Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

398 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Chlop

Chlop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 16:15

opryski wykonuje c-330, 4 bieg, 1600 obr/min, ciśn. 1,5 bar, dysze płaskie czerwone.
wychodzi mi 350 l/ha.
co zrobić by zmniejszyć ilość cieczy do 250-300 l/ha ?

jedz 5

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Dzisiaj, 21:04
  •  

#82 Share gryzok

gryzok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:29

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Witam.Jestem nowym użytkownikiem tego forum i chciałbym prosić o porade gdzie kupię najtaniej dysze do opryskiwacza polowego?Najlepiej lechlera . mam mało pola więc chciałbym najprostsze, nie te drogie przeciwwietrzne , ale bym nimi troszke popryskał , moje są stare i już leją.Mam Skotarka 300 litrów , lance 10m.Pozdr.

#83 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:11

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych http://bott.com.pl/a...ennik_ALBUZ.pdf tu masz cenni dobrych dysz moze i lepszych niż lechler :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie dysze wybrać? zobacz »

•  

#84 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 14 luty 2011 - 18:21

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych a stosuje może ktoś produkty do opryskiwaczy firmy agroplast sawin?? co możecie o nich powiedzieć jak z jakością??

#85 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 luty 2011 - 09:08

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych kiedys miałem spotkanie z facetem który sprzedawał elementy do opryskiwaczy( rozdzielacze, filtry końcówki itp.) ogólnie chwalił ta firm za części, ale co do końcówek, to nie polecał szczególnie ezektorowych z tej firmy. Moim zdaniem warto zapłacić raz te kilkaset złotych za końcówki i mieć spokój na kilkaset hektarów. i znów odeśle do mojego poprzedniego linka :)

#86 Share ALBUZ

ALBUZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 18 luty 2011 - 10:40

kiedys miałem spotkanie z facetem który sprzedawał elementy do opryskiwaczy( rozdzielacze, filtry końcówki itp.) ogólnie chwalił ta firm za części, ale co do końcówek, to nie polecał szczególnie ezektorowych z tej firmy. Moim zdaniem warto zapłacić raz te kilkaset złotych za końcówki i mieć spokój na kilkaset hektarów. i znów odeśle do mojego poprzedniego linka :)

Przychylam się do opinii kolegi. Części do opryskiwaczy mają stosunkowo tanie i średniej jakości. Wiem bo sam miałem z nimi styczność. Jeżeli chodzi o dysze, to mogą sobie je kupować tacy, którzy mają małe gospodarstwa i nie używają ich w profesjonalnym gospodarstwie. I tak jak kolega napisał, warto zapłacić więcej i mieć profesjonalny sprzęt. Przecież chemia jest najdroższa i najwięcej finansów idzie właśnie na środki ochrony roślin. Panowie kasa za chemię leci przez rozpylacze i jak tam nie będzie coś grało to koszty rosną.

#87 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 23 luty 2011 - 11:07

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Panowie mam takie pytanko? Czy moge pryskać np ziemniaki środkami w proszku np na zaraze gdy mam dysze żółte?Nie będą sie bardzo zapychać?Mam niebieskie dysze już widze że troche leją i idzie mi jak jeżdże 4 biegiem u c-330 , 400-450 litrów wody na hektar . Czy jeśli założe zółte dysze to o ile zmniejsze zuzycie wody na hektar?

#88 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 23 luty 2011 - 18:22

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Na drugim zdjęciu masz wydatki rozpylaczy: http://allegro.pl/ro...1476477032.html

Na drugim zdjęciu masz wydatki rozpylaczy: http://allegro.pl/ro...1476477032.html

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#89 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 23 luty 2011 - 18:37

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Dzięki kolego mi chodzi o standardowe dysze , ponieważ nie pryskam w dni wietrzne.I pytałem czy tymi żółtymi dyszami moge pryskać na grzyba , środkami w proszku , czy nie będą sie zapychać te dysze.Na stronce Albuza nie ma dysz standardowych żółtych i niebieskich sa tylko te porcelanowe :(

Edytowany przez zonk28, 24 luty 2011 - 15:10.

#90 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 27 luty 2011 - 19:40

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Witam jako że przymierzam sie do remontu mojego opryskiwacza wymiana przewodów malowanie oraz zmiana rozpylaczy z obecnych wirowych na jakies nowsze, co byście polecili? Opryskiwacz jest produkcji rzemieślniczej ale służy dobrze belka 12m, kupić pojedyncze czy potrójne głowice i jakie polecacie dysze antyznoszeniowe, pryskam niewiele może łącznie przez sezon ok 50ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share ALBUZ

ALBUZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 28 luty 2011 - 13:42

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Skoro pryskasz niewiele to w zupełności wystarczą ci z tworzywa. No chyba że uprawiasz jakieś warzywa itp. Są dwa rodzaje rozpylaczy antyznoszeniowych:
z kryzą np. AZMM zabezpiecza przed podmuchami wiatru do 5 m/sek
eżektorowe np. EŻK zabezpiecza przed podmuchami wiatru do 6 m/sek
Skoro opryskiwacz jest eksploatowany sporadycznie, to nie sądzę żeby były potrzebne głowice. Dobrej jakość kosztują od 30-35 w górę za sztukę. Nie polecam polskich podróbek ( ciężko chodzą, czasami ciekną antykapacze i z opinii innych rolników wiem że łatwiej je ułamać niż oprawę 1 pozycyjną ). Na 12 m belce wymiana dysz nie zajmie dużo czasu a koszt głowic nie jest mały. Jak modernizujesz opryskiwacz to sprawdź stan filtrów ( ssący, ciśnieniowy, i te które są w oprawach ). Aha i czasami zdarza się że konstrukcja opryskiwacza ( belki ) nie pozwala na zamontowanie głowić gdyż podczas składania może dojść do uszkodzenia głowicy bo belka nie będzie miała wystarczająco dużo miejsca.
Pozdr.

Edytowany przez ALBUZ, 28 luty 2011 - 13:47.

#92 Share kodzi

kodzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 28 luty 2011 - 18:00

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Posiadam rozpylacze koloru niebieskiego Lechler ID90-03C ceramiczne, chciałbym się dowiedzieć co mogę nimi pryskać do jakich zabiegów będą one odpowiednie? Drugie moje pytanie to czym się różnią rozpylacze eżektorowe od inżektorowych. W sklepie powiedziano mi że te co kupiłem są inżektorowe.

#93 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 28 luty 2011 - 18:09

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Czyli takie coś w moim przypadku było by chyba odpowiednie ? Korpus z rozpylaczem

#94 Share ALBUZ

ALBUZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 11:10

Posiadam rozpylacze koloru niebieskiego Lechler ID90-03C ceramiczne, chciałbym się dowiedzieć co mogę nimi pryskać do jakich zabiegów będą one odpowiednie? Drugie moje pytanie to czym się różnią rozpylacze eżektorowe od inżektorowych. W sklepie powiedziano mi że te co kupiłem są inżektorowe.

Rozpylacze inżektorowe a eżektorowe to to samo, tyle że w równych instytucjach przyjeli sobie różne słownictwo. Pewnie jakiś profesor doszukałby się informacji dlaczego pisze się tak albo tak. Zasada jest taka sama. Co do Lechlera to poszukaj u przedstawiciela. Skoro kolega używa ID90 niebieskie z ceramiki to chyba ma inny rozstaw rozpylaczy na belce albo inną wysokość, bo standard to 110 stopni kąt strumienia cieczy i rozstaw rozpylaczy co 50 cm w uprawach polowych. ID ma 90 stopni.

Czyli takie coś w moim przypadku było by chyba odpowiednie ? Korpus z rozpylaczem

Raczej tak, tyle że oprawę masz bez antykapacza i jak będziesz robił przegląd to niektórzy SKO-wcy mogą się czepiać i nie podbijają przeglądu. Tylko dopytaj się jakiej firmy są rozpylacze. Bo jest kilku producentów i znam 1 ,który robi dość dobre dysze. Montują je w standardzie w opryskiwaczach TAD-LEN i ludzie nie narzekają.

Dzięki kolego mi chodzi o standardowe dysze , ponieważ nie pryskam w dni wietrzne.I pytałem czy tymi żółtymi dyszami moge pryskać na grzyba , środkami w proszku , czy nie będą sie zapychać te dysze.Na stronce Albuza nie ma dysz standardowych żółtych i niebieskich sa tylko te porcelanowe :(

Na stonce ALBUZA jest cennik rozpylaczy ceramicznych jak również z tworzywa, tyle że w zakładce "cennik akcesoria" i pierwsze 6 pozycji to dysze z tworzywa. Żółtymi można pryskać na grzyba będą miały drobną kroplę, tyle że przy upałach będzie szybko odparowywać. No i wilgotność też ma wpływ na zabieg. Co do zapychania to wszystko zależy od tego jak dba się o opryskiwacz. Proszki mają to do siebie że szybciej zużywają rozpylacze i podczas pryskania w dni upalnie woda która podczas jazdy pływa po zbiorniku jak chce szybciej odparowuje z górnej części zbiornika. Skutek jest taki że osadza się proszek na ściankach i odpada takimi płatkami i leci w cały układ. Ja polecam taki preparat czysty opryskiwacz do mycia opryskiwacza i neutralizacji pozostałości po ŚOR.

#95 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 12:12

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Dziwne bo szukałem na stronie Albuza i sa tylko 2 stronki i żadnych cen ani nic http://bott.com.pl/a...ennik_ALBUZ.pdf ........ani kontaktu ani nic .Chyba kupie tego Lechlera bo na tej stronce nic nie ma.

#96 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 02 marzec 2011 - 15:44

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Dziwny to ty jesteś,masz tu stronę ALBUZ http://www.bott.com.pl/agro/.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#97 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 16:26

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Ja współpracowałem już z kolegą ALBUZ i polecam produkty jak i obsługę. Najlepiej zadzwonić, a nr.tel to chyba był na którejś stronie.

#98 Share kodzi

kodzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 20:23

Rozpylacze inżektorowe a eżektorowe to to samo, tyle że w równych instytucjach przyjeli sobie różne słownictwo. Pewnie jakiś profesor doszukałby się informacji dlaczego pisze się tak albo tak. Zasada jest taka sama. Co do Lechlera to poszukaj u przedstawiciela. Skoro kolega używa ID90 niebieskie z ceramiki to chyba ma inny rozstaw rozpylaczy na belce albo inną wysokość, bo standard to 110 stopni kąt strumienia cieczy i rozstaw rozpylaczy co 50 cm w uprawach polowych. ID ma 90 stopni.

Dzwoniłem do przedstawiciela lechler ID 90 to są rozpylacze sadownicze a nie do upraw polowych. jutro jadę je oddać do sklepu. Polecił mi rozpylacze eżektorowe IDKT niebieskie. co o nich sądzicie?

Raczej tak, tyle że oprawę masz bez antykapacza i jak będziesz robił przegląd to niektórzy SKO-wcy mogą się czepiać i nie podbijają przeglądu. Tylko dopytaj się jakiej firmy są rozpylacze. Bo jest kilku producentów i znam 1 ,który robi dość dobre dysze. Montują je w standardzie w opryskiwaczach TAD-LEN i ludzie nie narzekają.

Na stonce ALBUZA jest cennik rozpylaczy ceramicznych jak również z tworzywa, tyle że w zakładce "cennik akcesoria" i pierwsze 6 pozycji to dysze z tworzywa. Żółtymi można pryskać na grzyba będą miały drobną kroplę, tyle że przy upałach będzie szybko odparowywać. No i wilgotność też ma wpływ na zabieg. Co do zapychania to wszystko zależy od tego jak dba się o opryskiwacz. Proszki mają to do siebie że szybciej zużywają rozpylacze i podczas pryskania w dni upalnie woda która podczas jazdy pływa po zbiorniku jak chce szybciej odparowuje z górnej części zbiornika. Skutek jest taki że osadza się proszek na ściankach i odpada takimi płatkami i leci w cały układ. Ja polecam taki preparat czysty opryskiwacz do mycia opryskiwacza i neutralizacji pozostałości po ŚOR.

Edytowany przez kodzi, 02 marzec 2011 - 20:24.

#99 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 20:48

A jeżeli zastosuje takie zaworki ? Czy lepiej kupić taki korpus ? Tylko mam obawy co do jego wytrzymałości jest dość długi i boje sie że jeżeli o coś zaczepi to będzie po korpusie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 03 marzec 2011 - 09:35

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych A co masz zamiar modernizować opryskiwacz.Jeśli tak to polecam korpusy na mokrą belkę i oczywiście z zaworkiem(antykapaczem),na stronie Bott masz pogląd na takie,a to moja modernizacja http://www.agrofoto....di-po-liftingu/
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Dodaj odpowiedź