Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3515 odpowiedzi na ten temat

#3101 Share klosek

klosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 07 marzec 2017 - 09:48

Podrzucam i zapraszam wszystkich.

Załączone miniaturki

• image-0d4d3981333e93ba95b48ac074f862a1a70c104192df49879b77cc220f4cd3e9-V (2).jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 07:44
  •  

#3102 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1403 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 09 marzec 2017 - 07:29

Panowie, jak to jest teraz odnosnie nowych przepisów w sprawie dopłat do wysokobiałkowych? Trzeba mieć umowę kontraktacyjną? Czy wystarczy, że w czasie sprzedaży spisze się umowę?

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#3103 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisany 09 marzec 2017 - 09:16

w poniedziałek jadę na szkolenie z wypełniania dopłat to pewnie coś powiedzą. Powiem szczerze, że nie słyszałem wcześniej o umowach. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3104 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 09 marzec 2017 - 10:12

tez mnie ciakawi jak to bedzie wygladac. Bo straczkowych nie bedzie mozna przyorac. Jak oni sprawdza czy wykosiłem czy nie? Chociaz ja nigdy nie siałem na przyoranie ale ciekawi mnie to

#3105 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1403 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 09 marzec 2017 - 10:41

Moje pytanie wzięło się z tąd, że wg projektu jaki kiedys czytałem były dwa pułapy dopłat. Wyższe były napewno dla tych co uprawiają na sprzedaż, niższe dla tych co zużywają na paszę. Wiadomo, że jak podpisze się umowę kontraktacji to zaraz trzeba kupić kwalifikat w absurdalnej cenie. Może cos pokręciłem...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#3106 Share matttic

matttic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 08:50

Podrzucam i zapraszam wszystkich.

Chciałem zapytać czy odpisali Wam na zgłoszenie albo ktoś coś więcej wie na temat szkolenia bo wysłałem już jakiś czas temu zgłoszenie 5 osób do Dębna na 21 marca i zero odzewu.

#3107 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 10:36

Co do dopłat to nie trzeba mieć umowy kontraktacyjnej ani na sprzedaż. Owszem pewnie będą dwie stawki dopłaty ale wynika to z tego, że dawne P_WB podzielili na dopłaty do roślin pastewnych przeznaczonych na paszę i na dopłatę do roślin strączkowych przeznaczonych na ziarno. Prawdopodobnie ta druga będzie wyższa i pewnie wyższa od obecnej ale to moje przypuszczenia bo zmniejszy się areał strączkowych bo fasola wypada. 

#3108 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1403 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 11:27

Dzisiaj dostałem wniosek i w instrukcji przy dopłatach do wysokobiałkowych w nawiasie napisali, że nie wymagana jest umowa.

#3109 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 12:22

Wkopali się przy wysokobiałkowych na paszę. Napisali, że jest zakaz przeorywania to na nawóz zielony ale nie uwzględnili tego że np. rolnik po 15 lipca może sobie to zaorać w celu likwidacji uprawy. I ciężko tu będzie udowodnić po zaoraniu czy to było na pasze czy na nawóz zielony. Jedynie powiedzieli, że najlepiej sobie fotkę strzelić na pole zawsze to może pomóc w razie problemów. 

#3110 Share klosek

klosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 17 marzec 2017 - 09:58

Witam

Co do konferencji sojowych w Janowie i Dębnie z przyczyn niezależnych, niestety nie odbędą się.  W imieniu Saatbau serdecznie przepraszam i zapraszam do kontaktu jeśli potrzeba doradztwa lub informacji w zakresie odmian lub agrotechniki.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3111 Share Pyrosz

Pyrosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 marzec 2017 - 18:03

Witam, zamierzam pisać pracę inżynierską o możliwościach uprawy soi w Kujawsko-pomorskim. Czy znalazłby się forumowicz z tego regionu który uprawiał w ostatnim , lub kilku poprzednich latach soję w tym województwie?

#3112 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 12:42

@Pyrosz

Możesz się posiłkować rozwinięciem badań nad roślinami białkowymi przez COBORU przez co zwiększamy lokalizacje badań na całą Polskę w tym kujawsko-pomorskie oraz województwa zimniejsze w tym nawet podlaskie, warmińsko-mazurskie.  

Sam fakt zwiększenia obszaru badań roślin białkowych świadczy o większym możliwościach w ich uprawie, oraz zainteresowania rolników do ich uprawy na terenie całej polski. Coraz większa liczba odmian z dostosowanym terminem dojrzewania do warunków u nas w kraju zwiększa zasięg możliwości uprawy tego gatunku.

Nie znam dokładnie tematu twojej pracy ale wykorzystanie danych z instytucji państwowych jest mile widziane wiec możesz poszerzyć zakres swoich danych źródłowych.

Pozdrawiam

Edytowany przez Soulshakin, 22 marzec 2017 - 12:43.

#3113 Share dzidzia202

dzidzia202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 27 marzec 2017 - 19:35

mam 2ha zaperzonego pola w tej chwili jest na nim pszenica ozima tak myślałem czy by tego nie przesiać soją klasa ziemi taka sobie jak bym prysną na jedno liścienie to bym sobie od perzył. pic polega na tym czy jest szansa że poniesione koszty mi się zwrócą. Do siana chce kupić soje od kogoś kto ma bo kwalifikat to jakaś porażka. Jestem z warmińsko mazurskiego okolice Iławy jak ktoś ma na zbyciu to proszę o kontakt.

#3114 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 29 marzec 2017 - 10:02

Koszty Ci się zwrócą i możesz jeszcze sporo zarobić ale materiał siewny jest bardzo ważny. Jak będziesz chciał kwalifikat to się odezwij.

#3115 Share toomi30

toomi30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo, maszyny drogowe budowlane

Napisany 29 marzec 2017 - 19:09

A wiecie coś o tym ze naszej polskiej soi nie chcą kupować bo jest za droga i sprowadzaja ta z GMO jak to bedzie dalej?

#3116 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisany 29 marzec 2017 - 19:12

Słuchaj tym to nie ma co się przejmować bo to co my produkujemy w kraju w porównaniu z ilością importowanej soi to prawie nic. Poza tym cena naszej soi i tak opiera się o rynki światowe.  

#3117 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1403 postów

Napisany 03 kwiecień 2017 - 10:51

Forumowicze, zbliża się okres siania soi wielkimi krokami. Jakie odmiany w tym roku preferujecie? U siebie sieję sprawdzoną Amandine. Myslę siać ok 20 kwietnia jak będzie odpowiednio ciepło. Co w tym roku proponujecie do walki z chwastami?

#3118 Share toomi30

toomi30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo, maszyny drogowe budowlane

Napisany 03 kwiecień 2017 - 20:05

ja sieje juz trzeci raz MAWKE dobry plon był w tamtym roku i może bym kupił MERLINA chyba jest dobry. A teraz z innej beczki o walce z chwastami wiem, że w tamtym roku się pisało o środku HARMONY ponoć dobry i udało mi się kupić ten środek (może gość mnie nie oszukał bo to z za granicy wschodniej) napiszcie prosze jak ktoś miał doświadczenie z tym srodkiem jaka dawka i w którym momęcie się stosuje jakie chwasty bierze i takie tam.

#3119 Share dzidzia202

dzidzia202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 07 kwiecień 2017 - 10:34

czy soje można zaprawić nitraginą tą co np łubin i ile gram stosować na 1ha. ewentualnie gdzie mogę zapytać o taką zaprawę. czy oprócz nitraginy zaprawiacie czymś jeszcze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3120 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 07 kwiecień 2017 - 11:24

W związku z pytaniami na PW odpowiem wszystkim tutaj:

Soja Protina

5,5 j.s./ha

Przy zakupie na 10ha płaci się za 9ha a 1ha jest gratis.

Big bag wystarczający na 5 ha to cena 3910zł już z inokulantem BASF.

Jeśli chcecie kupić na pojedyncze jednostki siewne to z inokulantem 148 zł/j.s. a bez 130 zł/j.s..