AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Gość   
Gość

Mniej posiane to dopłata większa , a nie zmiana rządu  oszo,łomku !!!

jak na skupie była po 1500 brutto to chyba normalne że  można było 1600 dostać pomijając skup

o opryskach juz nie pisze bo szkoda słów na takiego barana / oszusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Czyli miałem racje wcześniej pisząc, że to, że dopłaty są większe to jasno pokazuje, że niema zainteresowania siewem soi i to jasno świadczy o tym, że niema tak dobrze jak wy trolle tu piszecie czy też jak na tym filmiku wyliczono, że soja takie dochody przynosi a głupi rolnik nie chce siać no popatrz, jaki ten rolnik ciemny wszystko mu wyliczyli a on nie chce siać.

Oglądnij wszystkie filmiki jeszcze raz, bo chyba nie wiesz, co piszesz soję gościu uprawiał, jako reprodukcję, czyli cena nawet 1600zł za taka soję to śmiech na Sali a poza tym już pisałem, że ceną 1500zł to tylko nieliczne firmy żeby nie powiedzieć, że tylko jedna dawała taka cenę i to przed potrąceniami w moich rejonach cena nie przekraczała 1300zł, więc te bajki to małym dzieciom opowiadaj na dobranoc.

No i powiedz coś o doglebówce, jaka to szkodliwa dla waszej soi, bo na filmiku już tego nie potwierdzają rozumiem, że mijałeś się z prawdą tak jak w każdej innej sprawie i w tym, co powyżej napisałeś jak i wszystkim, co na mój temat wypisujecie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Teraz, czyli na dzień dzisiejszy nie wiem, jaka jest cena mówię o cenie z poprzedniego roku przełom listopad grudzień cena netto nie przekraczała 1300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, pstaszek napisał:

Czyli miałem racje wcześniej pisząc, że to, że dopłaty są większe to jasno pokazuje, że niema zainteresowania siewem soi i to jasno świadczy o tym, że niema tak dobrze jak wy trolle tu piszecie czy też jak na tym filmiku wyliczono, że soja takie dochody przynosi a głupi rolnik nie chce siać no popatrz, jaki ten rolnik ciemny wszystko mu wyliczyli a on nie chce siać.

Oglądnij wszystkie filmiki jeszcze raz, bo chyba nie wiesz, co piszesz soję gościu uprawiał, jako reprodukcję, czyli cena nawet 1600zł za taka soję to śmiech na Sali a poza tym już pisałem, że ceną 1500zł to tylko nieliczne firmy żeby nie powiedzieć, że tylko jedna dawała taka cenę i to przed potrąceniami w moich rejonach cena nie przekraczała 1300zł, więc te bajki to małym dzieciom opowiadaj na dobranoc.

No i powiedz coś o doglebówce, jaka to szkodliwa dla waszej soi, bo na filmiku już tego nie potwierdzają rozumiem, że mijałeś się z prawdą tak jak w każdej innej sprawie i w tym, co powyżej napisałeś jak i wszystkim, co na mój temat wypisujecie.

 

 

Mniej zasiane było soi bo na działkach  EFA zabroniono wykonywania jakichkolwiek oprysków zamiast strączków niektórzy spełniali zazielenienia międzyplonami

to jaką ustalili cenę za reprodukcję to jest ich sprawa . podali cenę rynkową

 

Edytowano przez ordynator
mm,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
4 godziny temu, pstaszek napisał:

Teraz, czyli na dzień dzisiejszy nie wiem, jaka jest cena mówię o cenie z poprzedniego roku przełom listopad grudzień cena netto nie przekraczała 1300zł

no ja w listopadzie sprzedawałem po 1416 zł brutto po potrąceniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

andrzej1988

A ordynator wciska kity, że po 1500zł netto skupują, bo jedna firma w Polsce tyle płaci jak im zawieziesz a jak ci przyjadą i odbiorą z placu to więcej jak 1400zł za tonę przed potrąceniami nie chcą dać takie ogłupianie ludzi przez ordynatora się nie powiedzie.

ordynator

Film jasno pokazuje, że to ściema jak byś oglądał to byś wiedział, że te podsumowanie dotyczyło tego konkretnego gospodarstwa, więc nie wymyślaj swojej teorii, bo ona mnie nie interesuje po prostu ten film pokazuje jak próbuje się nami Rolnikami manipulować i każda inteligentna osoba to szybko wychwyciła, ale ty od początku jesteś mało inteligentny to próbujesz nam wciskać żałosne bajki a te 3,5 t to ty miałeś tak samo jak te 5t coś w zeszłym roku na wiosnę wciskał taki jesteś żałosny.

A bym zapomniał więcej tych chamskich odzywek to będziesz bardziej szanowany jest udowodnione, że tak się zachowują ludzie, którzy nie maja racji.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Jakimi zaprawami i w jakich dawkach zaprawiacie nasiona soi? Pytam zarówno o zaprawy fungicydowe jak i bakterie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Warto przeczytać, co ma do powiedzenia doświadczony producent soi

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/pieniadze-i-prawo/jak-zarobic-na-uprawie-soi/

 

Może stać się hitem i zagrozić soi?

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/uprawa/konopie-oleiste-henola-nowa-roslina-uprawna/

https://www.agrofoto.pl/uprawa/rosliny-oleiste/uprawa-konopi-henola-to-moze-byc-prawdziwy-hit-na-calym-swiecie,169.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54
Dnia 14.01.2019 o 18:24, Tetley napisał:

Witam. Jakimi zaprawami i w jakich dawkach zaprawiacie nasiona soi? Pytam zarówno o zaprawy fungicydowe jak i bakterie ?

Ja stosuję Vitavax 200 Fs w dawce 400ml na 100 kg nasion. Można też użyć Sarox T 500 FS, te same substancje jednak w nieco wyższym stężeniu. Jeżeli soję sieję pierwszy raz na nowej działce to tylko szczepię bakteriami i tyle.  Szczepionka to Nitroflora 1 opakowanie na 100 kg ziarna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mironrak    10
Dnia 18.01.2019 o 18:56, 01_Spider napisał:

Ja stosuję Vitavax 200 Fs w dawce 400ml na 100 kg nasion. Można też użyć Sarox T 500 FS, te same substancje jednak w nieco wyższym stężeniu. Jeżeli soję sieję pierwszy raz na nowej działce to tylko szczepię bakteriami i tyle.  Szczepionka to Nitroflora 1 opakowanie na 100 kg ziarna. 

Jak z wiązaniem brodawek w przypadku szczepionki Nitroflora i jaki plon miałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

cena soi w Lipsku pod Zamosciem spadła z 1445 brutto na 1340 brutto. Tj cena max od której mogą być potrącenia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Niesamowite jeszcze niedawno kalkulacje pokazywały, że opłacalność soi jest na granicy 2t z 1ha a ta firma pobiła rekord udowadniając nam, że opłacalność zaczyna się od 1,7t z 1ha i to bez dopłat nie wiem czy mam się śmiać czy też płakać według takich kalkulacji opłacalność soi pobiła rzepak i kukurydzę niesamowite, czego ci Rolnicy chcą skoro jest tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54
Dnia 22.01.2019 o 21:08, mironrak napisał:

Jak z wiązaniem brodawek w przypadku szczepionki Nitroflora i jaki plon miałeś ? 

W pierwszym roku słabo, ok 1,5 t/ha. W kolejnych latach coraz lepiej. W ubiegłym roku, gdzie soja była uprawiana już trzeci raz miałem ok 2,7 t/ha. Podstawą jest ph gleby, minimum to 6 a najlepiej ok 6.5. W pierwszym roku niema co się spodziewać dużej ilości brodawek, ale ważne aby cokolwiek było. U mnie po nitroflorze było ich najwięcej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Brawo nareszcie dyskusja wchodzi na właściwe tory zaczynacie mówić jak jest i tego się trzymajcie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Ja w tym roku planuję zaprawić Hi Stick + vitavax tylko muszę go wpierw namierzyć gdzie go kupić bo po nitraginie całe g....... było a nie brodawki


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Dnia 18.01.2019 o 18:56, 01_Spider napisał:

Ja stosuję Vitavax 200 Fs w dawce 400ml na 100 kg nasion. Można też użyć Sarox T 500 FS, te same substancje jednak w nieco wyższym stężeniu. Jeżeli soję sieję pierwszy raz na nowej działce to tylko szczepię bakteriami i tyle.  Szczepionka to Nitroflora 1 opakowanie na 100 kg ziarna. 

nitroflora znajduje się jeszcze w sprzedaży? jaki gatunek i rodzaj bakterii znajduje się obecnie w tym produkcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Jakie macie doświadczenia z nitroflorą? Ktoś robił porównanie do innej zaprawy?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Nigdy nie stosowałem, więc nie potwierdzę czy działa, ale myślę, że 01_Spider można wierzyć na słowo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Stosowałem Nitroflore, Biofood i jakiś czeski Rizhobin. U mnie nitroflora wypadła najlepiej, ale nie testowałem tych trzech szczepionek więcej niż rok. Może się zdażyć tak że w każdym kolejnym sezonie z uwagi na zmienne warunki podczas wegetacji inna szczepionka będzie lepsza. Z moich doświadczeń wynika że  w glebie o ph poniżej 6 brodawki bardzo słabo się zawiązują. Jak już tu pisałem najlepszy plon miałem w trzecim roku uprawy soi na tej samej działce. Oczywiście nie po sobie, a w zmianowaniu z pszenicą ozimą. W tym roku będę miał nitroflorę i Histick a także wysieje soje po soi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj