temat  i może to potwierdzić ?

Nie zdziwił bym sie gdy by tak faktycznie zrobili, tylko co teraz pseudo rolniki głównie z PSL będą robić?  Jutro zadzwonię do mądrej głowy i zapytam czy oś wie na ten temat

:) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2024 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 21 luty 2016 - 11:30

Jak to co? Pomidory zasadzimy ,prawdziwy rolniku z piss :)

#2025 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 21 luty 2016 - 12:02

OO Widzę że PSL nie tylko w sejmie ale też na af :D

:) :)

#2026 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 21 luty 2016 - 14:10

Pstaszek masz racje gdyż coraz więcej środków o działaniu doglebowym dostaje rejestracje np. prosulfokarb (czyt. Boxer) czy wcześniej już wspomniany proman 500sc Mało jest środków o działaniu powschodowym a wtedy wiadomo jakie chwasty będą konkurować z soją. Właśnie wiadomo co ze środkami refine i harmony jeden z nich miał dostać rejestrację?

Edytowany przez jaco25, 21 luty 2016 - 14:18.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#2027 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 luty 2016 - 18:50

farmervip

osterley

Panowie tylko nie polityka dajcie spokój niech każdy należy sobie, do jakiej mu partii pasuje albo tak jak ja do żadnej każda partia ma własne cele a tylko rzucają nam ochłapy żebyśmy na nich głosowali i moim zdaniem niema tu, co dyskutować na temat partii, bo wszystkie są siebie warte

jaco25

Sprzedaż bezpośrednia przetworzonych produktów rolnych od 1 stycznia 2016 r.

Od 1 stycznia 2016 r. rolnicy i członkowie ich rodzin będą mogli sprzedawać produkty żywnościowe wytworzone z własnych surowców, bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej. Istota wprowadzanych zmian podlega na zaliczeniu przychodów z realizowanej przez rolników tzw. sprzedaży bezpośredniej do przychodów z innych źródeł w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz na wprowadzeniu możliwości ich opodatkowania w formie uproszczonej, tj. ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, przy zastosowaniu stawki w wysokości 2% przychodów.

Jak widać jest już taka ustawa wprowadził ją jeszcze poprzedni Rząd oczywiście ma ona pewne ograniczenia a Kukiz15 chce jeszcze bardziej rozwinąć tą tak zwaną SPRZEDAŻ BEZPOŚREDNIĄ

Podstawowym warunkiem takiej sprzedaży jest rejestracji produkcji pierwotnej i sprzedaży bezpośredniej http://pssekielce.pi...zpośredniej.pdf

Czyli chodzi oto, że jak sprzedajecie sąsiadowi zboże ziemniaki czy mleko lub inne wasze produkty to jest to już sprzedaż bezpośrednia i powinniście mieć nadzór sanitarny, czyli być zarejestrowanymi resztę sobie WYGUGLUJCIE:

Takie Osoby obowiązane są złożyć wniosek o wpis do Rejestru zakładów podlegających urzędowej

Kontroli organów państwowej inspekcji sanitarnej – art. 61 i 63 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 25

Sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tekst jednolity z 2010r. Nr 136,

poz. 914 ze zmianami) do właściwego terenowo państwowego powiatowego inspektora

Sanitarnego celem wpisu prowadzonej działalności do rejestru zakładów.

No właśnie refine i harmony na razie nic nie słychać na ten temat DuPont widać się nie spieszy

W Czechosłowacji maja rejestrację, więc jak ktoś sprytny to sobie sprowadzi, ale w zeszłym roku ich przedstawiciel informował mnie, że będzie w tym roku zarejestrowany jeden z nich tylko nie wiadomo czy do wiosny zdążą

#2028 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 22 luty 2016 - 13:34

Sprzedawał ktoś z was soję do Agroyoumis w tym roku? Zapłacili? bo u mnie już ponad miesiąc po terminie i jakoś się nie zanosi że szybko zapłacą.

#2029 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 22 luty 2016 - 18:02

Ja osobiście nie sprzedawałem do tej firmy, czyli AY, ale już tu wielokrotnie pisaliśmy na temat tej firmy oczywiście niezbyt pochlebne opinie, jeśli rolnicy nie zaczną kupować od nich materiału siewnego to prawdopodobnie jeszcze trochę sobie poczekasz a w tym roku na pewno nie będzie takiego zbytu na nasiona soi jak w zeszłym roku. Do mnie już dzwonią inne firmy z zapytaniem czy będę brał nasiona a Ja im odpowiadam, że są za drogie i że jeśli mi zaproponują rozsądna cenę to na pewno kupie

Widać, że w tym roku niema zainteresowania nasionami a jak nie spuszczą ceny to z nimi zostaną i bardzo dobrze skoro są tak pazerni to niech sobie je przechowują do świętego nigdy

Kiedyś pisałem o tym, że zając to szkodnik w soi no i znalazłem artykuł potwierdzający te moje spostrzeżenia

Do przytoczonych powyżej problemów chwastowych czy grzybowych w tym roku plantatorom soi doszedł jeszcze jeden problem a mianowicie zające. A dokładniej rzecz ujmując zając szarak. Jest to gatunek, który występuje na terenie praktycznie całego naszego kraju. Jego dotychczasowym obszarem żerowania były przeważnie łąki oraz sady, ale także pola uprawne. Odżywia się wyłącznie pokarmem roślinnym, przez, co bardzo często potrafi wyrządzić poważne szkody, głównie w sadach (zazwyczaj w okresie zimowym i wczesnowiosennym). Tak było do tej pory, niestety wraz z ograniczeniem populacji lisów (zwiększona zachorowalność na wściekliznę), gradacją populacji zajęcy, która występuje, co 7-11 lat oraz z coraz częściej występującymi łagodnymi zimami, a przy tym ze zwiększoną dostępnością i różnorodnością pokarmu w tym roku obserwuje się zwiększoną liczbę zajęcy.
Zając szarak w warunkach naturalnych dożywa przeważnie 5 lat, a samica w ciągu roku ma zazwyczaj 3 mioty (czasami 4), a w każdym miocie może znajdować się do 5 młodych (przeważnie, 3) z których do wieku rozrodczego dożywa jedynie 1 osobnik.
Praktycznie jeszcze do roku ubiegłego plantatorzy nie notowali dużych strat na plantacjach soi spowodowanych żerowaniem zajęcy (poza pojedynczymi przypadkami). Niestety w tym roku straty będą już prawdopodobnie większe, gdyż żerowiska obejmują place o średnicy 1m2, które są porozrzucane na obszarze całego pola, w odległości około 20-30 m od siebie
Na szczęście istnieje możliwość zabezpieczenia plantacji poprzez zastosowanie odpowiednich środków tzw. repelentów (odstrasza czy), które mogą być na sporządzane na bazie aromatów owocowych i ekstraktów roślinnych o charakterystycznym migdałowym zapachu (np. Biotec).

#2030 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1069 postów

Napisany 22 luty 2016 - 19:25

Sprzedawał ktoś z was soję do Agroyoumis w tym roku? Zapłacili? bo u mnie już ponad miesiąc po terminie i jakoś się nie zanosi że szybko zapłacą.

no mi też nie płaca, a termin minął 2 tyg temu zaczekam jeszcze kilka dni i wysyłam wezwanie do zapłaty

Rolnik z powołania :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 22 luty 2016 - 19:39

A dzwoniłeś do nich? Ja dzwoniłem i mi babka powiedziała że nie wie czy to będzie za tydzień , dwa, miesiąc czy też pół roku ale że zapłacą. Ja zaczekam z dwa miesiące i wyślę wezwanie i noty odsetkowe , jak nie zapłacą to do sądu i komornik. Mają parę fajnych rzeczy na placu które mogę zabrać w rozliczeniu ;).

#2032 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1069 postów

Napisany 22 luty 2016 - 19:41

nie dzwoniłem i nie zamierzam dzwonic. a gdzie odstawiałes do rudnika?

#2033 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 22 luty 2016 - 19:46

do rudnika.

A ja dzwoniłem bo lubię mieć wszystko o czasie ale widzę że z nimi tak nie będzie.

#2034 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 luty 2016 - 16:33

Naiwnych nie brakuje, więc AY ma pole do popisu „to naprawdę przedsiębiorcza firma”

Tylko jak przestaniecie być naiwni takie firmy przestana się tak zachowywać inaczej będą dalej to robić niema nic gorszego dla firmy jak brak zainteresowania ich produktem to potrafi zmienić każda firmę, więc apel do wszystkich idźcie po rozum do głowy i przestańcie być naiwni

Myślenie, że was to nie spotka jest naiwne i takie są tego skutki, jeśli nabrali już nie jednego to i was nabiorą

No i pamiętajcie, że AY lubi się podszywać pod rolników na tym forum „są naprawdę przedsiębiorczy”

#2035 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:44

Dlatego to jest mój ostatni raz z AY. mam zostawione trochę ziemi pod soję ale chyba z 5 ha "zarzucę" pomidorem gruntowym. Mam dostęp do kombajnu , dopłaty dobre , mam gdzie materiał kupić.

#2036 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 24 luty 2016 - 12:31

no mi też nie płaca, a termin minął 2 tyg temu zaczekam jeszcze kilka dni i wysyłam wezwanie do zapłaty

Pajej a ten cały AY to po ile obiecał zapłacić? to nie lepiej wywieźć do Organiki Jarosław, płacą jak płacą ale przynajmniej za kasą nie trzeba się oglądać...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#2037 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 luty 2016 - 13:26

http://www.agroyoumi...-na-2016-r..pdf , lepsi od amwaya

#2038 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1069 postów

Napisany 24 luty 2016 - 13:53

Pajej a ten cały AY to po ile obiecał zapłacić? to nie lepiej wywieźć do Organiki Jarosław, płacą jak płacą ale przynajmniej za kasą nie trzeba się oglądać...

ja miałem umowe kontraktacyjna to musiałem zawieść do nich, blizej niz jarosław to pełkinie i tam tez skupuja soje. AY ma mi zapłacic zgodnie z umowa 150E/t 

#2039 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 luty 2016 - 14:00

150 czy 350? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark