AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

mano    257

Ja bym tak czarno nie widział przyszłości soi. Mam znajomych którzy mają dobre gleby i zmienili uprawę groszku polnego właśnie na soje i o jęczmieniu nawet nie myślą, aczkolwiek mając własną maszynę np kombajn to koszty rozłożą się nie tylko na soję ale na wszystkie rośliny które muszą mieć omłot i tutaj widzę światełko w tunelu dla soi. Ale każdy ma swój przelicznik w gospodarstwie i wie najlepiej czy kierować się wyliczeniami innych czy swoimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co widzę na naszym terenie to żeby zobaczyć jeczmień jary na polu  to dopłaty musza być większe do jęczmienia  jak do strączkowych 😀\

uprawa soi jest konkurencyjna do uprawy rzepaku , a ten co ta kalkulacje przedstawił pewnie kwalifikat jeczmienia sprzedaje hahaha

soja musi mieć ciepło i w miarę wilgoci i czego tu sie uczyć w uprawie ??? na ciepło wpływu nie mamy , wilgoci potrzebuje w lecie więc na piachu skoda sobie d*py zawracać i zapomniałem zadbać żeby jej chwast nie udusił 😃

nie słyszałem żeby jeczmien sypal 7 ton i kosztował 650  , bo albo sypie albo kosztuje z małymi wyjątkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Czasami warto posłuchać innych i zobaczyć jak oni kalkulują swoje dochody myślenie, że Ja wiem najlepiej jak liczyć nie jest mądre poza tym w mojej okolicy, czyli na południu kraju gdzie warunki dla uprawy soi są, co najmniej dobre po sześciu latach uprawy soi nikt się nie zainteresował uprawa soi wolą uprawiać jęczmień jary, który sypie im w granicach 6-6,5 tony z 1ha a gleby nie są najlepsze, więc jak ktoś pisze, że ma 3t soi a nie potrafi zebrać 7 ton jęczmienia jarego, który jest najmniej wymagającym zbożem to naprawdę trzeba się zastanowić nad tym, co on mówi

Widzę, że ordynator, który zbiera po 5t soi, która nic poza ciepłem i troszkę wody no i odchwaszczaniem niczego nie potrzebuje i daje 5t z 1ha nie potrafi zebrać 7t jęczmienia jarego a w tym roku miał 3t soi tyle, co pszenicy prawdziwy mistrz blefowania poza tym ordynator rozejrzyj się, bo chyba jesteś nie na czasie jęczmień kosztuje więcej niż 650zł, ale ty widać nie z tego kraju, więc niezorientowana jesteś.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
1 godzinę temu, pstaszek napisał:

Czasami warto posłuchać innych i zobaczyć jak oni kalkulują swoje dochody myślenie, że Ja wiem najlepiej jak liczyć nie jest mądre poza tym w mojej okolicy, czyli na południu kraju gdzie warunki dla uprawy soi są, co najmniej dobre po sześciu latach uprawy soi nikt się nie zainteresował uprawa soi wolą uprawiać jęczmień jary, który sypie im w granicach 6-6,5 tony z 1ha a gleby nie są najlepsze, więc jak ktoś pisze, że ma 3t soi a nie potrafi zebrać 7 ton jęczmienia jarego, który jest najmniej wymagającym zbożem to naprawdę trzeba się zastanowić nad tym, co on mówi

To chyba bijesz do mnie. Więc, czy gdzieś napisałem aby ktoś dostosował się do mojego toku myślenia? Chyba nie i, jak odczułeś/łaś że  Ja wiem najlepiej to się mylisz.

Co do jęczmienia, siałem jęczmień jary i już nigdy nie zasieję co roku sieję zimowy bo lepiej w  Mojej  kalkulacji mi się opłaca.

Piszesz ze im sypie a czy na wadze byłeś/byłaś czy tylko ze słów słychać było o takim plonie?

Dnia 15.10.2018 o 08:03, pstaszek napisał:

Ciekawe porównanie uprawy soi w stosunku do jęczmienia jarego i ich opłacalności całość jest podana w linku poniżej.

https://agroprofil.pl/uprawa/warto-postawic-soje/

Co sądzicie o takim wyliczeniu kosztów?.

Zadałeś/łaś pytanie więc wyraziłem Swoje osobiste zdanie, podkreślam Swoje i nikomu tego nie narzucam. Każdy ma swój rozum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ptaszku od 6 lat się dużo zmieniło  w uprawie soi

1 cena 1500 brutto  i chętnych coraz więcej

2 sor do bólu

Siejesz od 6 lat i 1,5 tony soi nie możesz uskrobać na polach które dają 6,5 tony jeczmienia  hahaha wez się chłopie pierdolnij w czoło młotkiem 😀

na takim polu jak zaszczepisz nasiona to bez grama nawozu urosnie 3 tony o ile pogoda będzie sprzyjała jeczmieniowi

pisałem że jak jęczmien i inne zboża sypią w danym roku to ceny sa niższe od 650 zl/ tona wyjątek o którym wspomniałem jest wtedy kiedy pół europy wyschmie a w Polsce sypie

poczytaj sobie jakie sa średnie  plony jeczmienia jarego  w Polsce  , niższe jaki średni plon soi hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

mano

Ty wyraziłeś swoje zdanie a ja swoje, więc, w czym problem? Nie możesz się pogodzić z faktem, że ktoś może mieć odmienne zdanie niż Ty poza tym nie pisałem bezpośrednio do ciebie tak jak teraz a jedynie skomentowałem to, co napisałeś, więc, w czym problem?

A z tym czy byłem przy wadze i czy widziałem to jest tak samo jak Ty napisałeś, że miałeś 2,7 soi z 1ha mam żądać dowodów od ciebie bądź dorosły nie zachowuj się jak dziecko.

To jest forum i każdy wyraża swoje zdanie publicznie, więc jest jasne, że ktoś może to skomentować nie koniecznie po naszej myśli, więc wrzuć na luz mano

ordynator

Rozumiem, że na tym forum to sami nieudacznicy wedle twej teorii soja urośnie bez nawożenia i da, co najmniej 3t z 1ha a na wiosnę pisałeś, że da 5t z 1ha jesteś ty poważny? Koledzy na forum robią, co się tylko da żeby osiągnąć 2,5t średniego plonu a ty piszesz brednie, że soja bez nawożenia daje 3t z 1ha.

1500 zł za tonę soi? Poczytaj sobie za ile sprzedali koledzy na forum soję w moim rejonie większość płaci cenę wyjściową 1250 zł netto, więc nie pisz bredni.

Wiesz, co poradzę ci coś przestań już pukać się tym młotkiem w głowę, bo to ci nie pomaga a wręcz przeciwnie coraz bardziej szkodzi najpierw doglebówka a teraz 3t z 1ha bez nawożenia naprawdę zabawa z młotkiem nie wychodzi ci na dobre.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Soja w moim  rejonie 1440 zł brutto. Byłem z próbką to miała wilgotnośc 13,5 %. ta póżniejsza a annuszka to nie wiem ale jest pewnie mniej. Musiałbym się liczyć z potrąceniami delikatnymi. Soja oczyszczona wstępnie na wialni. Planuje ją wywieść ale narazie nie mam czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
33 minuty temu, pstaszek napisał:

mano

Ty wyraziłeś swoje zdanie a ja swoje, więc, w czym problem? Nie możesz się pogodzić z faktem, że ktoś może mieć odmienne zdanie niż Ty poza tym nie pisałem bezpośrednio do ciebie tak jak teraz a jedynie skomentowałem to, co napisałeś, więc, w czym problem?

A z tym czy byłem przy wadze i czy widziałem to jest tak samo jak Ty napisałeś, że miałeś 2,7 soi z 1ha mam żądać dowodów od ciebie bądź dorosły nie zachowuj się jak dziecko.

To jest forum i każdy wyraża swoje zdanie publicznie, więc jest jasne, że ktoś może to skomentować nie koniecznie po naszej myśli, więc wrzuć na luz mano

Tak wszystko ładnie tylko Ty chciałeś opinii w sprawie swojego pytania, Ty mi zarzuciłeś wymądrzanie się i Ty mi napisałeś że ja się nie mogę pogodzić z faktem, że ktoś może mieć odmienne zdanie a ja wyraziłem swoje zdanie więc kto tutaj się nie możne pogodzić z czyimś zdaniem?

Co do dziecka Ja jestem dorosłym człowiekiem i w pełni odpowiedzialny swoich słów więc napisałem prawdę, masz prawo  Mi nie wierzyć, jeszcze jest jakaś demokracja.

Ty opierasz swoje zdanie na przypuszczeniach nie na faktach chodzi o plon tej jak zaciekłej uprawy jęczmienia jarego więc Tobie radzę wyluzować to tylko dyskusja i napinanie majtek może źle wpłynąć na ciało.

A jeszcze czy sam uprawiałeś jęczmień obojętnie jaki, i czy Ty możesz coś napisać ze swoich doświadczeń. Chętni zapoznam się z Twoimi doświadczeniami  może czegoś się nauczę. Wiem że jest oddzielny dział gdzie się porusza temat jęczmienia, ale może uda się zrobić wyjątek bo tutaj chodzi o soję kontra jęczmień.   

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Nie napinaj się młody człowieku twoje fakty są tak samo prawdziwe jak moje zarzucasz mi kłamstwo a sam nie masz potwierdzenia na to, co piszesz, więc weź wyluzuj i zastanów się nad tym, co piszesz widać trafiłem w sedno skoro się tak zbulwersowałeś wiem, co napisałeś i co chciałeś dać mi do zrozumienia, dlatego dostałeś ripostę, więc już nie płacz i pogódź się z tym faktem koniec kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Tak, najlepszą obroną jest atak. Pochlebiasz mi pisząc młody człowieku, przywracasz mi wiarę we wróżki gdy byłem dzieckiem ale jak już wtóry powielam zdanie to Ty oczekiwałeś od forumowiczach  opinii  i sam się zagnałeś w kozi róg.

I kolejny raz Mi coś zarzucasz tym razem kłamstwo. Ja dzielę się swoimi doświadczeniami a ty opierasz swoje zdanie na czyichś sukcesach. 

Płakać nie będę bo z jakiego powodu, spokojnie piszę a TY się unosisz. Ech ta młodzież.

Tak zakończmy to, może ktoś inny wypowie się i powie prawdę ze swojego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Witam RolnikMati nie wiem czy to się dotyczy mnie, ponieważ mój Nick na tym forum to pstaszek, ale jeśli to do mnie to dzięki za uznanie i rozumiem, że czujesz się przegranym jeszcze raz dzięki za uznanie i pozdrawiam całą ekipę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Swego czasu dużo tu stron przeczytałem i ten ptaszyna wykończył tutaj kilku gości co naprawdę każdego chwasta i każdą substancję go niszczącą znali w strączkowych 😀😀 tak się do nich dopierdalał że zrezygnowali z dzielenia się wiedzą . I nadal prowadził doswiadczenia z opryskiwaczem polowym i granstarem w soi , ostatnio odmiany AY MU nie pasuja bo chciał reprodukcję robić ale jak się mu przyjrzeli to podziękowali hahaha i teraz taki zamęt zrobił  z odmianami i chorobami soi że ani nikt nie czyta ani nie pisze 😀 na dodatek albo deszcz nawalny albo opielacz  albo wirusy  hahaha  , nawet mniej zasiali bo dopłaty większe , ale to się zmieni bo zainteresowanie rośnie uprawą Taką wiedzę odnośnie uprawy soi jak ma ptaszek to w kazdym sklepie z widłami i opryskami mają  nie słuchać pierdół tylko siać  jak kto ma ochotę 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Jak widać w tym roku dopłata do strączkowych jest większa od zeszłorocznej, co jasno wskazuje, że spada zainteresowanie ich uprawą jasno to wskazuje, że trzeba coś zmienić, aby zainteresowanie uprawą soi wzrosło jednym z czynników, które mogą wpłynąć na większe zainteresowanie uprawą soi jest obniżka cen materiału siewnego na przykład starsze odmiany powinny być dużo tańsze od nowo zarejestrowanych tak żeby zachęcić nowych producentów do zakupu materiału siewnego soi. Wyższe dopłaty powodują tylko chwilowy wzrost uprawy soi, więc podnoszenie ich niema sensu zresztą w przyszłym roku należy się spodziewać wzrostu zasiewów soi właśnie z powodu wyższej dopłaty w tym roku, co spowoduje, że dopłata w przyszłym roku będzie mniejsza, ponieważ pula kasy przeznaczonej na ten cel jest taka sama a chętnych będzie więcej, czyli niczego to niezmienni. Ważne jest też, aby środki do ochrony były zarejestrowane w uprawie soi a nie tylko, jako mało obszarowe, co ukróciłoby praktyki niektórych firm zwalania wszystkiego na doglebówkę. Poza tym w niektórych rejonach a tak naprawdę w większości rejonów naszego kraju skup soi nie istnieje a jak ktoś skupuje to po zaniżonych cenach około 1200zł za 1T taka cena nie zachęca do siewu soi. Czyli to, co już pisałem niejednokrotnie firmy nasienne powinny zejść na ziemię i zaproponować rolnikom zainteresowanym siewem soi korzystniejsze ceny materiału siewnego, czyli tak jak pisałem zmniejszyć ceny starszych odmian w stosunku do nowszych bardziej plennych.

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/doplaty-bezposrednie-jakie-beda-stawki-za-1-ha-w-sezonie-20182019/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Aktualna cena w skupach to 1445 zł brutto a w ubiegłym roku o tej porze 1420zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Czyli szału niema i potwierdza to tylko fakt, że soi jest w tym roku mniej a mimo braku paszy na rynku Polskim z powodu suszy to cena nie bardzo wzrosła a wszyscy wiemy, że soja bez GMO na światowych rynkach jest o 30% droższa od soi GMO to daje do myślenia jak bardzo nas kroją to na pewno nie zachęca do siewu soi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Osobiście mam takie wrażenie że, Ty sam chcesz zniechęcić ludzi do uprawy soi. Cały czas narzucasz jakieś porównania. Ubiegły rok był gorszy w plonie i w cenie a ten jest o niebo lepszy i piszesz że jest bida. Dziwne.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Widać nie czytasz tego forum, ale masz prawo mieć swoje zdanie na ten temat a może po prostu nie rozumiesz tego, co piszę.

Nie wiem, według czego porównujesz ten rok z zeszłym rokiem Ja jasno napisałem, że w tym roku jest gorzej, ponieważ dopłaty są większe, co jasno wskazuje, że było mniej zasiewów, czyli niema chętnych do siania soi. Ty najprawdopodobniej oceniasz to według siebie, ponieważ w zeszłym roku miałeś mniej a w tym roku masz więcej i to ma znaczyć, że jest dobrze może w twoim przypadku, ale nie w skali kraju rozumiesz teraz, o czym Ja piszę?.

Poza tym niczego nie narzucam a pokazuje różne opinie ktoś, kto trzyma się jednej słusznej opinii ma ograniczony światopogląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaaaa jest gorzej bo więcej dopłacają hahaha , więcej dopłacają bo rolnicy wystraszyli się zakazem oprysków na obszarach  efa i wybrali poplony na zazielenienia  których teraz nie idzie zaorać bo tak sucho

weż się chłopie nie ośmieszaj , swoimi głupimi wpisami robisz wode z mózgu pozostałym , materiał siewny po odliczeniu dopłaty jest nie wiele droższy od tego z olx hahaha tylko trzeba wysiać tyle co potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
20 minut temu, pstaszek napisał:

Widać nie czytasz tego forum, ale masz prawo mieć swoje zdanie na ten temat a może po prostu nie rozumiesz tego, co piszę.

Nie wiem, według czego porównujesz ten rok z zeszłym rokiem Ja jasno napisałem, że w tym roku jest gorzej, ponieważ dopłaty są większe, co jasno wskazuje, że było mniej zasiewów, czyli niema chętnych do siania soi. Ty najprawdopodobniej oceniasz to według siebie, ponieważ w zeszłym roku miałeś mniej a w tym roku masz więcej i to ma znaczyć, że jest dobrze może w twoim przypadku, ale nie w skali kraju rozumiesz teraz, o czym Ja piszę?.

Poza tym niczego nie narzucam a pokazuje różne opinie ktoś, kto trzyma się jednej słusznej opinii ma ograniczony światopogląd.

Oceniając że,nie czytam tego forum wypowiadasz się że, Mnie znasz. A to dziwne bo jakimś cudem  nie miałem możliwości Ciebie poznać na mojej ścieżce życiowej. Więc nie pisz  co czytam.

Co do obsiewu w skali kraju, podaj mi na czym opierasz swoją myśl? Bo jakoś odczułem że Ty wypowiadasz się w imieniu całego kraju co do opłacalności tej uprawy.

41 minut temu, pstaszek napisał:

Poza tym niczego nie narzucam a pokazuje różne opinie ktoś, kto trzyma się jednej słusznej opinii ma ograniczony światopogląd.

Najbardziej rozweseliła mnie Twoja wypowiedz w ostatnim zdaniu, cytuje" ktoś, kto trzyma się jednej słusznej opinii ma ograniczony światopogląd"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Na podstawie twoich wypowiedzi mniemam, że masz zamiar młócić słomę, jeśli myślisz, że dam się wciągnąć w tą twoją beznadziejną dyskusję o niczym to jesteś w wielkim błędzie. Pozdrawiam i życzę powodzenia w omłocie słomy pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Co do omłotu, żniwa dawno już minęły co o tej porze  każdy co uprawia ziemię w 21 wieku i nie tylko wie, omłot słomy dokonuje maszyna nie cep czy człowiek, chyba że znasz inną metodę w swoich praktykach. Jakiś postęp jest.

Co do pozdrowień, dziękuje i Ciebie również pozdrawiam. Samych dobroci. I co najważniejsze dużo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

pstaszek
Masz ogromną wiedze na temat uprawy soi. Nie szkoda Ci czasu na tych konowałów tutaj? ordynator w każdym temacie robi z siebie pajaca.

Wejdź na f  p  r  . com. pl,(bez spacji bo cenzura panuje tutaj w najlepsze)) tam dyskusja toczy się głównie pod dodanymi zdjęciami oraz na chacie. Naprawdę warto, niż tracić czas na tym pseudo forum tutaj

Edytowano przez Mateusz1q
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

na co wejść? Bo wykropkowalo o już jest


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj