Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

398 odpowiedzi na ten temat

#21 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 luty 2009 - 09:23

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Na allegro :) http://www.allegro.p...wacz_az_mm.html .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Dzisiaj, 03:16
  •  

#22 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 luty 2009 - 10:47

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych ok, podziekowali - teraz pytanie czy jest sens wybrac antyznoszeniówki dla mojego opryskiwacza niby 30 dysz to tylko 30zl roznicy, ale jakos nie mam przekonania

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#23 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 16 luty 2009 - 12:30

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Jacek tutaj masz większy wybór LINK

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 luty 2009 - 17:32

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych @yacenty to weź takie i takie :). To w kóncu nie majątek 150zł.
Wiesz licząc do ceny środków jakie wypryskujesz tymi dyszami to pryszcz. 150 zł to na 2 ha grzybowego środka :). A sam ocenisz co daje antyznoszeniowa dysza :).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#25 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 16 luty 2009 - 17:40

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych przekaze szeryfowi zeby kupił antyznoseniówki

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#26 Share SAME100

SAME100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 luty 2009 - 18:37

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych @deer jednym rodzajem końcówek wykonujesz wszystkie opryski tzn(na chwasty na grzyba itd) czy stosujesz różne końcówki ?
miałeś do czynienia z końcówkami LECHLER IDK jesli tak to jakie masz zdanie na ich temat?

#27 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 luty 2009 - 19:28

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych @yacenty ale na opryski fungicydowe lepsze będą zwykłe :).

@SAME100 mam kilka rodzajów końcówek, inne na chwasty inne na grzyba i do tego rękaw :).
Akurat mam IDK lechlera ceramiczne (wydębiłem od dealera w ramach wyrównanai krzywd za niekompetentną obsługę), dają grubą kroplę i równomierność dobra - czyli na duzy wiatr jedynie na doglebowe środki, do srodków które mają wnikać w liście nie polecam -za duża kropla. Za te pieniądze mogą być, szału jednak ni ma. Jakbym miał kupować to wolałbym te antyznoszeniowe z MM z tego linku http://www.allegro.p...wacz_az_mm.html . Są jakieś 6 razy tańsze (porównuje polimerowe), a tamte nie dają 6 razy lepszego efektu. Chyba że masz zamiar przekładać lub głowice kilku pozycyjne.

#28 Share SAME100

SAME100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 luty 2009 - 19:56

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Heh Tez mam IDK(żółte) tylko z polimeru i mam ta sama uwage ...
Podejrzewam ,że do grzybowych oprysków masz dwustrumieniowe -jakie polecasz w miare dobre i w miare niedrogie?

#29 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 16 luty 2009 - 20:01

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Mi sie sprawdzają Albuz Twin, stosowałem ich do każdego zabiegu i wg mnie jest dobrze. Tylko cena była nie taka dobra, ale już zapomniałem.

#30 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 16 luty 2009 - 20:24

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych a czym się różnia zwykłe od antyznoszeniówek w standardowych warunkach - przy niemal bezwietrznej pogodzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 luty 2009 - 21:14

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Mniejsza kropla -> z tej samej ilości wody wiecej kropel -> lepsze pokrycie rosliny -> mniejsza tendencja do ociekania cieczy po roslinie.

Jednak nie ma nic za darmo mniejsza kropla to większa tendencja do znoszenia i wieksze parowanie przy wyzszych temp.

Do grzybowych mam najprostsze dysze płaskostrumieniowe - rękaw powietrzny oddaje jednak nieocenione usługi :).

#32 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 25 luty 2009 - 15:13

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Tak przeczytałem cały wątek i nie zgadza mi się parę rzeczy.

Po pierwsze ocenianie końcówek na podstawie oka wykaże tylko końcówki (połamane i takie które naprawdę leją).
A ja zadam pytanie to po co są badania opryskiwaczy??????
Właśnie na takim badaniu powinna być przeprowadzona weryfikacja końcówek i ich ewentualna wymiana.
Mój osobisty typ to Lechler i tylko ceramiczne tylko reszty jak to powiedziął sprzedawca ( "Nie sprzedałbym wrogowi")

Co do reszty się nie wypowiadam bo nie używam.Powiem tylko tyle że Lechlery wytrzymują po kilkaset ha (sprawdzone na stole - opryskiwacze badane corocznie).

ID - widać różnicę przy wietrze w stosunku do AD i to dużą ( inna sprawa ze prawo zabrania robienia oprysków przy wietrze przekraczającym pewną prędkośc bez względu na dysze - prawo jest stare)
Na Id można jechać przy każdym oprysku jednak na fungicydy sa lepsze dysze to fakt np. IDKT
Pozdrawiam

#33 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 25 luty 2009 - 23:57

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych ja wole kupić 6 zestawów zwykłych dysz niz jedne ceramiczne - cena taka sama a mam wrazenie ze opryskam wiecej, wymienie co roku i nie musze sie ogladac czy już trzeba wymieniac czy dopiero za 10ha

#34 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 01:48

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych a to przepraszam juz więcej nic w tym temacie nie mówię - bo to i tak bez sensu

#35 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 19:15

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych A dlaczego bez sensu ? Nie rozumiem ?

Każdy ma swoja teorię n/t. doboru dysz, wiemy jaka ma @yacenty , a teraz przedstaw ty swoją.

Zresztą ja tez mam taka sama jak @yacenty, mimo że uzywałem juz i ceramicznych teejetów i lechlerów <_<.

#36 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 08:52

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych właśnie zleciłem przelew na 35 rozpylaczy razem z uszczelkami - gratisowo niby kubek 1l z dokładna podziałką do mierzenia wydatku i odmierzania śor.
Ciekawe jak szybko przyślą.
Wymieni się wszystko na nówki i będzie pewne ze dysze pracują równo. W piątek już muszę uruchomić i opryskiwacz i rozsiewacz do nawozu a później do boju

#37 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 21:12

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych ja w swoim pilmecie oryginalnie miałem teejety żółte czyli 2.póżniej miałem lurmarki 3 też szczelinowe to były,w sumie zrobiły 500ha. przez 3 lata i nadawały sie na śmietnik i w tamtym roku założyłem polskie anty znoszeniówki też 3 i w sumie jestem z nich zadowolony,ale nie długo przyjedzie nowy opryskiwacz i zobaczymy co tam założone bedzie.

#38 Share Lewy1

Lewy1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 07:48

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Szczerze widzę i się trochę dziwie panowie poczytajcie troch opryskiwacz dzisiaj to podstawa ja wydałem na 33 dysze niecałe 600 zł a i tak muszę kupić jeszcze jedne. Poproście walek-a on się na tym zna wiec może wam pomóc

#39 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 10:46

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych I dobrze ze się dziwisz :).

Może za bardzo się na opryskiwaczach nie znam. Jak to było w jakiejś reklamie:,,jak nie widać róznicy to po co przepłacać ?"

Pod pojęciem ,,widać" mam na myśli niezależne testy na stołach rowkowych. A zapłacić za dyszę 18zł a 3zł za sztukę to jest trochę różnicy.

No ale cała potęga f-m polega dzisiaj na tym by wmówić klientowi że ich wyrób jest najlepszy (podświadomie) i za to odpowiednio skasować :).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 09:24

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych deer dobrze mówisz,ostatnio na szkoleniu koleś co robi atestację opryskiwaczy to samo powiedział, a do mojego apollo założyli teejety 2, 3 , 4 szczelinowe

Dodaj odpowiedź