Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a

71 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 07 grudzień 2008 - 20:11

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Umnie było podobnie przed wymianą wtrysków. Jeden wtryskiwacz paliwo podawał jak byly obroty 1800. I też nie równo pracował. Umnie koncówki wtryskiwaczy mają 19 barów. A mówił mechanik ze w innych mtz-tach 17 mają ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Dzisiaj, 01:27
  •  

#42 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 20:44

Możecie mi powiedzieć co jest nie tak - po wymianie końcówek wtryskiwaczy i ustawieniu ciśnienia na 18MPa , silnik pod lekkim obciążeniem "szarpie" tzn falują obroty. Dzieje się tak do ok. 1200 obr/min. powyżej tego zjawisko zanika, Przed wymianą nic takiego się nie działo, silnik D-240.

Koncówka wtrysku nie ułozyła sie, rozregulował się lub całkiem uszkodzony. Najlepiej znaleść który to winowajca.

#43 Share kubor

kubor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 20:55

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a a może mi ktos powiedziec dlaczego u mnie mtz dymi wtryskiwacze dobre wszystko wyregulowane i jak ruszam to czarny dym a jak z obciązeniem to jak lokomotywa i jakby troche mocy mu brakowało podczas pracy. Silnik na pewno dobry bo pracuje równo nic oleju nie bierze a i filtr powietrza czysty.

#44 Share lukas111

lukas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 11 maj 2009 - 18:09

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a a moze ty poprustu 6-skibowke do niego zapieles ;DD
Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

#45 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 maj 2009 - 18:54

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a nie wiem jak wy, ale ja z "obserwacji" wiem że:
c-360 nawet po remoncie będzie kopcić
ruskie wynalazki też kopcą
natomiast perkinsy praktycznie wcale nie kopcą

#46 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 11 maj 2009 - 19:25

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Mój stary też kopci ale po gwałtownym przyśpieszeniu lub przy przeciażeniu a tak to nie,
kubor ale jeśli mocy nie ma to może pompa do regulacji

#47 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 11 maj 2009 - 19:29

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Mam dla ciebie link że nie wszystkie ruski dymią, jednak mój dymi ale kolegi @Bafix-a nie dymi... Oto link:
http://www.youtube.c...feature=related
Chłop ze wsi

#48 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 11 maj 2009 - 20:16

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Mój już stary, a ten co dałeś rzeczywiście mało dymi bo w 7-8 s lekką smugę puścił tylko tu mił małe obciążenie-wolno jachał nawet nie zaryczał

#49 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 11 maj 2009 - 20:44

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a No nie wiem cz tak mało, weź pod uwagę fakt że żwir jest dosyć ciężki i na jednej przyczepie jest minimum 7-8 ton czyli 2 przyczepy to będzie 14+3.5=17,5 tony miał do ciągnięcia, a w czasie redukcji to dymek prawie nie widoczny i po redukcji kołami mielił dość ładnie...
Chłop ze wsi

#50 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 11 maj 2009 - 20:59

a może mi ktos powiedziec dlaczego u mnie mtz dymi wtryskiwacze dobre wszystko wyregulowane i jak ruszam to czarny dym a jak z obciązeniem to jak lokomotywa i jakby troche mocy mu brakowało podczas pracy. Silnik na pewno dobry bo pracuje równo nic oleju nie bierze a i filtr powietrza czysty.

Ja miałem w swoim kiedyś taki przypadek, że oderwała się jedna z przegródek w tłumiku i normalnie wszystko było w porządku, nawet na pełnym gazie chodził normalnie, ale gdy dostawał obciążenie to brakowało mu trochę mocy i strasznie dymił. Myślałem, że to pompa wtryskowa padła, ale znajomy który był kiedyś traktorzystą w kombinacie powiedział mi: "zdejmij tłumik i spróbuj bez", bo miał taki przypadek gdy jeździł 'małym Kirowcem'.
I rzeczywiście, zaczepiłem HW80 pełną zboża i pod górę gaz w podłogę i z tłumikiem kopcił jak parowóz i ledwo wyszedł.
A potem tak jak mi powiedział wywaliłem 'komin' i taka sama próba i nawet nie jęknął i wyjechał bez problemów.
I już wiedziałem co jest odpowiedzialne za taki stan rzeczy...

Może też masz zwiększone opory na wydechu?
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share konik201

konik201

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 11:37

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a wymienilem wszystkie koncowki wtryskiwaczy i nadal mi kopci pod obciazeniem. co jeszce moze byc spowodowane

#52 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 11:56

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a a filtr regularnie czyścisz ?

#53 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 18:56

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Odgrzeje temat, niż zakładać nowy:) także nie bijcie :)

To teraz ja się zapytam:( Od jakiegoś czasu ruski kopci na niebiesko, oleju silnikowego nie ubywa, filtry i układ czyste. Myślę nad dwoma opcjami, rozregulowana pompa i wtryski, bądź olej z hydrauliki dostaje się do silnika. Cóż to może być? Robione to będzie po sezonie bo teraz to czasu nie ma.

Edit: Mocno kopci jak jest zimny, a jak jest rozgrzany to kopci ale już mniej.

Honda - The Power of Dreams :)

#54 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 19:24

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Może to wina paliwa. Jamam podobnie u c-360. Jak dach otworze to aż w oczy szczypie ten dym. Podejrzewam paliwo bo właśnie zaczołem tankować z nowej beczki ale jak wyjeżdże ten bak to naleje innego paliwa i zobacze co będzie. Pompy i wtrysków nie podejrzewam bo traktor pali na dotyk i siłe też ma. Zresztą wtryski nie mają więcej jak 250mth. Oleju też mi nie ubywa.

#55 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 02 wrzesień 2009 - 19:53

wymienilem wszystkie koncowki wtryskiwaczy i nadal mi kopci pod obciazeniem. co jeszce moze byc spowodowane

To jak wtryski wymienione to bedzie wina zle ustawionej popmy. Moga sekcje poleciec. Umnie kiedys to kopcil jak lokomotywa. Nieprzesadzam ale jak zapalalem ciagnik to tak walil ze ciagnika nie bylo widac. Jak by opona sie palila takim czarnym

#56 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 19:59

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Ja także uważam,ze to wina rozregulowanej pompy wtryskowej bo u wujka kiedyś tak było po remoncie silnika. Zrobione zostały wtryski, lecz pompa została tak jak była, a ciągnik tak kopcił na niebiesko :)
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#57 Share annabiedronka

annabiedronka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 29 październik 2009 - 00:19

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a w pompie od strony kabiny wystaje taka mała śrubka z łbem 10-tką popuść nakrętke i spróbuj wykręcić nieco tą śrubeczke pompa powinna podawać mniej paliwa tylko trzeba wyczuć moment kiedy silnik ma jeszcze dużą moc i bardzo nie kopci, bo jak za dużo popuścisz to przestanie dymić ale i nie pojedzie po obciążeniem trzeba to robić metodo prób i błędów.

#58 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 29 październik 2009 - 08:06

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a nie rozumiem o co wam ludzie chodzi. rozmawiamy o mtz-ic, konstrukcji z lat 70-tych. te silniki poprostu tak mają zę dymią pod obciążeniem, lub pzy gwałtownym bobaniu gazu. tu nie ma co konbinować, bo tu się nic nie wymyśli.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#59 Share annabiedronka

annabiedronka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 12:54

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a i tu sie mylisz kolego ja w moim mtz50 tak sobie uwtawiłem pompe ze w pługach 4 -ach nawet przy dużym obciążeniu przydymi tylko lekko.zastrzegam ze silnik moze i niema jakieś tytanicznej mocy ale na IV i V klasie ziemi lekko pagórkowaty teren 5tym biegiem śmigam 1ha w godzine.ale wiem ze i nowa valtra potrafi niezle przydymić :D wszystko to kwestia ustawienia zespołu paliwowego kto lubi dym to pewnie ma ful kasy na paliwko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 luty 2015 - 18:35

Odświeżam temat bo mam problem dziwny, mtz kopci niebieskim dymem mocno niebieskim niby nic dziwnego ale tylko ciepły na zimnym ani grama dymku może macie jakieś pomysły czym to jest spowodowane? A i jest jeszcze inna sprawa bo to jest nasz 2 mtz i pompa i wtryski w oryginale, jest składany w PRONARZE i pali kolosalnie więcej niż org rusek z 90r. ten z 90r kopcił na czarno jak lokomotywa był silniejszy i do tego zadowalał się kropelką ( były jakiś czas oba równocześnie więc było porównanie). możecie mi powiedzieć czym różnią się nastawienia z PRONARU i oryginalne ? 

Dodaj odpowiedź