AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

pstaszek    238

mic01

Ja pryskałem Lontrel 300 SL w dawce 0,4 l na 1ha, ale miejscowo na ostrożeń polny

Ostrożeń polny w tej dawce bardzo dobrze zniszczył, ale soje też wiec jestem ciekaw jak będzie w twojej próbie

Jutro sprowadzę czy mam jeszcze lontrel jak będę miał to też zrobię z nim próby, ale samym lontrelem żeby wiedzieć, jaka dawka nie niszczy soi

maly00

Najlepiej jakbyś wstawił zdjęcia soi z tymi objawami

Jeśli objawy występują ogniskowo i atakują najpierw dolne liście to może to być choroba

Jeśli niema występowania ogniskowego a tylko na pojedynczych roślinach to niema się, czym przejmować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Czym zwalczyć skrzyp w soi? Tylko to mi wyskoczył o po leopardzie ..0.8 l soja ma na liściach przebarwienia lepiej reaguje jak jest mniejsze moim zdaniem na swojej soi zauważył na dolnych liściach wyraźne plany wręcz niektóre liście usychaja kolega kriss wstawiał kilka stron wczesniej foto takiej soi co to może być ?

U mnie puki co nie zauważyłem dalszego postępowania w usychaniu liści.Liście się przebarwiły trochę ale soja rośnie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

witam

 

po krótkim przeglądzie, niestety muszę stwierdzić iż w mojej soii strasznie rzuciła się dzika rzepa.

NA oprysk to już chyba za późno, poza rzepą, mam jeszcze paru przyjaciół, Soja ładna, ale czy jeszcze można prysnąc, ma to sens ekonomiczny???

Może jutro zrobię fotki zainfekowanych miejsc, ale jest to ok 20/30% powierzchni.

 

Pstaszek co byś poradził???
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

z rzepą jest ok 20/30 arów na 3 ha, więc tragedii nie ma, a pojawił się chwast bo Annuszka stanęła mała, listki takie mizerne

post-57898-0-76318900-1433875433_thumb.jpg

post-57898-0-53942300-1433875475_thumb.jpg

post-57898-0-00564400-1433875520_thumb.jpg

 

W odróżnieniu od Merlina, tan ładny duży zdrowy, już wiem jką odmianę zostawić na przyszły rok, ale nie wyciągajmy pochopnych wnioskó, może trzeba jej obsadę zwiększyć???

 

post-57898-0-21249000-1433875571_thumb.jpgpost-57898-0-53927600-1433875606_thumb.jpgpost-57898-0-45415500-1433875641_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

EKO-ENERGIA

No faktycznie ta Anushka coś słaba wiec z punktu ekonomicznego stosowanie herbicydu Basagram i to w pełnej dawce to raczej mało opłacalne

Chyba, że zastosujesz tylko w tych miejscach gdzie występują chwasty to by miało jeszcze sens

Tylko jak ta Anushka taka słaba to ją jeszcze tym środkiem bardziej dobijesz

Merlin widać dużo lepszy

 

Ja dzisiaj popryskałem Titus 20g na 1ha + Lontrel 10g na 1ha na małych poletkach ok 1m2, dlaczego taką mieszanka zrobiłem?

Bo u mnie rumianowate się pokazują, więc coś skutecznego i taniego by się przydało na te rumianowate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Czy harmony weźmie skrzyp? Ktos pisał ze dawał 7 g na ha i nic soi mje było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

maly00

A masz możliwość kupienia Harmony 75 WG czy też REFINE  75 WG bo to ta sama substancja

Ja pytałem o te środki, ale nie do dostania wiec pytam skąd chcesz je kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Mam możliwość kwestia ile dac u mnie tylko skrzyp a ta soja cos nie rośnie odmiana anuszka niby jest wilgoć ciepło a słabo jej to idzie jakby środek ja trzyma bo tam gdzie nie dopryskane sporo większą jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

maly00

Kwestia jest taka żebyś się z nami podzielił gdzie Harmony 75 WG można kupić

Nie tylko zadawaj pytania, ale też podziel się z innymi tym, co wiesz inaczej to niema to sensu jak ktoś tylko by chciał wiedzieć a nic przekazać innym

A co do dawki to trzeba stosować na własne ryzyko niestety

 

A co do wczorajszego oprysku Titusem + Lontrel to już dzisiaj widać, że Lontrel nawet w dawce 10g na 1ha niszczy soję

Jest tez cos na ten temat w linku od jahooo niestety soja nie toleruje Chlopyralid, czyli substancji czynnej zawartej LONTREL 300 SL

Zdjęcie poniżej

 

 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

maly00 harmony nie bierze skrzypu. jeżeli chcesz zniszczyć skrzyp to tylko możesz soje dosuszyč przed zbiorem starane

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Harmony jest z importu. Można stosować razem z Trendem do 8g/ha tylko teraz już chyba za późno. Stosowałem w fazie pierwszego liścia potrójnego i przez kilka 3-4 dni stanęła we wzroście , dostała małych przebarwień na liściach ale szybko jej przeszło. Harmony nie bierze skrzypu, ale rzepak, tobołki rdesty i komosę wystarczajaco.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyga25    2

post-36808-0-64525500-1433953018_thumb.jpg  Merlin stan dzisiejszy ,siana co 33 cm oprysk Afalon 1l +0,2 Comand,obok kółeczko wyjedzone przez chomika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

To, że Harmony jest z importu to każdy wie, ale kto go w Polsce rozprowadza gdzie można go kupić, jaka firma to robi?

No chyba ze ci chodzi o import własny?

Gdzie go kupiłeś Ulman?

 

dyga25

Merlin idealny czysty i międzyrzędzie zakryte wiec chwasty mu nie zagrażają, czyli idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Import własny, albo znajomych ludzi zajmujących się chemią poprosić odpowiednio wcześniej,  to sprowadzą


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Soja z 10.VI

odmiana Anushka

post-136328-0-79905700-1433957789_thumb.jpg

Siew 160kg/ha co 12,5 cm, + nitragina

 

post-136328-0-11712000-1433957877_thumb.jpg

Siew 150 kg/ha co 25 cm, Vitavax+nitragina

 

post-136328-0-28332100-1433957921_thumb.jpg

Siew 150kg/ha co 25 cm, Kwalifikat+Vitavax+nitragina

post-136328-0-17466100-1433957979_thumb.jpg

Siew 150kg/ha co 25 cm, Kwalifikat+Vitavax+nitragina

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ulman

Dzięki za wyjaśnienie, ale nie wyobrażam sobie ze ktoś mi będzie na 30 ha przywoził środki

 

01_Spider

Soja jak na Anushke to bardzo ładna tylko niestety wymaga gęstego siewu

A nasiona jak na ta odmianę są za drogie gdyby były tańsze to na pewno więcej osób by ja siało

Chodzi mi o cenę nasion na 1ha trzeba jej dużo wysiewać wiec drogo wychodzi

 

TAK U MNIE WYGLĄDAJĄ BRODAWKI

 

Merlin już na każdym polu ma brodawki

A u Amandine nie znalazłem choć wygląda lepiej niż Merlin to brak jej brodawek

 

 

Amandine brak brodawek

 

 

Merlin ma dużo Brodawek

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wyskoczył mi w soi rzepak i to sporo, mocno konkuruje, rozkłada się a soja stoi bo strasznie sucho znów się zrobiło. Czym go unicestwić i czy wogóle się to opłaci? Może soja go minie jakby popadało? Bo chmury się kręcą.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ja mam sprawdzone że Lontrel 300SL 0,3l/ha plus olej pryskane wieczorem i soja żyje.

PSTASZEK

skoro zastosowałeś 8g to był Lontrel 72WG

i ile zastosowałeś tego Lontrel bo dla rzepaku jest 0,14kg/ha czyli 140g a ty tylko 8g chyba 80g


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

master20002

Raczej soja rzepakowi nie da rady

Jak byś umiał załatwić Harmony 75 WG lub REFINE 75 WG

Basagran rzepaku nie bierze wiec specjalnego wyboru nie masz

Grzenio

Nie nie pomyliłem się zastosowałem 1cm w strzykawce, co po zważeniu dało dokładnie 1,1g Lontrel 300SL dałem to do 10l wody

Jedyna pomyłka to nie 10g na 1ha tylko 20g na 1ha, bo na 1ha daje 200l wody a nie 100l

 

Czyli mała poprawka nie 10g a 20 g na 1ha ta sama pomyłka w stosunku do Titusa nie 20g na1ha tylko 40g na1ha, czyli na 10 l wody poszło 2g titusa + 1g lontrel może to titus bardziej zadziałał

 

Dlatego dzisiaj jesz jedna próba z samym Lontrel 300SL według ciebie 0,3l na 1ha nie spali soi to ciekawe

 

Ja dam 1/3 tego, co ty zobaczę, co z tego wyjdzie, czyli 100ml, czyli nieco ponad 100g na 1ha

 

Czyli zastosuje 5ml na 10l wody, co daje 6g na 10l wody mam już odważone, co daje nam w 200l wody 100ml, czyli 120g na 1ha

 

Tera pomyłki nie będzie

 

Ale to był 1dzień może soja się wyprostuje zobaczę za kilka dni

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0

Witam wszystkich mam dwa pytanie dotyczące soji a mianowicie mam zasiane soje 2 h na różnych polach i dziś właśnie byłem zobaczyć a na jednym polu soja jest cała żółta sie robi tylko nie wiem dlaczego jak może być przyczyna tego ???a na innym soja była siana 1 maja i do tego czasu jest bardzo mała może około 5cm i martwi mnie to czemu tak powoli rośnie ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

soja w poniedziałek pryskana mieszanina basagram 1l/ha +butaxone 1l/ha

post-21379-0-02751800-1434010146_thumb.jpgpost-21379-0-09426100-1434010163_thumb.jpgpost-21379-0-74238800-1434010174_thumb.jpgpost-21379-0-27576400-1434010219_thumb.jpgpost-21379-0-61648600-1434010233_thumb.jpg

jak widac raczej ta mieszanina odpada... a i groszek po tym troszke choruje ale nic mu nie będzie, bo o wiele lepiej wyglada niz soja

post-21379-0-41035200-1434010255_thumb.jpgpost-21379-0-58320100-1434010243_thumb.jpg

Edytowano przez Pajej

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ma ktoś do sprzedania Harmony 75 WG lub REFINE 75 WG?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj