Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a

71 odpowiedzi na ten temat

#21 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 18:17

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Wystarczy wyregulować końcówki wtryskiwaczy lub który leje to zmienic , po co od razu całe wtryskiwacze zmieniać :) A z tym filtrem to mnie normalnie rozwaliłeś :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Dzisiaj, 13:13
  •  

#22 Share konik201

konik201

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 19:10

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a w nh jak jest zanieczyszczony filtr paliwowy to zaczyna kopcic

#23 Share sasza

sasza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 19:44

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a TY no szkoda kasy,wszyscy doradzają abyś kupił te końcówki czy nawet całe wtryski,a może wystarczy tylko wyregulować pompe paliwową i wtryskiwacze zobacz .Czasem szkoda kasy na nowe cześci.pozdrawiam A z kąd jesteś? :) :) :)

#24 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 19:55

a moze byc to spowodowane zanieczyszczonym filtrem paliwowym? to ja lepiej wymienie cale wtryskiwacze

Paliwowym- odpowiedź brzmi NIE. Odczuwałbyś spadek mocy przy dużym obciążeniu.

#25 Share konik201

konik201

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 16:50

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a jaki moze byc koszt ustawienia i wymiany koncowek wtryskiwaczy??

#26 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 17:00

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a 50zł za jedną z ustawieniem, czyli jak ci wszystkie bedą lały to 200zł.

#27 Share konik201

konik201

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 16:18

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Jak zamontowac radio do pronara 82a?? ;)

#28 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 16:26

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Są podobne tematy wystarczy poszukać

#29 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 17 listopad 2008 - 22:11

Jak zamontowac radio do pronara 82a?? :D

hmm ale chodzi Ci o podłączenie czy montaż. Jeśli o montaż to odkręcasz te wszystkie wkręty od tej górnej półki co masz przełączniki od halogenów, jak odkręcisz to musisz ją pociągnąć do siebie. Jest dość spory zapas kabla to spokojnie możesz ją sobie położyć na kierownicy a radio to już potem jakoś wyjmiesz ;)

#30 Share konik201

konik201

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 16:45

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a dokladnie to mi chodzi o podlaczenie bo nie umiem tego podlaczyc radio mam ale niechce bezpiecznikow spalic ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 15:46

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a hmm jak nie wiesz jak, to najlepiej udaj się do byle jakiego mechanika, Mi to kolega podłączał bo trzeba było zamienić kilka kabelków w kostce ;)

#32 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 15:56

dokladnie to mi chodzi o podlaczenie bo nie umiem tego podlaczyc radio mam ale niechce bezpiecznikow spalic ;)

:D chyba lepiej spalić bezpiecznik niz radio. Bezpiecznik spalisz to wymienisz a radio całe.
Koniec OT sa do tego odpowiednie tematy.

#33 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2439 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 20 listopad 2008 - 18:56

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a moze masz pompe paliwowa do d*py, wtryski, a moze jak umnie bylo pekniete pierscionki.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#34 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 11:37

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Zasadniczo to kopceniem jest spowodowane: 1-twoje złe samopoczucie, 2-złe walory estetyczne, 3-zakopcony ciągnik, 4-być może większe zanieczyszczenie środowiska. A jeżeli pytanie miało brzmieć czym jest spowodowane kopcenie, , to ja zaryzykuje niebezpieczną teze "ten typ tak ma". Moj od nowego kopci przy obciążeniu, a założyć moge że wtryskiwaczy zapieczonych ani lejących mi nie wsadzili, podobnie z filtrami. Na upartego można założyc że źle jest wyregulowana pompa.

#35 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 06 grudzień 2008 - 20:17

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Własnie mój pronar wyszedł wczoraj od mechanika i wtryski były zwalone i wcale nie kopcił. Może być zaduża dawka paliwa ustawiona i pronar nie przepala wszystkiego. I zawory mi wyregulował wtryski wymienił i pompe podkręcił. Teraz moge z 9 ruszyć. A przed tem prawie zdychał.

#36 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 07 grudzień 2008 - 12:21

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Kopcenie może też być spowodowane ogólnym zużyciem silnika lub samych pierścieni tłokowych. Może to trochę nie na temat ale mój 3P dymił jak parowóz. Po remoncie silnika nie dymi nawet przy maksymalnym obciążeniu silnika, a pompa wtryskowa i wtryski nie były ruszane. Wiec możliwe, że tu jest tak samo.

#37 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 13:44

Kopcenie może też być spowodowane ogólnym zużyciem silnika lub samych pierścieni tłokowych. Może to trochę nie na temat ale mój 3P dymił jak parowóz. Po remoncie silnika nie dymi nawet przy maksymalnym obciążeniu silnika, a pompa wtryskowa i wtryski nie były ruszane. Wiec możliwe, że tu jest tak samo.

Ja bym tego mechanika na zbity p... pogonił, lub zleceniodawcę. Robić remont i nie sprawdzić układu wtryskowego, może jeszcze zaworów nie regulowano!!!!!!!!!

#38 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 07 grudzień 2008 - 14:18

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Tym mechanikiem byłem ja.;) Pisząc nie ruszana miałem na myśli nie naprawiana. Oczywiście pompa była sprawdzona i wtryski też. A zawory były założone nowe i frezowane były gniazda w głowicy.

#39 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 16:28

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Heh @Elektrotechnik ale ochrzan dostałeś ;) .Ja też pompy nie ruszam tylko wtryski.Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać jak to przeczytałem ;) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 07 grudzień 2008 - 17:23

Co jest spowodowane "kopceniem" pronara 82a Możecie mi powiedzieć co jest nie tak - po wymianie końcówek wtryskiwaczy i ustawieniu ciśnienia na 18MPa , silnik pod lekkim obciążeniem "szarpie" tzn falują obroty. Dzieje się tak do ok. 1200 obr/min. powyżej tego zjawisko zanika, Przed wymianą nic takiego się nie działo, silnik D-240.

Dodaj odpowiedź