AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Pajej    231

moja wyglada podobnie, a foty to w sobote najwczesniej. bo nie mam aparatu, własnie moze ktos ma na sprzedaz


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54
Napisano (edytowany)

Wapno świeżo rozsiane,dzisiaj miało padać ale na razie tylko pomżyło.Ph nie jest tragiczne ale chciałem je polepszyć dla soi.Siana była w popiół i porządnych deszczy dużo nie było,więc tu bym upatrywał przyczyny.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

a u mnie wygląda to tak, Merlin bardzo ładny zasuwa że hej.... (oczywiście że zakładam z odmiana że tak jest jak jest)

 

 


Annuszka, wychodziła troszkę wolniej, mimo że siana w ten sam dzień, więc jest jej optycznie mniej, ale chyba nadgania, zobaczymy co dalej


połączyło mi posty, pierwsze 2 zdjęcia Annuszka, 2 dwa z drzewem na miedzy Merlin

post-57898-0-89231900-1431879047_thumb.jpg

post-57898-0-67348800-1431879059_thumb.jpg

post-57898-0-95502900-1431879225_thumb.jpg

post-57898-0-74022600-1431879239_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

KRISS75

No nie wiem czy jest tak jak piszesz

W każdym bądź razie chodzi mi oto ze na twoich zdjęciach widać, że soja ma fioletową łodygę i liścienie i liście też na fiolet zalatują a to by oznaczało niedobór fosforu zakładam, że dałeś wystarczającą dawkę, więc tylko zbyt kwaśna gleba może spowodować niedobór fosforu albo zbyt zimny przebieg pogody, co też ma skutek taki ze fosfor jest słabiej dostępny

No chyba ze to wina zdjęć, że tak na fiolet rośliny zalatują

 

Nie wiem jak jest u Pajej bo nie wstawił zdjęć, ale u mnie i u EKO-ENERGIA widać ładne jasno zielone bez przebarwień rośliny co oznacza że mają to co im potrzeba

Ale mogę się mylić żeby dać bardziej wiarygodną opinie to musiałbym być u ciebie na polu

Tak, że traktuj to, co piszę, jako info a nie, jako coś, co jest wyrocznią 

 

 EKO-ENERGIA

Merlin ładnie idzie a Anushka faktycznie słabsza

ale zobaczymy co będzie dalej

teraz widać że są różne odmiany

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13
Napisano (edytowany)

Panowie 

Leopard Extra 05 EC

 

moze byc na perz w soi?

Edytowano przez mf25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Prawdopodobnie tak jak i pozostałe środki może być stosowany, ale że nie jest zarejestrowany w soi to musisz stosować na własną odpowiedzialność niestety ja nie stosowałem tego środka wiec nie potwierdzę, że nic się nie wydąży po jego zastosowaniu

Poczytaj forum było o zwalczaniu samosiewów perzu itp. i pisaliśmy, jakimi środkami zwalczaliśmy

Więc jak je zastosujesz to na pewno się nic nie stanie

Ale jak zastosujesz Leopard i wszystko będzie ok to będzie następny środek, który będzie można stosować w soi wiec może warto go zastosować i opisać jego działanie

Ale to już ty musisz sam zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Mam kiepski aparat.Muszę wziąć cyfrówkę na pole. :P U mnie musiały wystąpić przymrozki bo kukurydza pożółkła a łubin dostał czerwonych listków więc liczę że słabszy wzrost to chłód i brak wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

pstaszek

 

niby 2 takie same kawałki pola oddalone 500 merów, ale przecie nie wiemy do końca co jest w środku, jak i nie wiem na 100% więcej o moich odmianach.

Ważne że ładnie idą, jedna szybciej druga wolniej, ale są zdrowe i ładnie zielone, obsada ok, ale dziś kolega mówił mi że próbował nawet 200 kg/ha i że było ponad 2 tony z hektara, a ty chyba masz inną drogę zmniejszenia obsady a plon taki sam, więc po co przepłacać za nasiona jak nie widać różnicy, w własnym materiale nie ma tak dużej finansowo różnicy ale mimo wszystko na 100 ha by się zebrało sporo grosza za te nasiona niepotrzebnie wyrzucić w ziemie.

 

KOLEDZY

 

Próbujmy, eksperymentujmy i dzielmy się spostrzeżeniami, co do mojej soii to sam już widzę sporo spostrzeżeń, błędów, które zechce eliminować na drugi rok, a wasze cenne uwagi też chcenie wezmę pod uwagę, a o uszczypliwościach zapomnę.... i liczę "vice wersa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

No tak ja raczej w stronę mniejszej obsady tak, aby zminimalizować koszty zakupu nasion

 

Ja zapłaciłem za nasiona ponad 25tyś zł a gdybym posiał swoje to było by to około 3,5tyś zł, więc różnica jest kolosalna nawet jak by przyjąć ze swoich musiałbym wysiać więcej to na pewno nie przekroczyłoby to kwoty 5 tyś zł

 

A jeśli udałoby mi się znaleźć odmianę, która ma dużo pędów bocznych i na nich nasiona to mógłbym zredukować wysiew nasion o połowę, czyli kwalifikat wyszedłby mnie 12,5 tyś zł a swoje nasiona 2,5 tyś zł wiec jest, o co walczyć i warto szukać odpowiedniej odmiany

 

No chyba, że nasi oprawcy myślę tu o firmach nasiennych w porę się obudzą i obniżą cenę soi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Znajomy posiał ponad 3,5 ha merlina. Byłem na jednym kawałku - wschodów jeszcze nie widać, ale gleba sucha  no i dopiero 7-8 dni minęło. Soja posiana dość płytko, za to nawozy wysiane jak na buraki. Sam jestem ciekaw, co tam wyjdzie. Będę robił zdjęcia. Po siewie na 2 dzień poszedł Afalon. Nie wiem czy coś da, bo gleba była przesuszona. Kawałki są różne - borowina na białym kamieniu, glina, piaski. Sam jestem ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

No sam jestem ciekaw jak siał około 7-8 dni temu to około 10 maja ciekawe czy soja powschodzi jak jest tak sucho jak piszesz

No i ciekawy jestem, kiedy dojrzeje, w jakim czasie i o ile później niż moja i czy warto tak opóźniać siew odmian, które mają w granicach 120stu dni wegetacji

No, ale pożyjemy zobaczymy czy warto

 

jahooo

Jak byś mógł do końca wegetacji przedstawiać nam jak się ma soja twojego znajomego to było by fajnie z góry dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

 

Lotren doskonale znam bo stosuje w Buraku cukrowym

 Butoxoe to własie miałem zastosować w fasoli tego roku zamiast Basagramu. 

Jutro zakupie Butoxoe  i popryskam ostroznia i zobaczymy ? 

A Leopard ma takie same działanie jak  Targa super

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Zgadza się Leopard ma tą samą substancję czynną chizalofop-P-etylowy co Targa Super, więc bynajmniej teoretycznie powinno to być to samo 

 

Ale czy stosowałeś w soi?

 

Jestem ciekaw efektu po Butoxoe jak popryskasz i ostrożeń padnie a soja nie to byłby ciekawy środek do stosowania w soi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

a propo terminu siewu znajomy posiał 16 maja, 2 dni temu, bo bał się zimnej Zoski,

ciekawe co mu z tego wyjdzie, bo ma do mnie straty 4 tygodnie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Ja zwykle siałem po 3 maja (4-6 maja) ale Aldanę, ma trochę krótszy okres wegetacji. Siew w takim terminie ze względu na obowiązkowe w mojej okolicy przymrozki na ogrodników. I co roku udawało się , soja nie miała strat z powodu przymrozków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Jasna sprawa, jeśli ktoś sieje odmiany wczesne, czyli w granicach 100dni wegetacji to niema potrzeby ryzykować wcześniejszego siewu gorzej jest z odmianami 120-130 dni ja w zeszłym roku z powodu Mavki, która dojrzała o 10 dni później niż Merlin musiałem kosić w październiku

 

Wiec jak widać 10 dni to jest bardzo dużo szczególnie, gdy zbiór przypada w jesieni wtedy niema takich długich dni ani ładnej pogody

 

Tak jak pisałem na wiosnę można ubezpieczyć soję od przymrozków wiec koszt nasion dostaniecie w stu procentach i ewentualnie koszt środków i zawsze możecie zasiać wcześniejszą odmianę na tej wymarzniętej soi a jesienią nie da się ubezpieczyć od nieprzewidzianego opóźnienia zbioru a więc ryzyko jest chyba większe na jesień niż na wiosnę w każdym bądź razie tak ja to widzę

 

EKO-ENERGIA

A jaką odmianę siał?

Bo jeśli Anushka to nie będzie jakiegoś specjalnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

pstaszek

rozmowa wyglądał tak

Gieniu posiałeś soję tak, jaką no soję, ale jaką no soję tą co zawsze ale jaka, no soję

No toś my se pogadali.....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Chociaż tyle wiemy ze to na pewno soja

W takim razie jak byś mógł to obserwuj, co tam się dzieje i jak zakończy się zbiór tej soi

Zawsze to jakieś doświadczenie, choć może niezamierzone, ale jednak jest dla nas doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matttic    4

Moja Merlin się zabrała do życia siew 24 kwiecień 2015

Chwasty też w końcu niektóre poległy szczególnie cieszy mnie że Harrier skrzyp upalił na zdjęciach z przed tygodnia miał sie całkiem nieźle 

 

post-119452-0-26594800-1432015309_thumb.jpg

post-119452-0-58804200-1432015311_thumb.jpg

post-119452-0-81861000-1432015313_thumb.jpg

post-119452-0-50442700-1432015315_thumb.jpg

post-119452-0-11753100-1432015318_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U mnie jest taka susza, że na jednym kawałku soja zaczyna skręcać liście...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

matttic

Rośnie ładnie, ale wygląda jak posadzona czy to był taki zamiar czy nie wszystko powschodziło?

Ciekawe jak będzie się rozwijać ma sporo miejsca wiec powinna wytworzyć pędy boczne

Jestem bardzo ciekawy, jaki będzie efekt końcowy na razie wygląda bardzo dobrze

 

master20002

Możesz wstawić zdjęcia z tej skręcającej się soi może to to samo, co było w zeszłym roku u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Moja Merlin się zabrała do życia siew 24 kwiecień 2015

Chwasty też w końcu niektóre poległy szczególnie cieszy mnie że Harrier skrzyp upalił na zdjęciach z przed tygodnia miał sie całkiem nieźle 

moze harier ja przytrzymał. mi sprzedawca odradzał zebym go w grochu nie stosował.

Moja tez rusza, bo cieplejsze noce


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jutro jak nie będzie deszczu to postaram się coś wykombinować, ale nadają jakieś opady w nocy więc jest nadzieja. A jak to wygląda? Listki unoszą boki do góry, tak jakby się zamykały.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

U mnie w zeszłym roku tak się podwijały liście w soi

 

 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Dzisiaj załatwiłem sobie trochę nasion, mam nadzieje ze bez zaprawiania wykołkują.

Zalałem je wodą na noc jutro wysieje siewnikiem ręcznym.

 

U mnie stan na polu na dziś wygląda tak

Chwasty zaczynają odbijać .

 

post-30168-0-57619500-1432144204_thumb.jpg

post-30168-0-96806400-1432144178_thumb.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj