AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

EKO-ENERGIA    9

JA w tym roku posieję ok 3 ha soji na próbę z nasionek kupionych, nie kwalifikowanych, na razie próby kiełkowania wychodzą 10/10

 

pytanie czy późnej bedzie też z nią dobrze, odmiana Anuszka

 

Jakie nawożenie stosujecie pod soję - 200 NPK wystarczy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Jak wiadomo ten rok będzie bardzo ciekawy dla strączkowych wszyscy chcą siać, więc opłacalność może być niska a i ze zbytem problemy będą, ale jak to mówią, kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi, dlatego Kula07 nawet jak posiejesz groch to warto wypróbować soję najlepsze doświadczenie to doświadczenie na własnej skórze wiec zachęcam do posiania i podzielenia się z nami doświadczeniami w tym temacie pozdrawiam i życzę powodzenia w nowej uprawie, czyli soi

EKO-ENERGIA  co do nawożenia to w moim przypadku będzie polifoska NPK 6-20-30 450kg na 1ha, co roku zwiększam nawożenie w taki sposób sprawdzam jak soja reaguje na zwiększone nawożenie chodzi mi konkretnie o przyrost plonu zobaczę czy w tym roku przy zwiększonym nawożeniu będzie wzrost plonu, jeśli tak to w przyszłym roku znów podniosę dawkę o 50kg NPK 6-20-30 czyli 500kk na 1ha jak przyrost będzie niewielki lub wcale to zejdą do 400kg na 1ha, czyli w odpowiedzi na twoje pytanie niestety myślę, że nikt nie jest wstanie ci odpowiedzieć ile dać pod soję, ponieważ nikt z nas nie zna twojej gleby-zasobności, ph itd., Więc najlepiej jak sam sprawdzisz na swoich polach ile powinieneś dać daj tyle ile napisałeś a w następnym roku zwiększ dawkę i już będziesz wiedział czy należy zwiększyć czy pozostać przy tej, którą dasz w tym roku ewentualnie zastosuj na każdym hektarze inną dawkę i porównaj plony i będziesz wiedział już w tym roku ile powinieneś dać na twoje pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

pstaszek dzięki

 

Myślałem o 250 kg NPK Polifoski 6.

Stanowisko to IV klasa, po QQ na ziarno, rok temu wapnowane, ale niebawem sprawdzę PH, by wiedzieć co tam słychać po QQ, sporym nawożeniu i słomie.

Wasze uwagi są bardzo cenne.

 

Sporo osób posieje strączkowe przeróżne pod dopłaty i nawet nie będą zbierać wiec czy tak strasznie zmieni sie rynek zbytu????

 

JA akurat soje zostawię sobie na następny rok, ale łubin będzie na sprzedaż z ok 30 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam.

 

Widzę dwie opcję dla siebie:

1. kupić soję i spróbować (do tego trochę namieszać sobie w ułożonym i dostosowanym do gospodarstwo płodozmianie);

2. podpisać umowę z firmą nasienną i kupić materiał elitarny grochu.

 

A czasu na przemyślenia coraz mniej.

 

pstaszek mimo wszystko dzięki za odpowiedź w temacie ;)

 

Witam kolegę ze studiów.

Na Twoim miejscu bym spróbował soi i sprawdził jak będzie w Twoich warunkach.

Choć z tego co piszesz i kiedyś mówiłeś to ten groch naprawdę fajnie Ci wychodzi i nie wydaje mi się żeby soja obecnie lepiej wychodziła. Jeszcze wiele pracy hodowlanej soja musi przejść żeby lepiej ją dopasować do polskich warunków.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

U mnie  z wyliczeń wychodzi 100kg potasu/ha i 20kg magnezu/ha więc chyba skłonie się do Corn cali.

Czytałem Twoje spostrzeżenia @pstaszek ale nie pamiętam czy próbowałeś posiać bez azotu na start?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Jeszcze nie próbowałem siać bez azotu jak na razie nie udało mi się dostać agrofoski, czyli PK 20-30 ale już nawiązałem kontakt z firmą, która jest mi wstanie to załatwić wiec w przyszłym roku prawdopodobnie wypróbuje taką opcję, czyli siew bez azotu na dzień dzisiejszy taka agrofoska w Big Bag kosztuje 1370zł netto, czyli około 200zł taniej od polifoski 6-20-30 oczywiście ceny cało samochodowe, co najmniej 24t może ktoś z was próbował albo spróbuje w tym roku to prosiłbym o zdanie relacji, jaki efekt został osiągnięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
milanreal1 no witam Cię ;)

 

Jeszcze na rozdaniu dyplomów wydawało mi się, że wystarczająco zagłębiłem się w temacie i zasieję soję, jednak po rozmowie z osobami uprawiającymi tą roślinę w moim rejonie dosłownie zwalił mnie z nóg termin zbioru... Tym bardziej, że wszyscy przedstawiciele sprzedający materiał siewny twierdzili, że 110- dni wegetacji wystarczy, no maksymalnie 120, ( co przy siewie koniec kwietnia/początek mają daje zbiór na przełomie sierpnia/września) a jak zwykle życie wszystko weryfikuje i realny zbiór przypada na przełom września/października.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Pstaszek a powiedz jak Ci wyszła soja w tamtym sezonie jaki plon Merlina siałeś??


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

jaco25

Widzę, że niezbyt czytasz to forum skoro o coś takiego mnie pytasz pisałem o tym wiec tylko krótko wspomnę siałem Merlina i Mavkę obydwie odmiany zmieszałem razem (miały mieć taki sam okres wegetacji, czyli około 120 dni, ale okazało się, że Mavcka jest o 10 dni późniejsza) plon liczę, że będzie około 2t z 1ha po wyczyszczeniu nie liczę tego, co zostało na polu około 500kg jest to związane z następnym oszustwem, o którym też pisałem a mianowicie to, że jak piszą firmy rozprowadzające nasiona soi soja ma zawiązywać strąki na wysokości około 12-14cm a nawet piszą, że w niektórych doświadczeniach 20 cm Umie w ciągu dwóch lat nie stwierdziłem, aby soja zawiązywała tak wysoko strąki umie przeciętnie na wysokości 6-8cm zdążają się rośliny, które zawiązują strąki na wysokości 10-12cm, ale to i tak nie jest wysoko, ponieważ soja ma strąki, które zwisają w dół, więc jak przyjmiemy, że strąk ma około 3cm to niestety, ale przy zawiązywaniu strąków na wysokości 6-8cm jest niemożliwe, aby pierwsze strąki zebrać a te na samym dole są najdorodniejsze, więc straty są nie uniknione

Kula07

Co do wczesności odmian to niestety następne naciąganie, ale jak mogę ci coś doradzić to Anushka jest najwcześniejsza z tych, co siałem miałem ją i siałem w maju oczywiście jak tutaj już pisałem nawożenie to 100kg polifoski wiec prawie jak by wcale a to na pewno też miało wpływ na to, że wcześniej ją mogłem zebrać zbierałem we wrześniu, chociaż można było wcześniej, ale pogoda była niesprzyjająca padał deszcz następna odmiana wczesna to Polska odmiana Augusta, ale jej nie siałem, więc nie mogę tego potwierdzić, ale z informacji, jakie uzyskałem w doświadczeniach wychodziła wcześniej od Anushki następna odmiana to Merlin I ona umie był wcześniejszy od Mavki o 10 dni i niema tutaj żadnej pomyłki jak próbowała mi wmówić Pani z AgroYoumis, że na pewno była posiana na lepszym polu wiec wegetacja się wydłużyła prawda jest taka, że soja była zmieszana i obydwie odmiany rosły na tym samym metrze kwadratowym wiec miały takie same nawożenie i warunki, co jednoznacznie udowadnia, że umie Mawka dojrzewa o 10 dni później wiec jej siać nie będę

Niestety na dzień dzisiejszy nie można mówić o przydatności uprawy jakiejś odmiany w danym rejonie kraju, dlatego warto samemu sprawdzić, która odmiana u was będzie wcześnie dojrzewać i dobrze plonować (samo życie ucz się na własnych błędach)

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Niestety na dzień dzisiejszy nie można mówić o przydatności uprawy jakiejś odmiany w danym rejonie kraju

 

 

O to właśnie chodzi, to co na południu się sprawdza, wcale już tak fajnie nie wychodzi na północy. Tak jak już pisałem, wcześniej rozmyślając nad uprawą soi nie brałem po uwagę doświadczeń rolników z mojej "okolicy", ale te jak już pisałem zupełnie zbiły mnie z tropu.

 

I prawdą oczywiście jest to, że aby cokolwiek oceniać, trzeba to sprawdzić na sobie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Jeszcze nie próbowałem siać bez azotu jak na razie nie udało mi się dostać agrofoski, czyli PK 20-30 ale już nawiązałem kontakt z firmą, która jest mi wstanie to załatwić wiec w przyszłym roku prawdopodobnie wypróbuje taką opcję, czyli siew bez azotu na dzień dzisiejszy taka agrofoska w Big Bag kosztuje 1370zł netto, czyli około 200zł taniej od polifoski 6-20-30 oczywiście ceny cało samochodowe, co najmniej 24t może ktoś z was próbował albo spróbuje w tym roku to prosiłbym o zdanie relacji, jaki efekt został osiągnięty

Ja zasieję część bez azotu startowego i zdam relację z różnicy we wzroście.

Najnowsza cena Merlina -198zł/jednostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

KRISS75

Będę czekał na twoje wpisy z obserwacji powiem tylko, że plon soi Anushka przy nawożeniu 100kg polifoski dała plon 1100kg z 1 ha, więc takie opinie, że soja nie potrzebuje wiele można tez włożyć miedzy bajki, dlatego sprawdzam odmiany i szukam takiej, która da przyzwoity plon przy odpowiednim nawożeniu, czyli co najmniej 2,5-3t z 1ha i będzie ją można zbierać nie później jak we wrześniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54
Napisano (edytowany)

@pstaszek

Prawdopodobnie przetestuje to na części Merlina bo pani z firmy Saatbau odradza nawożenie startowe ich odmian.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Pstaszek 150kg/ha merlina wystarczy? Tyle myślę wysiać gleba z przewagą 3b, oczywiście w bajki można włożyć to, że soja nie potrzebuje, ja dam 300kg N-P-K 8-20-30.  Zastanawiam się na daniem z 100kg później saletry pogłównie, żeby lepiej ruszyła w początkowej fazie.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54
Napisano (edytowany)

@jaco25 Saatbau podaje wysiew 4-4,5 jednostki/ha.Kolega @pstaszek wcześniej pisał że jednostka może ważyć różnie.

 

Jak mi powiedziano przyjmuje się teoretycznie około 27kg, ale dla przykładu w zeszłym roku jedna jednostka na mojej fakturze ważyła 31.80kg jak mnie poinformowano, co roku waga jednej jednostki może być różna ze względu na różna masę 1000 nasion w każdym roku może być inna, więc niema stałej wagi dopiero jak kupisz materiał to na fakturze będzie pisać ile ta partia( jednostki), które ty kupiłeś ważą

 

A dzieje się tak, dlatego że 1 jednostka zawiera 150000tyś. Nasion i to jest podstawą do sprzedaży ilość sztuk nasion a nie waga waga jest podawana dodatkowo
 

 

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

jaco25

Dokładnie tak jak napisał KRISS75 nie waga jest podstawą do sprzedaży jak i też do wysiewu to dotyczy nasion z firmy Saatbaun tam są ważne jednostki od 4-4,5 jednostki na 1ha, ale jak zauważycie inne firmy też podają obsadę na 1ha w tysiącach nasion na 1ha albo na 1m2 tak samo jak i w zbożach czy innych roślinach najważniejsza jest obsada na 1m2 waga jest podawana orientacyjnie tak naprawdę wszystko, co jest sprzedawane na wagę powinno być przeliczone według wzoru na ilość nasion na 1m2 i wtedy dopiero można określić ilość w kg/1ha.150-160Kg to jest zalecane przy siewie Anushki albo Polskich odmian chyba że masz zamiar posiać nasiona niekwalifikowane to wtedy należałoby zrobić test na siłę kiełkowania i według tego testu ustalić normę wysiewu

Jeszcze dodam, że żeby dostać dopłatę do materiału siewnego to trzeba wysiać, co najmniej 120 kg soi na 1ha i tu ma znaczenie waga 1jednostki, czym większa tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

No dobrze, rozumiem że od jednostki ale jednostka swoją wagę ma i jakoś trzeba to przenieść na siewnik żeby posiać nasiona. Powiem Wam, że na stronie saaten union jest fajny kalkulator do obliczania normy wysiewu, wpisujemy obsadę m2, mtz i siłę kiełkowania i wychodzi nam norma wysiewu.

Orientacyjnie ile waży jednostka Merlina coś słyszałem że 27kg, ale zależy pewnie od mtz, ja zamówiłem na 1,3ha 7 jednostek. Pstaszek TY jak siałeś rozstaw co 12,5 czy c0 25cm?


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Dopiero jak kupisz nasiona to będziesz wiedział ile waży jedna jednostka i według tego sobie ustawisz siewnik tak żeby ci wysiał 4-4,5 jednostki na 1ha, bo 7 jednostek na 1,3ha to wychodzi ponad 5,38 jednostki na 1ha to chyba trochę za dużo.

Ja siałem w pierwszym roku Anushkę, co drugi lejek, czyli około 25cm był wtedy większy problem z chwastami a w zeszłym roku, co każdy lejek Merlina + Mavkę soja szybko zakryła powierzchnię pola i problemu z chwastami nie było, ale zaleca się siać, co najmniej, co drugi lejek, czyli około 25cm a nawet rzadziej, ale trzeba zadbać w takim przypadku o dobre odchwaszczanie, bo soja później zakryje międzyrzędzie, więc może zarosnąć chwastami wiem też, że Włosi sieją w uprawie
STRIP TILL ITALIA nawet, co 70 cm i mieli plon powyżej 5t z 1ha, ale prowadzili uprawę w miedzy rzedziach plus ochrona chemiczna Soja W szerszych rzędach wypuszcza więcej pędów bocznych, co sprzyja zawiązywaniu więcej strąków (nie wszystkie odmiany wytwarzają pędy boczne a jak już wytworzą to niema na nich strąków albo jest ich bardzo mało taka odmianą jest Mavka) Merlin wytwarza pędy boczne i ma na nich strąki w zeszłym roku na roślinach Merlina było ponad 100 strąków ( na tych, które rosły rzadziej tam gdzie było gęściej było dużo mniej strąków), dlatego w tym roku posieje, co drugi a może nawet, co trzeci lejek oczywiście nie wysieje więcej niż 4 jednostki na 1ha a na niektórych polach posieje nawet mniej niż 4 jednostki na 1ha

Wiec wybór rozstawu międzyrzędzie należy do was, jeżeli zastosujecie dobrą ochronę to jak najbardziej siać, co drugi a nawet, co trzeci lejek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Najwyżej posieje większy areał. Ja właśnie myślałem co rozstawie co 25cm, tylko pytanie czym pryskać jeśli chodzi o bobik to ta sama grupa roślin, to dawałem 0,2l commanda i 1l afalonu ale nie wiem jak soja zniesie taką ilość chlomazomu nie wiem jaką dać proporcję. a Ty Pstaszek czym odchwaszczałeś swoją plantacje?


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Ktos juz sial na podkarpaciu? Zastanawiam sie nad obsianiem narazie hektar tylko co wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

W pierwszym roku pryskałem tylko afalonem a w zeszłym sencor + command od tego roku sencor jest zarejestrowany do odchwaszczania soi już o tym pisałem wcześniej pozostałe środki stosujemy na własne rękę 

 

Chlomazon jest zarejestrowany podobno do stosowania w soi, ale nie u nas wiec raczej nie powinno być problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Dokładnie kolego, podaj szczegółowo swoje obliczenia. Jak dzwoniłem do Jarosławia w sprawie kontraktacji to facet mówił, że koszt uprawy zamyka się w 1600 na ha. Sam jeszcze tego nie liczyłem więc warto zerknąć jak Ty to zrobiłeś.

W organice posiadaja kwalfikat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Może ktoś podałby rzetelną tabele kosztów, uprawy??? JA już swoje policzyłem ale jako ten co jeszcze nie uprawiał wolałbym pierwszy nie pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Panowie, co z wami przecież było już o kosztach zależy, kto jak liczy jak ktoś będzie liczył tylko koszt paliwa to wyjdzie tanio a jak ktoś policzy, jako usługa to będzie bardziej realistycznie niema rzetelnych kosztów, bo u każdego będą one inne, więc każdy może napisać o swoich kosztach, ale to niewiele wam da jedynie będziecie mogli porównać jak inni liczą kalkulują swoje koszty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj