AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

KRISS75    54

Widać każdy sobie rzepkę skrobie. :P Ja płaciłem 198zł/j.

Co do szkodliwości Mustanga i Lancetu dzwoniłem do przedstawiciela Dow AgroSciences i potwierdził dość duże ryzyko uszkodzeń roślin.Tak że przymusowa zmiana pola :unsure: .W związku z tym muszę podnieść na tym kawałku pola PH.Zakupiłem wapno Polcalc i taraz pytanie:Rozsiać przed siewem czy po wschodach soi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Rozumiem, że gdzieś może być drożej niż w centrali, ale taniej? Pierwsze słyszę, ale w poniedziałek zadzwonię to się dowiem, bo ja kupowałem bezpośrednio w centrali w Środzie Śląskiej

 

Moje skromne zdanie jest takie, że jak wysiejesz przed i je wymieszasz to efekt będzie lepszy niż stosując je po siewie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Problemem jest dodatkowe przesuszanie gleby:1 raz wapno-uprawka,2 raz nawozy -uprawka,3 raz-siew.Przynajmniej ja tak to widzę ale muszę się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

daj wszystko pod agregat siewny, może nic się nie stanie, jakie nawozy chcesz dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

  „Przykazania o wapnowaniu”

warto się zapozna

 

Warto się zalogować na stronie https://nawozy.eu/

 

 Aby mieć na bieżąco fachowa wiedzę na temat nawożenia

 

 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

daj wszystko pod agregat siewny, może nic się nie stanie, jakie nawozy chcesz dać?

Myślałem o Korn Cali ze względu na zapotrzebowanie na potas i dodatkowo Kizeryt.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Pytanie do praktyków a w szczególności do pstaszek: Czy stosowałeś może fungicydy w soi na swoich polach? i Czy podawałeś duże ilości mikroelementów(szczególnie B i Zn)?

 

Pytam bo pierwszy rok będę siać soje co prawda tylko 4 ha żeby zobaczyć jak się sprawdzi u mnie ta roślina bo puki co sieje kilka lat groch i jestem bardzo zadowolony z tej rośliny ale boję się znaczącego spadku cen w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Pytanie do praktyków a w szczególności do pstaszek: Czy stosowałeś może fungicydy w soi na swoich polach? i Czy podawałeś duże ilości mikroelementów(szczególnie B i Zn)?

 

Pytam bo pierwszy rok będę siać soje co prawda tylko 4 ha żeby zobaczyć jak się sprawdzi u mnie ta roślina bo puki co sieje kilka lat groch i jestem bardzo zadowolony z tej rośliny ale boję się znaczącego spadku cen w tym roku.

 

Jak na razie żadnej chemii do zwalczania chorób nie stosowałem mikroelementów też nie stosowałem. Moim zdaniem, jeśli bez tych specyfików nie osiągnę średnio 2,5t z 1 ha to raczej soi siać nie będę jak skończą się dopłaty.

Opłacalność soi przy plonie 2t czy też niższej jest zbyt niska wiec niema sensu jej chronić i wchodzić w dodatkowe koszty. Chyba, że będę ją siał tylko ze względu na płodozmian, ale to nie było by wtedy sensu jej dodatkowo chronić i traktować mikroelementami.

Tobie też radzę na początek nie przesadzaj z ochroną i mikroelementami możesz na 1ha przetestować pełną ochronę + mikroelementy wtedy będziesz widział czy warto w ogóle to stosować

Soja raczej w przyszłym roku też nie będzie droga ludzie sieja cokolwiek byle by dostać dodatkowe dopłaty do bobowatych i spełnić warunki zazielenienia (będzie się działo oj będzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Było 160zł do 1ha a teraz ma być 130zł do 1ha, czyli obcięli ponoć dużo Rolników kupuje materiał siewny, więc musieli podzielić na więcej Rolników do zbóż ma być 80zł do 1ha a było 100zł do 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

witam

czy któryś z forumowiczów próbował wysiewać nasiona soi siewnikiem punktowym do kukurydzy?

rozstaw rzędów wynosi 75 cm a wysiewana ilość ok 120000 nasion na hektar.

był już w tym wątku poruszany siew "rzadki" ale mowa była o 35 cm.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ja nie testowałem tak rzadkiego siewu a w szczególności tak niskiej normy wysiewu nasion na 1ha myślę, że najpierw musiałbyś znaleźć odmianę, która była by wstanie wytworzyć tyle pędów bocznych i nasion na tych pędach, aby pokryć różniące w obsadzie, bo to aż 5 razy mniej niż norma wysiewu soi ( około 600 tyś – 700 tyś nasion na 1ha) wiem, że Włosi sieja w rozstawie 70cm, ale nie wiem czy aż tak niską normę wysiewu stosują raczej mało prawdopodobne chyba, że mają odmiany, które są w stanie wytworzyć dużo pędów bocznych.

Ale na pewno warto sprawdzić, co z tego by wyszło tylko dobrą odmianę dobrać i jak najbardziej warto sprawdzić, ale moim zdaniem te 400tyś – 500tyś nasion trzeba było by wysiać na 1 ha

Jak nie sprawdzisz to się nie dowiemy, co z tego wyniknie, dlatego zachęcam do posiania

 

 

 

Sprzedałem ostatnią partię soi, więc wiem, jaki średni plon wyszedł z 33ha.

W całości było 69ton, co daje 2090kg z 1ha, co nie ukrywam, że mnie zadawala.

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dzisiaj dostałem telefon, że do odbioru są już nasiona Merlina. Jednostka kosztuje 195,30 zł. Sporo...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ciekawy artykuł, ale cuchnie jakimś promowaniem odmian, dlaczego nie wymieniono wszystkich dostępnych i zarejestrowanych odmian w Polsce to chyba wie tylko redakcja sami widzicie, że nie zawsze można wieżyc w to, co piszą

 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/odmiany-soi-8211-ktora-wybrac,56608.html

 

Jednocześnie cieszy mnie, że odmiana Aligator będzie w przyszłym roku już dostępna bardzo mi się podobała w doświadczeniach na poletkach ma dużo pędów bocznych i strąki na tych pędach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

AgroDavidosTV

Pewnie, że można zresztą niejednokrotnie pisałem o tym, ale powtórzę specjalnie dla ciebie sprzedałem 69 ton po 1400zł za 1tonę soi wyczyszczonej bez workowania, czyli luzem

 

 

Pytanie do wszystkich czy robicie już coś w kierunku siewu soi, czyli siew nawozu czy też jakieś przygotowanie pola pod soję włókowanie płytka uprawa?

Ja wczoraj rozsiałem część agrofoski dzisiaj może skończę, ale nie wiem, bo już od samego rana popaduje sobie drobny deszczyk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dlaczego taka cena? Rzepak skupują w cenie 50 % wyższej niż cena śruty rzepakowej a soja odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Mam pola zabronowane. Około 25 rozsieję polifoskę i uprawię agregatem. Jak będzie trzeba to powtórzę zabieg przed samym siewem. Teraz nie ma dnia bez deszczu.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

pawel885

Nic na to nie poradzimy takie życie zanim rynek skupu soi się rozwinie to trochę czasu upłynie dobrze by było żeby Polska w końcu wprowadziła zakaz stosowania w paszach roślin GMO to cena by na pewno wzrosła, ale na

razie jest jak jest i nic nie poradzimy

 

master20002

Ja już raz płytko około 5cm przeleciałem brona talerzową z wałem jakiś miesiąc temu teraz nawóz i miałem jeszcze raz przelecieć płytko, ale nie wiem czy pogoda pozwoli a chwasty rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

U nas to tyle wilgoci, że zastanawiam się czy wjadę pod koniec tygodnia z wieloskładnikiem, nie jest dobrze.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

jaco25

No to faktycznie kiepsko a zapowiadała się w tym roku wczesna wiosna a tu może się okazać, że będzie kiepsko posiać w tym miesiącu

Ja chciałbym zacząć siać 25 kwietnia, ale ta pogoda kiepsko wróży, chociaż udało mi się dzisiaj dokończyć rozsiewanie agrofoski, czyli o jeden krok jestem do przodu teraz tylko to płytko wymieszać i czekać na siew soi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54
Pytanie do wszystkich czy robicie już coś w kierunku siewu soi, czyli siew nawozu czy też jakieś przygotowanie pola pod soję włókowanie płytka uprawa?

Ja wczoraj rozsiałem część agrofoski dzisiaj może skończę, ale nie wiem, bo już od samego rana popaduje sobie drobny deszczyk 

Ja na początku marca włóka aby przerwać parowanie i wyrównać pole,przed świętami rozsiany nawóz i zabronowane.Teraz czekam na nasiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Ja wstępie wyrównałem pole, jeżdżąc płytko agregatem po skosie, niebawem posieje nawóz i znów lekka uprawa przed deszczem by nie obsuszyć za bardzo.

\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

To tak jak ja tylko jeszcze muszę wymieszać PK

Później to tylko życzyć sobie i wszystkim siejącym soję, aby pogoda dopisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj