AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

andrzej1988    293
1 godzinę temu, 01_Spider napisał:

stan na 12.VIII.18

soi1.thumb.jpg.f73c247425511ff21cfb3086e2053100.jpg

Na najsłabszym kawałku niedługo żniwa. Odmiana Violetta.

 

soi2.thumb.jpg.42dab32519bf648f0a7c1db54f9df300.jpg

Na lepszej ziemi jeszcze trzeba poczekać. Odmiana Madlen.

 

soi3.thumb.jpg.f63a103a159770e8c3bb39cdc0830645.jpg

Violetta na lepszej ziemi też powoli zrzuca liście 

 

soi4.thumb.jpg.f82e2c57d3de8f7c50b25d9b5e09d890.jpg

Jest MOC :) , co tu zrobić aby wszystkie rośliny tak wyglądały :)

U mnie na tej niby Mavce tez jest podobnie. Strąk na strąku. Jeden drugiego wypycha a po wschodach wyglądała bardzo źle ale wzięła się za siebie i można powiedzieć że ma nawet wiecej strąków niż Anuszka. Zdecydowanie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Tak obfite zawiązywanie strąków występuje na roślinach soi, które rosną w samotności, czyli mają dużo światła i co ważne dużo więcej wody do dyspozycji dla tej jednej rośliny niż mają te w gęstym łanie efekt jest piorunujący.

Czyli rzadki siew w granicach 30-35 roślin na 1 metrze kwadratowym a na pewno 90% roślin będzie miało tak obfite strąki i co niemniej ważne soja będzie miała grubsze i ciężejesz nasiona niż ta siana gęsto.

W przyszłym roku na pewno spróbuję na jednym kawałku posiać tak rzadko a nawet może rzadziej, bo jak już wspominałem ta niby Violetta gdzie był deszcz nawalny ma obsadę około 20-30 roślin na 1metrze kwadratowym, co daje przeciętnie 25 roślin i tam ta niby Violetta jest jeszcze zielona a na kawałkach gdzie obsada niby Violety jest w granicach 45-50 roślin soja już usycha i będzie miała drobne ziarno oczywiście ta soja po deszczu nawalnym ma nierównomierną obsadę i są puste miejsca, ale jakby posiać punktowym siewnikiem to rozmieszczenie nasion było by precyzyjne, co powinno dać pożądany efekt. Dobrze jest też wybrać odmianę, która się dobrze krzewi to spotęguje jeszcze bardziej efekt rzadkiego siewu niestety odmiany z AY słabo się krzewią, więc efekt przy tak rzadkim siewie może być kiepski. Jak widać wszyscy chcemy mieć soje z obficie zawiązanymi strąkami, ale nikt nie chce siać rzadko a niestety bez rzadkiego siewu nie da się osiągnąć takiego efektu. Prawda jest taka, że rzadki siew gwarantuje lepszej, jakości soję niż gęsty, dlatego zachęcam do eksperymentowania z rzadkim siewem już dawno temu pisałem, że Włosi pisali mi, że sieją 35 nasion na 1metr kwadratowy i przy nawadnianiu uzyskują plon powyżej 5t z 1ha niestety woda jest tu bardzo ważna bez niej nie będziemy mieli plonów. Następna sprawa do tak rzadkiego siewu są potrzebne dobrej, jakości nasiona, czyli kwalifikowany materiał siewny odpowiedniej, jakości niestety jak już wiemy takiego materiału siewnego AY nie posiada, więc eksperymentowanie z tym materiałem siewnym przy rzadkim siewie jest bardzo ryzykowne, dlatego nie polecam odmian z tej firmy do rzadkiego siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jednak opinie o potencjale plonowania  odmian z AY potwierdzają moje spostrzeżenia

Innego zdania jest pstaszek , bo on się zachowuje tak   jak by go penetrowali w dzieciństwie hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Potencjał to mają te odmiany, które wstawiłem poniżej a zdjęcia 01_Spider tylko potwierdzają to, co wcześniej pisałem na pierwszym zdjęciu widać doskonale jak małe strąki ma odmiana z AY i jak jej dowalił brak wody masakra to samo jest w mojej soi z AY, czyli podmienionej Violetcie ostatnie zdjęcie to właśnie ta odmiana wybrana jeszcze zielona i rosnąca w pojedynkę a strąki małe przewaga z jednym i dwoma nasionami porażka totalna to jest potencjał na porażkę.

Poniżej zdjęcia odmian rozkrzewionych jak widać praktycznie każda się krzewi z jednym małym wyjątkiem odmiana z AY ma przerażająco małe strąki jak ktoś niema odmiany z innej firmy to pomyśli, że soja ma takie śmiesznie małe strąki, dlatego wstawiłem też pozostałe odmiany żebyście mogli sobie porównać

Od góry Coraline, Silesia, Aligator, Obelix, Sultana i ostatnie niedoszła Violetta

soja Coraline.JPG

soja Silesia1.JPG

soja Aligator.JPG

soja Obelix1.JPG

soja Sultana1.JPG

soja pseudo Violetta.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Cholera i w jaki plon celujesz z taka soja? Ja mam swoje nasiona kilkuletnie ale połowa stronków i tak wydawała mi się ładna ale załamki dostaje jak widze twoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Spokojnie aezakmi666 to tylko wybrane krzaczki, które rosną samotnie taka by mogła być soja przy rzadkim siewie gdzieś około 35 nasion na 1metr kwadratowy, ale to wymaga precyzyjnego siewu i dobrego materiału siewnego o dobrej sile kiełkowania raczej materiał siewny z AY się do tego nie nadaje pozostałe odmiany jak najbardziej można by posiać w ilości 30-35 nasion na 1 metr kwadratowy jak widać dobrze się krzewią i mają na bocznych pędach takie same duże strąki jak na pędzie głównym, co wyróżnia je od odmiany z AY, która ma dużo małych strąków, co nie gwarantuje dobrego plonu przy rzadkim siewie.

Poza tym przy tak rzadkim siewie spada nam drastycznie koszt materiału siewnego na 1 ha o 50% a nawet więcej jak by posiać tylko 30 nasion na 1 ha to nawet ponad połowę taniej można by obsiać 1 ha soją kwalifikowaną w moim przypadku to jest oszczędność w granicach 15-17 tyś zł, czyli gra warta świeczki. Podsumowanie nie trzymajcie się jednej firmy siejcie różne odmiany najlepiej, co najmniej 2 w danym roku z różnych firm, aby mieć porównanie, bo siejąc odmiany z jednej firmy (tak jak ordynator sieje tylko z AY i myśli, że jest najlepsza, bo z innej firmy nigdy nie posiał, więc skąd może mieć porównanie) będziecie myśleć, że wszystka soja jest tak h….a a to wcale nie jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

pstaszek faktycznie może być tak jak piszesz we wcześniejszym poście, aby soja zawiązała dużo strąków potrzebuje światła. U mnie roślina ta zawiązała najwięcej strąków na na górze, natomiast im niżej tym mniej. Posiałem odmianę Madlen w obsadzie ok 50 roślin m2 i raczej zwykłym siewnikiem rzędowym ciężko jest zejść niżej tak aby rośliny były równomiernie rozmieszczone w rzędzie. Poza tym przy tak niskiej obsadzie soja łatwo ulega zachwaszczeniu chyba  że  do tego czasu zdąży się rozkrzewić. Niestety odmiany AY nie krzewią się dość dobrze. 

Z tych zdjęć które wstawiłeś wynika że obniżona norma wysiewu ma same plusy. Niższy koszt materiału siewnego, więcej strąków, większa odporność na suszę no i gruba łodyga. U mnie niestety odmiana Violetta na najlepszej działce wyległa, rosła jak szalona, brodawek też miała dużo jednak czy się to przełoży na plon to dopiero na początku września będę wiedział. Odmiana Obelix z rzadkiego siewu u Ciebie wygląda rewelacyjnie, da się ją w Polsce kupić ? mam chęć spróbować w przyszłym roku tej odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Soja Obeliks jak najbardziej można zamówić w Polsce tu masz adres do przedstawiciela firmy FARM SAAT AG  https://www.farmsaat.de/pl/kontaktpl/ 

Ja osobiście zamawiałem w firmie AGROS KRZANOWICE, ale jak zadzwonisz do przedstawiciela firmy FarmSaat AG w Polsce to on ci powie gdzie możesz zamówić ich nasiona nasiona po zamówieniu przychodzą prosto z Niemiec. Więc, jakość nasion jak najbardziej gwarantowana. Nasiona nie są tanie w zeszłym roku kosztowały 160zł netto za 1 jednostkę jedna jednostka zawiera 100 tyś nasion, ale jakby wysiać 300 tyś nasion na 1ha to koszt na 1ha byłby 480zł netto a przy 400 tyś na 1ha to już 640zł netto. Warto też sprawdzić inne odmiany, ponieważ to, co sprawdzi się w moim gospodarstwie wcale nie musi sprawdzać się u was.

Co do zachwaszczenia to już wielokrotnie pisałem, że przy rzadkim siewie to jest problem i trzeba naprawdę się przyłożyć do ochrony przed chwastami, aby soja nam nie zarosła, bo jak zarośnie to z plonu nici. Ale moim zdaniem rzadki siew w szerokie rzędy to przyszłość w uprawie soi i w tym kierunku należy podążać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ta niby mavka która była przerzadzona to wydała dużo bocznych pędych a na nich multum strąków a także na głównym pędzie jest ich co nie miara. Nie wszędzie ale jest takich roślin bardzo dużo. rzadki siew robi swoje ale właśnie problem robi się z chwastami. Coś za coś. Pryskane było sencorem doglebowo pożniej harmony i jednoliścienne ale w poźniejszym czasie i tak wyskoczyły nowe chwasty z powodu mniejszego zagęszczenia łanu. Gdybym wcale nie opryskal to soja byłaby do zlikwidowania a tak druga tura chwastów wyskoczyła jak soja była już wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

W niedziele zerwana dlatego tak uschła. Na dole ziarno żółte z czarnym znaczkiem wiekszosc soi jak na zdjeciu gesta bylo na kg 150 na ha . czy przy gestym łanie i ta iloscią stronków uda sie wyciągnać 1.5t ? Pierwszy raz mam soje i nie wiem czego się spodziewać wiem że będe ja dosuszał glifosatem bo deszcze lipcowe sprawiły że na gorze zawiązała straczki . koszty jakie poniosłem to tak na oko

200zl siew agregatem z siewnkiem punktowym

Oprysk sencor plus paliwo ok 130zl 

Azot saletrzak 100kg na h ok 100 plus rozsiew niech 120zl 

Pod korzeń bialfoska 7 19 29 300x1500 ok 450 z paliwem 480

Wapnowanie 4t po 100zl plus paliwo 430zl

Nasiona po 1500 za t x 150 225zl 

Orka zimowa 15l x 5 75zl 

Jednoliscienne. Targa poltora litra po ok 60daje 90 plus paliwo ok 120zl 

Ok 1680zl nie licze nerwów i wypitego piwa 😜 ok tony ida na koszty bez kombajnu a wlasnie kombajn i glifosat daje nam ok 350 do 400 na h plus glofo kupic najtaniej w 20l wychodzi po 12.5 daje nam x4 litry to 60 zl plus 30 paliwo 90 zl to dalej 2.120zl czyli ok 1400kg soi po 1500zl ceny mniej wiecej te 100 kg na ktore licze to moj zarobek dalem bakterie ok 50zl trzeba doliczyc 

20180814_150506.jpg

Edytowano przez aezakmi666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

andrzej1988 dziwna sprawa z tą twoją niby Mavką jak Ja miałem Mavkę to nie bardzo się krzewiła jak miała z 2 rozgałęzienia a na tych rozgałęzieniach prawie wcale niemiała strąków może ta twoja niby Mavka to nie Mavka niestety kupno z drugiej ręki nie gwarantuje nam pewności, co do odmiany tak samo jak kupno kwalifikatu z AY oni chyba już sami się pogubili, co sprzedają.

aezakmi666 niema, co liczyć przed zbiorem jak będziesz miał już wymłóconą soję to wtedy będziesz mógł powiedzieć ile namłóciłeś, bo takie liczenie przed zbiorem to tak naprawdę wróżenie z fusów soja w tym roku będzie drobniejsza, więc i plony będą niższe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Był dziś u mnie przedstawiciel Agroloku proponował umowę kontraktacyjną na soje po 1470 pln netto/t / małopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli stosujecie Sencor w Mavce i wszystko jest ok? Nam powiedziano, że stan plantacji Mavki jest wynikiem stosowania metrybuzyny właśnie. Czytam to forum od dawna, widzę jednego obrońcę tej firmy, ale mam coraz więcej wątpliwości czy moja soja była zniszczona przez metrybuzynę :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Temat metrybuzyny raczej już był mocno nagłośniony nic nowego nie da się powiedzieć, więc niema sensu wałkować tego tematu od początku najlepiej nie siać odmian, które dany właściciel odmiany uważa, że środki doglebowe szkodzą jego odmianą. Najlepiej tak jak już pisałem siać w tym samym roku 2-3 odmiany od różnych hodowców wtedy sami zobaczycie, że to nie wina doglebówki. Na dzień dzisiejszy nie da się wygrać tej sprawy, ponieważ wszystkie środki stosowane w soi są zarejestrowane, jako mało obszarowe, więc teoretycznie stosujemy je na własną odpowiedzialność, dlatego jedna z firm tak chętnie zwala cały problem na doglebówkę, dlatego nic nie można z tym zrobić a jedynie przestać siać odmiany z tej firmy i będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

# pstaszek dzięki za namiary na Obelixa.

U mnie Violetta już do koszenia.

soi1.thumb.jpg.74a427727b99901116db2ee7ff58f643.jpgsoi2.thumb.jpg.746d5e7f712cc06faf1e73a1e7ca26bd.jpg

Poniżej odmiana Madlen. Siew co 25 cm, 75 kg/ha.

 soi3.thumb.jpg.1d66c21dd0411d0e218a1ea48100f894.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matik89    1

koledzy mam pytanie, w jakim momencie najlepiej desykować soje? chodzi mi o to ze na 4 ha soja wygląda jak violetta u mojego przedmówcy a na 1 ha tam gdzie górka i piasek to soja była przytrzymana przez susze i po deszczach dostała drugie życie i strąki są zielone a liście jeszcze zbytnio nie mają zamiaru opadac, można zrobić oprysk na jeszcze zielonkawe strąki czy po takim zabiegu soja pozostanie już zielona w strąku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Pstaszek mam pytanie. Czy na tej ziemi urosnie mi soja ? Dzis dalem po 4tony wapma na na na sciernie byla tam mobokultura pszenica po pszenicy chcialem to przelamac 

15355630803331296036454.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

matik89

Łuszczyny powinny być, co najmniej 80% żółte wtedy niema ryzyka, że będziesz miał znacząco mniejszy plon niestety nie da się uniknąć przy desykacji zielonych łuszczyn jak by ich niebyło to i desykacja by niebyła potrzebna ważne żeby, co najmniej 80% łuszczyn miało kolor żółty a jak będziesz czekał żeby te zielone były żółte to tak naprawdę desykacja glifosatem będzie bezzasadna glifosat potrzebuje, co najmniej trzech tygodni, aby dosuszyć rośliny w takim przypadku pozostaje nam tylko Reglone.

Dodam tylko, że Roundup PowerMax 720 jest zarejestrowany do desykacji soi W UPRAWACH I ZASTOSOWANIACH MAŁOOBSZAROWYCH

https://www.gov.pl/documents/912055/913531/Roundup_PowerMax_720.pdf/a85ec176-a587-5b07-8d12-b38b080ed58a?version=1.0

aezakmi666

Nie wiem, bo nie podałeś klasy gleby na 5-6 klasie uprawa soi tak jak i innych roślin jest bardzo ryzykowna na pozostałych klasach jak najbardziej można uprawiać soję.

Z tej tabeli, która wstawiłeś wynika, że należy uzupełnić składniki, ale z tym to raczej nie powinieneś mieć problemu magnez i siarka też są ważnymi składnikami warto je uzupełnić.

Poza tym jak czytałeś to forum to powinieneś wiedzieć, że w pierwszym roku jest problem z brodawkami, choć nie u wszystkich, ale często się zdarza, że w pierwszych latach na danym polu soja zawiązuje mniej brodawek, więc należy rozważyć ewentualne zastosowanie azotu mineralnego.

Więc życzę powodzenia w uprawie soi nie jest to trudna uprawa, ale trzeba uważnie śledzić, co dzieje się z soja i na bieżąco reagować a wszystko powinno być OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

2h mam lekko piaskowej ziemi tej 5 próbki chociaz poprzedni dzierżawca siał tam kiedyś rzepak i byl zadwolony. 4 próbka to borowina a reszta to tzw płowizna i glinka . brodawek niestety w tym roku nie wychodowałem mimo szczepienia bakteriami ale jak na 1 raz to i tak jestem zadowolony że coś urosło. Moja soja też powoli zrzuca liście chociaz lipcowe deszcze ją przetrzymały i tez ma zielone strąki z bardzo napompowanym ziarkiem i cholera co robić żeby w skupie nie cofneli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31
Reglone 7-10dni przed cięciem ale tak jak pstaszek pisał strąki muszą być brązowe w co najmniej 3/4. U mnie żniwa koło 15 września. Soja gubi liście i brązowieje. W przyszłym tygodniu jadę Reglone i sklejacz. Nie mogę wrzucić zdjęć przez tą aplikacje, wieczorem zamieszczę przez stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Odwiedzajac pole to 2.5h mam prawie gotowe 2h zawalone chwastem bede musial pryskac zamiennikiem reglone bo sporo zielonego i sporo chwastu ale inna odmiana tez poźniejsza. Jadac w strone Hrubieszowa widzialem plantacje juz żółte liście maja wiec podobnie do moich. Mam pytanie o stanowisko po soi . Czym traktujecie sojowe sciernisko ? Podorywka talerzówka scieniskowiec ? Czy może siewna orka ? Znajomy mówił żebym nie orał tego tylko przelecieć talerzówka i w to posiać pszenice siewnikiem talerzowym z agregatem że szkoda przewracać tej ziemi co siedziała soja a wy co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Co prawda to nie temat o uprawie bez orkowej, więc nie będę się więcej tu na ten temat wypowiadał jak chcesz to poczytaj sobie na tym forum jest dużo na temat uprawy bez orkowej, więc tam kieruj swoje pytania odnośnie uprawy bez orkowej, dlatego tylko krótko o siewie pszenicy po soi z uprawą uproszczoną po talerzówce.

Nic nowego, więc nie wiem, czym się martwisz Ja już od ponad 12 lat nie używam pługa wszystko sieję po talerzówce, więc jak najbardziej twój sąsiad dobrze ci radzi szczególnie jest to polecane ze względu na deficyt wody w glebie orka dodatkowo niepotrzebnie przesusza glebę, więc należy z niej rezygnować. W mojej okolicy ci, co orzą to kukurydza w ich przypadku uschła o 2 tygodnie wcześniej niż u tych, którzy nie orzą oczywiście trzeba tu też powiedzieć, że nie wszyscy mieli takie same odmiany kukurydzy, więc nie można tego traktować jak doświadczenie, ale daje domyślenia.

Dobrze jest też rozejrzeć się za odmianami pszenicy, które dobrze znoszą uproszczenia w uprawie to też ważna sprawa jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cataleya    0

Witam wszystkich,

chciałabym się poradzić co się dzieje z moja soją?

 Jest to doświadczenie wazonowe i niektóre odmiany wydaje mi się że nie dojrzewają normalnie.  Na zdjęciu widać czarne już strąki i bardzo dużo zielonych liści. Czy to jest normalne? Podejrzewam że może to być kwestia przelania ale bardzo proszę o wskazówki.

IMG_3443.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Dzis wykoszona Anuszka. Plon około 1.5-1.6 t z ha. Z roku na rok coraz lepiej. A niby ten rok byl gorszy niz poprzedni. Zostala jeszcze ta niby mavka ale ona pojdzie kolo polowy wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To cieszy że co roku zbierasz więcej , ale na to wychodzi że zaczniesz zarabiać na soi za 50 lat 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj