AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

andrzej1988    293

u mnie będzie w tym roku 3,80 ha SOI reszta 6 ha pszenicy i z 0,15 ha malin. Ze sprzedaża soi tez nie mam problemu. Skup 50 km ode mnie. Wynajmuje takiego znajomego Starem i zawiezie mi za 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93
Dnia 13.12.2018 o 20:33, aezakmi666 napisał:

Jakie w tym roku zamierzacie siać powierzchnie na swoich gospodarstwach  ? Ja mam ok 5 ha zaplanowane niestety nowe pola dzierżawy troche bidne ph 2 lata pod rząd wapnowane po 4t sypkiego ale bidnie jest . Zboża różnie tam wychodziły zamierzam jeszcze sypnąć  kredę przy wschodach soi żeby NPK pod agregat nie pogryzło się z kredą . Co polecacie na różne gleby ? Mam 2ha lekkiej ziemi piasko płowizna i 2 ha glinka trafia się czerwona i z płowizną  i poł ha borowiny i ok ha płowizny a mam Anuszke i Mavke której lepiej na jakiej glebie  ? Mam spory zapas na ok 8ha więc mogę kombinować . Plon aby zwrócił koszty bo wiem że z tych pół nie wyciągnę kasy bo miałem w tym roku na w miare zadbanych polach i 1800kg sypało na 1 raz ani brodawek nie było chociaż szczepiłem ale muszę zmienić płodozmian. Rzepak był by nieporozumieniem bo na kilka pryskań ceny nasion itp był był do tyłu parę tyś gryki i inne badziestwa odpadają bo nie ma ceny i zbytu na soję akurat w miarę mam a i cena ok 1400zł przy 1800 plus chociaż połowę dopłat to coś tam zostanie i bynajmniej przełamię monokulturę zbóż

Ja nie wiem gdzie tu sens i logika porywać się na uprawę soi wiedząc, że stanowisko nie nadaje się do uprawy rzepaku. Z doświadczenia wiem i widzę to że rzepak na świeżych działkach, o ile nie jest narażony na zimowo-wiosenne wymakanie, przy odpowiedniej wiedzy i agrotechnice zawsze plonuje na plus. Ludzie na najlepszych stanowiskach mają problemy z opłacalnością soi, a ty wymyśliłeś siew soi na "dzikiej ziemi". Dziwaczny pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31
Największy problem to nieuregulowane pH. Należałoby badania zrobić i wtedy podjąć decyzję o ewentualnej uprawie. Próbka w oschr ~15pln a wiedza bezcenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

ph od 4.5 do 5.5 max . Tutaj za soją jest plus że mam swoje nasiona i mniejszy nakład jest od rzepaku przecież 2 razy opryskać na chwast raz z azotem i wsio a przy rapsie ile tego jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

W moich stronach ludzie próbowali siać soję na piaskach i na borowinach z marnym wynikiem. Na piaskach plon 0t z ha a z borowiny może z 0,7t z ha. Na twoim miejscu zrezygnowałbym z soi na rzecz pszenżyta jarego w szczególności na piaskach. Ale to twoja ziemia i zrobisz jak zechcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jakie macie sprawdzone nawożenie dolistne soi. Wiem że jest tego multum i kazde firmy chwalą swoje ale lepiej zaczerpnąć opini od rolnika. Ja np stosowałem standardowy florovit na soi która była troche przerzadzona, chyba 2 razy i nie wiem czy była tego zasługa ale była bardzo dużo strąków niż tak gdzie nie stosowałem florovitu ale były to całkiem 2 inne odmiany. Na anuszce nie stosowałem florovitu tylko na tej późniejszej. W 2019 mam zamiar zastosować Nitrospeed 39. Duża zawartośc azotu, molibden, magnez, siarka i tytan. Za bardzo jeszcze nie moge zaniechać nawożenia azotem bo soja nie jest jeszcze tak że tak powiem zaklimatyzowana na moich glebach. Na niektórych kawałkach bedzie pierwszy raz a na innych już po raz drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

soje sieje już 4 rok w 2019 mam plan posiać ok 15 ha w tym roku udało sie pobić rekord zbioru na najlepszym kawałku miałem 3,7 t/ha ale na tym kawałku ph było powyżej 8 bez żadnego nawożenia Npk i bez azotu co prawda działka 2 klasy ziemi ale na następny sezon mam zamiar przeprowadzić doświadczenie i dobrze podsypać nawozem (200 kg polifoski 6 +jakieś 60 kg azotu) tylko nie wiem jak to wpłynie na termin zbioru.  Soja sprzedana po 1500 zł brutto po odliczeniu kosztu transportu, wilgotność i zanieczyszczenie w normie.

W tym roku pszenice odczuły bardziej susze niż soja ale jakby był normalny rok to myśle ze 4 tony jest do osiągnięcia na 2 klasie bez nawozenia, natomiast po soi sieje pszenice i nie stosuje pierwszej wczesnej dawki azotu i pszenica super sobie radzi.

Rozmawiałem z doradcą z ODR i mówił że na Podkarpaciu w tym roku niektóre odmiany na poletkach doświadczalnych osiągały plon nawet po 5 - 6 ton :-) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy ph 8 jest możliwe , ale po za tym mądrze gadasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

O ile pamiętacie kiedyś pisałem o problemie związanym ze w schodami i usychaniu po wschodach roślin jednym z przyczyn mogło być stosowanie Mustangu Forte, który zawiera aminopyralid, który negatywnie działa na soję potwierdził to też przedstawiciel firmy że gdy był stosowany ten środek to nie należy w następnym roku siać soi dlatego jeśli stosujecie któryś z tych środków lub inny zawierający aminopyralid to możecie mieć problemy z soją

  • Agria 2,4 DeFlor – Aminopyralid 195 SE (+ 2,4-D + florasulam)
  • Astor 360 SL (+ chlopyralid + pikloram)
  • Blast (+ chlopyralid + pikloram)
  • Dragon 450 WG (+ florasulam)
  • Dragon NT 450 WG (+ florasulam)
  • Iguana (+ chlopyralid + pikloram)
  • Kantor Forte 195 SE (+ 2,4-D + florasulam)
  • Kliper (+ metazachlor + pikloram)
  • Kojot Forte 195 SE (+ 2,4-D + florasulam)
  • Kratos Trio (+ chlopyralid + pikloram)
  • Lancet Plus 125 WG (+ piroksysulam + florasulam)
  • Mariner 360 SL  (+ chlopyralid + pikloram)
  • Mustang Forte 195 SE (+ 2,4-D + florasulam)
  • Navigator 360 SL (+ chlopyralid + pikloram)
  • Spark (+ metazachlor + pikloram)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72
15 godzin temu, ordynator napisał:

Nie wiem czy ph 8 jest możliwe , ale po za tym mądrze gadasz

Większość gleb w Polsce posiada odczyn w zakresie pH 3,0-8,5.
Miałem zmierzone ph  metodą Helliga pozwalająca zmierzyć pH w zakresie 5-8

Chcieliśmy sprawdzić jakies elektryczne urządzenie to ph trochę przekraczało 8 i jedno i drugie urządzenie podobnie pokazywało, natomiast gdzie soja była słabsza to i ph było niższe moim zdaniem to jest podstawa do osiągniecia plonu nie tylko w soi

Ph miezone było po skoszeniu soi sam byłem zdziwiony że tak dobrze wyszło bo nie stosuje dużo wapna ale staram się systematycznie coś dorzucić szczególnie przed soją i  rzepakiem.

A co do środków to po Lancet Plus 125 wg nie zauwazyłem żadnych problemów uwiezcie mi że najgozej soja wychodzi po środkach doglebowych stosowanych w kukurydzy np adengo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Potwierdzam, że ph powyżej 7,5 nie jest dobre szczególnie dla pobierania fosforu, ale widocznie wladirol prowadzi własne doświadczenia i jemu akurat służy takie ph, więc życzę powodzenia rozumiem, że w przyszłym roku 4t z 1ha murowane czyżby następny nawiedzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72
17 minut temu, pstaszek napisał:

Potwierdzam, że ph powyżej 7,5 nie jest dobre szczególnie dla pobierania fosforu, ale widocznie wladirol prowadzi własne doświadczenia i jemu akurat służy takie ph, więc życzę powodzenia rozumiem, że w przyszłym roku 4t z 1ha murowane czyżby następny nawiedzony?

kolego mówię jak jest u mnie ale tak samo moge powiedzieć, żę jak jest sucho to roślina ma jeszcze większe problemy z pobieraniem jakiegokolwiek składnika niezaleznie od ph (moze wyższe ph podczas suszy lepiej wpływa na pobieranie składników niewiem) ale na to nie mamy wpływu.

co to tych 4 ton to bardzo bym chciał ale znając życie to pogoda zweryfikuje wszystko nie wykluczam też 2 ton ale jak pisałem wyżej że soja sobie lepiej poradziła niż pszenica podczas suszy a może w bardziej newralgicznych momentach troche wody dostała a pszenicy zabrakło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
1 godzinę temu, wladirol napisał:

Większość gleb w Polsce posiada odczyn w zakresie pH 3,0-8,5.
Miałem zmierzone ph  metodą Helliga pozwalająca zmierzyć pH w zakresie 5-8

 

Chcieliśmy sprawdzić jakies elektryczne urządzenie to ph trochę przekraczało 8 i jedno i drugie urządzenie podobnie pokazywało, natomiast gdzie soja była słabsza to i ph było niższe moim zdaniem to jest podstawa do osiągniecia plonu nie tylko w soi

 

 

To też napisałem, że ty widocznie prowadzisz własne doświadczenia i u ciebie się to sprawdza

Teraz piszesz, że nie wiesz a w poprzednim poście napisałeś, że cytuje „Chcieliśmy sprawdzić jakies elektryczne urządzenie to ph trochę przekraczało 8 i jedno i drugie urządzenie podobnie pokazywało, natomiast gdzie soja była słabsza to i ph było niższe moim zdaniem to jest podstawa do osiągniecia plonu nie tylko w soi”

Myślę, że niepotrzebnie sugerujesz kolegą żeby podnieśli ph do, powyżej 8 bo o ile ph 7,5 na 1-2 klasie to jeszcze jest do przyjęcia to na niższych klasach jest czystym nieporozumieniem nawet ph powyżej 7 każda klasa ma swój optymalny zalecany poziom ph proponuję się z tym zapoznać zanim zaczniesz pisać takie sensacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

to napisze coś nie  w temacie kto uwierzy ze w tym roku kukurydza na Podkarpaciu sypała pod 16 ton/ha a słyszałem o lepszych plonach mi średnia wyniosła ok 15ton  a co roku kosiłem między 8 a 12 ton. jak ktos nie wiezy to dlaczego wipasz w Zadąbrowiu zbił cena na mokre ziarno  póżniej go zasypali i zamkną skup, może to nie w temacie ale obrazuje, że musiały być lepsze warunki niz w innych częściach kraju.

co do ph to pisze tylko moje spostrzeżenia napisałem też że działki jakie posiadam to 2 klasa troche 3 a  na piaskach takie ph niewiem czy jest możliwe do osiągnięcia bo nie mam takich działek. 
Napisałem że nie wiem jak podczas suszy ph wpływa na pobieranie składników bo są to skrajne przypadki których pewnie nikt nie bada a możne się mylę.

tak czy inaczej wapno już na przyszły sezon zastosowane.  Myślałem, że tu na tym forum jakaś konstruktywana rozmowa może być ale widzę, że ciężko będzie

Jak ktoś pisze ze chciałby uzyskać plon 4 tony soi to już piszą, że jest cytuję  czyżby następny nawiedzony ? i to ma być rozmowa o soi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

No cóż skoro to, co ty piszesz jest konstruktywną rozmową to Ja wymiękam i się wycofuję z tej dyskusji życzę powodzenia w prowadzeniu konstruktywnej rozmowy według wladirol

Postawiłem ci konkretny zarzut odnośnie ph a ty wijesz się jak węgorz wypisując różne przykłady nie na temat i to jest ta twoja konstruktywna rozmowa myślę, że ty nawet nie rozumiesz tego słowa życzę powodzenia.

Poniżej tabelka, bo jak sam powiedziałeś cytat:, „co do ph to pisze tylko moje spostrzeżenia napisałem też, że działki, jakie posiadam to 2 klasa troche 3 a  na piaskach takie ph niewiem czy jest możliwe do osiągnięcia, bo nie mam takich działek” nie trzeba mieć takich działek wystarczy mieć wiedzę, czyli poczytać w literaturze na ten temat i nie będziesz pisał takich śmieszności często u ciebie powtarza się słowo nie wiem to o czymś świadczy.

Na każdej glebie można podnieść ph tylko, po co skoro wiadomym jest, że na glebach 5-6 klasy niewiele roślin bez nawadniania daje wysokie plony a te, które sobie radzą na takich glebach nie potrzebują tak wysokiego ph czy też tolerują niskie ph, więc, po co podnosić tak wysoko ph skoro wiadomo jest, że soja na takich glebach bez nawadniania nie da nam wysokiego plonu może raz na 10 lat będą tak sprzyjające opady, że i na takiej glebie będzie dobry plon, ale to nie powód, aby na takich glebach utrzymywać tak wysokie ph, bo to się nie zwróci.

Dlatego jest ta tabela, która podpowiada nam, jakie ph jest optymalne dla danej gleby i jest to ściśle związane z tym, co tam możemy uprawiać, co nie znaczy, że nie można na takich glebach podnieść ph tylko, po co skoro buraka cukrowego, bobiku czy soi i tak tam nie posiejemy, bo plony będą tragiczne, co nie znaczy, że jak ktoś się uprze i posieją a akurat będzie dobry rok z systematycznymi opadami to uzyska dobry plon, ale to wcale nie oznacza, że na takich glebach można uzyskiwać dobre plony soi.

Tabela 2. Potrzeby wapnowania gleb mineralnych (gleby orne)




Ocena potrzeb wapnowania

Kategoria agronomiczna gleb

bardzo lekkie

lekkie

średnie

ciężkie

pH w 1 mol KCl

Konieczne

do 4,0

do 4,5

do 5,0

do 5,5

Potrzebne

4,1-4,5

4,6-5,0

5,1-5,5

5,6-6,0

Wskazane

4,6-5,0

5,1-5,5

5,6-6,0

6,1-6,5

*Ograniczone

5,1-5,5

5,6-6,0

6,1-6,5

6,6-7,0

Zbędne

od 5,6

od 6,1

od 6,6

od 7,1

* optymalny zakres odczynu dla danej kategorii agronomicznej gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wladirol

nie przejmuj sie pstaszkiem bo to tępe , on sieje soje 10 lat i doszedł do 1,5 T na najlepszym kawałku  i kazdy kto ma więcej to nawiedzony

małopolska i podkarpacie to rejony na których soja czuje się dobrze klimat i dobre ziemie jak jeszcze w lecie pokropi to jest ok i jak cena się utrzyma to bedzie zagłębiem sojowym , bo  3 - 3.5 tony osiągnąć to nie problem a to po 1500 + dopłata daje lepiej zarobić jak na rzepaku a soja na dobrej ziemi te 3 tony bez nawożenia nasypie , bo głęboko sięga korzeniami

normalna rzeczą jest że na piachu nie urośnie , na piachu może coś urosnąć jak potrzebuje wody  wcześniej skorzysta z wilgoci zgromadzonej w zimie  potem zakryje glebę i jak jeszcze potem pokropi to cos się zbierze .Soje się sieje pózniej ziemia przeschnie bo goła w lecie piach gorący a spód przepuszczalny i kaplica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72
32 minuty temu, pstaszek napisał:

No cóż skoro to, co ty piszesz jest konstruktywną rozmową to Ja wymiękam i się wycofuję z tej dyskusji życzę powodzenia w prowadzeniu konstruktywnej rozmowy według wladirol

Postawiłem ci konkretny zarzut odnośnie ph a ty wijesz się jak węgorz wypisując różne przykłady nie na temat i to jest ta twoja konstruktywna rozmowa myślę, że ty nawet nie rozumiesz tego słowa życzę powodzenia.

Poniżej tabelka, bo jak sam powiedziałeś cytat:, „co do ph to pisze tylko moje spostrzeżenia napisałem też, że działki, jakie posiadam to 2 klasa troche 3 a  na piaskach takie ph niewiem czy jest możliwe do osiągnięcia, bo nie mam takich działek” nie trzeba mieć takich działek wystarczy mieć wiedzę, czyli poczytać w literaturze na ten temat i nie będziesz pisał takich śmieszności często u ciebie powtarza się słowo nie wiem to o czymś świadczy.

Na każdej glebie można podnieść ph tylko, po co skoro wiadomym jest, że na glebach 5-6 klasy niewiele roślin bez nawadniania daje wysokie plony a te, które sobie radzą na takich glebach nie potrzebują tak wysokiego ph czy też tolerują niskie ph, więc, po co podnosić tak wysoko ph skoro wiadomo jest, że soja na takich glebach bez nawadniania nie da nam wysokiego plonu może raz na 10 lat będą tak sprzyjające opady, że i na takiej glebie będzie dobry plon, ale to nie powód, aby na takich glebach utrzymywać tak wysokie ph, bo to się nie zwróci.

Dlatego jest ta tabela, która podpowiada nam, jakie ph jest optymalne dla danej gleby i jest to ściśle związane z tym, co tam możemy uprawiać, co nie znaczy, że nie można na takich glebach podnieść ph tylko, po co skoro buraka cukrowego, bobiku czy soi i tak tam nie posiejemy, bo plony będą tragiczne, co nie znaczy, że jak ktoś się uprze i posieją a akurat będzie dobry rok z systematycznymi opadami to uzyska dobry plon, ale to wcale nie oznacza, że na takich glebach można uzyskiwać dobre plony soi.

Tabela 2. Potrzeby wapnowania gleb mineralnych (gleby orne)




Ocena potrzeb wapnowania

Kategoria agronomiczna gleb

bardzo lekkie

lekkie

średnie

ciężkie

pH w 1 mol KCl

Konieczne

do 4,0

do 4,5

do 5,0

do 5,5

Potrzebne

4,1-4,5

4,6-5,0

5,1-5,5

5,6-6,0

Wskazane

4,6-5,0

5,1-5,5

5,6-6,0

6,1-6,5

*Ograniczone

5,1-5,5

5,6-6,0

6,1-6,5

6,6-7,0

Zbędne

od 5,6

od 6,1

od 6,6

od 7,1

* optymalny zakres odczynu dla danej kategorii agronomicznej gleby

no cóz masz w jednym racje że szkoda tu gadać

skoro napisałem że zrobiłem doświadczenie na mojej ziemi i stwierdziłem że na ph 8 miałem lepszy plon (to może ktoś to wykorzysta)

natomiast Ty podpierasz sie tylko na wiedzy książkowej (teoretycznej) a moze miałeś podobne ph i nie stwierdziłeś różnicy w plonie to wystarczyło by to napisać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

No cóż wladirol należysz do tych osób, które coś napiszą a jak się im zwróci uwagę, że to bezsensu to zaczynają wszelkimi sposobami przekręcić to, co napisały, że niby im nie oto chodziło, dlatego warto mieć wiedze a na pewno unikniesz takich sytuacji.

Opinie doglebówki (czytaj ordynator) sobie odpuścimy on się już wystarczająco skompromitował.

RolnikMati pozdrawiam ekipę AY chciałoby się napisać pozdrawiam wariatki z AY, ale to nie wypada, więc tylko pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Masz rację ordynator. Stanisław P.  Jest jak polityk. Dużo gada a nic nie mówi. Pisze tu co posta referat, ma się za pioniera  w uprawie soi a jego plony to miernota w stosunku do nakładów. Każdy lepszy rolnik co ma ogólną wiedzę zbiera lepsze lub podobne plony od niego bez kwalifikatu jak on, bo jak wiadomo tylko frajer kupuje kwalifikowany material  soi ktory jest od chlopa z woza pakowany. Taki jest Popielarzyk. 

U niego w okolicach Nieszkowice już wiedzą jaki to as 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

On kwalifikat to pewnie  dostaje za to co pier**li o AY     bo  te plony które od 10 lat  zbiera nie pokrywają zakupu kwalifikatu hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Rozumiem, że trafiłem w samo sedno to rozjuszyło gromadkę z AY pozdrawiam i życzę dalszych owocnych wypowiedzi rozumiem, że nowy rok się zbliża, więc trzeba o klienta powalczyć, ale żeby aż tak nisko upaść to naprawdę przykre.

To prawda, że materiał siewny z AY jest prosto z woza pakowany a sprzedają, jako kwalifikat, kto może coś więcej wiedzieć na ten temat jak nie ty RolnikMati i to prawda, że przez ten materiał siewny średni plon mi zaniża, ale jak już pisałem to ostatni raz jak kupiłem ten pseudo materiał siewny teraz nawet gdybym go za darmo dostał to bym go nie posiał szkoda pola nawet najgorszego.

Ale, dzięki że potwierdzacie to, o czym pisałem, że to kiepski materiał siewny ( rozumiem, że to tylko nowa taktyka ha ha dobre)

Jest tyle firm na rynku, które sprzedają porządny materiał siewny w jednostkach siewnych, co jasno wskazuje na jego, jakość ponieważ jest wyliczona ilość na 1ha, więc materiał musi być dobry a nie jak sprzedaje AY na kilogramy, co jasno wskazuje, że materiał jest kiepski i dlatego trzeba dużo wysiać to coś zawsze powschodzi beznadzieja. Mimo wszystko życzę wam owocnego sezonu w końcu zbliżają się nasze Polskie święta, więc trzeba wybaczać, dlatego wybaczam wam, bo nie wiecie, co czynicie i życzę poprawy w przyszłym roku po prostu tak niewiele trzeba, aby się zmienić pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Ktoś to czyta? Za darmo nie weźmiesz już? Do tej pory Ci nie przeszkadzało że dostawałeś od nas nasiona w zamian na reklamę?

Jak to mówią jak dziad odżyje to Cię torbą zabije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj