Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

398 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Peters

Peters

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 11:42

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Witam!
Mam takie pytanie czy ktoś słyszał o dyszach które rozpylają na kilka metrów szwrokości???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Dzisiaj, 08:21
  •  

#42 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 kwiecień 2009 - 13:05

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych z jakiej wysokości? przeciez kazda dysza ma opisany kąt na jaki leje :P
chcac aby lała szeroko to ten kąt musiałby być bliski 180stopni a to raczej nie możliwe, coś mi się kojarzy ze standardowe kąty to ok 100-120 (ale tutaj mogę się mylić - nigdy się nad tym nie skupiałem)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#43 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 19:24

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych @Peters są takie dysze - boomjet, pryskaja nawet do 5,5 m szerokości tu masz linka http://www.agrojet.p...p_powierzch.pdf .

Jednak nigdy nie uzyskasz tej równomierności co przy dyszach rozmieszczonych co 50 cm, zwłaszcza przy wietrze. No i cena tych dysz jest zaporowa.

@Yacenty, dwie dysze i pryskasz 10 m :) :P .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie dysze wybrać? zobacz »

•  

#44 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 23:17

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych zastanawiam się nad zakupem dysz 0,5 brązowych poprostu dajemy sporo wody bo aż 300 litrów i czasem by siechciało szybciej pojechać a tu na czerwonych człowieka ogranicza wzrost cisnienia powyżej zakładanegol. Ps kupiłme pompe zanurzeniowa na 220 która napełnia opryskiwacz 2800 litrów w 7 minut :P

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#45 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 18:56

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych @garek a czemu aż 300 l/ha :P ?? Niedosyć że duża kropla, to tyle wody powoduje ociekanie cieczy roboczej po roslinie.

Ja zszedłem do 140 l/ha przy herbicydach nalistnych i fungicydach. Pryskam niebieskimi dyszami - 03 przy 11 km/h.

Jednym zbiornikiem pryskam 30 ha :) .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#46 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 19:39

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Ilość wody nie zawsze jest zależna od ha, szczególnie przy fungicydach tu trzeba uwzględniać powierzchnię roślin które muszą być dokładnie pokryte preparatem. Dlatego na gołe pole i herbicyd 140 l/ha może wystarczyć ale w ochronie zbóż w fazie liścia flagowego podpowiadam raczej 300 l/ha i mała kropla żeby nie ściekała.

Edytowany przez andrzej2110, 14 czerwiec 2010 - 12:15.
Cytowanie poprzedniego posta

#47 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 20:35

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych a ja właśnie na szkoleniach na których byłem już kilku zawsze powtarzali że własnie na gołe zbrylone pole lepiej jest właśnie więcej wody. jak dla mnie to najlepsze są końcówki 2 szczelinowe antyznoszeniowe nie dość że niezaleznie od kierunku jazdy roslina jest opryskana z równomiernie niezależnie z której str rośliny się jedzie to po drugie kropla jest napowietrzona i duża co na wietrze nie znosi jej a po zetknięciu z rośliną zawarte powietrze w kropli rozbryzguje ją i tworzy małe kropelki na roslinie. I te małe idealnie pokrywają roślinę. W tedy pozostaje tylko dobre wykalibrowanie podania wody aby nie było za dużo i nie zciekało

#48 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 21:47

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych @RSM32 na gołe pole i herbicyd to 140 l to jest własnie za mało :).

300 l/ha nawet przy drobnolkroplistym oprysku na zboże w fazie liścia flagoweo, to po roslinie cieknie - przyjrzyj się.

Po nastepne im wieksze stężenie cieczy roboczej tym większe wchłanianie przez roslinę - co łatiwej łyknąc 0,5L piwa, czy 50 g wódki :). Większość fungicydów dzisiaj to subst. układowe, więc lepiej żeby się szybko wchłoneło i było równomiernie pokryte, co nie znaczy oblane.

Tylko w Polsce stosuje się takie ilości cieczy, w USA rzadko kto stosuje pow. 100 l/ha cieczy poza uprawami specyficznymi.

Zreszta nasi południowi sąsiedzi pryskają 120l/ha.

#49 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 21:53

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych A jak przy zabiegach grzybobójczych na preparatach jest zalecane 500-600l cieczy na hektrar i tak się pryska.
U nas w ochronie pomidora gruntowego przeważnie :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#50 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 23:01

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych @marcin974 masz rację że tak zalecają :).
Jeszcze nie tak dawno zalecano sianie minimum 300 kg pszenicy na ha a nawet 450. Dzisiaj się sieje 150 góra 200kg/ha. I tak samo z opryskami. Tylko że z opryskami jest sprawa bardziej skomplikowana przez nasze durne prawodawstwo. Nawet jesli by oprysk lepiej działał w 150 l/ha to nikt Ci tak nie zaleci nie łamiąc prawa, jeśli na etykiecie jest napisane 300 do 600 l/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 11:50

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych U Czechów jak byłem tam i pryskali to walili bardzo duże stężenie i trochę się z początku dziwiłem. Wielkim plusem jest to że zaleje taki opryskiwacz 3000 tyś litrów walnie duże stężenie mało wypryskuje w tedy na ha i nie jeździ jak głupi żeby się dotankowywać cały czas a na to sporo czasu sie traci.I @deer ma racje że w Polsce właśnie się tak przyjeło duża ilość cieczy na ha

#52 Share Badi23

Badi23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 21:00

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Znalazłem odpowiedni temat to zapytam:
Sprawa wygląda tak mam opryskiwacz z belka 12m 400l zbiornik
W tej chwili pryszcze z ciśnieniem 2,5 bara C 330 4 bieg obroty 1800 to wychodzi mi 300l na h

Mam niebieskie dysze zwykłe ale słyszałem że te antywznoszeniowe są dobre i chciałem je wymienić . Znalazłem takie coś http://aukcjewp.wp.p...?item=717735083
czy filterki te które mam w tej chwili muszę też wymienić z dyszami

#53 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 02 maj 2010 - 09:11

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Ja daję 270 l/ha dysze niebieskie i prędkość 5 km/h, ale zamierzam zejść do 225 l/ha zwiększając prędkość do 6 km/h.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#54 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 02 maj 2010 - 09:45

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Też pryskam poniżej 200l/ha z reguły 120-150l przecież kiedyś zalecali np 200-300l metodą naziemną a agrolotniczą 90 l/ha, niby krople były lepiej napowietrzone a przy takich końcówkach które są o epokę dalej niż ustawa nakazująca 200 l też krople z zwykłego opryskiwacza są napowietrzone.

#55 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 02 maj 2010 - 15:56

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Kolego gleboryjco.
@RSM32 na gołe pole i herbicyd to 140 l to jest własnie za mało :rolleyes:.

Tylko w Polsce stosuje się takie ilości cieczy, w USA rzadko kto stosuje pow. 100 l/ha cieczy poza uprawami specyficznymi.

Zreszta nasi południowi sąsiedzi pryskają 120l/ha.
Po roku wracam do tematu:
Przecież sam sobie zaprzeczasz pisząc że jak polecam 140 l/ha gołe pole to za mało i w następnych zdaniach piszesz co robią w USA i na południu?
Ja dalej twierdzę tak samo.

#56 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 02 maj 2010 - 16:00

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych 140l bez rękawa? jakie rozpylacze? zwykłe - takie tradycyjne z leszna po 2-3zł za końcówkę czy jakieś wypasione po 30zł od sztuki?

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#57 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 02 maj 2010 - 19:06

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Kolega "deer" ma opryskiwacz z rękawem widać go w galerii.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#58 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 02 maj 2010 - 19:08

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych o tym wiem

#59 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 02 maj 2010 - 19:23

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Koło mnie mają ok 3000ha i kolega jeździ opryskiwaczem 36 metrów i 8000 tyś litrów.Pryska z szybkością nawet 22 km/h wody 200l,Jak ustawi komputer to opryskiwacz poda,a pryśnij sobie z 300-400 ha dziennie,albo po południu przywiozą środek i ma prysnąć 200ha.

Opryskiwacz nie ma rękawa.Dyszę na do glebowe ma zwykłe antyznoszeniowe do innych eżektorowe.Oczywiście nie za 3 zł.Albuzy z wkładką ceramiczną są po ok 18 zł.

Ja pryskam teraz 200l/ha lub 240l/ha -11 km/h dyszami czerwonymi na ciśnieniu 4 lub 5 atu.

Na opadanie płatka stosuję 300l.

Też myślę o 150l trzeba by było spróbować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 30 maj 2010 - 15:55

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

właśnie zleciłem przelew na 35 rozpylaczy razem z uszczelkami - gratisowo niby kubek 1l z dokładna podziałką do mierzenia wydatku i odmierzania śor.Ciekawe jak szybko przyślą.Wymieni się wszystko na nówki i będzie pewne ze dysze pracują równo. W piątek już muszę uruchomić i opryskiwacz i rozsiewacz do nawozu a później do boju

@yancenty mógłbyś podać link skąd gdzie to kupiłeś? Chętnie bym zamówił coś podobnego ;)

Dodaj odpowiedź